Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

KONSTRUKTOR

KONSTRUKTOR

Warszawa, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11202 PLN z 10000 PLN

97 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.09.2015.

KONSTRUKTOR - Krótkometrażowy film science fiction

O projekcie

 

Ponieważ wierzymy w ten projekt i uważamy, że inni też mogą uwierzyć. 
Ponieważ jest to platforma, która pozwala dotrzeć do bardzo szerokiego grona osób, potencjalnie gotowych udzielić wsparcia, dla których przygotowaliśmy specjalne propozycje. 

 

 

Konstruktor to film krótkometrażowy z gatunku science-fiction, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a jedynymi bohaterami są wizjoner Wiktor i jego partnerka Ewa.

 

Przedstawia historię prekursora w dziedzinie robotyki, chorobliwie dążacego do stworzenia genialnego wynalazku. To intrygująca opowieść o niebezpiecznej zabawie, zabawie w Boga.

 

Oto, fragment scenariusza:

 

 

Wiktorwiele lat temu dokonał przełomowego odkrycia w dziedzinie robotyki. Założył innowacyjną firmę, która przeistoczyła się w korporację i dziś funkcjonuje już samoistnie. On sam korzysta z ciszy i spokoju w czterech ścianach domu. Mieszka z dala od cywilizacji i większości swoich wynalazków. Przez całe życie w swojej pracy wykorzystywał najnowsze technologie, będąc jednocześnie miłośnikiem przeszłości.
Ewa, jest młodą, piękną, zawsze uśmiechniętą, ciekawą świata dziewczyną. W życiu uczy się doceniać małe przyjemności. Momentami zachowuje się dziwacznie, uwielbia chodzić nago. Dużo czyta, gotuje i kocha tańczyć. Dzięki Wiktorowi zaczęła słuchać Maanamu. Niestety jej partner zawsze dostrzeże w Ewie wady.
Reklama produktów firmy Wiktora, FRANWIK:

 

Szkice koncepcyjne:

 

 

 

Film reklamowy:

 

 

 

Aleksandra HamkałoLaureatka Nagrody Publiczności na XXX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2012 roku. W tym samym roku została nagrodzona za najlepszy debiut aktorski na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie i nominowana do nagrody Złotej Kaczki

 

Marek Bukowski, polski aktor filmowy i teatralny, reżyser, scenarzysta. 1992 roku ukończył krakowskie PWST, w 1995 został wyróżniony nagrodą im. Zbyszka Cebulskiego.

 

 

Reżyser i autor scenariusza, nazywa się Piotr Dylewski i właśnie staje na głowie, aby zrealizować swój film dyplomowy na kierunku reżyserii Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na UŚ w Katowicach.

 

 

Autor zdjęć, Patryk Kin zdobywał doświadczenie w różnych krajach i na wielu planach filmowych. Ma oko do naturalnie umotywowanego światła i lubi eksperymentować z kompozycją oraz ruchem kamery. 

 

 

Autor muzyki, Maciej Muraszko jest producentem muzycznym, m.in. płyt wydanych wspólnie przez Macieja Maleńczuka i zespół Psychodancing. Najnowsza produkcja to krążek Stanisławy Celińskiej „Atramentowa”, którą określa się jako jedną z ciekawszych pozycji na polskim rynku fonograficznym ostatnich czasów.

 

 

 

Montażysta, Tomek Mączka - montażysta, współpracował przy filmach dokumentalnych "Moja wola", "Sati" oraz cyklach dokumentalnych "Prywatne śledztwa", "Miejsca przeklęte", montował dla stacji telewizyjnych HBO i Canal+, montażysta wielu filmów krótkometrażowych, członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów.

 

 

Scenografka, Michalina Łukasik studiowała projektowanie ubioru na ASP w Łodzi. Od 2010 roku zajmuje się kostiumami i scenografią. Lubi kolory, psy i chodzić po drzewach. Nie jest w stanie zliczyć krótkich filmów, etiud przy których pracowała.

