Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Urszula Trzeciak

Urszula Trzeciak

Wrocław, Polska

Z wykształcenia jestem geografem, z zawodu instruktorem sportów i animacji, od czasu do czasu piekarzem i pisarzem. Na co dzień mamą. Książki czytam wolno (jeśli mnie fascynują), a jeśli nie - odkładam natychmiast. Kiedy mieszkam na wsi tęsknię za miastem, kiedy mieszkam w mieście - chcę na wieś.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20202 PLN z 20000 PLN

73 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.06.2018.

'BEZ PRZESADY' Wiersze dla dzieci i rodziców

O projekcie

Chcecie zajrzeć do pełnego zakamarków świata małych dzieci? Tam, gdzie codzienność bywa niezwykła i zabawna, a dziecięce myśli są prostą filozofią?

 

Do takiego miejsca może Was przenieść książka „Bez przesady”. Jest to zbiór wierszy, które powstawały w różnych kątach i podwórkach. Opisują codzienne chwile, kłopoty i marzenia dzieci. Mówią o kurze-chmurze, niewyspanej mamie, nieznośnych ubraniach oraz o poważnych sprawach jak: zmienne humory czy miłość. Wiersze zilustrowane są obrazami pełnymi ciepła i fantazji. Czekają, żeby przenieść się na piękny papier i trafić do Waszych rąk!

Planowana data premiery to koniec czerwca 2018.

 

   

Dlaczego "Bez przesady" ?

 

Od tytułu jednego z wierszy oraz od natury wszystkich wierszyków. Dzieci opowiadają w nich autentyczne historie, bez morałów, czasem bez tchu. Co dla dorosłych nie jest taką łatwą sprawą. Trzeba przystanąć, posłuchać oraz uruchomić własną wrażliwość i wyobraźnie z dzieciństwa.

 

Rozmowy i przygody maluchów wpadały do notesu, by z czasem zamienić się w poezję. Tak w ciągu kilku lat powstał wierszowany pamiętnik rodzeństwa, który zaczął wypełniać się pięknymi ilustracjami. Zarówno tekst jak i rysunki łączą dziecięcą prostotę, fantazję i humor z dbałością o detale. Ważna jest melodia i barwy.

 

 

fragmenty wierszy

 

Dlaczego warto wesprzeć nasz projekt?

 

Poetycki opis rzeczywistości jest ważny dla rozwoju dziecka. Pobudza wyobraźnię i oswaja emocje zamieniając trudne sprawy w proste słowa. Sprawia też, że chwile, które szybko ulatują, zapisują się tak jak zapamiętane sny, zapachy czy dźwięki.

 

 

Obecnie niewiele wydaje się nowej poezji dziecięcej. Książka „Bez przesady” jest owocem współpracy między dziećmi, autorką i ilustratorką, dzięki podobnej wrażliwości i inspiracji. Chcemy ją wydać samodzielnie i pięknie, a do tego potrzebne są nam fundusze. 

Wiersze są już zilustrowana i trwają techniczne przygotowania do druku. Książka będzie kolorowa, wydrukowana w offsecie na wysokiej jakości papierze, w twardej oprawie i formacie 24x24 cm. Zaprojektowana przez nas i wydrukowana w Polsce.

 

Jeśli zbiórka na Polakpotrafi.pl wyniesie 100 % pieniądze przeznaczymy na druk książki w 1000 egzemplarzy, produkcję i wysyłkę nagród, opłatę związaną z projektem oraz dalszą dystrybucję. Jeśli uda nam się zebrać więcej, przetłumaczymy wiersze oraz zwiększymy nakład.

 

 

O nas

 

Urszula Trzeciak (autorka i pomysłodawca)

 

Pochodzi z Warszawy, w Krakowie ukończyła studia na wydziale Nauk o Ziemi, a w USA prowadziła własną manufakturę chlebów. Obecnie mieszka pod Wrocławiem. Jest mamą oraz instruktorem zajęć sportowych i artystycznych. Od szóstego roku życia wymyśliła kilkadziesiąt wierszy, opowiadań, bajek i sztuk. Przeważnie dla przyjaciół, na użytek lub dla żartu. Książka "Bez przesady" będzie jej debiutem wydawniczym.

 

 

Anna Greloff  (ilustratorka)

 

Zna się z autorką od czasów szkolnych. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki na warszawskiej ASP. Obecnie pracuje jako grafik w Warszawie realizując wiele zleceń komercyjnych i artystycznych. Dzięki wyobraźni i wrażliwości, świetnie odnalazła się w interpretacji poezji dla dzieci. Rysunki do książki "Bez przesady" będą jej debiutem ilustratorskim. 

 

 

  

Facebook : https://web.facebook.com/Wiersze-Bez-Przesady-594897187545190/?_rdc=1&_rdr

kontakt : wiersze.bezprzesady@gmail.com

 

CZEKAJĄ NA WAS FAJNE NAGRODY !!!

 

 

* wysyłka na terenie Polski - gratis, do pozostałych krajów - w zależności od kosztów wysyłki

* logo sponsora będzie umieszczone w pierwszym wydaniu (1000-1500 egzemplarzy)

 

 

płócienne torby z nadrukiem ilustracji z książki (dwie wersje do wyboru)

 

 

plakat A2 z grafiką okładki naszej książki

 

 

zakładka z ilustracją z naszej książki

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.06.2018 22:10