Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Grzegorz Glinka

Grzegorz Glinka

Katowice

Nazywam się Grzegorz Glinka. Ukończyłem technikum elektroniczne z szerokimi uprawnieniami. Wiele lat zajmowałem się modelarstwem lotniczym- precyzja i skrupulatność nie są mi obce. Elektronika, elektryka, automatyka, mechanika to jedne z moich licznych hobby. Często miewam ciekawe pomysły, lecz zazwyczaj przewyższające moje możliwości finansowe. Społeczność PolakPotrafi.pl sfinansowała mój projekt samochodu elektrycznego. Projekt osiągnął sukces, trwa przygotowanie do seryjnej produkcji elektroniki i wyposażenia do tanich samochodów elektrycznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4639 PLN z 2000 PLN

85 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

231%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.03.2013.

Konwersja samochodów spalinowych na elektryczne

Info

Dodano 09.03.2013, godz. 10:37

Hej

Uzyskaliśmy super wynik! Wielkie dzięki, najlepsze przed nami.
Wg regulaminu za tydzień zostanie przekazane wsparcie, ponieważ serwis czeka na ewentualne wpływy z alternatywnych źródeł np. z poczty.

Projekt zostanie objęty prawami autorskimi Creative Commons, szczegółowe dane podam później. W skrócie- Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska, co oznacza w mega skrócie że:

Możecie dokonać konwersji wg mojego projektu (Ci, którzy otrzymają plany, schematy), lecz będziecie musieli oznakować że jest to wg projektu Grzegorza Glinki, tylko na własny użytek.
Nie wolno będzie zarabiać konwertując samochody wg moich rozwiązań technicznych (elektronika..).- chyba, że nawiążę z Wami współpracę na odpowiednich warunkach.
Nie wolno będzie też tworzyć własnych rozwiązań tech- elektronika bazujących na moich rozwiązaniach, chyba, że udzielę na to zgodę.
Chcesz coś z samochodami elektrycznymi robić i zarabiać? Wyjdź od podstaw i stwórz własne rozwiązania.

Oczywiście jest możliwość udzielenia licencji na wykorzystanie tego czy tamtego, czy zmianę pewnych warunków dla konkretnych osób, lecz za odpowiednim wynagrodzeniem.

Jeżeli wpłaciłeś np. kilkadziesiąt złotych i myślałeś, że kupisz za to wiedzę, na której będziesz zarabiać- mylisz się, głupka szukaj gdzie indziej. Jeżeli dojdą do mnie słuchy o złamaniu praw, konsekwencje będą wyciągane adekwatnie do bezczelności złodzieja, który (oby nie) podpisze moją pracę swoim nazwiskiem i zacznie sprzedawać.

Chcę, aby było to popularne, projekt po pewnym czasie zostanie udostępniony- stąd prawa autorskie (w trakcie formalności), żeby wszystko było fair play.
Tekst licencji dostępny jest pod adresem podanym poniżej, można się na chwilę obecną z nim zapoznać zanim zacznie obowiązywać.
creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/pl/legalcode

Miłego dnia.

Dodano: 15.03.2013, 18:31
  Mariusz
Mariusz
Również gratuluję odzewu, mam nadzieję że projekt się uda.

Grzegorzu, a nie myślałeś nad zmianą "bez utworów zależnych" na "na tych samych warunkach" ( http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/deed.pl )? W takim przypadku inne osoby mogłyby bez przeszkód ulepszać Twoje rozwiązanie, a jednocześnie nadal nikt nie mógłby na nim robić biznesu bez Twojej zgody. Myślę że mogłoby to zaowocować powstaniem wielu fajnych pomysłów!

Pozdrawiam :)
Dodano: 13.03.2013, 13:33
  Tomasz
Tomasz
Grzegorzu,

po raz kolejny ogromnie się cieszę, że udało się tyle zgromadzić na potrzeby Twojego projektu. Gratuluję wielkiego odzewu! To rodzi nadzieję. Przy okazji pozdrawiam Wszystkich Wspierających i Zainteresowanych!

