Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konrad Hubert Norbert Tomek Piotrek

Konrad Hubert Norbert Tomek Piotrek

Jasło/Tarnów

Jesteśmy grupą studentów z Jasła i Tarnowa, których pasją jest poszukiwanie outdoorowych przygód w okolicznościach pięknej i dzikiej natury. Po naszej pierwszej wyprawie dookoła Mont Blanc, niemalże od razu nasze myśli powędrowały w kierunku Norwegii. Piękno norweskich fiordów, dzikość natury i serdeczność mieszkających tu ludzi, nie dały nam złudzeń. Cel na 2014 rok został ustalony.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3010 PLN z 3000 PLN

43 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2014.

Szlakiem trolli, fiordów, łosi i łososi...

O projekcie

 

Hej !

Norwegia jest jednym z najpiękniejszych krajów świata. Na co dzień zamieszkuje ją zaledwie 5 milionów ludzi. Fakt ten sprawia, że ogromne tereny są po prostu niezaludnione i wypełnione zapierającą dech w piersiach naturą.Celem naszego wyjazdu jest oczywiście dobra zabawa w gronie przyjaciół.Uważamy, że bez tego nie ma możliwości zrealizowania naszego drugiego celu.
Wierzymy, że film, fotorelacja, a w dalszej kolejności prowadzenie bloga,zachęci was do odwiedzenia tego cudownego kraju. 
Pokażemy wam nie tylko, zachwycające widoki, ale przede wszystkim krok po kroku jak zorganizować taki wyjazd żeby nie zbankrutować. 
Wielu z was pewnie obawia się krzykliwego „Norwegia jest najdroższym krajem w Europie” my udowodnimy, że przeżycie przygody życia jest w zasięgu ręki każdego z was.
 

 

 Od początku do końca !

 

W Norwegii wg. nieoficjalnych statystyk mieszka ok. 250 tysięcy Polaków. 

Projekt ten jest skierowany również w ich stronę. Życzylibyśmy sobie, aby nasza wyprawa zmotywowała do działania tych którzy uroki Norwegii mają na co dzień, a być może nie do końca z tego korzystają. 
Mamy ogromną nadzieję, że udana finalizacja naszego pomysłu naprawdę zrobi różnicę, nawet jedna osoba która pójdzie w nasze ślady, sprawi nam ogromną radość i satysfakcję.

Warto dodać, że patronem medialnym naszego wyjazdu jest portal mojanorwegia.pl zrzeszający Polaków w Norwegii.

 

 

O nas i technicznych aspektach wyjazdu 

Jesteśmy grupą studentów, których pasją jest poszukiwanie outdoorowych przygód w okolicznościach pięknej i dzikiej natury. Zaplanowaliśmy wyprawę do Norwegii, gdzie zamierzamy odbyć kilkudniowy trekking w paśmie najwyższych gór Skandynawii, znajdujących się w obszarze norweskiego Parku Narodowego Jotunheimen. Naszym celem jest m.in. zdobycie najwyższego szczytu Norwegii Galdhøpiggen (2469 m. n. p. m). 
Po odbyciu trekkingu planujemy przejechać bajeczną Drogę Trolli (Trollstiegen), która to jest jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii. Prowadzi przez strome zbocza górskie i zapewnia zapierające dech w piersiach wrażenia.
Kolejnym celem naszej podróży będzie  jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie -Preikestolen Fjord leżący w pobliżu norweskiego miasta Stavanger, który jest klifem o wysokości aż 604m! Po tych doznaniach zmierzymy się jeszcze z  położoną naprzeciwko górę Kjerag gdzie znajduje się uskok z przepaścią sięgającą 984m do lustra błękitnych wód Lysefjorden.Wreszcie wejdziemy na zaklinowany pomiędzy dwoma skałami głaz o objętości nieco ponad 5
 m³. 
 
 W ten sposób chcemy pokazać każdemu, że się da!
Piszemy do Was z prośbą o donację naszej wyprawy.
Otrzymane od Was pieniądze chcemy przeznaczyć na koszty podróży samochodem, przeprawę promową, opłaty drogowe. Ponaddto mamy jeszcze drobne braki w naszym wyposażeniu oraz sprzęcie fotograficznym, za których uzupełnienie będziemy niezmiernie wdzięczni. W zamian zapewnimy Wam wiele emocji po premierze filmu oraz fotorelacji z wyprawy. 
 

Mamy już doświadczenie z podobnego typu przedsięwzięciami, w zeszłym roku odbyliśmy wyprawę jednym z najpiękniejszych na świecie alpejskim szlakiem Tour du Mont Blanc, przebiegającym przez 3 kraje (Francję, Włochy i Szwajcarię). Przeszliśmy tam łącznie ponad 170 km i pokonaliśmy różnicę wzniesień wynoszącą ponad 10 000 metrów. Członkiem naszej ekipy jest profesjonalny fotograf. 

W zamieszczonych poniżej linkach możecie zobaczyć fotorelację i film z naszej poprzedniej wyprawy:

 

Tour du Mont Blanc- fotorelacja 

Kto?


Hubert 

Tomek

Konrad

Piotrek

Norbert

Media o Twoim projekcie:

Łowcy przygód z Jasła proszą o wsparcie ich projektu

www.jaslo4u.pl | 2014-06-23

Hubert, Tomek, Konrad, Piotrek i Norbert to młodzi jaślanie, pasjonaci turystyki i poszukiwacze przygód, którzy w zeszłym roku przebyli alpejski szlak Tour de Mount Blanc. Teraz planują poznać uroki Norwegii. Eskapadą do Skandynawii chcą dowieść, że spełnianie podróżniczych marzeń jest w zasięgu każdego człowieka. By zrealizować swój pomysł potrzebują jednak finansowego wsparcia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2014 18:06