Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Katarzyna Podczaska

Katarzyna Podczaska

Inowrocław, Polska

miłośniczka Kujaw, dr historii-historii sztuki, autorka ponad 40 publikacji naukowych i popularno-naukowych na temat historii, zabytków i folkloru Kujaw."Diament regionu kujawsko-pomorskiego za lata 2007-2013" w kategorii dziedzictwo kulturowe; odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla kultury polskiej", dwukrotnie tytuł "Animatora kultury" nadany przez Prezydenta Miasta Inowrocławia; dwukrotnie stypendystka Prezydenta M. Inowrocławia; muzealnik, manager amatorskiej trupy teatralnej

Napisz wiadomość do Projektodawcy

360 PLN z 3000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2017.

kryminał w stylu retro

O projekcie

1.Celem projektu jest wydanie powieści kryminalnej, której akcja dzieje się w Inowrocławiu w 1909 r. Na rynku wydawniczym będzie to pierwszy kryminał o Inowrocławiu, jak również pierwsza obszerniejsza powieść, ktorej akcja dzieje się w tym pięknym uzdrowiskowym mieście. Obecnie atrakcją Inowrocławia jest tężnia solankowa i liczne sanatoria, ale czy wiecie, że uzdrowisko powstało tutaj już w 1875 r.? Czy w spokojnym mieście, do którego przyjeżdżają kuracjusze, może wydarzyć się zbrodnia? Albo działać seryjny morderca? A jednak... Wiele wątków powieści jest autentycznych, np. katastrofa budowlana nowo wybudowanego kościoła Matki Boskiej, która wydarzyła się 9 kwietnia 1909 r. Chłopi mówią gwarą kujawską. Wszystkie budynki (w tym nieistniejące), jak i ulice odtworzone są z prezyjną szczegółowością. Jeśli ktoś już je, czy pije, to w naprawdę istniejącej wówczas knajpie, gdzie serwowano ówczesne specjały. Szkoda, że nikt o nich już nie pamięta... Bo takie baumkucheny, czy pączki brzeskie na pewno były smakowite. Tło obyczajowe powieści stanowi współistnienie obok siebie trzech narodowości: Polaków, Niemców i Żydów. Jest także wiele humoru, nawiązującego nieco do "C.K.Dezerterzy" czy "Przygód dobrego wojaka Szwejka". Książkę urozmaicają cytaty z ówczesnej prasy (oczywiście użyte w odpowiednim kontekście) i liczne archiwalne widoki Hohensalza w bajecznej la belle epoque.

                                                                                       

 2. Nie lubię pisać o sobie, bo z natury jestem skromną osobą. Dlatego wspomnę tylko, że wydałam już ponad 40 książek i artykułów na temat historii, zabytków i kultury ludowej Inowrocławia i Kujaw, w tym kilka nagrodzonych. Jestem dr. historii-historii sztuki, dlatego w powieści będzie wiele opisów zabytków i odniesień do symboliki, która jest moją zawodową pasją. Nie jestem oczywiście kryminologiem ani patologiem sądowym, dlatego w ważnych sprawach konsultowałam się z dr Elżbietą Bloch-Bogusławską p.o.kierownika Zakładu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy, rusznikarzem p. Henrykiem Szuberem, dr. Wojciechem Halickim - specjalistą od historii policji, Dominkiem Pańką - naszym młodym mistrzem pokerowym. Uzyskałam dwie pozytywne recenzje, od pp. Jarosława Reszki z "Expressu Bydgoskiego" i Zdzisława Prussa, znanego satyryka i literata. Od kolegi Romualda Szymańskiego pozyskałam część jego niezwykłego zbioru pocztówek.

                             

 

3. Planowany przebieg projektu: od 1 sierpnia rusza kampania reklamowa w mediach. Obecnie trwają rozmowy na objęciem patronatu medialnego, z jakim skutkiem, oczywiście powiadomimy. Promocji towarzyszyć będą filmiki, ukazujące wybrane miejsca w Inowrocławiu, związane z akcją powieści. Wydanie książki planowane jest na 17 listopada 2017 r. Wtedy odbędzie się spotkanie autorskie w Saloniku Literackim w Bibliotece Miejskiej im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu.

                         

4. Parametry techniczne: objętość książki - 350-400 stron, okładka barwna miękka, nakład minimalny 250 sztuk. Jeżeli finansowanie projektu przekroczy próg 150% książka zyska wartościową twardą oprawę. Jeśli uda się pozyskać 250% planowanej kwoty, zwiększymy odpowiednio nakład.

                                

5. Kontakt ze mną jest możliwy poprzez maila: steel-bravo@o2.pl lub facebooka: http://www.facebook.com/kasia.podczaska.1

Wybrałam formę finansowania mojej książki poprzez crowfunding, gdyż lubię być częścią większej całości. Mam nadzieję na przeżycie przygody i poznanie nowych ludzi. Już samo pisanie tej powieści odmieniło moje życie, gdyż odkryłam w sobie wielkie pokłady humoru, których się nie spodziewałam. Odtąd jestem innym człowiekiem i to jest największy sukces tej powieści. A poza tym móc przenieść się do czasu długich sukien i ogromnych kapeluszy, to była dla mnie sama frajda. Odczuwam nawet pewien smutek z tego powodu, że już nie piszę, czas jednak, by moją opowieść przeczytali teraz inni.

Nie kupisz "kota w worku"! Przez cały czas trwania projektu, jego uczestnicy będą systematycznie zapoznawani z najciekawszymi wątkami powieści. Sami zadecydujecie, czy warto w nią zainwestować..., a raczej zakochać się w pięknym Inowrocławiu, który już dawno uwiódł moje serce. Pięknym i tajemniczym mieście, gdzie prawie w każdym kamieniu kryje się jakaś historia.

Każda osoba, która wpłaci minimum 30 zł, otrzyma książkę (po wydaniu oczywiście) i imienne natychmiastowe podziękowanie na facebooku.Za kwotę 50 zł zamieszczę podziękowanie imienne w książce+egzemplarz książki. Za 100 zł prześlę piękny dawny widoczek Inowrocławia do oprawienia, imienne podziękowania w książce+2 egzemplarze książki, a za 500 zł umieszczę reklamę firmy w książce+wyślę 5 egzemplarzy książki. Dostawa książek do domu gwarantowana zaraz po jej wydrukowaniu, czyli jeszcze przed premierą!

 

Projekt został objęty patronatem medialnym ino-online.

Media o Twoim projekcie:

Magazyn Miejski Inowrocław

www.telewizja.inowroclaw.pl | 2017-08-10

Już odnalazła mnie Telewizja Miejska oraz Radio RMFFM MAXX. Ciekawe, zaskakujące spotkanie podczas nagrywania mojego filmiku

Belle epogue po inowrocławsku

ino.online | 2017-08-09

Inowrocławianka, Katarzyna Podczaska, napisała powieść kryminalną, która dzieje się w naszym mieście w 1909 r.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2017 22:10