Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

DESZCZ

DESZCZ

Poznań

Aktor, fotograf, scenarzysta i reżyser, manager kultury. Zodiakalny koziorożec. Podróżnik. Uzależniony od AZJI. W teatrze w latach 70. ubiegłego wieku fotografował aktorów podczas prób i przedstawień. Nigdy nie ustawiał scen na potrzeby fotografii. Przyrodę i ludzi w przyrodzie fotografuje podczas świtu i podczas zachodu słońca. Szuka światła. Jest " światłoczuły ". Napisał i wydał dwie książki, „Panie Smoleń! – co tam słychać u Laskowika?” i „Jubileusz czyli 50 LAT WĄTROBY Bohdana SMOLENIA”. Jest autorem kultowego programu kabaretowego " 6 dni z życia kolonisty " z udziałem B. Smolenia. Napisał i wyreżyserował wiele widowisk estradowo - telewizyjnych dla dzieci z cyklu " Dziecko potrafi ". Ostatnia premiera to musical " Dookoła karuzeli " w Teatrze Muzycznym w Poznaniu z muzyką Zbigniewa Górnego i Jacka Piskorza.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

17050 PLN z 15000 PLN

130 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2016.

KOLORY DESZCZA ... BIRMA

O projekcie

                                 WALCZYMY O TWARDĄ OKŁADKĘ !!!???

Mamy jeszcze TRZY dni na zebranie WIĘCEJ niż 15.000 tysięcy a książka ukaże się w TWARDEJ OKŁADCE. Drukarnia POZKAL wycenia twardą okładkę przy tym nakładzie na 3 tysiące. Zapraszam serdecznie. Ale CZAD!!! Jest SUPER. Kolejny cel przed nami!!!  DZIĘKUJĘ !!! DZIĘKUJĘ !!! DZIĘKUJĘ !!!

                                KABARETY WSPIERAJĄ !!! TWARDĄ OKŁADKĘ !!!

                                                                           

                                                

 

                   KABARETY WSPIERAJĄ KOLORY DESZCZA...                                                            

                                                                  

27.09.2016. Brakuje 300 ZŁOTYCH  do 13.000 TYSIĘCY !!! Mamy na to cały dzień . A jutro i pojutrze i po pojutrze WALKA o statnie 2 tysiące. Gdybym miał do dyspozycji birmańskich MNICHÓW pewnie byśmy pobili rekord!!!

 

DZIESIĘĆ TYSIĘCY na koncie!!!! HURRRAAA BURAAAA!!!! Mamy PIĘĆ dni do zebrania CZTERECH tysięcy. Liczę na WASZE wsparcie. Oby nie było tak jak mawiał ILICZ ... i licz, i licz, i licz..

HIP! HIP! HURAAA!!! ... NOWE OTWARCIE !!! pozostało do zebrania 7,5 tysiąca złotych. Mamy na to dwa tygodnie. Zwracam się do tych w szczególności, którzy mówią ... " Deszczu jeszcze jest sporo czasu "... Fakt !... " lepiej późno niż wcale " ALE ... " indyk myślał o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścięli ". Tym bardziej, że zakładam taka sytuację, że się chyba " pochlastam " jak nie zbierzemy potrzebnej sumy. Wydawca SORUS, drukarnia POZKAL tylko czekają na sygnał UDAŁO SIĘ !!!! i książka na początku grudnia będzie u WAS w domu!!! DZIĘKUJĘ SERDECZNIE !!! tym którzy zebrali już POŁOWĘ sumy. Dziękuję za wzruszajace listy np: " Panie Krzysztofie. Wpłąciłem mam nadziję ze uda sie uzbierać, wydać, bo chciałbym z Pana opisem jako przezent gwiazdkowy dla żony � ". PREZENT GWIAZDKOWY !!!... trafić pod choinkę, w mroźny dzień z jakże CIEPŁYM prezentem w KOLORACH DESZCZA to by było wspaniałe. W nagrodę dodaje pastorałkę, którą napisałem kilka lat temu https://www.youtube.com/watch?v=Hcb4yYjtZ44 .... WESELMY SIĘ WSZYSCY NA CAŁYM ŚWIECIE ... śpiewa Beata Noszczyńska...

 

 http://www.gloswielkopolski.pl/magazyn/a/deszcz-potrafi-birma-w-jego-obiektywie-i-piorze,10622171/                                                                                                

                                                               MINĘŁO 96 H

 

HURRRAAA ! BURRRAAA! PĘKŁO 5. TYŚ!!! DZIĘKUJE!!! LECIMY PO 10.TYŚ!!!

                                                                 

                                                   MINĘŁY 24 H

OTO REZULTATY - 18 WSPIERAJĄCYCH !!! 2490 złotych. Dziekuję!!!  

   Piszą o tym wydarzeniu w birmańskiej prasie. Ludność w Rangunie czyta z zaciekawieniem !!!  Popularna VENUS NEVS podaje, że na deszcz się zbiera TUTAJ !!!

                                                                    

 WYWIAD w TOK FM z Krzysztofem Deszczyńskim czyli z Deszczem na temat BIRMY !!!                                                         

   http://bi.gazeta.pl/im/3/14154/m14154053.mp3?skad=rss&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter  

     

Bardzo mi miło, iż zechciałeś/łaś zaglądnąć na stonę mojej akcji crowdfundingowej, mającej na celu wydanie książki fotograficznej KOLORY DESZCZA... BIRMA.

Zapraszam na stronę www.kolorydeszcza.com.

Tam jest zdecydowanie więcej o książce i o mnie.

