Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sławomir Rybka

Sławomir Rybka

Bydgoszcz

Mam szczęście być z najukochańszą i najcudowniejszą żoną na Świecie - Kasią. Bóg obdarzył nas synkiem Kubusiem, który w lipcu 2012r. skończył 2 latka i jest naszym największym skarbem.

W 2007 wyróżnienie przez Fundację POLCUL za działalność charytatywną w latach 2001-2007, stworzenie zlotarybka.pl i idei Dnia Marzyciela. Było to dla mnie duże zaskoczenie bo wśród laureatów z lat ubiegłych są Anna Dymna, Janina Ochojska, Jerzy Owsiak, Jan Wojciech Góra.

Na co dzień realizuję się w ramach: LotyPoduszkowcem.pl WyprawyQuadem.pl BalonyZimionami.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1157 PLN z 12500 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

9%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.11.2012.

Tomik wierszy i prozy z Twoją i moją twórczością

O projekcie

CIĄG DALSZY NA: JestesmyWiecTworzymy.rybka.pl lub facebook.com/events/421422227911946

Jesteśmy więc tworzymy... Będziemy?

KONIEC MILCZENIA!
Myślimy więc jesteśmy...
Jesteśmy więc tworzymy...

Tworzymy z radością...
Żyjemy z mądrością...
Kochamy z miłością...
Będziemy?

Do projektu na: facebook-u dołączyło już 182 osób, 65 zastanawia się! Ciąg dlaszy projektu na: JestesmyWiecTworzymy.rybka.pl lub facebook.com/events/421422227911946

Proszę o 5 minut z Twojego życia na zapoznanie się z ideą, celami i dokładnymi opisami projektu. Zapraszam do udziału autorów, patronów, sympatyków i mecenasów. Możesz wydać swoją twórczość już za 20zł, 25zł, 35zł itd. , kupić tomik od 19zł lub wesprzeć projekt od 1zł.

Idea: w ramach projektu finansowania społecznościowego: już za 20zł, 25zł, 27zł, 35zł, 39zł, 55zł itd. w zależności od wybranej opcji można opublikować swoją twórczość we wspólnym tomiku wierszy i prozy 'Jesteśmy więc tworzymy... Będziemy?', który zostanie wydany drukiem. Dodatkowo w drukowanym tomiku można zamieścić link do swojej strony www, bloga lub link do profilu w portalu społecznościowym. W ramach projektu można nabyć tomik ze swoją i innych twórczością jako egzemplarz autorski lub zakupić 1 sztukę lub większą liczbę tomików w atrakcyjnej cenie. W projekcie można wziąć udział dla idei, popularyzacji swojej twórczości lub projekt może być szansą dla autorów chcących zadebiutować z własną twórczością w drukowanym wspólnym wydaniu. Możesz też zostać mecenasem lub patronem wydania i wówczas podziękowanie z adresem do twojej strony/profilu będzie w dziale podziękowań w wydaniu drukowanym i elektronicznym. Dla członków stowarzyszeń, kół, grup, zrzeszeń, portali tematycznych, domów i centrów kultury itp. został przewidziany specjalny pakiet: 10 stron A5 na twórczość członków danej społeczności +10 sztuk autorskiego drukowanego wydania tomiku + krótka notka o stowarzyszeniu, kole, grupie, zrzeszeniu, portalu tematycznym z linkiem do bloga lub strony www (całość notki do 500 znaków) na pierwszej stronie z Waszą twórczością. Dla osób nie piszących, a chcących wesprzeć projekt zostały przewidziane balony z nadrukami na różne okazje.