Na początku projektu bardzo przejrzyście opisałeś, na co chcesz przeznaczyć zgromadzone środki. Dzisiaj jest ich ponad dwa razy więcej, niż Twój plan przewidywał. Starczy na dwa dobrze zrobione autka! Na pewno ma szansę zostać wspomnianym przez Ciebie "cacuszkiem". :)

Obserwując zbiórkę, z pewnością zastanawiałeś się, jak zagospodarować rosnący powoli kapitał. Chciałbym, i jak mniemam nie tylko ja, poznać, w jaki sposób zarządzisz oczekującym na wypłatę budżetem. Może znajdziesz chwilę i opiszesz modyfikacje projektu, tak jak zrobiłeś to na samym początku?

Pozdrawiam i ściskam kciuki za EV Grzegorza Glinki!
Niech nam się jeździ łatwiej!
Dodano: 10.03.2013, 15:14
Konto usunięte
Konto usunięte
Witaj, czy ja dobrze zrozumiałem? każdy będzie mógł sobie przekonwertować samochód pod warunkiem, że na pożytek własny?
Dodano: 09.03.2013, 23:14
Grzegorz Glinka
Grzegorz Glinka
sirkubax'ie jeżeli twierdzisz, że inżynier może być uczony przez technika, to zrobię jak sugerujesz.
Twoja propozycja jest genialna więc zastosuję się do Twoich wskazówek :)
Pozdrawiam
Dodano: 09.03.2013, 13:54
  sirkubax
sirkubax
Więcej dystansu i pokory.
Wypowiedź w stylu "byłem grzeczy gdy chodziło o datki, a teraz pokazę pazury" jest mocno nie na miejscu.

Pewnie znajdą się naciągacze, cwanaicy, ale uwierz mi - nie warto się nimi przejmować.
Fajnie, że chcesz udostępnić projekt na CC.
Moim zdaniem więcej zyskasz i potencjalnie zarobisz dzieląc się pomysłami niż zamykając się na świat. Reklama, społeczność, znana marka, projekt który będzie perełką w CV są walorami, które możesz tu uzyskać
Ale to Twoja decyzja.

Co do ogólnej koncepcji - myślę, że byś więcej zyskał tworząc rynek przerabianych samochodów elektrycznych (schematy, szkolenia dla mechaników z całej Polski, wspólne modyfikacje projektów, reklama). Masz potencjał - nie zmarnuj go.
Dodano: 09.03.2013, 11:11
Grzegorz Glinka
Grzegorz Glinka
Bartłomieju :)
Spokojnie, uczciwych ludzi to nie dotyczy. Wpis kierowany jest do kilku osób, które próbowały wyłudzić co i jak pod własny interes- w jednym przypadku administracja serwisu zablokowała użytkownika, pozostali telefoniczni naciągacze dali sobie spokój.

Wyczekując na przelew jednocześnie ponownie sprawdzając najniższe ceny w częściach używanych naszła mnie ochota na wykonanie darmowej nagrody specjalnej dla losowego wspierającego.
Musze tylko przemyśleć jak uczciwie zorganizować losowanie, aby nikt nie rzucał podejrzeń.
Nagrodą będzie odtwarzanie nagranego tekstu reklamowego z głośnika umieszczonego na dachu pojazdu podczas przejazdów po mieście przez 2 miesiące.
Jakieś pomysły?
Dodano: 09.03.2013, 10:51
  Bartlomiej Czerwinski
Bartlomiej Czerwinski
Czy informacja o robieniu z kogoś głupka wchodzi w treść Creative Commons? Przyznam, że nie podoba mi się ten wpis ze względu na ton wypowiedzi. Bardzo kibicuję autorowi ale daje się zauważyć jak zmieniło się nastawienie po tym jak już finansowanie zostało zapewnione. Tak, że pojawiły się już groźby i ostrzeżenia a to z pewnością nie jest duch tego typu przedsięwzięć. Nie sądzę żeby ktokolwiek zamierzał kraść technologię czy coś podobnego - ktoś, komu by na tym ewentualnie mogło zależeć obraca niewyobrażalnymi dla nas pieniędzmi i nie potrzebowałby tego tutaj portalu aby to osiągnąć. Pozdrawiam

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.03.2013 00:12