Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jakub Ciećkiewicz

Jakub Ciećkiewicz

Kraków

Jakub Ciećkiewicz: dziennikarz, pisarz, fotografik, wykładowca, animator imprez kulturalnych, podróżnik. Współpracownik wielu mediów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10492 PLN z 8000 PLN

70 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

131%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.07.2020.

Opowieść 'Koniec świata na mojej ulicy'

O projekcie

Co kieruje człowiekiem, który w wieku ponad 60 lat podejmuje się wydania książki z dziedziny literatury pięknej? Pycha czy rozpacz? A jeśli ani jedno, ani drugie? To co? Może wielkie wsparcie przyjaciół? Poety Józefa Barana, rzeźbiarza Tomka Kawiaka, pisarki Kasi Siwiec, Andrzeja Kozioła, Magdy Tomalak, prof. Romana Mazurkiewicza, prof. Czesława Nowaka, Mirosława Mrozowicza, Wojtka Kaczmarka, Jacka Tarkowskiego i innych? A może także potrzeba wypowiedzenia swojej prawdy bez kanonu dziennikarskiej publicystyki? Coś na tyle ważnego, że poświęca się na to czas i wysiłek? 

Celem tego projektu jest wydanie, kolportaż i promocja przygotowanej już niemal do druku książki poetycko - fotograficznej Jakuba Ciećkiewicza pt: Koniec świata na mojej ulicy". Wstęp wielkiego poety współczesnego Józefa Barana określa ją jako pracę wybitną. "...Mitologia dzieciństwa, baśniowe miniaturki o dużym ładunku emocjonalnym poświęcone Olszy i innym zakątkom Krakowa, w których to na poły surrelistycznych miniaturkach zadziwia realistyczna dbałość o detal i szczegół opisywanego świata, zapamiętanego oczami dziecka; galeria dziwaków, „proroków”, Jezusów”, Judaszy, Michałów Aniołów, panów Mechów, Banachów, Cuchaltów i innych postaci z odeszłej epoki, kolorowych ptaków, jakich się już nie spotyka, bo przecież jak zapowiada tytuł tej prozo - poezji jest to rzecz „o końcu świata na mojej ulicy”. Podobnie jak Schulz, który twierdził, że ideałem artysty powinno być dorośnięcie do własnego dzieciństwa, tak Ciećkiewicz próbuje wskrzesić pierwsze obrazy, pierwsze zauroczenia, pierwsze zadziwienia i inicjacje, nadając im mitotwórczą, „biblijną” rangę, nobilitując i uwznioślając.

Największym walorem tej znakomitej prozo - poezji jest jej świeży, jędrny język, oryginalna metaforyka, niezwykła ekspresyjność a także swoista rytmika i obrazowość. Humor miesza się z nostalgią, dramatyzm z komizmem. Niektóre z narracji są mistrzowskie, np. opowieść o śmierci (i życiu) ojca, utrzymana w tonacji poetycko-reporterskiej, gdzie od pierwszego do ostatniego zdania przykuwa uwagę czytelnika jej autentyzm, jakaś żarliwa prawda wyłaniająca z tej pozornie chłodnej obserwacji..."

 

Dwa słowa o sobie. Jakub Ciećkiewicz: dziennikarz, pisarz, fotograf, współpracownik wielu gazet, publikacje w "Polityce", "Dużym Formacie", Tygodniku Powszechnym". Autor albumu poetycko - fotograficznego "Światło Kraków", ilustrator książek. Email: jcieckie@gmail.com

Budżet:

koszt druku (500 egzemplarzy: 100 stron + 4 s. okładki, format 165x240, papier: kreda matowa 130g/m2, okładka: karton 250 g/m2, folia błysk - około 7000 pln,

koszt promocji - spotkania organiozwane przez m.in autora i Dom Harcerza - 1000 pln,

dystrybucja: Księgarnia Akademicka, Kraków.

Całość wydania powinna się zmieścić w 8000 pln. W razie otrzymania wyższej kwoty pieniądze zostaną zainwestowane w jakość projektu - lepszy papier, okładkę, większą liczbę książek, lepszą promocję.

Planowane recenzje: "Miesięcznik Kraków", prasa i telewizja kulturalna.

Wybrałem PolakPotrafi.pl ponieważ żaden wydawca nie zainwestuje w debiut, w książkę literacką, o walorach artystycznych i estetycznych - która nie przyniesie mu odpowiednio wysokich zysków.  

Można do mnie pisać: jcieckie@gmail.com

Można mnie znaleźć na blogu literackim: https://cieckiewicz.blogspot.com/

https://www.facebook.com/jakub.cieckiewicz

Każda osoba, która wesprze projekt kwotą 30 + pln otrzyma 1 książkę zaraz po druku

Każda osoba, która wesprze projekt kwotą 50 + pln otrzyma 1 książkę zaraz po druku i dowolnie wybrane zdjęcie (jpg lub raw do powiększenia)

Każda osoba, która wesprze projekt kwotą 75 + pln otrzyma 1 książkę zaraz po druku, dowolnie wybrane zdjęcie (jpg lub raw do powiększenia) oraz osobiste podziekowania autora.

Każda osoba, która wesprze projekt kwotą 100 + pln otrzyma 1 książkę zaraz po druku oraz zostanie wymieniona w książce.

50 pierwszych osób, które wesprze projekt dowolną kwotą - może otrzymać (na żądanie)  jedno ze zdjęć z książki do powiększenia (jpg lub raw).

 UWAGA: Nowe nagrody

Osoba, która wpłaci: 500 złotych: wspólny obiad z autorem i spacer po Krakowie jego dziecińsywa

lub: degustacja ze zwiedzaniem gratis dla 2 osób winnicy Zbrodzice.

Osoba, która wpłaci: 1000 złotych. Wspólny z autorem wyjazd do winnicy, gdzie powstała w dużej mierze książka. Zwiedzanie. Degustacja

lub: nocleg i zwiedzanie winnicy Zbrodzice (gratis dla 2 osób). 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Koniec świata w Krakowie, czyli o książce Jakuba Ciećkiewicza

dziennikpolski24.pl | 2020-07-10

Jakub Ciećkiewicz (krakowski dziennikarz, fotograf, a obecnie pisarz) prowadzi zbiórkę pieniędzy, dzięki której jego książka „Koniec świata na mojej ulicy”, zostanie wydana...

„KONIEC ŚWIATA NA MOJEJ ULICY”

www.radiokrakow.pl | 2020-07-09

Spotkanie z autorem Jakubem Ciećkiewiczem. Jakub Ciećkiewicz - krakowski redaktor, reporter, fotograf i poeta o swojej nowej książce „Koniec świata na mojej ulicy” w rozmowie z Katarzyną Fortuną.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 20.07.2020 22:10