Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Klejbor

Paweł Klejbor

Gdynia

Urodziłem się 22 stycznia 1977 o 23:45 w sobotę :) Mieszkam w Trójmieście od urodzenia i mimo tego zakochałem się w górach. Miałem 11 lat jak rodzice zabrali mnie na Rysy i wtedy to właśnie narodziła się ta miłość Życie biegło dalej, gdzieś po drodze pojawiło się wojsko, potem ustatkowanie i praca. Teraz sam mam córkę i chodzimy razem po górach.
Pomysł na zdobycie Korony Ziemi narodził się w schronie "Valocie" pod Mount Blanc. Zaczynami pisać razem nową historię...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13120 PLN z 13000 PLN

108 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.09.2017.

Korona Ziemi Etap III - Nie ma rzeczy niemożliwych:)

O projekcie


"Korona ziemi etap III to próba zdobycia Kilimandżaro (5895 m) - dachu a zarazem herbu Afryki. Najwyższa wolno stojąca góra świata. Wulkan. U podnóża rozciąga się typowo afrykańska sawanna, gorąca i pełna zwierząt. Pierwszego Europejczyka, który odważył się opowiadać o śniegach pod równikiem, wyśmiano. Dla arabskich handlarzy to od zawsze Góra Karawan. Jasny szczyt wiernie wskazywał im drogę z odległości blisko dwustu kilometrów. Szczyt zdobyła niemiecka ekspedycja pod wodzą Hansa Meyera w roku 1886. Dziś o zdobycie szczytu pokusić się mogą turyści, konieczne jest jednak przygotowanie kondycyjne. Kilimandżaro składa się z wielu wulkanów, z których główne to: Shira, najwyższy i najmłodszy Kibo oraz Mawenzi. Na najwyższy szczyt masywu i
jednocześnie najwyższy punkt wulkanu Kibo- Uhuru Peak (5895m) wiedzie kilka różnych dróg.
Otóż  o 23: 45 w Sobotę 22 stycznia 1977  wydostałem się na wolność i pierwszy raz zaczerpnełem ziemskiego powietrza po tym jak  facet w fartuchu dał mi klapsa i powiedział ... chłopak!!!... Nic jemu nie zrobiłem a odrazu mi się dostało:)
Pochodzę z trójmiasta a góry rozkochali we mnie rodzice i tak zaczęła  kropla drążyć kamień aż do chwili gdy pod Mount Blanc wydrążyła wspaniały pomysł Zdobycia Korony Ziemi. Oto ja  w tegorocznej wyprawie na Aconcague  6962 m npm( korona Ziemi etap II)

Wiem, że cel jest do osiągniącia bo nie ma rzeczy niemożliwych są ewentualnie trudne do realizacji. Tak też działałem przez całe życie kilkurotnie stając na podium w świecie barmańskim.
Tak wiec poznałem ludzi dzięki którym Cel staje się być bliski do zdobycia.
Zespół z którym wyruszam to niesamowita paczka ludzi poznanych podczas zdobywania Mount Blanca. 
Podczas nocowania w schronie " Valocie" pod szczytem poznałem niesamowitego człowieka Zbyszka, którego osoba zainspirowała mnie w znacznym stopniu.

 

Zbyszek prowadzi fundację oraz organizuje tego typu wyprawy. Pod jego czujnym okiem odbył się Etap drugi czyli przysłowiowa "Anca" i również Etap III planujemy zrobić razem:)

Kochani Jak wspomniałem w filmie Każde wejście jest dedykowane komuś
Tym Razem

Dziecięce Hospicium Bursztynowa Przystań

To dla nich będę trenował i dla nich wejdę na najwyższy szczyt Afryki
To dla nich przyjadę i opowiem jak było jakie tam żyją zwierzeta jaka jest Afryka.
Dla nich wszystko co ponad  oddamy:)https://www.facebook.com/hospicjumdzieciecegdynia/

Koszt obejmuje 3500usd + ok 2400zl bilet lotniczy
plus
Organizację wyprawy, przelot do Tanzanii lub Kenii i z powrotem, przejazd do Moshi lub Arusha i z powrotem, przejazdy do parków narodowych i na safari, noclegi w hotelach w Moshi, Arusha i w Dar es Salaam, w górach noclegi w namiotach, wyżywienie: na dole 2 posiłki dziennie, w górach i na safari dodatkowo suchy prowiant jako trzeci posiłek, na trekkingu posiłki przygotowane przez kucharza, 6- dniowy trekking , koszt wynajęcia przewodników, tragarzy i kucharzy, koszta wstępu do parków: Kilimandżaro, koszta noclegów w parku Kilimandżaro, specjalne ubezpieczenie trekkingowe i ubezpieczenie od kosztów leczenia, pobyt na Zanzibarze

Koszt nie obejmuje: wizy tanzańskiej i kenijskiej (50$), obowiązkowych napiwków (około 120 $), alkoholu, wyzywienia na lotniskachAno kupie sobie coś ładnego, drogiego i dużo....:)
Tak poważnie to Etapów jest VII więc kolejne wyprawy bedą potrzebowały funduszy:)
Etap I Mount blanc zaliczony
Etap II Aconcagua i Elbrus zaliczony ( Elbrus w czerwcu)
Etap III w trakcie
Etap IV to rok 2019 i podejscie na Denali w Ameryce Pólnocnej
Etap V to rok 2020 i podejscie na Górę kosciuszki i Puncak Jaya
Etap VI to Próba podejscia na Everest
Etap VII to próba na Antarktydzie i Masyw Vinsona
Także nie zmarnuje się każda złotówka.Zastanawiałem się długo jak namówić Was na finasowanie czyjegoś marzenia. Niejednokrotnie trzymamy każdy grosz dla siebie nie zdjać sobie sprawy, że to co mam w kieszeni nie jest dużo, a dla innych moze być wspaniałym datkiem.
Sam się czasami łapałem na tym, że chciałem kupić coś to mi kompletnie nie było potrzebne do szczęścia i te właśnie pieniążki zaczełem wkładac w konkretny cel.
Wyprawy tego typu do drogie przedsięwziecie nie tylko chodzi o sprzet techniczny ale całokształt  ekspedycji. Więc wiem, że bez waszej pomocy niektóre etapy nie uda się dokończyć.
Mam nadzieję że staniecie się częścią projektu i razem wejdzimy na szczyt:)

Oto Link by lepiej mnie poznać:)

https://www.facebook.com/PawelKlejbor/

https://klejbornakresachswiata.blogspot.com/

Nagrody które dla Was przewidziałem też są wyjatkowe realizowane bedą po powrocie gdyż niektóre wymagają odręcznej dedykacji ale są też takie które będę mógł zrealizować w terminie przed wyjazdem, wszystko zależy od skontaktowania się ze mną i obgadaniu tematu.
A oto niektóre z nich:


Mojej produkcji Branslotka dla ludzi z pasją:)

Butla z dedykacją:)


Czy Np zdjęcia oprawione w Ramkę np takie :

To zdjęcie będzie w kalendarzu górskim:)
Pojawią się również  pamiątki z Afryki Czyli ulubione Magnesy:)
 i inne wspaniałe rzeczy

Patronat medialny


Partnerzy i sponsorzy:
             


 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.09.2017 18:06