Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Hubert Ronek

Hubert Ronek

Lublin

Twórca komiksów, rysownik, ilustrator, rzadziej publicysta.
Współpracuje na zasadach freelance z wydawnictwami i agencjami reklamowymi

Z wykształcenia mgr sztuki i filologii polskiej.
W dorobku ma kilka albumów komiksowych (m.in. Kraina Herzoga, Dom Żałoby, Henryk i Bonifacy).

Rysownik Sieciaków oraz cykli komiksowych dla dzieci w czasopismach Kumpel i Victor Junior. Współautor historyczno-przygodowej serii "Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1944".

Obecnie pracuje m.in. nad komiksem fantasy World of Aghart oraz serią Jestem Bogiem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


62 Wspierający

204% Postęp

4092 PLN z 2000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 02.04.2014 18:06

JESTEM BOGIEM tom 1

O projekcie

     

     

 

Pomóż mi stworzyć i wydać pierwszy tom JESTEM BOGIEM i zapoczątkować nową serię komiksową - w zamian otrzymasz 52-stronicowy album i inne atrakcyjne nagrody.

Komiks zaczął powstawać kilka lat temu - pierwszy epizod ukazał się w 40-tym numerze magazynu Ziniol. Następnie pomysł przeleżał w mojej głowie, poczekał na odnalezienie właściwego rysunkowego stylu i w końcu (na przełomie 2013/2014 roku) powstały wszystkie plansze komiksu!

Teraz potrzebuję Waszego wsparcia, aby ukończyć album (okładka, dodatki, skład) i wydrukować w postaci profesjonalnego papierowego wydania.

O TREŚCI

Jan Zygfryd Reśniak. Przeciętny, a właściwie żałośnie przeciętny mężczyzna w średnim wieku. Okularnik o skromnej fryzurze na wymuszoną glacę (plus boczne kędziory). Wszystko zmienia się jednego dnia, gdy Janek oznajmia, że jest Bogiem, przybyłym na Ziemię nieco wbrew swym wcześniejszym planom, z tęsknoty. Jak odmieni to jego życie? Jak zachowa się świat? Czy zauważy w ogóle jego istnienie? Istnienie człowieka, który twierdzi, że jest Bogiem...

Główny bohater komiksu to postać, która twierdzi, że jest Bogiem.
Ale czy jest tak naprawdę?
Sytuacje i wydarzenia, w jakich bierze udział jedni odbiorą zapewne jako dowód na potwierdzenie jego tez, inni jako niewątpliwe zaprzeczenie. Zarówno bohaterowie, jak i czytelnicy komiksu. I nikt nie ma racji i wszyscy mają rację. Powinno zabrzmieć znajomo, bo chyba na co dzień spotykamy się z takimi sytuacjami.
Jestem Bogiem to poniekąd obśmianie i ukazanie głupoty, tkwiącej w prostym (a może raczej prostackim) i schematycznym myśleniu (niezależnie od poglądów, wiary, czy wykształcenia), ubrane w czasami humorystyczne, czasami zaskakujące i budzące ciekawość, zwroty akcji.
Wszystko jest względne, w tym komiksie także.

FORMAT WYDANIA

Pierwszy tom będzie liczył łącznie 52 strony (w tym 42 plansze komiksu, wstęp i materiały dodatkowe, np. szkice). Format wydania A5, środek czarno-biały (papier offset 90g), kolorowa i kartonowa okładka (240g mat).

JAKIE NAGRODY?

W podziękowaniu za udzielone wsparcie możecie otrzymać gotowy, wydany komiks. Do zdobycia są również plakaty z autografem oraz ORYGINALNE PLANSZE komiksu. Poza tym możecie liczyć na moje wcześniejsze publikacje, rysunkowe podziękowanie w albumie oraz figurki głównego bohatera, wykonane z modeliny. Dla jednej osoby oryginalna, ręcznie wykonana książeczka!