Projekt powstał, aby zrealizować nie jedno, ale setki marzeń autorów wierszy i prozy, w tym aby spełnić też Twoje marzenie o wydaniu drukiem tomiku z Twoją twórczością. Aby wszystko było jasne i przejrzyste, poniżej jest spis treści, a pod nim obszerny opis projektu i odpowiedzi na pytania, które mogą się pojawić:
1. Cel projektu i co się składa na kwotę 12 500 zł potrzebną na realizację projektu?
2. Dlaczego warto wesprzeć ten projekt, a na dodatek zaangażować się w jego promocję wśród swoich znajomych?
3. Inne życiowe uzasadnienie dlaczego warto wziąć udział w tym projekcie jako autor wierszy lub prozy?
4. Nie odkładaj marzeń na przysłowiowe 'jutro', bo za parę lat patrząc wstecz zobaczysz cmentarz Twoich marzeń!
5. Skąd pomysł na tytuł tomiku?
6. Ile stron będzie miało wydanie i czy może mieć więcej?
7. Dlaczego sumaryczna liczba dostępnych opcji: 1/2 strony, 1 strona, 2 strony, 3 strony przewyższa ilość stron w planowanym wydaniu 250-300 stron?
8. A zachętą do wspólnego działania niech będzie drugi z moich wierszy, który planuję umieścić w tomiku.
9. Udowodnijmy wspólnie, że Polak Potrafi! Jak odniesiemy wspólnie sukces, to jest duża szansa na szeroką dystrybucję tomiku/serii tomików w różnych księgarniach.
10. Jaka będzie cena detaliczna jednej sztuki tomiku?
11. Kiedy i gdzie będzie można kupić już wydrukowany tomik? Skąd się biorą takie odległe terminy?
12. Wskazówki dla autorów i osób wspierających co do treści utworów, które chcą umieścić w tomiku oraz linków do stron i blogów.
13. Czas na decyzję - Jesteśmy więc tworzymy... Będziemy?

Patronat medialny (serwisy, media, osoby prywatne, blogi):
PortalPoetycki.pl * PoEzjaLondynAdamSiemieńczyk * LIBERTAS.PL * Poetyckie-Zacisze.pl *Pisarze.pl * Namida.pl-PortalPoetycki * Radio Liryka * MiesięcznikLudziWolnych * TelewizjaLiterackaTvl * PozytywnyPortalPoetycki * GrupaPoezja * DyskusyjnyKlubKsiążki * GrupaMyślPoetycka * GrupaPoetyckaORION * GrupaSympatykówIczłonkówSPP * GrupaPoetyckaObokSceny * GrupaPoetyckaGrota * GrupaPoetyckaRebjata * GrupaPoetyckaKlauzuraGrupaPoetyckaDzieńPo * GrupaPoetyckaNaKońcu * KawiarenkaKulturalno-Literacka * BIELEC-DomFotografiiMalarstwa * Bielec.art.pl-GaleriaSztuki* KarolinaWilczyńska * GrupaPoetyckaNietakt * HoryzontGrupaPoetycka * Michał Wroński * DanutaDunin-Holecka * IsabelMoniqBill * LubieLiterature * Wiadomosci24.pl * Glorius.pl * StanisławHasiuk * Myslniczek.blogspot.com * AgnieszkaPodolecka-Niewdana * MiraWalecka-Agria * PawełAndrzejewski * BartoszMuchowskiMłodyPoeta * BartoszMuchowskiNaFB * GrupaPoezjeKrystynyMariiKrzyzanowskiej * - jeśli opublikowałaś/eś info o projekcie na swojej stronie, blogu, w serwise społecznościowy, opowiedziałaś/eś o projekcie na antenie tv/stacji radiowej/tv internetowej lub wyraziłaś/wyraziłeś zgodę na taką publikację itd. proszę prześlij w mailu na adres: JestesmyWiecTworzymy (at) Rybka.pl link do strony/profilu/nagranie z tv lub stacji radiowej z info o projekcie i w ten sposób trafisz jako PATRON na stronę projektu i do działu PATRONÓW w drukowanym tomiku. Wyrażam zgodę na wykorzystanie tekstów z opisów do tworzenia materiałów prasowych, newsów itp. w celach promocji projektu, jego idei i celów. Grafika do pobrania: pobierz /

OPIS PROJEKTU:

