Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zdrap Pomarańczowy Znak

Zdrap Pomarańczowy Znak

Januszkowice, Polska

Witam nazywam się Marek Zarankiewicz z wykształcenia jestem geologiem, pracowałem kilka lat w Parkach Krajobrazowych Województwa Opolskiego, właśnie jako geolog o charakterze edukatora. Jestem perkusjonalistą Wolnej Grupy Bukowina dzięki czemu często przemierzam Polskę i widzę jakie zmiany nastąpiły od niedawna w sprawie drzew przydrożnych. Jestem również przedstawicielem Fundacji Siedlisko Silesia, której celem i głównym zamiarem jest odtwarzanie i przywracanie zdegradowanych siedlisk w celu zwiększenia bioróżnorodności. Działam w tym temacie na terenie województwa Opolskiego oraz współpracuje z różnymi organizacjami na terenie naszego kraju. Od niedawna jestem inspektorem drzew i zajmuje się drzewami na codzień.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

33557 PLN z 33500 PLN

104 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2018.

KAMPANIA - ZDRAP POMARAŃCZOWY ZNAK

O projekcie

Kampania wzięła swój początek w miejscowości Zdzieszowice na terenie Opolszczyzny. Jeszcze do niedawna przy ul. Chrobrego w Zdzieszowicach rosło ponad 50 lip w wieku około 100 lat. W przeciągu jednego roku w zastraszającym tempie zaczęło ubywać drzew i na obecną chwilę posostało ich 37. Głównym uzasadnieniem usuwania drzew z alei lipowej jest powoływanie sie na zagrożenie, jakie drzewa stwarzają dla komunikacji publicznej. Dlatego jednym z celów kampanii jest zgromadzenie środków na przeprowadzenie specjalistycznych badań, pozwalających w każdym przypadku ocenić, czy dane drzewo stwarza zagrożenie dla otoczenia. Na podstawie wyników tych badań będziemy mogli podejmować decyzje co do ochrony aleji, jak rownież poprawy bezpieczeństwa w mieście - stosując najnowsze dostępne technologie i metody. Fundacja Siedlisko Silesia, która jest pomysłodawcą kampanii, postanowiła zebrać fundusze przez portal (POLAKPORTAFI.PL). Dlatego bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w tej zbiórce - walczymy nie tylko o drzewa - ale możliwość decydowania w tej ważnej dla każdego sprawie. W ilości siła - pozdrawiamy. 

 

Kampania Na Rzecz Ochrony Sędziwych Drzew w Polsce - ZDRAP POMARAŃCZOWY ZNAK - jest reakcją społeczeństwa na wydarzenia, jakie miały miejsce w Polsce przez ostatnie półtora roku. Z obszaru naszego Kraju masowo zaczęły znikać aleje rosnące przy drogach, często niestety bez konkretnych powodów, jak również w większości przypadków w wyniku żle podjętych decyzji urzędniczych. Kampania zakłada prowadzenie szeregu działań mających na celu edukację i uwrażliwienie społeczeństwa na problem ochrony drzew w Polsce. Ważnym elementem kampanii jest również wprowadzenia szkoleń dla urzędników, którzy zajmują się podejmowaniem decyzji w sprawie drzew w mieście. Bardzo chcemy aby wydawane decyzje w sprawie drzew w Polsce były bardziej świadome i nie budziły kontrowersji w społeczeństwie.

 

 

Nazwa kampanii: Zdrap Pomarańczowy Znak pochodzi od procedury usuwania drzew. Stawianie pomarańczowych znaków na drzewach jest często równoznaczne z ich usunięciem. Co nie oznacza że kampania nawołuje do usuwania pomarańczowych symboli ! Celem jest spowodowanie, że postawienie takiego znaku musi sie wiązać z większą odpowiedzialnoscią i wiedzą osób zajmujących się drzewami w mieście. Dzięki temu decyzje będą bardziej przemyślane, a znaków postawionych na drzewach będzie znacznie mniej.  Spodziewamy się, że wiele drzew dzięki rozważnym decyzją zostanie ocalonych.

 

NAGRODY PRZEWIDZIANE W KAMPANII:

Książki Włodzimierza Puchalskiego

 

 Książesczka - Dzień nad ciemną rzeką - autorstwa Marka Stokowskiego

 Książka Włodzimierza Puchalskiego - Bezkrwawe Łowy

 

Płyta Cd - film o Dolinie Słupi

 

Książeczka o derkaczu z projektów Borów Nimodlińskich 

 

Futerał na obiektyw - profesjonalny futerał na obiektyw dla obiektywu 18-55mm

Album ilustrowany Jeziora Kaszubskie fot. Andrzej Jastrzębski

Album ilustrowany - Jeziora województwa Pomorskiego

Kamizelki odblaskowe 

Ilustrowany album - Krajobrazy Województwa Pomorskiego

Kredki dla dzieci z projektu działaj lokalnie - Bory Niemodlińskie

Ilustrowany Album - Lasy zielony skarbiec woj. pomorskiego

Lipowa porcelana - wlasnoręcznie ulepiony z gliny zestaw herbaciany z motywem lipy - autorstwa Ani Jankowiak

Mapy Borów Niemodlińskich

Książeczka Adama Ziemianina - Notesik Amerykański

Odblaski dla dzieci z programu działaj lokalnie Borów Nimodlińskich 

Odblaski przygotowane na kampanię

Płyta Cd Ludzie i las - Bory Niemodlińskie

Płyta CD Damroki Kwidzińskiej - wokalistki i kompozytorki z kaszub

Bluzy polarowe MMstudio - wyprodukowane na warsztaty filmowe

Sensor Cleaner - profesjonalny zestaw do czyszczenia matryc

Ładna i zgrabna torba lniana

Torba lniana Kampani Na Rzecz Ochrony Sędziwych Drzew w Polsce - Zdrap Pomarańczowy Znak

Książka Włodzimierza Puchalskiego w Krainie Łabędzia 

Książka Włodzimierza Puchalskiego Werki z własnoręcznym podpisem Tomasza Ogrodowczyka

Książka Wlodzimierza Puchalskiego - Wśród trzcin i wód

Książeczka Pana  Jana Jerzego Karpińskiego - Z puszczy i lasów

Zestaw książek - Zamień nawłocie na malwy przy płocie oraz tradycyjne ogrody

Żarówki energoszczędne 12 Watt

Dodatkowa nagroda specjalna dla ofiarodawcy, który w szczególny sposob zasluży się Kampanii Na Rzecz Sędziwych Drzew w Polsce - znak kampanii ulepiony z gliny - mamy tylko 2 sztuki - poprostu zaskocz nas :)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2018 22:10