Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Grzegorz Glinka

Grzegorz Glinka

Katowice

Nazywam się Grzegorz Glinka. Ukończyłem technikum elektroniczne z szerokimi uprawnieniami. Wiele lat zajmowałem się modelarstwem lotniczym- precyzja i skrupulatność nie są mi obce. Elektronika, elektryka, automatyka, mechanika to jedne z moich licznych hobby. Często miewam ciekawe pomysły, lecz zazwyczaj przewyższające moje możliwości finansowe. Społeczność PolakPotrafi.pl sfinansowała mój projekt samochodu elektrycznego. Projekt osiągnął sukces, trwa przygotowanie do seryjnej produkcji elektroniki i wyposażenia do tanich samochodów elektrycznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4639 PLN z 2000 PLN

85 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

231%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.03.2013.

Konwersja samochodów spalinowych na elektryczne

Odliczanie..

Dodano 15.03.2013, godz. 23:09

Hej
Ponieważ serwis wg regulaminu po tygodniu wysyła przelew (prawdopodobnie będzie w poniedziałek) , w wolnym czasie śledziłem na bieżąco ceny części oraz pojazdów.
Waham się między kilkoma pojazdami- renault clio 1, megane, fiat punto, skoda felicja.
Oto jak chcę zebrane pieniądze wydać:
Samochód- 1000-1100 zł
Silnik (już leży i czeka na mnie) - 250 zł
Przewody zasilania i zabezpieczenia - 500 zł
Części do budowy sterownika prędkości jazdy oraz mocy. 250 zł
Zbudowanie ładowarki - 300 zł.
Przegląd rejestracyjny- 100 zł
Nagrody- ok. 300 zł.
Regenerowane akumulatory- 1000 zł
Wyświetlacz LED- do zamontowania pod tylną szybę, będzie wyświetlał Wasze reklamy oraz komunikaty sterowane z przycisków "dzięki za ustąpienie miejsca", "załącz światła" itp.
Sterownik tablicy led wykonam i zaprogramuję osobno w wolnym czasie.
Łącznie za tablicę plus sterownik wydam do 500zł

Wszystko to, co uda mi się taniej zakupić, pozwoli mi na większy rozmach jakościowy przy zakupie kolejnej rzeczy. Dane podane wyżej są orientacyjne na podstawie cen wyrobów różnych firm.

Zastanawiam się, czy nie wyposażyć samochód w sztuczną inteligencję- ale to kiedyś tam.. :)
Co Wy na to?

Dodano: 16.03.2013, 19:29
Grzegorz Glinka
Grzegorz Glinka
Witam i dziękuję za udzielone odpowiedzi.
Czytając Wasze propozycje postanowiłem następująco:
Adamie : Odstawiam wyświetlacze LED oraz budowę i programowanie sterownika, sztuczną inteligencję tak samo.
Tomaszu: "coś, co doładuje mi akumulatory podczas drogi."- zatem plan półhybrydowy, który miałem przedstawić jako dodatkowe rozwiązanie zrealizuję podczas konwersji. Będzie można jeździć "na samym prądzie" lub kombinacji energii elektrycznej i benzyny, jak również ładować na postoju bez dostępu do sieci elektr.
Co do akumulatorów- kupię 4 regenerowane akumulatory do tira, widziałem w sieci takie po 250zł/sztuka lecz na drugim końcu Polski.. Szukam bliżej.
Akumulatory te pozwolą zwiększyć zasięg oraz posłużą dłużej od poprzednio wybieranych.
Wspominasz o dogrzaniu zimą- ogrzewanie będzie zamontowane zgodnie z projektem.
Wybaczcie, że nie podaję tutaj konkretnych wartości technicznych, otrzymacie je drogą mailową gdy ukończę projekt.
Dodano: 16.03.2013, 16:39
  Tomasz
Tomasz
LED mnie zaskoczyły. I pozytywnie, i nie. Ciekawy to pomysł i może zrobienie ich to kwestia chwili, ale moje pierwsze wrażenie zawarło się w "zbyteczny gadżet".

Zgadzam się z Adamem, że priorytetem jest EV i zadeklarowany termin, choć nie jestem zwolennikiem stawania na głowie dla dat. Wolę wolniej, ale lepiej. Dodatki zatem zostawiłbym sobie na "zaś", bo nie wchodzą w skład projektu i nie każdy jest tym zainteresowany. Ja osobiście wolałbym np. coś, co doładuje mi akumulatory podczas drogi.

Poza tym nie wiem, czy taka reklama przyniosłaby swój efekt. Jak często musiałbyś jeździć, żeby przekaz trafił do odbiorcy? I jak duży musiałby być ten LED, żeby go łatwo zauważyć i zapamiętać jego treść? Ile byłoby w nim reklam? Jak stawia to prawo ruchu drogowego? Pytania do marketingowców i wspierających, czy chcieliby taki system. Może warto by było za tę sumę zwiększyć zasięg? Albo pomyśleć o zabezpieczeniu przeciw EMP? Albo wspomóc światła do jazdy nocą? Bądź dodać opcję "dogrzania" zimą?

Poza tym, jak rozumiem, akumulatorów jest już więcej, czy tak? Jak w tej chwili wygląda zasięg?

No, i super, że masz już silniczek... :) Plan zaczyna się krystalizować.
Dodano: 16.03.2013, 14:31
  AdamM
AdamM
Bardzo wajnie że już masz upatrzone części i jesteś gotowy żeby zabrać się za pracę. Proponuję odłożyć wyświetlacze LED, ich sterowniki oraz sztuczną inteligencję dopóki nie uda Ci się skończyć podstawowego zadania, czyli samej konwersji. Nie wiem ile to dla Ciebie pracy, ale fajnie by było gdybyś się wyrobił w deklarowanym terminie dwóch tygodni. Wtedy mógłbyś się pochwalić tym co powstało i myśleć nad ulepszeniami.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.03.2013 00:12