W skrócie: wiele osób chce wydać swoją twórczość, ale żeby wydać cokolwiek, to albo musisz mieć już znane nazwisko, bo mało które wydawnictwo ryzykuje pokrycie kosztów wydania bez gwarancji sukcesu albo musisz mieć pieniądze, aby wydać swoją twórczość na swój koszt. Są wydawnictwa, które biorą minimum 600zł, 800zł lub 1000zł za wszystko co związane z redakcją, korektą, składem, projektem okładki itd. i wydaniem niewielkiego tomiku. A Ty dostajesz 1 sztukę egzemplarza autorskiego, a resztę tomików możesz dokupić w sklepie on-line danego wydawnictwa. Ale wiele osób ma problem skąd wziąć te minimum 600zł, 800zł czy 1000zł i wcale nie na super okładkę, super papier dużą ilość stron. Ten projekt to 'zbiorowa zrzuta', 'społecznościowa akcja' wielu autorów na: jedno duże wydanie wierszy i prozy, koszty promocji, koszty konferencji prasowych, koszty spotkań autorskich w domach i centrach kultury/czytelniach/bibliotekach/księgarniach/ w różnych miastach, redakcję, korektę, skład i tomiki, koszty podróży po Polsce, koszty noclegów, koszty rozdanych dziennikarzom i krytykom egzemplarzy tomiku, koszty przekazanych tomików w ramach promocji na nagrody w konkursach w TV, stacjach radiowych, prasie, serwisach on-line, konkursach literackich,  zauważ też, że w części pakietów dla autorów i mecenasów wydania są egzemplarze drukowanych tomików, które stanowią koszt projektu i są wliczone w potrzebny budżet itd. itd. itd. Każdy jako cegiełkę dokłada do projektu niewielką kwotę: 20zł lub 25zł lub 35zł lub 39zł lub 55 zł itd. i ma zagwarantowane miejsce w tomiku na swoją twórczość, a w zależności od wybranej opcji np: dodatkowo ma link do swojej strony www lub bloga z resztą utworów w dziale ze swoją twórczością, a nawet 1, 2, 3 lub więcej egzemplarzy tomików i możliwość zakupu większej ilości tomików po wydaniu z rabatem 20%.

Bardzo dokładny opis:

1. Cel projektu: wydanie drukiem MEGA tomiku poezji i prozy z Twoją, moją, Twoich i moich znajomych twórczością pt: 'JESTEŚMY WIĘC TWORZYMY... BĘDZIEMY?'. W tomiku jako autor wierszy lub prozy możesz za niewielką opłatą umieścić swoją twórczość na 0,5 lub 1 lub 2 lub 3 stronach. Tomik będzie miał minimum 250-300 stron - jest to podstawowe założenie projektu! Jednak bardzo wierzę, że w ten projekt zaangażuje się znacznie więcej osób! Jeśli zainteresowanie  autorów udziałem w projekcie przekroczy znacznie kwotę minimalną projektu, to zostanie wydany drugi tomik, a może i trzeci tomik itd. lub będę mógł rozszerzyć wydanie pierwsze do np: 500, 750, 1000, a nawet do 1500 stron - są takie możliwości techniczne i ustalenia z wydawcą i drukarnią. Wszystko zależy od mojego i Twojego zaangażowania w promocję projektu. Dane techniczne: format A5 czyli 148mm×210mm z jedną lub dwiema kolumnami na każdej stronie i analogicznie jak w wydaniach np: Pisma Świętego, czcionka 8, około 50-54 wersów na stronie. Będzie elegancka, trwała okładka, dobra jakość papieru, a czcionka 8 zapewni wszystkim autorom, że na niewielkiej powierzchni np: 1/2 strony (czyli jedna kolumna strony A5) lub 1 stronie (dwie kolumny na stronie A5) itd. w zależności od wybranej opcji, zmieści się spokojnie kilka wierszy lub krótki utwór epicki z podaniem adresu internetowego strony autora lub jego blogu, w którym będzie można doczytać zakończenie utworu lub zapoznać się z innymi utworami danego autora:, np: zbiorem wierszy, opowiadań, bajek, nowel, pamiętników itd.

