Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Bielecki

Adam Bielecki

Tychy

Adam Bielecki - 31 lat. Himalaista i podróżnik. Klub Wysokogórski Kraków. Pochodzi z Tychów, mieszka w Krakowie. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 17 lat. Lider kilkudziesięciu wypraw górskich na pięciu kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri (7010 m). Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu (8463 m) bez użycia tlenu. 9 marca 2012 wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I (8068 m), co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic. Zdobywca K2 (31 lipca 2012) i Broad Peaka - pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w kierowanej przez Denisa Urubko, zakończonej sukcesem, wyprawie na Kanczendzongę (8598m). Tej zimy planuje wejście na K2.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

61417 PLN z 15000 PLN

770 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

409%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.03.2014.

Kanczendzonga 2014 N face. New route, alpine style.

O projekcie

               

          Blisko dwadzieścia lat minęło odkąd Polak wspiął się nową drogą na ośmiotysięcznik, tylko dzięki waszej pomocy może się to zmienić ! Pomóż Adamowi Bieleckiemu sfinansować projekt odwołujący się do najlepszych tradycji polskiego himalaizmu  - poprowadzenie nowej drogi w czystym stylu alpejskim na północnej ścianie Kanczendzongi - trzeciej górze świata.

 
Cel

    Kanczendzonga -  trzeci co do wysokości szczyt Ziemi - 8586 m n.p.m.. Położony jest na wschodnim skraju Himalajów Centralnych, na granicy Nepalu i Sikkimu należącego do Indii. Jego nazwa po tybetańsku oznacza "Pięć Wielkich Skarbnic Śniegu".
   
    Ze wzglądu na trudność i wysokość a także swoje peryferyjne położenie wiążące się z długim i uciążliwym trekkingiem do jej podnóża, Kanczendzonga jest górą rzadko odwiedzaną przez wspinaczy, po Annapurnie zanotowano tu najmniej wejść spośród ośmiotysięczników – 283 do marca 2012.
   
        Do chwili obecnej na szczycie stanęło czworo himalaistów z Polski:
11.01.1986 – J.Kukuczka i K.Wielicki – pierwsze wejście zimowe – droga normalna od    południowego zachodu, bez tlenu
15.05.2001 – P.Pustelnik - droga normalna od południowego zachodu
18.05.2009 – K.Baranowska - droga normalna od południowego zachodu, bez tlenu  

    Zamierzam być pierwszym Polakiem, który wejdzie na Kanczendzonge drogą inną niż normalna.
Plan

    Wylot z kraju zaplanowano na 8 kwietnia, po dwóch dniach podróży autobusem na wschód Nepalu rozpoczniemy 10 dniowy trekking do podnóża rzadko odwiedzanej północnej ściany Kanczendzongi. Przewidujemy 35 dni akcji górskiej.     Aklimatyzacja odbędzie się w klasycznym stylu wyprawowym na drodze wytyczonej w 1979 roku przez zespół Doug Scott, Peter Boardman i Joe Tasker.  Następnie spróbujemy poprowadzić nową drogę w czystym stylu alpejskim w prawej części północnej ściany. Zejście odbędzie się drogą brytyjską.



W przypadku powodzenia wejście to ma szanse stać się najważniejszym wydarzeniem roku w światowym  himalaiźmie.
Zespół

Denis Urubko (Rosja)
Artiom Braun (Rosja)
Alex Txikon (Kraj Basków)
Adam Bielecki (Polska)

Denis Urubko to ścisła czołówka światowego wspinania. Na dwa ośmiotysięczniki wszedł jako pierwszy człowiek zimą: Makalu i Gaszerbrum II. Jako 15 człowiek w historii zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Dokonał tego bez dodatkowego tlenu. Do Denisa Urubki należy rekord ''Śnieżnej Pantery'' - to pięć najwyższych szczytów byłego ZSRR, na które Kazach wszedł w 42 dni. Łącznie Denis 22 razy stawał na wierzchołkach ośmiotysięcznych. http://pl.wikipedia.org/wiki/Denis_Urubko

Artiom Braun jest przyjacielem Denisa i jego wychowankiem. Będzie brał udział w początkowej fazie akcji górskiej tj. podczas działalności na drodze brytyjskiej.

Alex Txikon ma na swoim koncie wejścia bez tlenu na 10 ośmiotysięczników.

Adam Bielecki http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Bielecki_%28wspinacz%29


 
Pieniądze
     Koszt mojego udziału w wyprawie to 50 tys. zł. Mam już 20 tys. - jeżeli uzbieram jeszcze 15 tys., to "zadłużę się po uszy", ale pojadę na wyprawę życia. Jeżeli uda mi się zebrać 30 tys., to bez problemu sfinansuję całe przedsięwzięcie.
 
