Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

tojesttu

tojesttu

Wrocław

Podróże zaczęłam w 2016 roku z PTTK wędrując na jednodniowe wycieczki. Kolejny etap zmienił się w weekendowe podróże na zloty pokazowe jak rajdy 4x4, zaprzęg psów, zloty balonów, garbusów, pokazy samolotowe, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe. Każdy weekend spędzony ciekawie. Obecnie zainspirowała mnie podróż po Polsce 2018r, która trwała dwa miesiące zobaczyłam ciekawe zakątki naszego kraju. Czas iść dalej uznałam że szkoda czasu. Obecnie trwają przygotowania do podróży po Europie gdzie będę podróżować od listopada do kwietnia w Europie, a od maja do października tylko po Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 100000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 05.12.2019 22:10

Zdobycie materiału na książkę Van Life

O projekcie

Witam jestem Małgorzata, mój projekt jest już w fazie przygotowań do tej pory byłam skupiona na remoncie kampera, którego zakupiłam. Głównym celem projektu jest zebranie osobiście materiału do napisania książki dla nowej powiększającej się grupy van life w postaci dziennika podróży, książka będzie zawierać dużą ilością zdjęć. Sama szukałam takiej książki w sklepie kiedy jej nie znalazłam postanowiłam ją napisać. Aby książka była aktualna, osobiście chcę ocenić miejsca parkingowe, postojowe oraz znajdujące się atrakcje w okolicy. Materiały do książki nie będą zbierane z internetu.

Mój projekt będzie miał kilka etapów dzięki czemu powstanie za każdym razem ciekawy opis do książki o podróży po Europie. Książka ułatwi van life pomoże wam wykorzystać maksymalnie urlop spędzając go z rodziną lub znajomymi.

Pierwszy etap projektu w zbieraniu materiału do książki rozpocznie się w grudniu 2019 roku wyjazd. Materiały będą zbierane w Europie oraz Polsce. 

Dziennik podróży będzie opisywał:

 • jakim numerem drogi dojechać do wybranej miejscówki,
 • gdzie warto się zatrzymać,
 • co warto zobaczyć,
 • gdzie zaparkować,
 • miejscówki noclegowe darmowe oraz płatne,
 • gdzie zatankować,
 • gdzie zrobić podstawowe zakupy,
 • każde miejsce będzie miało podawane współrzędne GPS co ułatwi dotarcie do wyznaczonego miejsca inną drogą, 
 • każde opisane miejsce będzie sfotografowane,
 • dziennik podróży będzie prowadzony na bieżąco dzięki czemu szybko pojawi się książka w formie papierowej,

Informacje zawarte w książce nie będą wymagać szukania dodatkowych informacji na internecie.

Materiały w książce będą się wyróżniać, informacje turystyczne zawarte w książce pozwolą ci na maksymalnie spędzony czasu z rodziną. Posiadam sporo książek turystycznych mimo dużych informacji trzeba zawsze zaglądnąć do internetu znaleźć trasę lub parking. Po zebraniu materiałów do książki już nie będziesz tego musiał robić wszystko będzie w opisane. Wesprzyj projekt, nie marnuj więcej swojego urlopu. 1zł dla ciebie jest to niewiele ale jak wiele jest dla mnie bo dzięki temu będę mogła zrealizować projekt.

Każdy chyba to przerabiał chcesz jechać w wybrane przez siebie miejsce, ślęczysz godzinami w poszukiwaniu informacji na internecie o atrakcjach lub jak spędzić urlop w wybranej miejscowości. Jeśli mówisz teraz po przeczytaniu sobie ,,tak,, to znaczy że materiał opisany w książce będzie dla ciebie. Spędź czas z rodziną to jest bezcenne.

W Europie mamy większe utrudnienie, Europa choć  jest dostępna ogranicza nas. Musimy poszukać miejsca gdzie będziemy mieli dostęp do internetu. Najczęściej wybieramy opcję McDonald tam przesiadujemy większość naszego urlopu aby mieć dostęp do internetu. 

To dzięki całej kwocie jakiej wymaga projekt będę mogła przekazać całą zdobytą wiedze. Dziennik ułatwi podróżowanie, każdy będzie mógł zacząć podróż w wybranej części Europy. Aby tego dokonać potrzebne jest wasze wsparcie, to dzięki wam będę mogła podzielić się materiałem zdobytym na książkę.

Dzięki wam wspierającym będziemy mogli pokazać że Polak potrafi się wspierać oraz dzielić.

Obecnie trwają przygotowania do projektu, więcej zdjęć można zobaczyć na Grupie Kamperem Przed Siebie. Wsparcie, które od was dostanę nie dotyczy remontu kampera udało mi się o to zadbałam. Wsparcie dotyczy zebranie materiałów do książki o tematyce van life.

https://www.facebook.com/groups/539678233436884/

kontakt e-mail: tojesttu@op.pl

Pracy zostało sporo ale najważniejsze że obecnie widać koniec planowanego etapu. Opisując projekt między czasie cały czas remontując kampera udało mi się obecnie większość prac zakończyć.

Jestem na opiekuńczym trudno mi zebrać wystarczające środki materialne. Cały czas próbuję - walczę o moje marzenie każdego dnia od paru miesięcy. Szukam sponsorów, próbuję nawiązać współpracę. Możesz być cześcią zdobytych materiałów, miło mieć swój udział, który pozostawi ślad twojego wsparcia.

