Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Andrzej Rylski

Andrzej Rylski

Warsaw, Poland

Andrzej swoją przygodę z RPG rozpoczął w 1995 roku. Od początku preferował rolę Mistrza Gry. Przez kilkanaście lat grał i prowadził w różnych systemach, eksplorując zarówno narracyjne możliwości Świata Mroku oraz Zewu Cthulhu, jak i „lżejsze” przygody w systemach fantasy. Od 2002 roku regularny uczestnik ogólnopolskich konwentów RPG, pomagał wydawnictwu Portal promować ich pierwsze gry planszowe i fabularne. Intensywnie prowadził Monastyr, D&D oraz własne systemy autorskie. Współtworzył kluby: Bastion RPG, Smocze Gniazdo i RPG Instant w Warszawie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

664 PLN z 3000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

22%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.06.2015.

Klejnot Wybrzeża - dodatek do gry fabularnej Diadem

O projekcie

 

 

W zeszłym roku wydałem grę fabularną Diadem oraz pierwszy dodatek do niej, scenariusz Kopalnie Pana Estebana. Zbiórki na te cele spotkały się z dużym zainteresowaniem, dlatego od kilku miesięcy pracuję nad drugim, większym dodatkiem pt.: „Klejnot Wybrzeża. Obecnie znaczna część treści jest już gotowa i prowadzę intensywne sesje testujące poszczególne elementy dodatku. Niniejsza zbiórka ma na celu pozyskanie środków na zilustrowanie i wydanie "Klejnotu Wybrzeża" drukiem. 

Nie oferuję nagród w wersjach elektronicznych, ponieważ jest całkiem możliwe, że udostępnię je wszystkie za darmo dla każdego, już na zawsze. A to tylko pierwszy z szeregu bonusów, które pojawią się wraz z osiąganiem wyższych progów na tej zbiórce.

 

 

CZYM JEST "GRA FABULARNA DIADEM"?

 

 

Świat potrzebuje bohaterów, osób bezkompromisowych, gotowych zawalczyć o słuszną sprawę. Czasem jednakże bohaterem nie zostaje się z wyboru, postać może zostać zmuszona do porzucenia wygodnego życia i pchnięta w sam środek przygody. Witaj w świecie Diademu, zaludnionym przez rasy Ludzi, Elfów, Krasnoludów, Niziołków oraz potężnych Smoków, w świecie gdzie solidna broń w ręku i śmiałe serce mogą zdziałać bardzo wiele, magia jest dostępna dla każdego, gotowego sowicie za nią zapłacić, a państwa ścierają się częściej na arenie politycznych intryg i spisków niż na polu bitwy. Czy przetrwasz mimo przeciwności losu i zapewnisz sobie miejsce w historii tego świata?

Diadem jest doskonałą pozycją dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z klasycznymi grami fabularnymi (RPG bez komputera) lub wracających do tego hobby po latach. Podręcznik zawiera łatwe w opanowaniu zasady wraz z przykładami, opisane fragmenty sesji, zwięzły opis świata fantasy, szerzej opisaną przykładową jedną z krain wraz ze szczegółową mapą (wspaniałe źródło inspiracji dla Mistrza Gry przy wymyślaniu przygód!), listę ekwipunku (w tym przedmioty o specjalnych i magicznych właściwościach oraz substancje o niezwykłym działaniu), wreszcie - obszerne porady dla Mistrza Gry, pozwalające mu przygotować i rozgrywać epickie sesje.

Postać w grze fabularnej Diadem nie jest ograniczana żadną klasą ani profesją – za zgodą MG można zdobywać dowolne cechy i rozwijać postać wedle swojego życzenia. Aby ułatwić ten proces, specjalnie dla graczy została przygotowana unikalna karta postaci. Dzięki niej gracze w ogóle nie muszą sięgać do podręcznika – cały proces tworzenia i rozwijania postaci, oraz wszystkie cechy możliwe do wyboru są na niej opisane.

 

CZYM JEST DODATEK "KLEJNOT WYBRZEŻA"?

 

 


Dodatek "Klejnot Wybrzeża" opisuje jedno z większych i ciekawszych miast świata Diademu. Jest to dodatek typu mini-setting, planuję wydać go jako książkę o długości około 100 stron. Oto, co się w nim znajdzie:

 • Historia miasta Kerhenstrad od powstania po dzień dzisiejszy
 • Bogaty opis teraźniejszego miasta, po którym poruszać się będą postacie graczy
 • Szczegółowa mapa miasta przedstawiająca mury i umocnienia, zabudowania, ulice, place, stawy, tereny zielone, wybrzeża i mola, wraz z oznaczoną kolorami przynależnością do poszczególnych dzielnic. Ponadto zaznaczonych na niej będzie kilkadziesiąt godnych uwagi miejsc, opisanych szczegółowo w dodatku jako zaczątek nowej przygody lub urozmaicający bieżące wydarzenia wątek poboczny.
 • Prezentacja kilkunastu stronnictw (frakcji, grup interesu), których ambicje i decyzje wpływają na kształt miasta, w tym pochodzenie, możliwości i rzeczywiste cele każdego z nich. Z każdą z nich gracze będą mogli wchodzić w interakcję – sprzymierzyć się lub współpracować z niektórymi z nich, a walczyć przeciw innym.
 • Nowe przedmioty, zdolności, zaklęcia oraz istoty
 • Oprócz wersji drukowanej, nagroda opisana jako "Dodatek" oznacza także otrzymanie pełnej wersji PDF oraz wysokiej rozdzielczości map w wersji elektronicznej.

