Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie  na  Rzecz  Wspierania  Aktywności  Seniorów

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów

Mława, Polska

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów,
powstało z myślą o osobach starszych.
Głównym celem naszego Stowarzyszenia jest zwiększenie aktywności seniorów w swoich lokalnych środowiskach poprzez różnorodne formy działania. Chcemy pomagać w organizowaniu dla Państwa ciekawych form aktywności w przestrzeni kulturotwórczej, artystycznej, turystycznej, naukowej, profilaktycznej, międzypokoleniowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1190 PLN z 14900 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2016.

Kalendarz 'Długowieczni we dwoje'

O projekcie

 POMÓŻ NAM WYDAĆ KALENDARZ!!! 
Dochód z jego sprzedaży przeznaczymy na pomoc
POTRZEBUJĄCYM SENIOROM 

 

Całym sercem wspieram projekt Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów „AS” „Kalendarz Długowieczni… we dwoje” Takie działania sprawiają, że świat staje się lepszy i bardziej kolorowy. Musimy pomagać bo dobro wyświadczone drugiemu człowiekowi kiedyś do nas wróci. Gorąco wszystkich zachęcam do wspierania tego projektu. Wspólnie możemy sprawić, że myślenie o drugim człowieku, jako o tym, którego kochamy nabierze jeszcze bardziej głębszego znaczenia.”                

                                                                               Pozdrawiam – Alicja Majewska

 

 

Celem naszego projektu jest stworzenie ekskluzywnego kalendarza z fotografiami o tematyce "Długowieczni... we dwoje ". Kalendarz ilustrowany będzie fotografiami przedstawiającymi małżeństwa z przynajmniej 50 letnim stażem. Fotografię ukazywać będą nieco odmienny od panującego dzisiaj model partnerskiego życia. Te zdjęcia stanowić będą niejako powrót do tradycyjnego wzorca wspólnego życia we dwoje. Artyzm tych fotografii przejawiać się będzie w pokazaniu trwającego miedzy seniorami uczucia, które przez dziesiątki lat nadal jest żywe mimo różnych przeciwności jak choroba, niepełnosprawność, bieda, przyzwyczajenie, marginalizacja społeczna.  

 

 

Cały projekt ma na celu pobudzanie w odbiorcy właściwych wartości życia partnerskiego, wedle zasady - miłość i pragnienie życia razem pokona wszelkie przeciwności. Sama treść kalendarza (fotografie) ma stać się początkiem kampanii promującej dawne wzorce życia partnerskiego. Zatem kalendarz będziemy promować i dystrybuować w szkołach i instytucjach jak również w firmach i wśród klientów indywidualnych. Nasza organizacja powołana jest z myślą o Seniorach. Wierzymy, że to właśnie ich doświadczenie i przeżycia są dla nas - obecnego pokolenia skarbnicą wiedzy i rad. Fotografia małżeństwa, które jest ze sobą ponad pięćdziesiąt lat na pewno zastanawia – jak ludzie to robią, że potrafią tak długo wytrwać w swojej miłości. Podczas jednego z naszych projektów zadaliśmy to właśnie pytanie naszym Seniorom. Jak to się dzieje, że jesteście Państwo ze sobą już tyle lat? Odpowiedź Pani Marii i Pana Józefa – „Proszę Pana bo my urodziliśmy się w czasach, w których kiedy się coś zepsuło to się to naprawiało a nie wyrzucało do kosza”. Te słowa stały się dla nas inspiracja do utworzenia kampanii „Życie we dwoje” by pomagać zrozumieć istotę życia dwojga ludzi.

Nasze działanie to jednocześnie sprzeciw wobec dzisiejszego, często bardzo egoistycznego traktowania związku dwojga ludzi. Chcemy zachęcać wszystkich, by właśnie z Seniorów czerpać inspiracje i nadzieję kiedy widzimy i czujemy, że w naszym związku lub życiu dzieje się źle. Czerpmy zatem siłę i wiedzę z doświadczenia i mądrości naszych Seniorów bo oni są naocznym gwarantem sukcesu i prawdziwym dowodem na to, czym jest wytrwałość i miłość we wspólnym życiu.  Kalendarz DŁUGOWIECZNI... WE DWOJE może stać się nasza wspólną odpowiedzią i wspólnym dziełem. 

