Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Informator Kulturalny dla Seniorów KABEL

Informator Kulturalny dla Seniorów KABEL

Wrocław

KABEL to wrocławski informator kulturalny dla seniorów. Wydawany jest od lipca 2014 roku, aby zwiększyć aktywność osób w wieku 60+ w wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu i okolicach. Redakcję informatora KABEL tworzą seniorzy-wolontariusze przy współpracy z „nieco” młodszym redaktorem naczelnym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3500 PLN z 3500 PLN

26 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.11.2014.

KABEL - druk grudniowego numeru

O projekcie

Brakuje nam 3,5 tys. zł, aby opłacić druk kolejnego numeru KABLA. Nie chcemy zawieść naszych czytelników, dlatego zdecydowaliśmy, że spróbujemy zebrać tę kwotę. Rozpoczynamy wobec tego nasz senioralny crowdfunding. Dlaczego senioralny? Co to jest Kabel? Na te i inne pytania odpowiedź uzyskasz poniżej.

 

Co to jest KABEL?

 

KABEL to nazwa projektu senioralnego realizowanego od czerwca do grudnia 2014 r. przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe. Jego celem jest zwiększenie aktywności osób w wieku 60+ w wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu i okolicach. Od lipca tego roku, co miesiąc, wydajemy i prowadzimy dystrybucję bezpłatnego drukowanego informatora kulturalnego dla seniorów KABEL. Co miesiąc, własnymi siłami, roznosimy 20 tys. egzemplarzy biuletynu, który jest dostępny w wielu przyjaznych dla seniorów miejscach m.in.: we Wrocławskim Centrum Seniora, Miejskim Centrum Wolontariatu, klubach seniora, instytucjach kulturalnych). 


                    Wrześniowy numer Kabla leży na stole

                   Kabel w jednym z salonów sieci Empik

Kim jesteśmy?

 

Redakcję informatora KABEL tworzą seniorzy-wolontariusze przy współpracy z młodszym redaktorem naczelnym. Każdy kolejny numer KABLA to wynik pracy zespołowej opartej na wzajemnej pomocy i przyjaźni. Mamy różne doswiadczenia zawodowe, ale jedną misję: sprawiać by w życiu kulturalnym, wrocławiu uczesnticzyło jak najwięcej osób 60+. W naszej redakcji są zarówno osiedlowi aktywiści, członkowie stowarzyszeń, działacze klubów seniora, pasjonaci kultury, a także osoby, które chciały sprawdzić jak powstaje biuletyn informacyjny lub podciągnąć się z umiejętności obsługi edytora tekstowego. To właśnie my! (zobacz zdjęcia poniżej). Aby poznać całą naszą redakcję, zapraszamy na nasz portal - www.kulturadlaseniora.pl.

      Część naszej redakcji oraz przyjaciele. Promujemy wrześniowy numer na pikniku rodzinnym.

      Wrocławskie Dni Seniora. Nasze stoisko na targach senioralnych.

Na co zbieramy?

Zbieramy na druk kolejnego, grudniowego numeru Kabla. Potrzebujemy w związku z tym niewielkiej sumy, aby w przyszłym miesiącu nasz informator mógł się ukazać. Potrzebujemy zebrać 3,5 tys zł. Dlatego, jeżeli macie ochotę nas wesprzeć i przyczynić się w ten sposób, abyśmy w grudniu też byli dostępni w wielu kulturalnych miejscach we Wrocławiu, będzie nam niezmiernie miło. Liczy się każda kwota, nawet symboliczna. Oczywiście w zamian gwarantujemy sporo niespodzianek. 

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Przede wszystkim głęboko wierzymy, że taki informator kulturalny jak KABEL jest potrzebny. Pragniemy w dalszym ciągu realizować swoją misję - informować o wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu zwiększając w ten sposób aktywność kulturalną seniorów w naszym mieście. Dochodzą nas również słuchy, iż KABEL "zadomowił się" już w wielu placówkach, instytucjach kultury i domach naszych czytleników. Nie chcielibyśmy nikogo zawieść : )
Nasza akcja jest również zachętą do tego, aby rozpowszechniać idee crowdfundingu wśród osób starszych, tak aby w przyszłości wiele senioralnych inicjatyw, mogło być dzięki finansowaniu społecznościowemu możliwe. 

Jeżeli udałoby się nam zebrać większą kwotę, niż ta którą założyliśmy, wtedy przeznaczymy ją na naszą regularną akcję, która polega na darmowym przewozie osób o ograniczonej mobilności. Wtedy bus do kultury będzie mógł kursować jeszcze częściej. Oferta przewozów jest skierowana do mieszkańców Wrocławia, którzy z powodu złego stanu zdrowia i ograniczonej mobilności mają trudności z korzystaniem z środków komunikacji miejskiej.  Więcej o przewozach możesz przeczytać na stronie - www.pik.wroclaw.pl/nowosci/Bus-do-kultury--n4430.html 

 

Napisali o nas

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami. Zobaczcie jak sobie radzimy.


     Artykuł o naszej działalności / "Czerwony Portfelik Senior"

Nasze nagrody!


Za wsparcie naszej akcji, oprócz oczywistej i dozgonnej wdzieczności, chcemy zaproponować wiele zestawów nagród, na które składać się będą m.in.:

 • podziękowanie imienne na stronie kulturadlaseniora.pl, profilu facebookowym Kultura Dla Seniora oraz w grudniowym, drukowanym wydaniu KABLA

       od lewej: nasz fanpage, strona internetowa oraz drukowany Kabel


 • roczne zniżki (min. 10 zł na bilecie) oraz darmowe wstępy na koncerty organizowane przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe


       Pełna sala na koncercie. Tym razem Jesse Cook na scenie Impartu we Wrocławiu.

 • płyty CD z muzyką gitarową wydane przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe

        Polecamy i proponujemy świetne płyty wydane przez WTG

 • możliwość zagospodarowania na reklamę połowy strony wewnątrz biuletynu lub całej tylnej okładki KABLA. (dotyczy treści, które wpisują się w profil działalności informatora)
 • udział w wyjątkowym, kameralnym koncercie gitarowym lub w spotkaniu opłatkowym redakcji
 • i inne

 

Gdzie znaleźć KABEL?

 

Jesteśmy dostępni w wielu kulturalnych miejscach we Wrocławiu. Możesz posłużyć się między innymi tą listą www.kulturadlaseniora.pl/znalezc-kabel - Jednak trzeba pamiętać, że baza miejsc stale się powiększa : )

 


pozdrawiamy gorąco 
Redakcja KABLA

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.11.2014 10:10