Budżet całego etapu wyprawy to około 150000zł dużą część udało mi się zebrać, przeznaczyłam je na zakup kampera, oraz remont zabudowy kampera co można zobaczyć na zdjęciach, remontu silnika, opony, wyposażenie.

Za całą kwotę wsparcia będę chciała przeznaczyć na zebranie materiału do książki:

 • Bieżący opis na Grupie FB. 
 • Bieżące filmiki na YT. 
 • Zdjęcia gdzie można spędzić super dzień oraz GPS.
 • Zdjęcia gdzie można przenocować oraz GPS. 
 • Stacje benzynowe GPS.
 • Gdzie można zrobić ciekawe zakupy oraz bieżące art. spożywcze.
 • Opis zamków, parków, placów zabaw oraz GPS.

Dzięki zebranemu materiałowi na dziennik Ty nie będziesz musiał marnować swój cenny czas, który mógbyś spędzić z rodziną zamiast szukania na internecie co można zobaczyć w okolicy. Twoim jednym zadaniem będzie zabrać dziennik i wybrać co chcesz zobaczyć delektując się odprężeniem. 

Aby zebrać materiały do tego celu potrzebny będzie:

 • internet - pozwali mi na bieżące dzielenie się zdobytym materiałem abyś nie musiał/a czekać aż projekt się zakońcy, a materiał zebrany trafi do druku ,
 • dron - ciekawe ujęcia z góry,
 • karty pamięci,
 • paliwo - zbierając materiały będę się sporo przemieszczać,
 • solar, akumulator - potrzebny prąd do przekazania materiałów, 
 • miejsca parkingowe czasami płatne,
 • wejściówki,

Jeśli uda mi się uzbierać 100% - dzięki Tobie będę mieć dodatkowo na ,wejściówki różnych atrakcji dla mojej córki, która będzie podróżować razem zemną, ja jako opiekun wejście mam darmowe. 

Jeśli uda mi się uzbierać 120% - dzięki Tobie moja córka będzie w czasie podróży kontynuować rehabilitacje z logopedą przez skype.

Jeśli uda mi się uzbierać 140% - dzięki Tobie nie będę musiała się martwić o pokryciu kosztów naprawy lub transportu w razie zdażeń losowych. Dzięki Tobie będę mogła wykupić dodatkowe ubezpieczenia.

Jeśli uda mi się uzbierać więcej dzięki Tobie przeznaczę pieniądze na pokrycie kolejnego etapu zbierania materiału van life w innych miejscach 2020/2021.

Jak powstawał projekt

Moje początki z podróżą zaczęły się trzy lata temu kiedy zaczęłam wędrować z PTTK.

Po roku zapragnęłam pokazać dzieciom że warto podróżować dlatego jeździliśmy w góry oraz na zloty takie jak pokazy balonowe, rajdy 4x4, zwiedzaliśmy ruiny zamków, spływy kajakowe itd.

Kolejny etap przyszedł na kampera moja dwumiesięczna podróż przed siebie choć była z przygodami, to pierwszy raz zobaczyłam jaka jest piękna Polska dużo ciekawych zakątków, widoków. Największe utrudnienie to brak książki, która opisze miejsca ułatwiająca podróż. Teraz mamy szanse abyśmy razem Polacy mogli otworzyć nowe horyzonty na van life.

To tu narodził się pomysł na projekt.

Mimo tego że mam sporo kupionych książek  na temat co warto zobaczyć w danym rejonie jedynie mogłam dowiedzieć się o muzeach, pomnikach przyrody, zabytkach i dużo o noclegach w hotelu.

Szukałam czegoś innego

Na dzień dzisiejszy powstała nowa grupa podróżnicza, która powiększa się każdego roku w Polsce - kampery, van. Brak opisu o możliwości nocowania w ciekawych miejscach bez opłat utrudniło mi podróżowanie ponieważ traciłam sporo czasu z rodziną na znalezienie fajnego miejsca noclegowego.

Zamiast kupować książki wszystko można znaleść w na internecie, tylko nie oto chodzi żeby w czasie urlopu siedzieć godzinami na necie zamiast spędzać wolny czas z rodziną. Warto mieć książkę, która poinformuje nas o ciekawych miejscach na nocleg oraz co warto zobaczyć w okolicy. Dziennik podróży zaoszczędzi nam czas przecież ten urlop szybko mija. Aby powstał dziennik muszę zebrać materiały do opisu.

Zebrane materiały ułatwią podróżowanie dlatego powstał projekt. 

Zwracam się do Ciebie z ogromną prośbą o wsparcie mojego projektu. Chciałabym byś był/a jej częścią, byśmy mogli razem pokazać łatwiejsze podróżowanie van life.

Oprócz wsparcia materialnego potrzebuję Twojego wsparcia duchowego, dobrego słowa oraz ciekawych informacji, które zawsze będziesz mógł/mogła napisać na mediach społecznościowych.

https://www.facebook.com/groups/539678233436884/

kontakt: email: tojesttu@op.pl

Zapraszam wszystkich Polaków na podróż wirtualną. YT Kamperem przed siebie.

Jeśli masz ciekawe miejsca napisz je na FB po sprawdzeniu, zrobieniu zdjęć umieszczę je w książce. Jeśli będziesz chciał/a umieszczę twoje imię kto polecił miejsce.