Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

LechMankiewicz

LechMankiewicz

Warszawa

Jestem fizykiem, pracuję w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Fascynują mnie możliwości, jakie stwarza internet w nauce i edukacji. Staram się przenosić do Polski najlepsze pomysły, takie jak KhanAcademy

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7084 PLN z 4400 PLN

74 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

160%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.03.2013.

KhanAcademy - nierówności

O projekcie

Dzień dobry!

Nazywam się Lech Mankiewicz, pracuję w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN.

Chodzi mi o zdobycie środków na przetłumaczenie i zdubbingowanie 12 filmów KhanAcademy z serii o nierównościach (Inequalities). Pierwszy film z tej serii jest już dostępny na kanale KhanAcademyPolska na YouTube. Pozostałe filmy pokrywaja podstawowa wiedzę o nierównościach, reguły przekształcania zwiazane z czterema działaniami, proste zadania tekstowe i wreszcie przykłady rozwiazywania zadań z nierównościami. Dlaczego właśnie nierówności, a nie np. równania z dwoma niewiadomymi? Ten pierwszy zdubbingowany film okazał się dość popularny, widzę że dzieciaki szukaja w internecie informacji o nierónościach, stad wybór tematu.

Idea KhanAcademy polega na tym, aby każdy mógł nauczyć się czego potrzebuje we własnym tempie, nie wstydzac się powtarzać po kilka razy, w domu, czy gdzie akurat będzie miał ochotę i o dowolnej porze. Takie postawienie sprawy podoba mi się i dlatego staram się udostępniać jak najwięcej filmów Khana, szczególnie tych dotyczacych materiału ze szkoły podstawowej i gimnazjum, w języku polskim. Po więcej zdubbingowanych już filmów zapraszam na kanał KhanAcademyPolski na YouTube. 


Co zostanie zrobione za te 4400 złotych?

1. 12 filmów z serii Inequalities (13, czyli ten pierwszy z serii, jest już zdubbingowany) zostanie przetłumaczone, zdubbingowane i wyposażone w polskie napisy. Lista filmów do zdubbingowania jest tutaj.

2. Filmy zostana umieszczone na kanale KhanAcademyPolski na YouTube w ramach licencji Creative Commons umozliwiajacej pelne wykorzystanie niekomercyjne z zachowaniem autorstwa. Zostana takze automatycznie podlinkowe na portalu KhanAcademy na stronie, na której znajduja sie filmy z polskim lektorem.

Co będzie, jeśli Wasze wpłaty przekrocza kwote 4400 zł? Cała nadwyżkę przeznaczę na dubbingowanie kolejnych filmów, których listę tutaj przedstawię.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.03.2013 00:12