Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Klejbor

Paweł Klejbor

Gdynia

Urodziłem się 22 stycznia 1977 o 23:45 w sobotę :) Mieszkam w Trójmieście od urodzenia i mimo tego zakochałem się w górach. Miałem 11 lat jak rodzice zabrali mnie na Rysy i wtedy to właśnie narodziła się ta miłość Życie biegło dalej, gdzieś po drodze pojawiło się wojsko, potem ustatkowanie i praca. Teraz sam mam córkę i chodzimy razem po górach.
Pomysł na zdobycie Korony Ziemi narodził się w schronie "Valocie" pod Mount Blanc. Zaczynami pisać razem nową historię...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12344 PLN z 12000 PLN

150 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2016.

Korona Ziemi Etap II - Nie ma rzeczy niemożliwych:)

O projekcie"Korona Ziemi - Etap II"
- to nic innego jak wspaniała wyprawa na Aconcague 6961 m n p m  czyli najwyższy szczyt obu Ameryk, a także półkuli zachodniej i południowej. Druga co do wielkości góra Korony Ziemi jest wymagajacym  szczytem zarówno kondycyjnym jaki psychicznym. Trekking bedzie trwał około 20 dni a spać będziemy w namiotach, schroniskach i jak bedzie trzeba w schronach. O wspaniałej kuchni moge powiedzieć tylko tyle, że najem się po powrocie:). Wszystkie te trudności, które są nieodzowne w  wyprawach będą wdzięczone zdobyciem "Kamiennego Posągu " Andów.


Drugą częścią tego projektu jest zdobycie Elbrusa 5642 m n p m zwanego drugim szczytem Europy. Ta wyprawa jest krótsza i odbedzie się pod koniec 2017 roku nie mniej jednak wchodzi w skład projektu.

 

 

Dodatkową historią tego projektu jest fakt, iż podczas treningów przygotowujących mnie do wyprawy a także podczas wejścia na Aconcague w styczniu będę miał na sobie koszulkę

IREK I RAK - MARATON O ŻYCIE

Chcę tym gestem dac Irkowi energię do walki o każdy dzień.
Ta koszulka z podpisami uczestników i pamiatkowym zdjeciem zostanie mu przekazana na pamiatkę  by zawsze walczyć o każdy dzień.

Oto link  do Irka
https://www.facebook.com/Irekmaratonozycie/?fref=ts

Czasem trzeba sobie radzić w dość trudnych warunkach.
Zrobienie herbaty która jest bardzo ważna w niskich temperaturach robi się wyzwaniem.
Ważne jest posiadanie zapalniczki lub krzesiwa gdyż wysko w górach niestety zapalniczka z iskrą elektryczną na nic nam się nie przyda.:)
Ale zaraz a skąd brac wodę:)
 W tej chwili pomaga nam natura śnieg jest niezastąpiony gdyż jest go dużo i nie trzeba go nosić....
Pamiętajcie żółty śnieg to nie zmieni się w herbatę cytrynową:)


A jak musisz gdzieś się wyspać to zbuduj sobie sam dom:)
 Trzeba pamietać że jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. 

 

Otóż  o 23: 45 w Sobotę 22 stycznia 1977  wydostałem się na wolność i pierwszy raz zaczerpnełem ziemskiego powietrza po tym jak  facet w fartuchu dał mi klapsa i powiedział ... chłopak!!!... Nic jemu nie zrobiłem a odrazu mi się dostało:)
Pochodzę z trójmiasta a góry rozkochali we mnie rodzice i tak zaczęła  kropla drążyć kamień aż do chwili gdy pod Mount Blanc wydrążyła wspaniały pomysł Zdobycia Korony Ziemi. Oto ja na Grand Paradiso.

