Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tytus Klepacz

Tytus Klepacz

Warsaw, Poland

Zajmuję się reklamą. Lubię polski plakat. Mieszkam w Warszawie. Chcę wydać album z okładkami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8314 PLN z 5000 PLN

118 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

166%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.05.2014.

Album z okładkami Andrzeja Krajewskiego

O projekcie

Andrzej Krajewski urodził się w 1933 roku w Poznaniu. Skończył ASP w Warszawie - malarstwo u Wojciecha Fangora, plakat natomiast u Henryka Tomaszewskiego. Po studiach zajmował się projektowaniem plakatów, których zrobił grubo ponad setkę - część do zobaczenia na stronie artysty: http://andrekrayewski.com

W międzyczasie Krajewski rysował też komiksy i ilustracje oraz projektował okładki książek. I właśnie tą część jego twórczości chcemy umieścić w albumie.

photo by Sylvester

Przez ostatnie miesiące poszukiwaliśmy książek z okładkami Krajewskiego - nawiązaliśmy kontakt z twórcami, artystami, wydawcami, przyjaciółmi Krajewskiego i wreszcie z samym artystą, który od 1985 roku mieszka w Nowym Jorku.

W tym momencie mamy niemal kompletną kolekcję ponad 100 okładek Krajewskiego (nikt nigdy nie prowadził spisu autorów okładek książek, więc to jedyna taka kolekcja na świecie). 

                                    

 

                                       

 

                                              

 

Chcemy wydać album w nakładzie 2000 sztuk z wywiadem z Krajewskim i wstępem z tekstem naukowym o designie i ilustracji książkowej. Sporą część nakładu mamy zamiar wysłać do muzeów, bibliotek i galerii w kraju i zagranicą.

Andrzej Krajewski zaprojektował nawet okładkę do naszego wydawnictwa. Potrzebujemy pieniędzy na dokumentacje okładek, oprawę, druk i dystrybucję.

 

Media o Twoim projekcie:

"MOJE OKŁADKI" - WARSZAWSKA PREMIERA ALBUMU ANDRZEJA KRAJEWSKIEGO

www.ha.art.pl | 2014-11-05

Zapraszamy na warszawską premierę albumu Moje okładki Andrzeja Krajewskiego, jednego z najbardziej zapomnianych i tym samym niedocenionych designerów złotych czasów polskiej szkoły plakatu. W spotkaniu udział wezmą: Tytus Klepacz (pomysłodawca albumu), Mariusz Knorowski i Wojciech Freudenreich. Prowadzenie: Małgorzata Mleczko.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.05.2014 18:06