 

INNE NAGRODY


 

Oprócz możliwości zdobycia dodatku „Klejnot Wybrzeża”, niniejsza zbiórka oferuje także inne nagrody, m. in. zestawy zawierające atrakcyjne cenowo oferty „hurtowe” – pamiętaj, zamówienie wspólnie ze znajomymi wyjdzie Wam taniej! Zachęcam do przyjrzenia się wszystkim opcjom z prawej strony.

 • Podręcznik Główny - książka zawierająca wszystko, co potrzebne, aby grać i prowadzić Diadem, wydrukowana na kremowym papierze, zawierająca wprowadzenie w RPG, opis tworzenia postaci, wszystkich dostępnych cech, zdolności, zaklęć i przedmiotów, zasady gry, opis świata, porady dla Mistrza Gry jak zaplanować i poprowadzić sesje oraz wybór gotowych przeciwników i innych komplikacji dla postaci graczy. Podręcznik papierowy dopełniają wersje elektroniczne: podręcznik w formatach PDF, ePUB i MOBI (z aktywnymi hyperlinkami w treści i wyszukiwaniem tekstu), wysokiej rozdzielczości mapy świata a także komplet pomocy dla graczy przystosowanych do druku (karty postaci, księgi zaklęć i karty losu).
 • Komplet pomocy dla graczy – zestaw wydrukowanych na pogrubionym papierze 20 kart postaci (format A3, zginany na pół) oraz 10 ksiąg zaklęć (format A4, zginany na pół) - dzięki tym formularzom, gracze tworząc i rozwijając postać nie muszą co chwila wertować podręcznika, wszystkie dostępne opcje mają na nich przejrzyście opisane.

 

TERMIN REALIZACJI

 

Dodatek trafi do druku w dniu zakończenia projektu. W przeciągu 10 dni będzie dostępny do odbioru osobistego na terenie Warszawy, a w 12-14 dni dotrze do osób zamawiających nagrodę z wysyłką.

 

 

PROGI ZBIÓRKI

 


Wraz z osiągnięciem przez zbiórkę poniższej kwoty gwarantuję zrealizowanie następujących nagród:

 

Łącznie 3000 zł - Dodatek na papierze!

 • Wydanie opisanego wyżej dodatku „Klejnot Wybrzeża” drukiem, z ilustracjami.
 • Wszyscy zamawiający otrzymają wybrane przez siebie nagrody, a równocześnie wszystkie podręczniki i pomoce do gry fabularnej Diadem trafią do regularnej sprzedaży wysyłkowej

Łącznie 3500 zł - Diadem dla wszystkich

 • Elektroniczne wersje podręcznika głównego, pomocy graczy i wszystkich dodatków dostępnych teraz i mających powstać w przyszłości staną się już na zawsze darmowe, dostępne odtąd do pobrania bezpłatnie dla każdego. 
 • Dodatek „Klejnot Wybrzeża” ukaże się także w wersjach ePUB oraz MOBI.
 • Każdy wpłacający wybierający jako nagrodę dodatek „Klejnot Wybrzeża”  otrzyma dostęp do oryginalnego pliku mapy miasta w wersji elektronicznej z warstwami, umożliwiający zmianę stopnia przezroczystości i ukrywanie poszczególnych warstw, idealne do kadrowania i drukowanie wybranych elementów i fragmentów miasta na swój użytek przy projektowaniu własnych scenariuszy. 
 • Po uzbieraniu tego progu wszystkie osoby, które wybrały nagrodę zawierającą Podręcznik Główny i/lub Zestaw Pomocy dla graczy będą mogły je odebrać osobiście w dowolnym, ustalonym terminie na terenie Warszawy zaraz po osiągnięciu tego progu - nie czekając na koniec zbiórki! Dodatek "Klejnot Wybrzeża" będzie dostępny najwcześniej tydzień po zakończeniu zbiórki.

 

Łącznie 4000 zł – niespodzianka – zostanie ogłoszona po zebraniu przez projekt łącznej  kwoty 1000 zł.

Kolejne progi już są przygotowywane!

Aby być na bieżąco z postępami nad tworzeniem dodatku i wszelkimi wieściami o Diademie, polub nasz fanpage: https://www.facebook.com/diadem.rpg

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.06.2015 15:03