Co się składa na kwotę 12 500 zł potrzebną na realizację projektu:

Biorąc udział w projekcie jako autor nie musisz już się martwić o budżet na promocję (koszty promocji to około 4000zł z 12 500zł), koszty związane z korektą, redakcją tekstu (co przy paruset autorach i paruset utworach jest dużym wyzwaniem organizacyjnym), rozliczeniami z drukarnią, wydawnictwem, rozmowami z księgarniami i sklepami on-line, organizacją i pokryciem kosztów konferencji prasowych, spotkań autorskich w domach i centrach kultury/czytelniach/bibliotekach/kięgarniach w różnych miastach, kosztami dojazdów, kosztami noclegów, kosztami rozdanych dziennikarzom i krytykom egzemplarzy tomiku, przekazaniem tomików w ramach promocji na nagrody w konkursach w TV, stacjach radiowych, prasie, serwisach on-line, konkursach literackich,  zauważ też, że w części pakietów dla autorów są egzemplarze drukowanych tomików, które stanowią koszt projektu i są wliczone w potrzebny budżet itd. itd. itd. To wszystko ma być zrobione profesjonalnie i dlatego przy obliczaniu potrzebnej kwoty został wkalkulowany zapas środków na nieprzewidziane dodatkowe koszty, które po drodze mogą się pojawić jak to często w życiu bywa - to wszystko i parę innych drobniejszych kosztów ja biorę na siebie - będzie to sfinansowane ze środków pozyskanych w ramach projektu, a Tobie pozostaje zastanowić się, który utwór lub utwory chcesz umieścić w MEGA tomiku i zdecydować się na jeden z pakietów do wyboru! Wydanie będzie miało numer ISBN i parę egzemplarzy prześlę do najważniejszych bibliotek. Na konferencjach prasowych opowiem o naszym wspólnym projekcie, jego historii i o tym, że jest to sukces wielu twórców w różnym wieku, różnej płci, różnego koloru skóry, być może różnych narodowości, których połączyło wspólne marzenie: Tomik poezji i prozy: pt: 'JESTEŚMY WIĘC TWORZYMY... BĘDZIEMY?', bo zrozumieli, że tworzyć można samotnie w zaciszu swojego pokoju ale razem jest łatwiej realizować marzenia o wydaniu swoich utworów. Napisałem w poprzednim zdaniu: 'opowiem o naszym wspólnym projekcie', bo wierzę, że po przeczytaniu opisu projektu, nie będzie on już tylko moim projektem, ale także Twoim projektem i spełnieniem Twojego marzenia o tomiku z Twoją twórczością, a dzięki Twojemu zaangażowaniu spełni się też moje marzenie i marzenie setek innych autorów, którzy odważą się wyjąć swoją twórczość z szuflady lub spod poduszki i dać Światu znać nie tylko, że "JESTEŚMY WIĘC TWORZYMY" ale też 'BĘDZIEMY', bo nasza twórczość przetrwa wieki i będą ją czytać przyszłe pokolenia!

2. Dlaczego warto wesprzeć ten projekt, a na dodatek zaangażować się w jego promocje wśród swoich znajomych?: Jeśli jesteś autorem wierszy/prozy i marzysz o profesjonalnej publikacji Twojej twórczości, to ten projekt jest właśnie dla Ciebie i możesz w ramach projektu spełnić swoje marzenie, moje marzenie i marzenia setek innych autorów dokładając do projektu swój udział w postaci Twojego utworu lub paru utworów, które znajdą się w tym wyjątkowym tomiku. Możesz też przesłać link do znajomych, przyjaciół, rodziny, wrzucić informację do twoich profili na portalach społecznościowych, bo przecież osoby Tobie bliskie będą chciały mieć u siebie na półce tomik poezji i prozy z Twoją twórczością, a dzięki temu inni autorzy, którzy wezmą udział w projekcie zawitają na wiele półek ze swoją twórczością i jest realna szansa, że 'będą czytani'! Weź los Twojej twórczości w Twoje ręce! Opublikuj Twoją twórczość lub ofiaruje bliskiej osobie miejsce na jej/jego twórczość w tym super wydaniu! Jak projekt odniesie sukces to może jedno z wydawnictw szukając talentów po lekturze Twojego wiersza lub prozy w tym tomiku, zgłosi się do Ciebie z propozycją wydawniczą! Szkoda by było zmarnować taką szansę... Jeśli jeszcze Cię nie przekonałem do wzięcia udziału w projekcie, to proszę sprawdź dostępne opcje dla autorów i mecenasów wydania - opcje są widoczne w prawej części serwisu na stronie: http://polakpotrafi.pl/projekt/jestesmy-wiec-tworzymy-bedziemy