Wiem, że cel jest do osiągniącia bo nie ma rzeczy niemożliwych są ewentualnie trudne do realizacji. Tak też działałem przez całe życie kilkurotnie stając na podium w świecie barmańskim.
Tak wiec poznałem ludzi dzięki którym Cel staje się być bliski do zdobycia.
Zespół z którym wyraszam to niesamowita paczka ludzi poznanych podczas zdobywania Mount Blanca.
Podczas nocowania w schronie " Valocie" pod szczytem poznałem niesamowitego człowieka Zbyszka, którego osoba zainspirowała mnie w znacznym stopniu.

 

Zbyszek prowadzi fundację oraz organizuje tego typu wyprawy. Pod jego czujnym okiem odbedzie sie Etap II a kosztorys kształtuje się następujaco:


8000 zł
Aconcagua -organizację wyprawy, przelot tam i z powrotem, przejazdy autokarami na miejscu, wszystkie inne niezbędne przejazdy, wynajęcie mułów, zezwolenie na zdobywanie szczytu (zdrożało dwukrotnie), noclegi w hostelach , w górach noclegi w zorganizowanych przez nas namiotach, wyżywienie- na dole 2 posiłki dziennie, w górach pełne wyżywienie, które przygotowujemy samodzielnie (także specjalistyczna żywność liofilizowana), ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia oraz wysokogórską akcję ratunkową


6000 zł
Elbrus- organizację wyprawy, noclegi w hotelach i na kwaterach oraz w namiotach wysokogórskich ,ubezpieczenie alpinistyczne, wyżywienie (dwa posiłki dziennie, w górach gotujemy sami na kuchenkach dodatkowo prowiant na drogę jako trzeci posiłek), zezwolenie na zdobywanie szczytu, zezwolenie na wstęp w strefę przygraniczną, rejestrację w OWIR, transport kolejowy Polska – Moskwa -  Mineralnyje Wody, transport  Mineralnyje Wody- Elbrus , wjazd i zjazd kolejką linową
Ano kupie sobie coś ładnego, drogiego i dużo....:)
Tak poważnie to Etapów jest VII więc kolejne wyprawy bedą potrzebowały funduszy:)

Etap III to rok 2018 i zdobycie Kilimandżaro w Afryce
Etap IV to rok 2019 i podejscie na Denali w Ameryce Pólnocnej
Etap V to rok 2020 i podejscie na Górę kosciuszki i Puncak Jaya
Etap VI to Próba podejscia na Everest
Etap VII to próba na Antarktydzie i Masyw Vinsona
Także nie zmarnuje się każda złotówka.

Zastanawiałem się długo jak namówić Was na finasowanie czyjegoś marzenia. Niejednokrotnie trzymamy każdy grosz dla siebie nie zdjać sobie sprawy, że to co mam w kieszeni nie jest dużo, a dla innych moze być wspaniałym datkiem.
Sam się czasami łapałem na tym, że chciałem kupić coś to mi kompletnie nie było potrzebne do szczęścia i te właśnie pieniążki zaczełem wkładac w konkretny cel.
Wyprawy tego typu do drogie przedsięwziecie nie tylko chodzi o sprzet techniczny ale całokształt  ekspedycji. Więc wiem, że bez waszej pomocy niektóre etapy nie uda się dokończyć.
A Etap II to zupełnie przypadkiem wyjatkowy dla mnie osobiście cel gdyż podejście na szczyt planowane jest właśnie na 22 stycznia:)
To fantastyczny prezent na urodziny. MAm ogromną nadzieję że staniecie się częścią projektu.

Oto Link  by mnie lepiej poznać
https://www.facebook.com/pawelklejborr
https://www.youtube.com/watch?v=LLlyetT7H_o
Nagrody które dla Was przewidziałem też są wyjatkowe realizowane bedą po powrocie gdyż niektóre wymagają odręcznej dedykacji ale są też takie które będę mógł zrealizować w terminie przed wyjazdem, wszystko zależy od skontaktowania się ze mną i obgadaniu tematu.
A oto niektóre z nich:
Butla z Dedykacją:)

Czy też oprawione zdjęcie w antyramie:)Oczywiście z podpisem:)
( to przykładowe zdjecie)

Patronat Medialny

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2016 13:01