Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciej

Maciej

.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

73 PLN z 1000 PLN

4 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.05.2017.

Konfabulacja - Krótkometrażowy Film Fabularny

O projekcie

_________________________________________________________________

     Konfabulacja to film krótkometrażowy z gatunku czarnej komedii, mocno inspirowany Pulp Fiction. Składa się z trzech historii prowadzonych przez różnych bohaterów, którzy finalnie spotykają się w jednym punkcie, będącym początkiem serii wydarzeń, których nikt nie był w stanie przewidzieć. Film i wydarzenia w nim umieszczone - jak samo Pulp Fiction - są dość kontrowersyjne.
      To opowieść o dwóch przyjaciołach znudzonym swoim dotychczasowym życiem, którzy chcą zrobić coś niecodziennego. W ten sposób dochodzą do wniosku, że mogliby dokonać rabunku. A czemu by nie na knajpie, w której właśnie jedzą? Na tę samą decydują się gangsterzy, którym, z lekka mówiąc, nie smakowało jedzenie serwowane przez szefa kuchni. Sam szef jest, jak można wywnioskować z wydarzeń, chory psychicznie i w dogodnych chwilach morduje swoich klientów. Gdy wszyscy spotkają się na jednym ekranie musi dojść do wybuchu niespodziewanych zdarzeń.
     Historie nie będą ukazane chronologicznie, z wyjątkiem konfrontacji, dzięki czemu widz będzie mógł kojarzyć fakty i odkrywać intrygę.
    Produkcja ma trwać 15 minut.


     Każdy film ma jakiś cel. W zależności od gatunku może pełnić różne funkcje; straszyć, wzruszać czy bawić. Są też takie, które zmieniają nasz sposób myślenia i odbieranie niektórych rzeczy. Jeszcze inne pokazują historię, która się zdarzyła lub która nadejdzie. Nie zależenie do gatunku, filmy robione są dla widzów! Moja produkcja ma trafić do jak największej liczy i wywołać uśmiech na ich twarzach. Ma rozbawić widzów, zostać na dłużej w ich pamięci i dać chwilę na przemyślenia o naszych poczynaniach.
     Kolejnym celem jest jeszcze większe rozpalenie filmowej pasji. Motywacja do kolejnych działań. Uchylenie ciężkiej bramy do drogi filmowca i umożliwienie dostania się do naszej najlepszej szkoły filmowej w Łodzi czy też Katowicach.
     Chcę również, aby film trafił na festiwale!
     A na końcu satysfakcja, rzecz jasna obopólna.

   Jestem Maciek, student szkoły filmowej w Krakowie. O swoich zainteresowaniach mógłbym pisać wiele, skupie się na najważniejszym - filmie. Zainteresowanie to doprowadziło mnie do momentu, kiedy rozpoczynam pracę nad swoim filmem. O ile do tej pory robiłem amatorskie filmy bez budżetu, to nadszedł czas na profesjonalną produkcję. Ta niestety kosztuje. Zajmuje się reżyserią i scenariuszem.
     W ekipie mamy również operatora, który skręci nam przepiękne zdjęcia. Producenta, bez pomocy którego nic nie byłoby takie samo, a praca przybrałaby na wadzę. Kierownika produkcji i planu, którzy dopilnują by wszystko szło jak należy. A także niezbędnego dźwiękowca, bo dźwięk jest na miarę złota. Nie zapominajmy o montażyście, który połączy naszą pracę w całość. Do tego scripterka, która zadba o ciągłość scen. Fotosista utrwalający pracę ekipy na planie. A na samym końcu niedoceniany dyżurni planu, którzy tyle pomagają, a ja i tak wymieniam ich na końcu :P
     Wszyscy to studenci z dużą wiedzą i praktyką zdobytą dzięki zajęciom, wizytom na planach filmowych i pomocy przy wielu etiudach.
    Aktorzy występowali w niejednym krótkim metrażu i spektaklu teatralnym. Zagrają nam niczym De Niro w Chłopcach z ferajny.
     Dysponujemy naprawdę profesjonalnym sprzętem ze szkoły i taką też tworzymy ekipę, a niebawem film!

Budżet potrzebujemy przede wszystkim na:
Niezbędne rekwizyty, bez których film nie będzie taki sam.
Lokacje, które jak wszystko, co tu wymienię, są niezbędne. Nie możemy przecież nagrywać w przypadkowych miejscach jak park czy ulica. Odpowiednia lokacja buduje dramaturgie oraz klimat.
Transport, by móc przemieszczać siebie i sprzęt między wspomnianymi lokacjami.
Catering, by aktorzy i ekipa miała siłę na dwunastogodzinnym planie.
Drobne i nieprzewidziane wydatki, które zapewne się przytrafią.

Co jeśli projekt zbierze więcej pieniędzy niż potrzeba?
Na pewno zostaną przeznaczone na film. Dzięki nim uda nam się usprawnić i ulepszyć produkcję. Wpłynie to na jakość filmu. Większy budżet daje nam więcej czasu, a co za tym idzie więcej materiału.

Dlaczego crowdfounding?
A gdzie indziej, jak nie w bezkresnym internecie znaleźć ludzi zainteresowanych tym co ty? Użytkowników jest masa. Ufam, że znajdą się tacy, którzy uwieżą w mój film, tak samo jak ja, i zechą go wesprzeć.

     Tutaj z góry podziękuje wszystkim, którzy zdecydują się wesprzeć mój projekt. Budżet jest podstawowym elementem filmu. Producent wyznaczył termin zdjęć na Maj i do tego też czasu musimy uzbierać kwotę. A czasu jest niestety nie wiele.
    Zapewniam cię, że wykonam swoją pracę najlepiej jak potrafię. Muszę to zrobić. Tego chcę! Będziesz zadowolony/a z efektu końcowego i film nie zawiedzie twoich oczekiwań.

   Nagrody trafią do wspierających po zakończeniu pracy nad filmem. Z oczywistych powodów: film będzie już gotów do oglądania. No i oczywiście będzie czas na ich rozsyłanie, bo jak na razie pełną parą należy pracować przy produkcji!

Pamiętaj, że jeśli projekt nie uzbiera wymaganej kwoty, to odzyskasz swoje pieniądze!

Kontakt:
maciej3w@gmail.com

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.05.2017 16:04