3. Inne życiowe uzasadnienie dlaczego warto wziąć udział w tym projekcie jako autor wierszy lub prozy:  A może chcesz, aby ten tomik i rozdział z Twoją twórczością był wyznaniem Miłości bliskiej osobie lub wyrazem wdzięczności za okazaną Miłość od kogoś komu nie zdążyłaś/eś powiedzieć wystarczającą ilość razy KOCHAM CIĘ lub PRZEPRASZAM lub DZIĘKUJĘ. A może twoją twórczość zadedykujesz bliskiej osobie, której już nie ma wśród nas... Może jest ktoś kogo darzysz szczególnymi uczuciami i prezent w postaci tomiku byłby idealnym rozwiązaniem, bo w Twoich utworach dasz tej osobie cząstkę siebie. Nie jest to marketing tego projektu, ale proza życia, bo wielu z nas pisało, pisze pod wpływem różnych okoliczności i doświadczeń życiowych, ale nie każdy mógł wydać choć część swojej twórczości.

4. Nie odkładaj marzeń na przysłowiowe 'jutro', bo za parę lat patrząc wstecz zobaczysz cmentarz Twoich marzeń: Zapewne po napisaniu jednego, paru lub paruset utworów pojawiła się w Twojej twórczej głowie myśl o tym, że może warto by było wydać tomik wierszy lub prozy z własną twórczością. Być może nie masz jeszcze w swoim dorobku dużej ilości wierszy lub zbioru opowiadań, aby którykolwiek z wydawców chciał wydać Twoją Twórczość... Może obawiasz się, że usłyszysz odmowę i z tego powodu twoja twórczość wylądowała na dnie szuflady. A może na przeszkodzie stanęły odmowy wydawnictw, które nie chciały brać ryzyka finansowego wydania Twojej twórczości na siebie i proponowano Tobie sfinansowanie we własnym zakresie druku, składu, redakcji, korekty, projektu okładki itd. i marzenie prysło jak bańka mydlana, gdy ostatecznie podano Tobie kwotę jaką musisz zapłacić, aby wydać swój tomik poezji czy prozy... a potem Twoje kombinacje: najtańszy papier, najtańsza okładka, minimalny nakład, mały format i nadal ponad dostępny budżet! Prawdopodobnie w ten sam sposób kombinowało i kombinuje tysiące autorów wspaniałych i niepowtarzalnych utworów. Niestety z tego samego powodu wiele utworów ląduje w przysłowiowej 'szufladzie' i nigdy nie doczeka się publikacji. Tomik wierszy i prozy "Myślimy więc tworzymy... Będziemy" jest projektem, który powstał z mojego marzenia o publikacji paru swoich utworów przy współudziale innych autorów, przyjaciół, znajomych, którzy tworzą i chcą spełnić to samo marzenie co ja o publikacji swoich utworów w wyjątkowym wspólnym wydaniu.

