Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Przemek Wojcieszek

Przemek Wojcieszek

Wrocław, Polska

Reżyser filmowy

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21082 PLN z 20000 PLN

75 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.08.2016.

KNIVES OUT

O projekcie

Celem naszej akcji jest zebranie funduszy, które pozwolą na sfinansowanie studia dźwiękowego do finalnego zgrania dźwięku i wyprodukowania kopii filmowej (dcp) filmu fabularnego KNIVES OUT.

Szóstka dwudziestoparolatków spotyka się w sezonowym domu nad jeziorem. To ich pierwsze spotkanie od czasu matury. Część zrobiła kariery, część nie. Część korzysta z przyjemności życia, część daje upust skrywanym frustracjom. Siódmą postacią jest młoda Ukrainka Solomija, pracująca w firmie jednego z bohaterów wieczoru - Igora. Solomija jest obca i z czasem staje się obiektem nienawiści Huberta, który namawia pozostałych bohaterów, pijanych i zagubionych, do aktu przemocy wobec dziewczyny.

Film zaczyna się realistycznie. Zbudowany jest z rozmów z młodymi aktorami, biorącymi udział w filmie oraz z nagromadzonych przez ostatnie miesiące, wszechobecnych i często paranoicznych opinii o imigracji. Bardzo szybko rezygnujemy jednak z realizmu na rzecz energetycznej, brutalnej groteski. 

Film nakręciliśmy pod koniec 2015 roku w Ińsku w woj. zachodniopomorskim w zespole złożonym głównie z debiutantów. KNIVES OUT to nie tylko wielkoekranowy debiut dla większości naszych aktorów, ale także debiut operatorski oraz dźwiękowy :)

Premiera KNIVES OUT będzie miała miejsce w lipcu b.r. na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu, nie jest więc to typowy film "offowy". Zaczęliśmy go jako projekt finansowany niezależnie, bo zależało nam na szybkiej realizacji filmu na aktualny temat i jak najszybsze wprowadzene go w obieg festiwalowy i kinowy.

Za pomocą KNIVES OUT chcieliśmy opisać mentalny klimat w Polsce A.D. 2016. Lubimy Polskę dlatego nie podobają nam się panoszący się w niej teraz populiści. Wkurza nas tchórzliwość liberalnej inteligencji, która chowa się na widok nacjonalisty. Lubimy Polskę i chcemy czuć się w niej dobrze. Zrobilismy ten film za własne, ciężko zarobione pieniądze. Tak jak chcieliśmy, bez nacisków cenzury i posłusznych władzy urzędników.

Nasza strona na Facebooku: www.facebook.com/KNIVESOUTfilm

 

KNIVES OUT

Scenariusz, reżyseria: Przemek Wojcieszek

Zdjęcia: Zofia Goraj

Dźwięk: Weronika Raźna

Montaż: Michał Poddębniak

Muzyka: Filip Zawada

Scenografia: Aleksandra Jarek

Korekcja obrazu: Błażej Kitowski

Wystepują: Anastazja Borkoniuk, Ania Kończal, Natalia Łągiewczyk, Emilia Piech, Kacper Sasin, Michał Surówka, Lucyna Szierok

Producent wykonawczy: Agata Walkosz

Produkcja: CHŁOPIEC PTAK I ANIOŁ 2016

KNIVES OUT trailer from Przemek Wojcieszek on Vimeo.

 

Realizacja nagród jest przewidziana na koniec maja 2017r. O szczegółach będziemy informować na bieżąco!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.08.2016 18:06