Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mateusz Kupilas JavaDevMatt, Middle C Media

Mateusz Kupilas JavaDevMatt, Middle C Media

Hamburg, Niemcy

Parę lat byłem etatowym programistą (głównie jako Android Developer).
2 i pół roku pracowałem w Hamburgu w młodym startupie, który został wykupiony przez Mercedesa (Daimler).
W połowie roku 2014 założyłem kanał YouTube "JavaDevMatt", na którym popularność zdobyła seria "Programista Na Emigracji".

Pod koniec roku 2015 zrezygnowałem z bezpiecznego etatu i zdecydowałem, że chcę się poświęcić rozwijaniu mojej firmy. Jestem blogerem, programistą, trochę działam na YouTube. Muzyk hobbista. Lubię tworzyć i grać w gry.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

17122 PLN z 3000 PLN

425 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

570%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2016.

Junior Developer - JavaDevMatt - Finalizacja ebooka

O projekcie

 

  Junior Developer - pierwsza praca jako programista

Czego się uczyć, by zacząć pierwszą pracę jako programista.

E-book bloga i kanału YouTube "JavaDevMatt" - Programisty Na Emigracji. Jeśli chcesz otrzymać wstępną wersję "preview" ebooka, to wyślij mi pustego maila na matt (at) JavaDevMatt.pl

  "Chyba pierwszy raz mam styczność z podejściem praktycznym do tematu."

 -  czytelnik wstępnej wersji ebooka

Cześć,

może kojarzysz mnie z YouTube, albo z pewnej strony ze śmiesznymi obrazkami.

Jestem w trakcie pisania ebooka dla osoby, która chce zacząć pierwszą pracę jako programista i trochę się gubi w tym czego się uczyć, by kiedyś pracować w tej branży.

 • Co powinieneś potrafić, by zacząć pracę jako programista?
 • Jak wygląda organizacja i dzień pracy programisty?
 • Jak i skąd się uczyć, by nie marnować czasu?

  Praktyczne podejście do tematu. Niżej znajdziesz aktulny spis treści.

  Dlaczego PolakPotrafi.pl?

Wybrałem crowdfunding na PolakPotrafi, by dać Wam możliwość tańszego nabycia mojego ebooka (finalna cena będzie wynosić 39zł, tutaj możecie go dostać od nagrody za 29zł) i przy okazji chcę wykorzystać te środki do finalizacji tego projektu.

Pozyskane środki zostaną wykorzystane na techniczną obróbkę na wszystkie formaty wymagana dla ebooka, na wprowadzenie poprawek i dopieszczenie treści (skrócenie tego, co za długie - dopisanie paru zdań, gdy uznam, że warto dopisać więcej).

  Aktualny spis treści eBooka

 • Po co to wszystko? Skąd pomysł na napisanie tego ebooka?
 • O czym i dla kogo jest ta książka?
 • Dlaczego nie warto zostać programistą?
 • Do rzeczy: co powinieneś potrafić, by zacząć pracę jako programista? (jak i gdzie się tego nauczyć omówimy później).
 • Szkoła, studia i odwieczne pytanie o matematykę.
 • Dzień, organizacja i role w pracy. Agile, Scrum i inne mądre słówka.
 • CV, rozmowy kwalifikacyjne i sam proces szukania pracy.
 • Praktyczna ścieżka rozwoju – same konkrety.
 • Skąd się uczyć? – lista polecanych stron/materiałów.
 • Jak wygląda typowy tydzień pracy jako programista.
 • Jesteś gotowy do pierwszej pracy? Pytania.
 • Co dalej? Parę słów na koniec.

 

   Recenzje osób, które czytały roboczą wersję pełnego eBooka

"Szkoda, że ta książka nie powstała 9 lat temu, kiedy to ja zaczynałem swoją przygodę w świecie programowania:). Prawie każda strona to duży zastrzyk konkretnych informacji, które na pewno przydadzą się każdemu bez względu na to czy dopiero zastanawia się nad karierą programisty, szuka pracy czy jest już „juniorem”. Ja po przeczytaniu książki również czegoś się dowiedziałem i już „ukradłem” sobie dwie informacje. Żeby nie było tak pięknie:> to muszę przyznać, że nie do końca zgadzam się z opinią w temacie edukacji/studiów, jednak każdy ma prawo do swojej opinii. Tak czy inaczej uważam, że warto zainwestować swoje pieniądze aby zdobyć wiedzę, wynikającą bezpośrednio z doświadczenia Autora. Na pewno zwróci się ona z nawiązką."

- Marek Pol, Twórca aplikacji Mobilna Apteczka

"Bardzo dobrze mi się go czytało, ciekawie i lekko napisany, ogrom praktycznych przykładów, wskazówek i porad, a co najważniejsze - przedstawienie tego samego problemu z dwóch różnych stron, bardzo mi się to podobało, pozwalało spojrzeć na niektóre aspekty pracy jako programista zarówno z pozytywnej strony jak i negatywnej. Sama struktura ebooka także zachęca do czytania, tekst nie jest jednolity i zbity w jedną całość, jest dużo akapitów, wypunktowań, czyta się bardzo dobrze."

Adrian Zarzycki "TadeuszSynZygmunta"

 

  Dla tych którzy chcą się jakoś odwdzięczyć

Dostaję czasami maile i komentarze z informacjami, że mój blog i kanał YouTube się Wam przydał. 