5. Skąd pomysł na tytuł tomiku? Niech odpowiedzią będzie jeden z moich wierszy, który znajdzie się w tomiku:

Mam na imię Sławek ...
Myślę więc jestem...
Jestem więc tworzę...
Tworzę z radością...
Żyję z mądrością...
Kocham z miłością...
Jestem...
Myślisz więc jesteś...
Jesteś więc tworzysz...
Tworzysz z radością...
Żyjesz z mądrością...
Kochasz z miłością...
Jesteś...
Myślimy więc jesteśmy...
Jesteśmy więc tworzymy...
Tworzymy z radością...
Żyjemy z mądrością...
Kochamy z miłością...
Będziemy?
Jeśli Twoją odpowiedzią jest: 'tak', to wybierz jedną z proponowanych nagród i weź udział w tym niecodziennym przedsięwzięciu jako autor lub jako mecenas.

6. Ile stron będzie miało wydanie i czy może mieć więcej: wydanie będzie miało minimum 250 do 300 stron, czyli jest miejsce na 250-300 autorów, którzy zdecydują się na zaistnienie na jednej stronie lub 125-150 autorów, którzy zaistnieją każdy na dwóch stronach itd.

7. Dlaczego sumaryczna liczba dostępnych opcji: 1/2 strony, 1 strona, 2 strony, 3 strony przewyższa ilość stron w planowanym wydaniu 250-300 stron? Są dwa powody, po pierwsze: nie wiem czy będzie dużo chętnych na np: 1/2 strony czy może większość osób wybierze dla siebie opcję z 1, 2 lub 3 stronami i po drugie: tak jak opisałem to dokładnie w definicji celu projektu: tomik będzie miał minimum 250-300 stron - jest to podstawowe założenie projektu i tak jest skalkulowana kwota projektu! Jednak bardzo wierzę, że w ten projekt zaangażuje się znacznie więcej osób! Jeśli zainteresowanie autorów udziałem w projekcie przekroczy znacznie kwotę minimalną projektu, to zostanie wydana druga część tomiku, a może i trzecia część tomiku lub będę mógł rozszerzyć wydanie pierwotne z 250-300 strom do np: 500, 750, 1000, a nawet do 1500 stron - są takie możliwości techniczne i ustalenia z drukarnią i właśnie z tego powodu jest dostępnych więcej pakietów dla autorów. Może okazać się, że zainteresowanie będzie tak duże, np: 200%, a może nawet 300% zakładanego minimum, że osobno zostaną wydane wiersze i osobno zostanie wydana proza. Jednak to zależy od Twojego i mojego zaangażowania w promocję projektu. Ja po prostu wierzę w społeczność autorów wierszy i prozy - wierzę w innych twórców i ich zaangażowanie przy promocji projektu w swoich środowiskach, na forach, w serwisach społecznościowych itd.

8. A zachętą do wspólnego działania niech będzie drugi z moich wierszy, który planuję umieścić w tomiku:
Marzenia dla mnie to, dokładnie to "COŚ"
"Coś co porusza nasze serca...
Coś co rozjaśnia nasze wnętrza...
Coś co pozwala kroczyć mimo przeciwności...
Coś co buduje się z cegieł cierpliwości...
Coś co dojrzewa w naszych sercach...
Coś co rozkwita w naszych wnętrzach...
Coś co wyrasta z ziarna uczciwości...
Coś co wznosi się na gruncie ufności...
Coś co otwiera bramy twórczości...
Coś co rozpala wulkan aktywności...
Coś co wypełnia nas radością...
Coś co promieniuje miłością...
Coś co podsycać może ogień...
Coś czego źródłem jest iskra...
Coś czego nie warto odkładać na jutro...
Coś czego źródłem jest dzisiaj!”
A czy Ty masz marzenia związane z wydaniem Twojej twórczości?
Jeśli tak - to czy warto odkładać to na jutro, na pojutrze, na za rok itd. a po latach obejrzeć się w tył i zobaczyć cmentarz Twoich niezrealizowanych marzeń, czy nie lepszą wizją jest usiąść za parę miesięcy z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi i zaprezentować im tomik poezji i prozy z prawdziwego zdarzenia z Twoją twórczością, albo za parę, a może paręnaście lub parędziesiąt lat czytać Twoje utwory Twoim dzieciom, wnukom i mieć parę sztuk tomików na półce na specjalne okazje jako prezent dla najbliższych z Twoją dedykacją.

