Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

maciek.weber67

maciek.weber67

Warszawa

Jestem dziennikarzem sportowym z wieloletnim stażem, m.in. w "Gazecie Wyborczej". W marcu wydałem nr 1 magazynu „Kochamy Futbol. Polska, Biało-Czerwoni!” o reprezentacji Polski, ale też o szkółkach piłkarskich. Piszą u nas znani dziennikarze, m.in. Iza Koprowiak z „PS”. Na FB przeprowadziłem transmisję z wręczenia nagród (kupionych za własne pieniądze, tak samo sfinansowałem wydanie całego pisma) dla uczestników Quizu. Bez reklam w gazecie wydawanie kolejnych numerów jest niemożliwe. Firmy niestety nie zamierzają finansować drobnych wydawców.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4540 PLN z 15000 PLN

32 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

30%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 18.07.2019.

Kochamy Futbol. Magazyn dla młodzieży.

O projekcie

CEL PROJEKTU
Chcemy popularyzować futbol, a przy tym, by młodzież znów zaczęła czytać. Dlatego zamierzamy wydawać magazyn różniący się od innych na rynku - skoncentrowanych na plakatach i nic nie znaczących hasłach. Chcemy edukować, popularyzować piłkarską reprezentację Polski. Pisać, dlaczego warto, by nasze dzieci trenowały w szkółkach piłkarskich. A im dostarczać wiedzy, także o historii - o tym, że polski futbol nie zaczął się od Lewandowskiego.

ZESPÓŁ PROJEKTOWY
Wydawcą i redaktorem naczelnym jest Maciej Weber, wieloletni dziennikarz "Expressu Wieczornego" i "Gazety Wyborczej", a do niedawna redaktor naczelny pisma o piłce nożnej dla nastolatków wydawanego na licencji PZPN. Za oprawę graficzną odpowiada Cezary Jasiński, w przeszłości zaangażowany w wiele projektów związanych z futbolem.
Grono współpracowników tworzą znani dziennikarze sportowi (co zdecydowanie wyróżnia nas w porównaniu do innych pism dla młodzieży): Iza Koprowiak i Robert Błoński z "Przeglądu Sportowego", Olgierd Kwiatkowski z Interii, Marcin Szymczyk z Legia.net, Tomasz Zapert z Polskiego Radia 24 i Krzysztof Baranowski z portalu Sportowa Książka Roku.

BUDŻET PROJEKTU
Koszty jednego numeru pisma ponoszone przez właściciela wydawnictwa wynoszą ponad 21 000 zł. 
Druk wszystkich egzemplarzy to 10 000 zł, serwis fotograficzny - 4000, twórca oprawy graficznej - 3000, honoraria dziennikarzy - 1500, naklejki z limitowanej serii dołączane do numeru - 700, promocja (koszt kampanii) - 800. Nagrody dla czytelników - 1000 zł.
Taki koszt został poniesiony przez wydawcę odnośnie pierwszego numeru magazynu, który już - zgodnie z umową z dystrybutorami - został wycofany ze sprzedaży. Tyle samo potrzebne jest na wydanie kolejnego numeru.
Pieniądze ze sprzedaży pierwszego numeru (dużo mniejsze niż wydatki) trafią do wydawcy dopiero miesiąc po wydaniu dwóch numerów (na rozpoczęcie działalności został wzięty kredyt bankowy) i powinny zostać włożone w wydanie numeru trzeciego.
Uwzględniając te okoliczności - pieniądze z crowdfundingu to ok. 37 % projektu.

KOLEJNE CELE
W przyszłości oprócz wydawania magazynu zamierzamy zapraszać najbardziej uzdolnionych wychowanków szkółek piłkarskich na mecze reprezentacji na PGE Narodowym w Warszawie. Zwiększymy też nakład, powiększymy pulę nagród dla czytelników. A także przeznaczymy dodatkowe środki na promocję i reklamę w mediach, by nie prosić nikogo o wsparcie.

 

TERMIN PROJEKTU
Koniec czerwca lub pierwsza dekada lipca 2019 roku.

 

DLACZEGO CROWDFUNDING?
Przy cyklicznym wydawaniu magazynu koszty wydawania znacznie przekraczają zwrot nakładów. Po wzięciu kredytu - tym bardziej. Różnicę może dałoby się wyrównać, gdyby firmy zainteresowane sportem zamieszczały u nas odpłatnie reklamy. Ale nie zamieszczają, dlatego trzeba próbować minimalizować straty (bo nie robimy tego dla zysku). Crowdfunding - zwłaszcza przez Polakpotrafi.pl - to być może jedyna metoda.

 

KONTAKT
e-mail: redakcja@kochamyfutbol.pl
strona internetowa: kochamyfutbol.pl
facebook: https://www.facebook.com/Kochamy-Futbol-Polska-Bia%C5%82o-Czerwoni-391535198060433/?modal=admin_todo_tour
twitter: https://twitter.com/KochamyC
instagram: 
https://www.instagram.com/kochamyfutbol1/
youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfrcBFowcdqv8U7PZPFjJFg?view_as=subscriber

 

NAGRODY

Wesprzyj projekt 500 zł lub więcej
Nagroda główna - reklama na całą stronę w magazynie "Kochamy Futbol. Polska, Biało-Czerwoni!"

 

 

 Wesprzyj projekt 250 zł lub więcej
Reklama na części strony magazynu "Kochamy Futbol. Polska, Biało-Czerwoni!"

 

 

Wesprzyj projekt 100 zł lub więcej
Możliwość zamieszczenia logo swojej firmy lub danych osobowych darczyńcy z podziękowaniami na łamach naszego pisma

 

Wesprzyj projekt 50 zł lub więcej
Numer drugi magazynu "Kochamy Futbol. Polska, Biało-Czerwoni!" o reprezentacji Polski przed jego ukazaniem sie w punktach sprzedaży

 

Wesprzyj projekt 20 zł lub więcej
Naklejki z limitowanej serii "Kochamy Futbol. Polska, Biało-Czerwoni!". Zebranie pięciu, razem z kupnem pięciu kolejnych numerów czasopisma da czytelnikom atrakcyjne nagrody-niespodzianki

 

Wesprzyj projekt 10 zł lub więcej
Wdzięczność organizatora zbiórki. Bywa bezcenna

 

 

Wesprzyj projekt 1 zł
Bez nagrody

 

 

NAGRODA PROMOCYJNA
Wesprzyj kwotą 50 zł (cena promocyjna) lub 150 zł (cena standardowa), a otrzymasz 
grę FIFA 19

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Kochamy Futbol - wspieramy projekt magazynu o reprezentacji Polski

kierunekirlandia.eu | 2019-06-14

„Kochamy Futbol. Polska, Biało-Czerwoni!” to ilustrowany magazyn dla dzieci i młodzieży o naszej reprezentacji, na którego drugi numer wydawca i właściciel próbuje zebrać środki przez tzw. crowdfunding. Wesprzyjmy ten projekt! Poniżej konta, na które można wpłacać.

Wydawca magazynu „Kochamy Futbol” zbiera na wydanie drugiego numeru

www.press.pl | 2019-06-14

Dziennikarz sportowy Maciej Weber, wydawca pisma „Kochamy Futbol. Polska, Biało-Czerwoni!”, zbiera pieniądze na wydanie drugiego numeru magazynu. W mediach społecznościowych publikowane są filmiki, na których akcję popierają dziennikarze: Michał Pol, Stefan Szczepłek, Paweł Wilkowicz, Adam Godlewski

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 18.07.2019 22:10