Media
 
 
 

Media o Twoim projekcie:

Adam Bielecki otrzymał od internautów ponad 60 tys. na Kanczendzongę!

wspinanie.pl | 2014-03-28

Wyjątkowym sukcesem zakończyła się uruchomiona przez Adama Bieleckiego akcja zbierania funduszy. Prawie 800 internautów zdecydowało się wesprzeć jego udział w wyprawie na Kanczendzongę i uzbierana przez nich suma jest jedną z wyższych w historii serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi.

Adam Bielecki zebrał 50 tysięcy złotych w internecie i jedzie na wyprawę marzeń. ''Teraz to wspólna sprawa'' [WYWIAD]

off.sport.pl | 2014-03-19

- Jestem wzruszony i wdzięczny. Wspinamy się z dala od stadionów, nie mamy publiczności. Sami mierzymy się ze swoimi lękami i trudami. A teraz poczułem to, co pewnie czuje piłkarz, gdy ma za sobą cały stadion kibiców - mówi Adam Bielecki, który w internetowej akcji uzbierał ponad 50 tysięcy złotych na wyprawę na Kanczendzongę.

Wyprawa Adama Bieleckiego na Kanczendzonge - zbiórka pieniędzy

www.portalgorski.pl | 2014-03-13

Blisko dwadzieścia lat minęło odkąd Polak wspiął się nową drogą na ośmiotysięcznik, tylko dzięki waszej pomocy może się to zmienić! Pomóż Adamowi Bieleckiemu sfinansować projekt odwołujący się do najlepszych tradycji polskiego himalaizmu - poprowadzenie nowej drogi w czystym stylu alpejskim na północnej ścianie Kanczendzongi - trzeciej górze świata.

Kanczendzonga 2014 – Urubko i Bielecki planują wytyczyć nową drogę na północnej ścianie

brytan.com.pl | 2014-03-12

Tak jak pisaliśmy w grudniu Adam Bielecki w zespole z Denisem Urubko (Rosja), Artiomem Braunem (Rosja) i Aleksiejem Txikonem (Kraj Basków) planuje wytyczyć na północnej ścianie Kanczendzongi nową drogę w stylu alpejskim. Oto jak przedstawia się plan wyprawy

Adam Bielecki po Broad Peak rusza na kolejną wyprawę. Gdy sponsor się wycofał, Bielecki 15 tysięcy zebrał w internecie

natemat.pl | 2014-03-12

Na początku 2013 roku cała Polska śledziła losy wyprawy na Broad Peak. Polacy zdobyli ośmiotysięcznik, ale stracili dwóch kolegów. Gdy wspinacze, którzy przeżyli, wrócili do kraju, trafili do piekła. Adam Bielecki, mimo to, idzie na kolejną zimową wyprawę. Właśnie stracił sponsora, jak sam mówi, być może przez raport o Broad Peak. Ale nie przejmuje się tym, bo w dwie godziny zebrał potrzebne pieniądze od internautów.

Adam Bielecki zdradza szczegóły wyprawy na Kanczendzonge i prosi o wsparcie

outdoormagazyn.pl | 2014-03-12

Blisko dwadzieścia lat minęło odkąd Polak wspiął się nową drogą na ośmiotysięcznik, tylko dzięki waszej pomocy może się to zmienić! Pomóż Adamowi Bieleckiemu sfinansować projekt odwołujący się do najlepszych tradycji polskiego himalaizmu – poprowadzenie nowej drogi w czystym stylu alpejskim na północnej ścianie Kanczendzongi – trzeciej górze świata.

Adam Bielecki wciela plan ratunkowy by pojechać na Kanczendzongę

wspinanie.pl | 2014-03-12

W grudniu ubiegłego roku Denis Urubko zaprosił Adama Bieleckiego do udziału w swojej wyprawie, której celem nowa droga na trzeci szczyt świata, Kanczendzongę (8585 m). Po niespodziewanym wycofaniu się głównego sponsora wyprawy Adam zdecydował się poprosić o wsparcie rodaków.

Pomóżmy Adamowi Bieleckiemu sfinansować wyprawę

kolosy.pl | 2014-03-12

Ci, którzy byli na jego niedzielnej prezentacji w Gdyni, wiedzą: jeden z najlepszych współczesnych polskich himalaistów przygotowuje się właśnie do ekspedycji na Kanczendzongę, której celem jest wytyczenie nowej drogi na północnej ścianie trzeciej pod względem wysokości góry świata. Za pośrednictwem serwisu polakpotrafi.pl Adama można wesprzeć finansowo

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.03.2014 18:06