9. Udowodnijmy wspólnie, że Polak Potrafi! Jak odniesiemy wspólnie sukces, to jest duża szansa na szeroką dystrybucję tomiku/serii tomików w różnych księgarniach: Czy nie warto podjąć właśnie dziś odważnej, ale i odpowiedzialnej decyzji o udziale w tym projekcie nie tylko dla siebie, ale też dla innych, aby przy dużym zaangażowaniu wielu autorów i mecenasów tego wydania stworzyć coś wyjątkowego, coś niepowtarzalnego, coś nad czym poważne media nie będą mogły przejść obojętnie, coś co zainteresuje księgarnie i działające sieci dystrybucji, coś co stanie się symbolem wspólnego działania twórców niezależnie od wieku, płci, ilości napisanych utworów - po prostu udowodnijmy, że Polak Potrafi!
Weź los Twojej twórczości w Twoje ręce! Opublikuj Twoją twórczość. Wydanie będzie miało numer ISBN, będzie też przekazane do najważniejszych bibliotek. Będziesz mogła/mógł jako współtwórca wydania zakupić każdą ilość tomików z rabatem 20% - wystarczy, że wybierzesz odpowiednią opcję z prawej części serwisu: przeczytaj dokładnie co zawierają poszczególne nagrody i wybierz szytą na miarę właśnie dla Ciebie. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej nagrody dla Ciebie, proszę napisz swoją propozycję nagrody - jest duża szansa, że inne osoby myślą podobnie jak Ty i taką nagrodę dodam do listy.

10. Jaka będzie cena detaliczna jednej sztuki tomiku: pakiety autorskie zawarte w opcjach dla autorów zawierają już 1, 2, 3 lub 5 egzemplarzy pierwszego wydania tomiku, a cena pakietu została tak skalkulowana, aby obejmowała wszystkie koszty, a jednocześnie była przystępna dla autorów. Jeśli chodzi o zakup dodatkowych egzemplarzy po zakończeniu projektu, to tak jak zostało to opisane w punkcie 1, 7 i 11 na chwilę startu projektu ani ja ani Ty nie znamy skali z jaką będzie zrealizowany projekt. Cena 1 sztuki zależy przede wszystkim od ilości stron tomiku i nakładu jaki zostanie zlecony do drukarni. Ilość stron zależy od ilości autorów, którzy wezmą udział w projekcie - Ty i ja mamy na to realny wpływ, bo możemy zapraszać do projektu znajomych i przyjaciół. Nakład zależy od zainteresowania poszczególnych autorów zakupem tomików z własnymi utworami oraz zainteresowaniem zakupem tomików przez znajomych, przyjaciół i rodziny autorów - na to i ja i ty mamy też realny wpływ. Podsumowując: im większe zainteresowanie projektem, tym większy nakład i niższa cena. Na koniec myślę, że warto dodać, że będzie to dobre, a nawet ekskluzywne wydanie, więc nie będzie też najtańsze - jakość papieru, okładki itd. przełożą się na cenę, ale przecież to ma być tomik marzeń z Twoją, moją i innych autorów twórczością, więc chyba warto wydać parę złotych więcej na jakość!

