Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mariusz Rusiński

Mariusz Rusiński

Opole, Polska

Jestem studentem szkoły Andrzeja Wajdy, a także psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat interesuje się światową a także polską kinematografią, dzięki czemu mogłem dojść do wniosku, że współczesne kino dokumentalne i fabularne tonie w morzu kliszy, a co gorsza, jest niesamowicie smutne. Dlatego tez najbardziej inspirujący są dla mnie reżyserzy tworzący kino lekkie, lecz nie błahe, a zmysłowe i urokliwe. Do twórców tych na pewno należą Eric Rohmer oraz Noah Baumbach. Chciałbym, aby dzisiejsza kinematografia była bardziej szczera i mam nadzieję, że takie filmy wciąż mogą powstawać i cieszyć się uznaniem widzów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3000 PLN z 3000 PLN

25 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.11.2018.

"Julia na morzem" - film dokumentalny

O projekcie

"Julia nad morzem" to delikatny film, który zrodził się z najprawdziwszego buntu. Buntu przeciwko kliszom i uproszczeniom, jakie towarzyszą w polskim kinie (z małymi wyjątkami!) portretowaniu młodzieży. W naszym dokumencie pragniemy przedstawić pokolenie dzisiejszych dwudziestolatków w sposób barwny, autentyczny i prowokujący emocje.

 

Śledząc tytułową Julię, która, tuż po zdaniu matury, wyrusza na samotne wakacje z zamiarem przeżycia uczuciowej przygody, chcemy sfilmować młodą kobietę w momencie życiowego przełomu. Przez pryzmat jednostkowej historii planujemy pokazać także specyfikę współczesnych relacji damsko-męskich,
a tkaże uchwycić na ekranie uroki i absurdy nadmorskiego kurortu w pełni sezonu. Taki jest przynajmniej punkt wyjścia, gdyż - jak wszyscy dokumentaliści - marzymy o tym, że gdy włączymy kamerę, rzeczywistość będzie w stanie nas zaskoczyć i pokierować naszą przygodę w zupełnie nieoczekiwaną stronę.

 

"Julię nad morzem", do której rozpoczynamy właśnie zdjęcia, planujemy jako półgodzinny film dokumentalny realizowany we współpracy ze Szkołą Wajdy. Choć instytucja ta zapewnia nam wsparcie techniczne i artystyczne, kwestia skompletowania budżetu leży w całości po naszej stronie. Dlatego właśnie zwracamy się do Was z prośbą o drobne wpłaty, dzięki którym będziemy
w stanie zapewnić nocleg i wyżywienie dla skromnej ekipy filmowej, a także przyszłą promocję gotowego projektu. Nie ukrywamy również, że marzymy
o zroganizowaniu małej imprezy na koniec zdjęć, bo bez niej żaden film
o młodości nie będzie ani trochę wiarygodny.

 

Film gotowy będzie w pierwszej połowie 2019 roku. Z Państwa wsparciem zostanie skończony wcześniej, dzięki czemu zdążymy zgłosić go na najważniejsze festiwale filmów dokumentalnych w Polsce. Liczy się dla nas każde wsparcie. Naszym sponsorom oferujemy fotosy, storyboardy, spotkania z twórcami i prywatny pokaz oraz gadżety z filmu. Wszystkie nagrody dostępne będą po zakończeniu zbiórki.

 

Ekipa filmowa

 

Julia Karwacka - bohaterka

Studentka English in public communication oraz aktorka opolskiego teatru amatorskiego „Zapadnia”. Spektakle w których brała udział zdobywały wiele nagród w tym na festiwalu teatralnym na Florydzie. Zamierzeniem Julii są studia aktorskie w którejś ze szkół teatralnych.

 

 

Mariusz Rusiński - scenariusz i reżyseria

Student psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a także szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie. Dziennikarz Radia Opole, oraz korespondent z wielu festiwali filmowych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji i czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Uczestnik wielu warsztatów dokumentalnych, jak i fabularnych takich twórców jak Wiesław Saniewski, czy Tomasz Jurkiewicz. Na swoim koncie ma jeden 30-minutowy film dokumentalny, który jest aktualnie na etapie postprodukcji.

 

 

Beata Rakoczy - zdjęcia

Ukończyła realizację obrazu filmowego na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. W ciągu ostatnich kilku lat pracowała jako autorka zdjęć filmów dokumentalnych i fabularnych krótkich metraży w Polsce i za granicą (Grecja, Izrael, Francja, Nepal, Serbia). Dokument "Miss Holocaust" (2017), w którym realizowała zdjęcia, był zakwalifikowany do konkursu głównego na międzynarodowym festiwalu filmowym Berlinale. W 2018 dostała nagrodę za najlepsze zdjęcia do filmu "Wiem" na festiwalu "Watersprite" w Cambridge.

 

Piotr Czerkawski - współscenarzysta i producent

Urodził się. Skończył szkoły. Pisze o kinie, czyta, ogląda. Choć nie nakręcił żadnego filmu, dostał nagrodę na Festiwalu w Gdyni (w 2017 roku). Przygotowuje zbiór wywiadów z mistrzami polskiego kina dla jednego z czołowych wydawnictw w kraju. Razem z Mariuszem Rusińskim knuje kolejne intrygi scenariuszowe.

 

Piotr Szczyszyk - drugi reżyser

Absolwent filmoznawstwa i kultury mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor kilku etiud filmowych, m.in. filmu "Pomarańcze", pokazywanego na kilkudziesięciu festiwalach filmowych na świecie. Pisze o kinie dla miesięcznika "Kino". Współautor publikacji "Kino włoskie po 1980 roku" pod red. Anny Miller-Klejsy i Diany Dąbrowskiej. Preselekcjoner MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu i OFF Cinema w Poznaniu. Na co dzień specjalista ds. edukacji i projekcji filmowej w kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

 

Maja Górczak - kierownik produkcji

Studentka MISHiS na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie. Organizatorka festiwalu Zoom na młodzież i COR AD COR Film Festival. Laureatka Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej oraz Grand Prix za najlepszą krótką formę filmową na przeglądzie filmów amatorskich „Albatrosy” w Gdyni w 2016 roku.

 

Proponowane nagrody:

Wydrukowane fotosy z filmu, podpisany przez twórców scenariusz, storyboardy, plakat, wyjścia i spotkania z twórcami w Warszawie. Wizualizacje nagród będą sukcesywnie prezetowane na stronie facebookowej filmu: https://www.facebook.com/julianadmorzem/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.11.2018 22:10