 

 

Charakteryzatorka, Ada Merska pracowała przy sesjach zdjęciowych, nagraniach reklamowych, filmach fabularnych oraz serialach. Charakteryzacja, wizaż, stylizacja fryzur aktorów do programów telewizyjnych, reklam, etiud. Najchętniej pracuje przy filmach fabularnych, właśnie spędza miło czas na planie filmu "Wołyń", Wojciecha Smarzowskiego.

  

 

Kierowniczka produkcji, Magda Stefaniak wyrywa włosy z głowy żeby spiąć budżet do naszego filmu. Poza tym studiuje Organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji oraz Inżynierię biomedyczną.

 

Reszta naszej zacnej ekipy to najlepsi ludzie na świecie. Specjaliści w swoich dziedzinach, albo studenci, którzy pragną czerpać wiedzę od starszych, bardziej doświadczonych kolegów. 

 

Dlaczego chcemy stworzyć "Konstruktora"?

 

Chcemy zrobić film jakiego dawno nie widzieliśmy.

 

Ten projekt jest też szansą rozwoju dla wielu młodych talentów: reżysera, operatora, ich kolegów asystentów, a także wszystkich w pionie produkcyjnym. Im większy budżet zgromadzimy, tym większe grono profesjonalistów otoczy ten projekt, a ich doświadczenie wpłynie na ostateczny kształt filmu.

 

 

PLAKAT:

 

KOSZULKA:

 

PRZÓD

 

TYŁ

 

DVD :

 

Szal FE MALE Warsaw:
Progi:

 

I. 10 000 zł - to kwota, która pozwoli nam zrealizować przyzwoite efekty specjalne, pomoże również w stworzeniu odpowiedniej scenografii do gatunku science-fiction. Sprawi także, że będziemy mogli odwdzięczyć się ludziom pracującym na planie, w dużym stopniu za darmo, częstując ich ciepłym posiłkiem podczas trwania zdjęć.

 

II. 12 000 zł - to kwota, która pozwoli nam na zapewnienie lepszych efektów specjalnych i dodatkowego sprzętu na planie, rozszerzającego możliwość realizacji zdjęć specjalnych, np. slow motion oraz wózek kamerowy. 

 

III. 15 000 zł - to kwota, którą chcielibyśmy przeznaczyć na kolejnych profesjonalistów na planie (np. drugi oświetlacz), a także dodatkowe aspekty post-produkcji filmu, np. dźwięk.

 

IV.  20 000 zł - to kwota, za którą chcielibyśmy przygotować kopię cyfrową, w obowiązującym na świecie standardzie DCP (Digital Cinema Package). Profesjonalne przygotowanie takiej kopii to dość duży koszt, ale standard ten pozwala na wyświetlanie filmu w największych salach kinowych, bez straty na jakości. I nie tylko o jakość tu chodzi, po prostu są miejsca, w których ten standard jest jedynym dopuszczalnym, np. festiwale filmowe.

 

 

Już teraz udało nam się pozyskać partnerów, którzy wspierają nasz film.

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj polski krótkometrażowy film science fiction

www.film.gildia.pl | 2015-08-06

Na platformie crowdfundingowej Polak Potrafi pojawił się kolejny ciekawy projekt filmowy. Tym razem mowa o krótkometrażowej produkcji science fiction. Jak wiadomo, ciężko nakręcić porządne sci-fi bez efektów specjalnych, a te niestety do tanich nie należą...

KONSTRUKTOR – polski film s-f

www.kosmonauta.net | 2015-07-31

Rozpoczęła się akcja typu crowdfunding na realizację krótkiego polskiego filmu science-fiction o nazwie KONSTRUKTOR. Akcja tego filmu dzieje się w Polsce w niedalekiej przyszłości.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.09.2015 18:06