POMOŻECIE???..., słynne pytanie Edwarda Gierka do robotników Wybrzeża z 1971r. przywołuję nie bez kozery. Potrzebuję pomocy!!! „KOLORY DESZCZA... BIRMA” to książka fotograficzna z 400 zdjęciami i 25 felietonami z czterech podróży po Birmie. Wszystkie te podróże odbyłem w styczniu 2010 r., 2011 r., 2012 r., 2013 r.. Czyli dwa lata przed „rewolucją" i dwa lata podczas zmian przywracających Birmę do państw demokratycznych. Na portalu POLAK POTRAFI!!!, hasło autorstwa Edwarda Gierka - chcę we wrześniu br. zebrać WIELKĄ RODZINĘ współwydawców tej książki. Tak wielką, by zebrać 15 tysięcy złotych na jej wydanie na początku grudnia 2016 r. Wydawcą będzie DM Sorus, który wydał między innymi „ROWEREM I PIESZO PRZEZ CZARNY LĄD. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936" Kazimierza Nowaka. Druk - Pozkal z Inowrocławia. 280 stron. Papier 130 kreda, mat. Wymiary 29 x 14 cm. Okładka miękka. Czcionka biała na czarnym tle. Zdjęcia w różnych formatach też na czarnym tle. Jeżeli zbierzemy więcej niż 15 tysięcy, to będzie okładka twarda. POMOŻECIE???

Dlaczego chcę wydać książkę fotograficzną?    

Zdjęcia i teksty publikowałem na różnych portalach internetowych.

Wielokrotnie czytałem pod nimi komentarze w stylu: "Wydaj !!! Chętnie kupię.", "Deszczu Kochany, Twoje fotografie i felietony są bezcenne. Birma w Twoim obiektywie musi być wydana i basta. Jestem ZA!" lub taki cytat: "Przyznam, że Twoje fotografie na równi cenię z tym co piszesz i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. ", Na portalu National Geographic mam takie komentarze: "Od początku jestem fanką Twoich klimatycznych, pięknych fotografii ...", "Twoje zdjecia zachwycaly nas na portalu od lat, Twoja obecnosc byla wsparciem i inspiracją... ".

Dlatego chcę wydać książkę by mieć wszystko w jednym! Na 280 stronach. Cała moja ukochana Birma. Czas leczy rany. Czas czyni cuda. Zaczynam pisać w 2010 roku a kończę pod koniec 2013. Birma się zmienia! Sens zmian na przestrzeni tych kilku lat staram się szczególnie w narracji pokazać. W fotografii zaś unikam szukania współczesnych gadżetów, które są dowodem na rozwój. Pokazuję magię Birmy zaklętą w prostocie i pogodzie ludzi. Angielski prozaik i poeta, autor "Księgi dżungli" Rudyard Kipling pisał: "Oto Birma, kraj zupełnie niepodobny do wszystkich, które dotąd widziałeś". Wstąp i rozkoszuj się wszystkim co tam jest najlepsze.

Dlaczego crowdfunding?

Właśnie dlatego, że przez te kilka lat pokazywania BIRMY na portalach społecznościowych chcę powiedzieć SPRAWDZAM !!! Piszecie, że jest OK!!!, że chcecie mieć taką książkę w domu. Deszczu wydaj książkę! Jedyna szansa by tak się stało to POLAK POTRAFI. Teraz  sobie i WAM  rzecz jasna, daję pole do popisu. Bez WAS to się nie uda. Albo padnę albo razem WYGRAMY !!! DO DZIEŁA!!!


 

Budżet projektu

Otrzymane pieniądze wydam na DRUK książki. 15 tysięcy na druk z okładką miekką. I to jest CEL. Jeżeli uda się przekroczyć tę trudno dostępną metę to będziemy biegli dalej. 20 tyś to okładka twarda i zdecydowanie ciekawsze wydanie. Nakład to 1000 sztuk książek. Czyli rozsądnie. W drukarstwie już tak jest, że czy 500 czy 1000 to różnica jest niewielka bo przygotowalnia to stała duża cena bez różnicy na nakład. Pozostałe koszty chcę pokryć ze sprzedaży książki w ilości 600 sztuk.

 

 Pierwsza okładka książki

 

Druga okładka książki

 
 Maciej Mańkowski o fotografii DESZCZA

" Piękno można znaleźć w drobince piasku, w porannej mgle, w suchym badylu, w promieniach słońca, w uśmiechu człowieka... Piękno jest wszędzie, trzeba tylko otworzyć serce, bo piękno dostrzega się sercem, a nie oczyma. To wrażliwość sprawia że zachwycamy się tym na co inni nie zwrócą uwagi. Ty ją masz Deszczu i potrafisz dostrzeżone piękno przekazać innym na swoich zdjęciach. I tak jak ja, jesteś ŚWIATŁOCZUŁY... pozdrawiam i polecam Maciej Mańkowski "

Pierwsza okładka książki na koszulce będzie NAGRODĄ !!!

Krzysztof Deszczyński

               Aktor, fotograf, reżyseri scenarzysta, manager kultury.             

     Ostatnia moja premiera w Teatrze Muzycznym w Poznaniu 

                            DOOKOŁA KARUZELI czyli DZIECKO POTRAFI                            http://poznan.tvp.pl/20498532/dookola-karuzeli-czyli-dziecko-potrafi-16062015

http://wtkplay.pl/video-id-18292

SERDECZNIE ZAPRASZAM I Z GÓRY DZIĘKUJĘ !!!

 

Media o Twoim projekcie:

Deszcz potrafi. Birma w jego obiektywie i piórze

www.gloswielkopolski.pl | 2016-09-13

Aż 400 zdjęć i 25 felietonów znajdzie się w książce Krzysztofa Deszczyńskiego. Na portalu polakpotrafi.pl trwa zbiórka

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2016 12:12