Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Ciechanowicz

Bartosz Ciechanowicz

Kołobrzeg

Bartosz Ciechanowicz, ur. 4. 12. 1976 r. w Kołobrzegu. Z wykształcenia nauczyciel w.f. Uzyskał dyplom Instytutu Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim (czterokrotnie stypendysta naukowy). Zawodowo m. in.: asystent w Zakładzie Anatomii Człowieka US, wykładowca anatomii człowieka i fizjologii wysiłku studiów dziennych i zaocznych IKF US oraz na kierunku Zdrowie Publiczne US. Z zamiłowania nauczyciel aikido, entuzjasta kultury i sztuki Japonii – szczególnie sztuki bonzai. Fascynacja aikido rozpoczęła się 24 lata temu. Bartek Ciechanowicz miał również przygodę z filmem fabularnym. Brał udział w przygotowywaniu Michała Żebrowskiego i Dariusza Juzyszyna do scen walki w filmie „Stara Baśń” Jerzego Hoffmana oraz występował w tym filmie jako statysta. Sensei Ciechanowicz jest autorem dwóch książek: Elementarz Aikido. Metodyka Nauczania Dzieci oraz Kij w Aikido. Kihon Aikijo.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

400 PLN z 6000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.08.2018.

Wydanie książki: 'Bokken. Miecz w Aikido'

O projekcie

Celem zbiórki jest wydanie autorskiej książki. Od 24 lat zajmuję się sztuką walki aikido i postanowiłem swoje doświadczenia przepisać na papier. Roboczy tytuł publikacji brzmi: "Bokken. Miecz w Aikido. Kihon Aikiken". Niestety pozostaje mi samodzielnie wydać książkę. Kontaktowałem się z blisko 200 wydawnictwami. Mimo pozytywnych opinii i zachwytu nad wkładem pracy, wydawcy nie podejmują się jej wydania. Najczęściej jako pierwsze pojawia się pytanie: „Ile osób trenuje w Polsce aikido?”. A później otrzymuję negatywną odpowiedź. W uzasadnieniu pada stwierdzenie: „Nie opłaca się” lub „Temat jest niszowy”! Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że w Polsce istnieje spora luka w publikacjach z tej tematyki.

Idę do przodu. Obecnie prace są daleko posunięte. Pozostały do zrobienia: sesja zdjęciowa, obróbka grafiki, skład, korekty wydawnicze i wydanie (wymagające sporych środków finansowych). Zbiórka pieniędzy pozwoli samodzielnie wydać książkę. Nadwyżki finansowe (jeśli takowe będą) przeznaczę na działania marketingowe związane z reklamą i sprzedażą książki. Wszelkie nagrody z tytułu wsparcia mojego projektu przejdą do realizacji tuż po wydaniu książki. Planowany termin to listopad 2018 roku.

Projekt okładki

 

O czym będzie książka? Tematyka publikacji nawiązuje do Japonii, w Polsce więc jest mało popularna. Tytuł wskazuje już, że książka poświęcona będzie bokkenowi tj. japońskiemu mieczowi w kontekście aikido. Mało osób wie, że samurajowie nie ćwiczyli ostrą kataną. Zamiast niej używali bezpiecznego drewnianego miecza. Na ponad 400 stronach mam zamiar przedstawić krótką historię japońskiej katany, metody i style z których wywodzi się dzisiejszy aikiken, biografię założyciela aikido tj. mistrza Morihei Ueshiby i sylwetki jego najwybitniejszych uczniów. Główną część książki stanowią elementy techniki władania drewnianym mieczem. Wszystko będzie szczegółowo opisane i bogato zilustrowane.

Ważne jest, że tematyka miecza w aikido nie jest jedynym celem publikacji. Koncepcją jest ukazanie wciąż tajemniczej dla społeczeństwa zachodniego, a jednocześnie niedocenianej formy ruchowej opartej na filozofii dalekowschodniej. Zwróćmy uwagę na przekaz aikido. Zauważmy, że system militarny został zamieniony na formę ruchową, która dzisiaj na całym świecie tworzy niezwykle wciągające hobby.

Jako człowiekowi z kierunkowym wykształceniem (nauczyciel wychowania fizycznego) zależy mi na propagowaniu w społeczeństwie innej, ciekawej i mało znanej aktywności fizycznej. Stąd też książka adresowana jest nie tylko do pasjonatów sztuk walki, ale przede wszystkim do zwykłych ludzi, którzy pragną aktywnie spędzać czas wolny.

Poniżej strony robocze publikacji.

 

Można mnie znaleźć na Facebooku i Twiterze. Zachęcam do zadawania pytań. Dziękuję za wsparcie. Bartosz Ciechanowicz.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.08.2018 22:10