 

 

Pracownicy - wolontariusze naszej organizacji przygotowali już zarys graficzny kalendarza, mamy zaprzyjaźnionego fotografa artystę, który zaoferował nam pomoc przy tworzeniu fotografii, mamy pary seniorów, którzy zadeklarowali chęć udziału w projekcie. Brakuje nam jednak środków na opracowanie specjalistycznego projektu graficznego, minimalne wynagrodzenie dla fotografa jak również środków na sam druk. Chcielibyśmy wydrukować nasz kalendarz w nakładzie 2000 egzemplarzy. Odbiorcami naszego produktu mają być ludzie w wieku senioralnym jak również dorośli i młodzież. Dystrybucję kalendarza chcemy prowadzić w partnerstwie z portalami społecznościowymi jak również za pomocą internetowych portali sprzedażowych typu Allegro. Obecnie mamy dość dużą liczbę odbiorców i sympatyków naszych działań, więc liczymy również na zainteresowanie naszym kalendarzem. Realizowaliśmy wiele projektów właśnie we współpracy z naszymi internetowymi przyjaciółmi, którzy piszą do nas z całej Polski, ale również z zagranicy. Środki, które pozyskamy ze sprzedaży kalendarza w całości przeznaczymy na realizacje projektów i działań aktywizujących Seniorów z różnych środowisk. Część z nich przeznaczymy na pomoc materialną najbardziej potrzebującym Seniorom. Z doświadczenia wiemy, że cierpiących i potrzebujących, starszych ludzi jest wiele.

 

 

Kwota, która chcielibyśmy zebrać przy Państwa pomocy to 14 900 zł

Wykorzystamy te środki na:

  • pokrycie kosztów druku naszego kalendarza;
  • pokrycie kosztów projektu graficznego
  • skromną gażę dla fotografa

Jeżeli okaże się, że Państwa hojność będzie większa niż się spodziewaliśmy i zbierzemy więcej pieniędzy niż zakładaliśmy, to oczywiście wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na zwiększenie nakładu kalendarza oraz na promocję i wystawy w innych częściach Mazowsza, Warmii i Mazur oraz Kujaw. Takie działanie pozwolą większej liczbie osób skorzystać z naszego projektu, a tym samym większa będzie liczba osób włączających się w nasza kampanię społeczną "Życie we dwoje". 

 

 

Uważamy, że łatwiej się pracuje dla dobra drugiego człowieka jeśli z tyłu głowy jest poczucie wsparcia i akceptacji ze strony wielu ludzi. To właśnie daje współpraca z portalem polakpotrafi.pl. Jesteśmy przekonani, że wraz z Państwem możemy więcej zrobić, a nasze działania będą docierały do coraz to większej liczby osób. Crowdfunding to wspólne działanie – stwórzmy zatem wspólnie nasze dzieło, a tym samym przyczyńmy się do poprawy jakości życia tych, którzy być może stoją dzisiaj na rozdrożu, bądź przeżywają partnerski kryzys. Niech nasz klaendarz będzie pierwszym krokiem do rozpoczęcia dyskucji na temat jak żć aby wspólnie przeżyć minimum 50 lat!

Kalendarz DŁUGOWIECZNI WE DWOJE
może stać się naszym wspólnym dziełem.

 

 

Dodatkową atrakcją promującą nasz projekt jest wystawa fotografii ilustrujących kalendarz w lokalnych galeriach, parkach i miejscach użyteczności publicznej. Chcemy, by nasze długowieczne małżeństwa widoczne były wszędzie i dla wszystkich.  Podczas wernisaży tych wystaw będziemy mieli doskonałą okazję do propagowania idei życia we dwoje, a tym samym będzie to również idealna okazja do promowania naszego kalendarza, który jak wierzymy powstanie we współpracy i wsparciu właśnie Państwa. Chcemy także aby w ramach naszej kamani społecznej "Życie... we dwoje" wydana została książka z historiami naszych par, które mają za sobą już 50 lat wspólnego życia. 
W swojej działalności udało nam się nawiązać współpracę z wieloma firmami i instytucjami, do których również zwrócimy się z ofertą zakupu pakietu kalendarzy. Doświadczenie pokazało nam, że takie działania przynoszą duże korzyści. Mamy jednak nadzieję, że zebrane środki pozwolą na rozwój naszej kampanii „Życia we dwoje” i pozwolą nam promować nasza akacje nie tylko na terenie Mazowsza, ale też na terenie innych sąsiadujących z nami województw.  
 

LICZYMY NA PAŃSTWA POMOC I WSPARCIE 

 

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów "AS". Jesteśmy gronem młodych ludzi, którzy chcą pomagać osobom starszym, chorym i samotnym. Nasze działania opieramy na wolontariacie do którego zapraszamy ludzi w różnym wieku by wspólnie nieść pomoc Seniorom. Chcemy by ludzie starsi mogli wyjść z domu i cieszyć się życiem na tyle na ile pozwala im na to stan zdrowia. Organizujemy dla naszych podopiecznych formy aktywności, by mogli wspólnie rozwijać swoje umiejętności a nade wszystko, by mogli się integrować i spędzać czas we wspólnocie. Motto: Ciesz się życiem razem z nami.

 Zobacz naszą prezentację 

Dołącz do nas na Facebooku 

  

Nasza strona internetowa 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kubek "AS" z limitowanej kolekcji 

Koszulka z limitowanej kolekcji - "Długowieczni... we dwoje..." 
i wiele innych ciekawych i cennych nagród - zapraszamy !

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2016 16:04