Przy zebraniu większej kwoty, otrzymacie BONUS! Jeśli uzbieramy łącznie ponad 3000 zł, każdy ze Wspierających otrzyma 16-stronicową dodatkową opowieść, wydaną w postaci osobnej publikacji (wydanie zinowe).

CO DALEJ?

Obecnie powstaje drugi zeszyt z perypetiami (bo ciężko nazwać je przygodami) Jana Zygfryda Reśniaka - będzie liczył 36 stron - a w mojej głowie przewijają się następne pomysły na kontynuację. Narysowałem również kilka shortów ze świata JB, które niebawem znajdziecie opublikowane w innych miejscach (np. zinach komiksowych).
Jeśli akcja zbierania funduszy na wydanie pierwszego tomu zakończy się sukcesem, zobowiązuję się w niedługim czasie (max. 3 miesiące) stworzyć drugi zeszyt.

Gotowy tom pierwszy trafi do Was w ciągu miesiąca/dwóch od zakończenia akcji - komiks jest już narysowany, potrzebuję tylko czasu na zrobienie okładki, skład, druk i wysyłkę.

W czasie zbierania funduszy, postaram się o kilka aktualizacji - choćby prezentację okładki oraz figurek, które przeznaczone są dla Wspierających z trzech progów (300, 600 i 1200 zł).

... DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM WSPIERAJĄCYM!!!

Nowa wersja okładki...

 

 ... ale czy ostateczna, tego jeszcze nie jestem pewien...


Próg Wsparcia LEPSZE WYDANIE został zdobyty!

Oto kolorowa okładka dodatkowej opowieści:

 

Image title

A niżej finalny projekt okładki pierwszej części komiksu:
 
 
Poprzednia wersja okładki trafi do 20 kolekcjonerskich egzemplarzy z twardą oprawą i 12 stronami dodatków więcej (do zdobycia za wsparcie 100 PLN).

Media o Twoim projekcie:

Komiks potrafi

www.alejakomiksu.com | 2014-03-18

Dobre wieści z portalu PolakPotrafi.pl: Hubert Ronek zebrał całą kwotę potrzebną na wydanie komiksu "Jestem Bogiem". Jako, że do końca zbiórki pozostały jeszcze dwa tygodnie, autor wprowadził kolejne progi zbiórki z nowymi bonusami.

„Jestem Bogiem” – crowdfunding’owa akcja Huberta Ronka

znakomiks.com.pl | 2014-03-10

Hubert Ronek należy do grupy współpracowników magazynu komiksowego „Znakomiks”. Jego prace pojawiły się w numerach: 6 (O dwóch górnikach), 10 (Kraina Herzoga: Tajemnica), 11 (Kraina Herzoga: Potwór; Galeria: Dinozaury rządzą). Wydaliśmy również album komiksowy „Kraina Herzoga” (sc. Dominik Szcześniak , sc./rys. Hubert Ronek). Współpracował z nami przy stworzeniu komiksowej broszury „System wspomagania nauczania podstaw przedsiębiorczości: studium przypadku”.

"Jestem Bogiem" #1 na PolakPotrafi

www.komiks.gildia.pl | 2014-03-10

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym projekcie, nad którym pracował Hubert Ronek, a dziś informujemy, że pierwszy tom jego serii pt. Jestem Bogiem bierze udział w akcji crowdfundingowej zbiórki pieniędzy w serwisie PolakPotrafi.pl. Namawiamy do udziału bo zaplanowana kwota jest niewysoka (tylko 2 tys. zł), a w efekcie można już za 20 zł zdobyć pierwszy komiks z serii lub ofiarowując nieco więcej dodatkowe komiksy!

Wsparcie dla Huberta Ronka na PolakPotrafi.pl

polter.pl | 2014-03-10

Na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na wydanie pierwszego tomu komiksu Huberta Ronka pt. Jestem Bogiem. Dla Wspierających inicjatywę autor przygotował atrakcyjne bonusy: oryginalne plansze, rysunkowe podziękowania i figurki.