11. Kiedy i gdzie będzie można zakupić już wydrukowany tomik? Skąd się biorą takie odległe terminy: Można już teraz dokonać wyboru pakietu z 1, 2, 3 lub 5 sztuk wydrukowanego tomiku w ramach projektu rozszerzonego o jedną z opcji dla autorów z 1, 2 lub 3 stronami A5 w tomiku na utwory Twojego autorstwa. Jednak na dostawę będzie trzeba poczekać minimum dwa miesiące, a może bezpieczniej będzie jak napiszę: około 3 miesięcy po pomyślnym zakończeniu projektu. Dodatkowo zamówienia na zakup większej ilości tomików ponad ilości w poszczególnych pakietach będzie można już składać od pierwszego dnia po pomyślnym zakończeniu projektu lub w trakcie trwania projektu jak osiągniemy kwotę, która jest określona jako potrzebne minimum do startu projektu (podam link do formularza zamówień, który będzie uwzględniał rabaty występujące w nagrodach). Skąd takie odległe terminy: autorzy w ciągu 7-21 dni będą musieli przesłać swoje teksty do mnie w postaci elektronicznej w mailu plus w postaci drukowanej z podpisanym oświadczeniem, że są autorami przesłanych tekstów, że mają do nich wyłączne prawa, że wyrażają zgodę na bezpłatną publikacje swoich tekstów itd. (aby wszystko było w zgodzie z prawem). Od 2 do 4 tygodni potrwają moje prace nad redakcją i korektą dość obszernego tomiku. Kolejnym krokiem będzie zlecenie wydruku tomiku. Realizacja zlecenia przez drukarnię może potrwać od 7 do 30 dni. Ilość zebranych zamówień na tomik i ilość stron w tomiku zadecyduje ostatecznie o cenie tomiku. Jak projekt odniesie sukces, to jest duża szansa na szeroką dystrybucję tomiku/serii tomików w różnych księgarniach i sklepach on-line.

12. Wskazówki dla autorów i osób wspierających co do treści utworów, które chcą umieścić w tomiku oraz linków do stron i blogów: Zabrania się uczestnikom projektu (autorom tekstów, osobom i firmom wspierającym, mecenasom tomiku) przesyłania do publikacji utworów, opisów i/lub linków do stron www, blogów itp. zawierających: teksty oraz inne materiały o treściach sprzecznych z prawem lub łamiących normy społeczne i obyczajowe, w szczególności:
- zawierających treści powszechnie uznawane za wulgarne i obraźliwe;
- zawierających nagość, pornografię, erotykę oraz treści obsceniczne;
- obrażające uczucia innych osób, w tym również uczucia religijne;
- przedstawiających przemoc albo materiały tematyce rasistowskiej;
- naruszające prawo do prywatności;
- zawierających materiały chronione prawem autorskim bez zgody autora
- treści promujące, zachęcające lub oferujące instrukcje dotyczące działalności nielegalnej, a w szczególnie hakerstwa, crackingu lub phreackingu; zawierających oprogramowanie, informacje lub inne materiały zawierające wirusy, "konie trojańskie", dane zawierające "pluskwy", bądź inne szkodliwe lub niszczące elementy.
Z całą stanowczością pragnę podkreślić, że projekt ma szansę odnieść sukces, ale będzie to możliwe wyłącznie wtedy, gdy będzie realizowany z odpowiedzialnością i w poszanowaniu obowiązującego prawa, którego muszą przestrzegać wszystkie osoby i firmy biorące udział w promocji i realizacji projektu.

13. Czas na decyzję - Jesteśmy więc tworzymy... Będziemy?: JEŻELI CZYTASZ TEN TEKST, TO ZNACZY, ŻE POŚWIĘCIŁAŚ/EŚ PARĘ MINUT NA ANALIZĘ TEGO PROJEKTU, BO WZBUDZIŁ TWOJE ZAINTERESOWANIE I TERAZ JEST CZAS NA PODJĘCIE ODWAŻNEJ DECYZJI, KTÓRA JEST JEDNOCZEŚNIE ODPOWIEDZIĄ NA PYTANIE POSTAWIONE W JEDNYM Z MOICH WIERSZY:

Myślimy więc jesteśmy...
Jesteśmy więc tworzymy...
Tworzymy z radością...
Żyjemy z mądrością...
Kochamy z miłością...
Będziemy?

Sławek

PS zdarzyło mi się skreślić parę słów ... wydaje mi się, że warto opublikować te treści ... powodów jest wiele ... jeśli podobnie myślisz o swojej twórczości, to zapraszam do realizacji naszego wspólnego marzenia, bo: 'Jesteśmy więc tworzymy ...' i nikt za nas tego nie opublikuje ... a przecież o tym marzymy ... dlatego wierzę, że 'Będziemy!'

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.11.2012 18:06