Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Radosław Domański

Radosław Domański

Kraków

Absolwent Film and Media Studies w Instytucie Sztuk Audiowizualnych, Uniwersytet Jagielloński. Reżyser, scenarzysta i niezależny producent muzyczny urodzony w 1985 roku w Krakowie. Absolutny wielbiciel twórczości Jima Jarmuscha i Wima Wendersa.

http://vimeo.com/ohiartmedia

https://soundcloud.com/rudovsky

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5923 PLN z 5000 PLN

59 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

118%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.09.2014.

Julia - film krótkometrażowy

O projekcie

 

 

1. Opis filmu
Film opowiada historię dziewczyny, zaczynającej dorosłe życie, na własny rachunek. Julia, główna bohaterka filmu, najpierw mierzy się z powierzchownością otaczającego ją świata, powoli ulegając chorobie, by następnie poddać jej się całkowicie. Dziewczyna w końcu przenosi się do świata wykreowanego przez jej umysł.

Julia reprezentuje współczesne pokolenie młodych ludzi wchodzących w dorosłość. Skazani na bycie uczestnikami „wyścigu szczurów”, skupieni jedynie na ciągłym zdobywaniu wiedzy, podnoszeniu swoich kwalifikacji i jednoczesnym „testowaniu” siebie w nowych sytuacjach, stają się niewolnikami własnych ambicji. Ulegają w końcu rozczarowaniu życiem, ponieważ okazuje się, że to do czego zmierzają nie ma głębszej wartości, a zebrane doświadczenia z przeszłości odciskają piętno w życiu dorosłym. Skutkiem tych procesów jest choroba, która kiedyś przewrotnie zwana „królewską”, czyni z nich niewolników własnej odmienności, dziwnych zachowań, a przede wszystkim bezsilności w walce o powrót do normalności.

 

2. Koncepcja
„Julia” to film neutralny. Nie ma w nim miejsca na ideologizowanie rzeczywistości, narzucanie konkretnych wartości czy sugerowanie, że nasz świat jest dobry lub zły. Nie znajdziemy w nim także, żadnej konkretnej odpowiedzi na to jak radzić sobie z problemem schizofrenii. Film ten jest przede wszystkim skutkiem fascynacji tym zjawiskiem i próbą jego zrozumienia. Jest także sugestią do tego by społeczna dyskusja w tym temacie wciąż pozostawała otwarta. Scenariusz filmu powstał w oparciu o autorskie opowiadanie, dotychczas nieopublikowane. Gatunkowo jest to krótka forma dramatu psychologicznego, czerpiąca z realizmu magicznego.

 

3. Cel zbiórki
Pieniądze, które chcemy zebrać zostaną przeznaczone przede wszystkim na sfinansowanie technicznych elementów produkcji i postprodukcji. Film krótkometrażowy (20-30 minut) to dla nas nowe wyzwanie, ze względu na jego formę. Z pomocą przyjaciół i ludzi zaangażowanych w zbiórkę,  projekt ten ma szansę na to, by standardami nie odbiegać od profesjonalnych produkcji. Ogranicza nas jedynie brak sprzętu. Założona przez nas kwota do zbiórki to absolutne minimum. Mamy świadomość tego, że koszty produkcji w czasie realizacji filmu mogą się zwiększyć, dlatego mamy nadzieję, że uda się przekroczyć pułap ustalonej kwoty. W takiej sytuacji zebrana nadwyżka zostanie w pełni wykorzystana do usprawnienia produkcji. Wszystkie elementy filmu są w pełni autorskie, zrealizowane własnymi umiejętnościami. „Julia” nie jest kampanią społeczną, dlatego w związku z przyjętą koncepcją filmu psychologicznego i brakiem potencjału komercyjnego, projekt ma małe szanse na pozyskanie środków finansowych ze źródeł innych niż prywatne. Nie mniej, w celu zabezpieczenia projektu podjęliśmy starania w celu znalezienia kooproducentów.

Odpowiedzią na to, dlaczego warto nas wesprzeć, jest analogiczne pytanie, dlaczego warto oglądać niszowe, artystyczne filmy.

Film jest zaplanowany jako produkcja kinowa z nastawieniem na średniometrażową sekcję konkursową polskich i zagranicznych festiwali filmowych.

 

4. Ekipa

Radosław Domański – reżyser

 

Absolwent Film and Media Studies w Instytucie Sztuk Audiowizualnych, Uniwersytet Jagielloński. Reżyser, scenarzysta i niezależny producent muzyczny urodzony w 1985 roku w Krakowie. Absolutny wielbiciel twórczości Jima Jarmuscha, Wima Wendersa oraz muzyki filmowej. Film „Julia” jest jego reżyserskim debiutem fabularnym.

 

Dominik Budny – autor scenariusza i pomysłodawca projektu

 

Absolwent Wydziału Polonistyki i Studiów Międzynarodowych i Politycznych, student Prawa, Uniwersytet Jagielloński. Urodzony humanista, twórca krótkich form literackich i zapalony podróżnik. Kiedy nie pisze, nie czyta i nie łapie stopa, spełnia swoje aktorskie powołanie. Jest twórcą scenariusza do filmu i tekstu pt. "Mam na imię Julia", będącego podstawą filmu.

 

Agna Karasińska – kierownik produkcji

 

Studentka ostatniego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początkująca badaczka post-telewizji. Wcześniej związana z amatorskimi scenami teatralnymi w Krakowie, aktorka w etiudach filmowych. Wiedzę zdobytą od kuchni wykorzystuje do ogarniania tego, co na planie filmowym, jest nie do ogarnięcia. Mówią o niej „profesjonalna artystka życia”.

 

Tomasz Bury – autor zdjęć

 

Operator obrazu. Absolwent wydziału operatorskiego (Akademia Multi Art w Krakowie) oraz fotograficznego (Akademia Fotografii w Krakowie). Autor zdjęć do filmów krótkometrażowych i klipów muzycznych. Dobre zdjęcia to takie, które pomagają historii. Światło to najpotężniejsze narzędzie jakim dysponuje operator. Balansowanie między światłem i cieniem pozwala ukazać tajemniczość każdej historii. Na to kładę największy nacisk. Inspirują mnie: Sven Nykvist, Conrad L Hall, Vittorio Storaro, Emmanuel Lubezki, Gregory Crewdson oraz Erwin Olaf.

 

Beata Śliwińska - aktorka

Studentka aktorstwa krakowskiej PWST i animacji spoleczno-kulturalnej na UŚ. Absolwentka Lart Studio. Uwielbia pracę z dziećmi, dlatego prowadzi jako instruktor liczne warszataty oraz obozy aktorskie i musicalowe. Pilot wycieczek, rezydentka hoteli. Uwielbia podróże, włoską kuchnie, taniec i muzykę. W wolnych chwilach spaceruje po górach, a zimą przypina narty i oddaje się białemu szaleństwu.

 

5. Nagrody

Plakaty filmowe podpisane przez całą ekipę produkcyjną.

 

Kopie scenariusza podpisane przez twórców.

 

Sukienka Julii. Nagroda zostanie wręczona podczas oficjalnej premiery filmu.

 

Postępy produkcyjne naszego filmu możecie śledzić na facebookowym funpage'u

Julia na Facebooku

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.09.2014 18:06