"W mojej ocenie robisz świetną robotę, która najpierw pozwoliła mi na określenie swoich rzeczywistych celów ( czego się nauczyć, jakie minimum, wymagania ). Gdy 8 miesięcy temu udało mi się w końcu dostać się do branży IT byłem pełen obaw odnośnie tego czy dam sobie radę. I tu znowu wyszedłeś z super uspokajającymi filmikami o tym jak wygląda przykładowy dzień w pracy, jak wyglądały początki... dzięki temu udało mi się nie zwariować :)

OSOBIŚCIE WIĘC GRATULUJĘ ŚWIETNEJ ROBOTY!!!
Co do e-booka naprawdę świetnie się czyta o konkretach/praktyce. Mimo, że wiem iż jeszcze dużo pracy przed Tobą przed ostateczną publikacją to już czuję że to będzie sukces i pomoże wielu osobom tak jak i mnie! :D To mój pierwszy mail w typie wychwalająco-dziękującym, więc to naprawdę serious business ;)"

"Chciałbym strasznie Ci podziękować za twoje filmiki. Dzięki śledzeniu twojego profilu i oglądaniu filmików od 1 kwietnia mam zacząć pracę jako java developer na 3/5 etatu(studiuję). Chociaż moje umiejętności obejmowały głównie .Net, to docenili to, że znam wzorce projektowe, system kontroli wersji i miałem już projekty za sobą w c#. Dokładnie przestudiowałem twoje filmiki odnośne pierwszej pracy i zadziałało. Życzę zdrowia i pozdrawiam. "

"Dzień dobry Panie JavaDevMatt. Chciałbym podziękować za Twoje blogi czy vlogi. Były bardzo pomocne dla wielu osób jak i dla mnie. Dostarczały mnóstwo informacji i odpowiadały na bardzo filozoficzne pytanie "jak zacząć?". Dziękuje serdecznie, między innymi dzięki Tobie mogę się pochwalić, że od kilku miesięcy jestem na stanowisku Junior Android Developera :)."

"Chciałbym Ci tylko powiedzieć, że jeśli kiedyś Cię spotkam to masz u mnie piwo za to co napisałeś.
Jesteś na serio mądrym gościem i rób nadal to co robisz, bo jest na serio dobre :)"

"Ostatnio w Empiku kupiłem sobie pewną gazetę o tworzeniu pierwszej strony www za 34zł, bo bardzo mi się przydadza 4 artykuły z niego. Gdybym miał kupić ten artykuł jaki teraz wrzuciłeś, sam jeden artykuł, to 34 zł zapłaciłbym bez zmrużenia oka. Świetna rzecz." - link do tego komentarza.

Dla takich osób eBook, to podwójna korzyść: wspierają mnie finansowo w tym co robię i dostają dodatkową porcję treści w przyjaznym formacie eBooka.

  Termin realizacji - kiedy dostaniesz eBooka?

Całą treść jako plik PDF dostaniesz od razu po tym, jak PolakPotrafi udostępni mi Twojego maila (po zakończeniu 30 dni projektu). Pozostałe formaty ebookowe powinny dotrzeć parę dni później. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to możliwe, że od razu dostaniesz wszystkie formaty, ale aktualnie mogę gwarantować tylko błyskawiczną dostawę formatu PDF.

W sprawie nagród związanych z wyższym wsparciem (np. baner, czy sponsor odcinka podcast), skontaktuję się z każdym indywidualnie i ustalimy szczegóły emisji.

  Bonus jeśli przebijemy cel

Ustawiłem cel projektu na 3000zł. Oczywiście projekt się nie kończy, gdy osiąganie się kwotę. Końcowa kwota może wzrosnąć dowolnie i zależy to tylko i wyłącznie od Was.

Za każde 250zł poza celem nagrywam jeden dodatkowy filmik o tworzeniu gier w libgdx. Seria "Libgdx dla zielonych", od której zaczął się mój kanał YT jest dosyć popularna i regularnie dostaję pytania, kiedy znowu coś nagram o libgdx.

Jeśli np. eBook nabędzie 200 osób (29zł x 200) i końcowa kwota będzie wynosić około 5800, to nagrywam 11 nowych filmików o libgdx!

  Gdzie można mnie znaleźć w sieci?

Mój blog: http://www.javadevmatt.pl/

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/JavaDevMatt

Wykop: http://www.wykop.pl/ludzie/JavaDevMatt/

Twitter: https://twitter.com/JavaDevMatt

Podcast w radiu Kontestacja: http://www.kontestacja.com/?p=episode&program=57

 

  Partnerzy projektu

Radio wolnościowe "Kontestacja"

Magazyn "Programista"

  

  Bardzo chciałbyś eBooka, ale jesteś w trudnej sytuacji finansowej? 

Każdy z nas miał, ma, albo będzie kiedyś maił gorszy okres w życiu. Staram się, by cena ze eBooka była przystępna, ale rozumiem, że są osoby, które mają trudną sytuację. Napisz mi 1-2 zdania zdania o Twojej sytuacji, może uda mi się Ci coś doradzić i wyślę Ci pełnego eBooka: pomagamy (at) JavaDevMatt.pl

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2016 09:09