Mamy okazję wesprzeć utalentowanego Tomaszowianina

www.nasztomaszow.pl | 2014-03-05

Pomóż mi stworzyć i wydać pierwszy tom JESTEM BOGIEM i zapoczątkować nową serię komiksową - w zamian otrzymasz 52-stronicowy album i inne atrakcyjne nagrody. Twórcą komiksu jest tomaszowianin Hubert Ronek, artysta mający na swoim koncie już kilka

Komiks Huberta Ronka na PolakPotrafi.pl

www.alejakomiksu.com | 2014-03-04

Hubert Ronek na portalu PolakPotrafi.pl rozpoczął zbiórkę pieniędzy na wydanie swojego komiksu "Jestem Bogiem cz.1". Autor przygotował kilka ciekawych bonusów za wsparcie - oryginalne plansze, rysunkowe podziękowania w komiksie, figurki etc.

62

Wspierających

4092 zł

Z całkowitej kwoty 2000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 02.04.2014

Wesprzyj projekt

Wpłać 10 zł lub więcej!

OTRZYMASZ komiks JESTEM BOGIEM tom 1 w postaci pliku PDF.

1 Wspierający
 

Wpłać 20 zł lub więcej!

OTRZYMASZ wydrukowany komiks JESTEM BOGIEM tom 1 - format A5, 52 cz-b strony, kartonowa kolorowa okładka + PDF.

16 Wspierających
 
Pozostało: 15

Wpłać 30 zł lub więcej!

OTRZYMASZ wydrukowany komiks JESTEM BOGIEM tom 1 + PDF + wydrukowany PLAKAT A4 z autografem. DODATKOWO: rysowany przeze mnie komiks z serii SIECIAKI.

5 Wspierających
 
Pozostało: 5

Wpłać 50 zł lub więcej!

OTRZYMASZ wydrukowany komiks JESTEM BOGIEM tom 1 + PDF + PLAKAT + ORYGINALNĄ PLANSZĘ komiksu! DODATKOWO: losowo wybrany komiks z dotychczasowych moich publikacji (Sieciaki, Dom Żałoby, Kraina Herzoga, ADA - KUMPEL wyd.spec.,fanzin KGB).

25 Wspierających
 
Pozostało: 4

Wpłać 100 zł lub więcej!

OTRZYMASZ wydrukowany komiks JESTEM BOGIEM tom 1 + PDF + PLAKAT + ORYGINALNĄ PLANSZĘ + RYSUNKOWE PODZIĘKOWANIE w albumie, w postaci "portretu" Wspierającego, wykonane w stylistyce komiksu. DODATKOWO: fanzin KGB nr 26!

6 Wspierających
 
Pozostało: 17

Wpłać 100 zł lub więcej!

KOLEKCJONERSKIE WYDANIE KOMIKSU! Pierwszy tom w TWARDEJ OPRAWIE i z 12 DODATKOWYMI STRONAMI szkiców i rysunków. Nakład limitowany: TYLKO 20 sztuk!

3 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 150 zł lub więcej!

NAGRODA jak dla wspierających za 30 zł + DODATKOWO PAKIET moich komiksów (13 sztuk): Kraina Herzoga, Sieciaki - 5 zeszytów, Dom Żałoby nr 5, 6 i 7, ADA - KUMPEL WYD.SPEC., fanzin KGB nr 26 i 27, E-Generation. TYLKO JEDNA TAKA NAGRODA!

1 Wspierający
 

Wpłać 170 zł lub więcej!

OTRZYMASZ 10 egz. wydrukowanego komiksu i 10 egz. PLAKATU.

0 Wspierających
 
Pozostało: 2

Wpłać 200 zł lub więcej!

WYDANIE KOLEKCJONERSKIE komiksu JESTEM BOGIEM tom 1 + wyd. standardowe + PDF + plakat + komiks Sieciaki. WYJĄTKOWO: Wspierający w tym progu jako pierwsi otrzymają możliwość poznania wydarzeń z drugiego tomu . Do przesyłki z pierwszą częścią zostanie dołączone streszczenie kolejnych wydarzeń, a na tydzień przed oficjalną premierą tomu 2, komiks zostanie wysłany do Wspierających w postaci PDF-a. DODATKOWO nowi bohaterowie drugiej części będą mogli posiadać imię i nazwisko osób Wspierających.

