Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sylwia Wojciechowska

Sylwia Wojciechowska

Warszawa

Jestem autorką książek dla dzieci, propagatorką edukacji finansowej oraz edukacji ekologicznej wśród najmłodszych. Uwielbiam przyrodę, długie spacery po lesie i wygłupy z moimi synami. Z wykształcenia jestem prawnikiem, ale spełniam się przede wszystkim pisząc dla dzieci.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10478 PLN z 15000 PLN

146 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

69%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.11.2020.

Julek i cały ten biznes. Edukacja finansowa.

O projekcie

 "Julek i cały ten biznes" to druga część mojej książki dla dzieci, opowiadającej o finansach osobistych i przedsiębiorczości. Środki zebrane w ramach Projektu pozwolą mi wydrukować kilka tysięcy egzemplarzy "Julka" jeszcze w tym roku. Dokonując wpłaty w ramach Projektu, otrzymasz książkę z autografem lub ze spersonalizowaną, imienną dedykacją od autorki, a ja koszt wysyłki na terenie Polski wezmę na siebie. Możesz również wybrać opcję nagrody, w której poza książką, znajdziesz dodatkowe, autorskie gadżety. 

 

 

Czemu właśnie edukacja finansowa?

 

Gdy trzy lata temu wydałam pierwszą część książki, "Julek i dziura w budżecie", wiele osób pytało mnie, skąd w ogóle pomysł na książkę dla dzieci, opowiadającą o pieniądzach i finansach osobistych. Dlaczego w książce dla dzieci w wieku 6 - 10 lat wprowadzam takie pojęcia jak budżet domowy, poduszka finansowa, rata, kredyt, odsetki. Odpowiedź była i jest bardzo prosta. Z potrzeby. 

 

 

Dzieci kończą edukację w szkole z głowami przepełnionymi informacjami, ale z bardzo małą ilością praktycznych umiejętności. Zarządzanie własnymi pieniędzmi, decydowanie o nich, odpowiedzialne planowanie, wydawanie, oszczędzanie, to są umiejętności potrzebne w życiu każdego dorosłego człowieka. Jeżeli pozwolimy dzieciom i młodzieży zaznajomić się z tą dziedziną życia wcześniej, uczyć się, często na własnych błędach, ale też z naszą pomocą i pod naszym okiem, to bardzo ułatwimy im start
w dorosłe życie.

 

 

Przygody Julka powstały żeby pomagać i oswajać dzieci z tematem pieniędzy. W wielu rodzinach stały się pretekstem do pierwszych rozmów o domowych finansach czy do ustalenia, że dzieci będą otrzymywać regularne kieszonkowe. Do tej pory sprzedały się ponad 4 tysiące egzemplarzy pierwszej części książki - "Julek i dziura w budżecie".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od ukazania się w sprzedaży pierwszej części książki, dostaję bardzo dużo wiadomości od rodziców małych czytelników o to, kiedy pojawi się kontynuacja przygód Julka. Dzieci czekają na nią trzy lata i moim marzeniem jest, żeby nie musiały czekać dłużej. Chcę żeby druga część książki  - „Julek i cały ten biznes” trafiła do małych i dużych czytelników jeszcze w tym roku, przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

W drugiej części przygód "Julka" nadal obracamy się w tematyce zarządzania pieniędzmi, oszczędzania, planowania wydatków, ale pojawiają się też nowe wątki i nowi bohaterowie. Julek dowiaduje się jak różnorodny może być biznes, kim jest przedsiębiorca oraz z jakimi wyzwaniami musi zmierzyć się ktoś, kto decyduje się założyć i prowadzić własną firmę. Wraz z Dusią, Ratką i pozostałymi przyjaciółmi dostaje też praktyczną lekcję przedsiębiorczości.  

 

 

Książka jest w całości napisana. Powstały również ilustracje i okładka. Trwają prace nad redakcją, korektą i składem. Książka może trafić do druku w drugiej połowie listopada, a do Darczyńców jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Podpisane egzemplarze "Julka" mogą się stać wartościowymi i pięknymi upominkami, które trafią pod choinki.

 

 

 

 

 

  • Sylwia Wojciechowska - autorka książek o Julku
  • Miriola Dzik - ilustratorka książek o Julku
  • Ewa Krefft - Bladoszewska (Ef Ef Usługi Wydawnicze) - redakcja, korekta i skład książek o Julku
  • Grafix Centrum Poligrafii - druk książek o Julku

 

 

Zebrane środki zostaną przeznaczone na druk kilku tysięcy książek. Planowo, jeśli uda zebrać się założoną kwotę, będzie to 4 - 5 tysięcy egzemplarzy. Parametry druku zostaną zachowane takie, jak w przypadku pierwszej części przygód Julka: oprawa twarda, format 160mm*160mm, środek - papier Sora Matt Arte 115g, okładka – Kreda Silk 150 g. Przy założeniu 5 tysięcy egzemplarzy, koszt druku wyniesie ok 25 000 pln.

 

Pozostałe koszty: przygotowanie do druku, podstawowa promocja, koszt nagród. Jeśli w ramach projektu zostanie zebrana większa kwota niż założona, „nadwyżka” zostanie przeznaczona na wydanie dodatkowej publikacji - edukacyjnej książki dla dzieci „Julek mnoży”, która za pomocą rymowanych wierszyków i ilustracji autorstwa Mirioli Dzik, będzie pomagać dzieciom w nauce tabliczki mnożenia.

 

 

 

Sylwia Wojciechowska

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.11.2020 13:01