Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Borewicz

Borewicz

Warszawa

Mam 21 lat, urodziłem się w Anglii, wychowywałem w Irlandii, mieszkałem w Australii, a studiowałem w Polsce i Hiszpanii. Zdecydowanie ryzykant, nie asekurant. Najmłodszy z trzech braci, także komików.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5011 PLN z 15000 PLN

54 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

33%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.06.2015.

Komik Dookoła Świata

O projekcie

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

W ramach projektu "Komik Dookoła Świata" w Warszawie będzie się odbywał 6-tygodniowy cykl imprez stand-upowych. Każda impreza będzie kończyła się aukcją, a dochód zarówno z biletów jak i licytacji będzie przelewany na konto projektu. Więcej informacji można znaleźć klikając tu.

A o to pełen filmik wspierający Mariusza Kałamagi. 

 

Komik Dookoła Świata to niezwykła podróż, w którą zabiera Was Piotrek Szumowski – jeden z najlepszych polskich komików młodego pokolenia. W ciągu roku zwiedzi cały świat, występując w każdym możliwym miejscu i głosząc dobry humor. Możecie nie tylko wesprzeć go w tym szczytnym celu, ale także śmiać się z przygód Piotrka oraz śledzić jego poczynania na mapie świata. Za cel nadrzędny stawia sobie opowiedzenie o naszym kraju i jak najgodniejsze zaprezentowanie polskiego poczucia humoru oraz spełnienie życiowego marzenia.

W trakcie trwania podróży możecie liczyć więc na stały dopływ śmiesznych występów, videologów i opisów przygód, a po powrocie cała wyprawa zostanie opisana z detalami.

Czym jest stand-up?

To komediowy monolog w prostej formie – jeden mikrofon, jedna osoba i śmiech. Nie zasłania się za rekwizytami, łamie tabu i ma za nic polityczną poprawność. Brak dystansu między publicznością, a występującym sprawia, że nie ma w nim miejsca na wyreżyserowane scenki.

Doceniany na Zachodzie, od kilku lat z sukcesem rozwija się także w Polsce. Czas na pokazanie światu tego, co w polskich stand-upie najlepsze. 

 

 

Mam 21 lat, urodziłem się w Anglii, wychowywałem w Irlandii, mieszkałem w Australii, a studiowałem w Polsce i Hiszpanii. Zdecydowanie ryzykant, nie asekurant. Najmłodszy z trzech braci, także komików. Kibicują mi całym sercem, Julian powiedział nawet; „Niech jedzie, tylko żeby mi bluzę oddał". Więc pakuje plecak i jadę, ale bluzy i tak nie oddam.


Ze stand-up’em związany jestem już od pięciu lat, gościłem m.in. na scenach w TVP i Comedy Central. Zjeździłem całą Polskę: śmiał się m.in. Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, nawet Radom. Występowałem też w Irlandii i Hiszpanii.

Pięć lat temu związałem się z grupą "Stand-up Polska". Byłem też jednym z założycieli pierwszej (i jak dotąd jedynej) angielskojęzycznej grupy "English Stand-up Poland". W zeszłym roku zwyciężyłem (drugie miejsce) w najważniejszych turniejach stand-upowych, w międzyczasie zbierając pochwały od uznanych polskich komików.

W ramach swojej podróży dookoła świata, zamierzam odwiedzić wszystkie kontynenty poza Antarktydą, Ameryką Północną i Afryką. Wszędzie gdzie tylko się da – czy będzie to buddyjska świątynia w Nepalu, czy podejrzany klub w centrum australijskiego Interioru, a może chilijski Dom Kultury – wejdę na scenę i opowiem o swoich przygodach i Polsce.

Szczegółowy plan podróży znajdziesz poniżej.

Pełna wersja mapy

 

Roczna podróż wyniesie 50 tysięcy złotych. Kosztorys sporządzony został na podstawie przeciętnych cen jedzenia, komunikacji miejskiej i noclegów w hostelach, a także kosztów transportu, wiz i szczepionek. Dokładne wyliczenia możecie znaleźć poniżej.

Oprócz zbiórki na PolakPotrafi od 5 lat odkładam pieniądze na ten projekt. Mimo to cztery pękate świnki-skarbonki nie pozwolą mi pokryć kosztów samemu. Bez Waszej pomocy będę w stanie dotrzeć co najwyżej do Płońska.

Wszystkie pieniądze, powyżej progu 20 tysięcy będą przeznaczone na ten sam cel. Pozwolą mi swobodniej i dłużej podróżować, kupić lepszy sprzęt do nagrywania, dadzą szansę poznać więcej miejsc i zrobić więcej głupot.

Poparcie dla mojej podróży dookoła świata wyraziło całe komediowe środowisko w Polsce, a także znane osobistości świata rozrywki i estrady. Dołącz do nich i wesprzyj tę wyprawę, a w zamian staniesz się współtowarzyszem niezapomnianej przygody. Poznaj przychylne opinie o projekcie Komik Dookoła Świata.

„Jeśli miałbym z kimś wylądować na bezludnej wyspie, to właśnie z Piotrkiem. Wygląda dość smacznie i nie będzie stawiać oporu.” – Bartosz Zalewski, Wrocławski Stand-up

„Piotrek? Który? Nie, nie znam.” – Bronisław Komorowski, Prezydent RP

„Nie żałuję niczego" Edith Piaf

 

Ci, którzy wesprą projekt, mogą liczyć na prywatny stand-up w moim wykonaniu, poprowadzę też urodziny każdego 6-letniego brzdąca i rozruszam korporacyjne imprezy. Czekają też wejściówki na wybrane spektakle oraz płyta DVD z zapisem całej przygody.

Niepoprawnym romantykom i zapalonym marketingowcom proponuję wyrycie wybranego hasła w dowolnym miejscu na świecie – znajdę odpowiednie drzewo, ławkę, czy ścianę np. przy siedzibie Komunistycznej Partii Wietnamu i wyślę zdjęcie. Dla poszukiwaczy dziwnych prezentów oferuje też nagrania tubylców śpiewających sto lat w dniu urodzin solenizanta. Wszystko dla ludzi!!!

Szczegóły tych i innych nagród chętnie omówię  na priv. 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.06.2015 12:12