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 300 zł lub więcej!

OTRZYMASZ wydrukowany komiks + PDF + PLAKAT + ORYGINALNĄ PLANSZĘ + RYSUNKOWE PODZIĘKOWANIE w albumie + ręcznie wykonaną FIGURKĘ GŁÓWNEGO BOHATERA KOMIKSU. DODATKOWO: fanzin KGB nr 26 i 27!

0 Wspierających
 

Wpłać 450 zł lub więcej!

OTRZYMASZ 30 egz. wydrukowanego komiksu i 30 egz. PLAKATU

0 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 600 zł lub więcej!

OTRZYMASZ wydrukowany komiks + PDF + PLAKAT + ORYGINALNĄ PLANSZĘ + RYSUNKOWE PODZIĘKOWANIE w albumie + FIGURKĘ GŁÓWNEGO BOHATERA + ORYGINAŁ KOLOROWEJ GRAFIKI z plakatu (farby wodne i cienkopisy na grubej tekturze 2mm A4+). DODATKOWO: fanzin KGB nr 26 i 27!

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 1200 zł lub więcej!

OTRZYMASZ wydrukowany komiks + PDF + PLAKAT w formacie A3 (!!!) + RYSUNKOWE PODZIĘKOWANIE w albumie + FIGURKĘ głównego bohatera + RĘCZNIE WYKONANĄ KSIĄŻECZKĘ (w jednym jedynym egzemplarzu!) z historią, która nigdy nie ukaże się drukiem - 12 stron, 15x15 cm, karton, kolor - oczywiście w postaci oryginałów. DODATKOWO: fanzin KGB nr 26, 27 i 28 (termin wydania nr 28 - maj 2014 - będzie dostarczony osobną przesyłką).

0 Wspierających
 
Pozostało: 2

Wpłać 1500 zł lub więcej!

W nagrodę OTRZYMASZ TYTUŁ SPONSORA KOMIKSU i JEDNĄ STRONĘ w pierwszym tomie DO TWOJEJ DYSPOZYCJI (np. reklama firmy, lans własnej osoby, zaspokojenie ego :)... - cokolwiek, co wspólnie ustalimy - oczywiście mogę być wykonawcą/współautorem/autorem tej strony).
DODATKOWO: JESTEM BOGIEM tom 1 W WERSJI KOLEKCJONERSKIEJ + standardowe wydanie + PLAKAT + PDF.

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 5000 zł lub więcej!

NAGRODA DLA FIRM! Nagrodą jest tytuł GŁÓWNEGO SPONSORA KOMIKSU oraz spotkanie z autorem i WARSZTATY KOMIKSOWE dla Twoich pracowników.


Miejsce, termin, czas trwania oraz szczegółowy charakter spotkania do ustalenia. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma egzemplarz komiksu. DODATKOWO: tylna okładka pierwszego tomu JESTEM BOGIEM zostanie przeznaczona na podziękowanie / reklamę Twojej firmy (np. wykonaną przeze mnie w stylistyce komiksu).

0 Wspierających

O autorze

Hubert Ronek

Hubert Ronek

Lublin

Twórca komiksów, rysownik, ilustrator, rzadziej publicysta.
Współpracuje na zasadach freelance z wydawnictwami i agencjami reklamowymi

Z wykształcenia mgr sztuki i filologii polskiej.
W dorobku ma kilka albumów komiksowych (m.in. Kraina Herzoga, Dom Żałoby, Henryk i Bonifacy).

Rysownik Sieciaków oraz cykli komiksowych dla dzieci w czasopismach Kumpel i Victor Junior. Współautor historyczno-przygodowej serii \"Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1944\".

Obecnie pracuje m.in. nad komiksem fantasy World of Aghart oraz serią Jestem Bogiem.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.