Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Natalia Łodygowska

Natalia Łodygowska

Katowice, Poland

Uczęszczam do dwóch szkół filmowych gdzie równolegle studiuję Organizację Produkcji Filmowej. Jedna z nich kończę w tym roku i zaczynam przygotowania do mojego pełnometrażowego filmu fabularnego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8150 PLN z 6500 PLN

43 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 08.07.2014 20:08

TEASER Jak polubić potwora?

O projekcie

Każde dziecko ma swojego potwora...

„Jak polubić potwora?” to niestandardowy projekt jak na nasze rodzime realia - film familijny z elementami fantasy. Pierwszym krokiem do jego urzeczywistnienia jest wyprodukowanie teasera (zwiastunu), który przeniesie nas w świat przyszłej historii i udowodni fantastyczny potencjał tkwiący w kinie dla dzieci, a nam - młodym, ambitnym polskim filmowcom - zapewni skuteczne narzędzie do pozyskania środków na pełnometrażową realizację.

„Jak polubić potwora?” opowiada o dwóch dziewczynkach - siostrach przyrodnich wbrew woli, zmuszonych do spędzenia ze sobą wakacji nad morzem. Ale nie będą to typowe wakacje w typowej nadmorskiej mieścinie... Coś tajemniczego wisi w powietrzu. Dziewczynki, różniące się we wszystkim, rywalizują ze sobą coraz intensywniej. Pewnie skończyłoby się to tragicznie podczas nieodpowiedzialnej zabawy w wodzie, gdyby nie interwencja... sympatycznego potwora. 

Skąd i po co przybywa stwór? Jego pojawienie uruchamia serię dziwnych zdarzeń, co zbliża dziewczynki do siebie i owocuje przyjaźnią - warunkiem koniecznym, by przywrócić ten dziwny świat do równowagi.

„Jak polubić potwora?” inspirowane jest „Labiryntem fauna” oraz „Gdzie mieszkają dzikie stwory”.

 

Pomysł filmu zrodził się w głowie Natalii, naszej Pani producent, na początku roku 2013 w wyniku zamiłowania i pasji do kina familijnego oraz wszelkiego rodzaju animacji dla dzieci. Widząc wielką pustkę w tym gatunku na polskim rynku, Natalia rozwijała pomysł aż do marca roku 2014. Wtedy zwróciła się do Piotra Kremky, z którym współpracowała już przy innych projektach. Powstał twórczy ferment. Po wielu telefonach, godzinnych rozmowach na skajpie, setkach maili oraz tysiącach smsów zrodził się szkic historii o dwóch dziewczynkach, których życie odmieni się pod wpływem magicznych wydarzeń. Pomysł rozkręcił się jak szalony, napędzany wielką burzą mózgów, pochłaniającą coraz większą liczbę osób. Ekipa została skompletowana, film stał się pełnometrażową ambicją pokazania dzieciom, że w Polsce też można tworzyć kino familijne na miarę oczekiwań współczesnego widza – dużego i małego. Niezależne finansowanie umożliwi nam zachowanie wolności twórczej i bezkompromisowości, by zrobić to, jak należy. Pierwszym krokiem jest zajawienie kinomaniaków na naszą wyobraźnię i zdolność przekucia jej w działający film. Pomysł teasera to tylko początek długiej wymagającej, absorbującej wszystkie siły i myśli drogi do filmu pełnometrażowego. Lecz po to tu jesteśmy! Pełni pasji i fascynacji kinem zwracamy się z prośbą do wszystkich zainteresowanych o każdą złotówkę.

 

 

 

Co już zrobiliśmy:

Napisaliśmy scenariusz teasera i przeprowadziliśmy dwa castingi, z których wyłoniliśmy do głównych ról dwie świetne dziewczynki. Skompletowaliśmy ekipę filmową w tym asystenta reżysera, focus pullera, drugiego asystenta kamery, oświetlaczy i obsługę planu. Stworzyliśmy również wstępny szkic kostiumu potwora potrzebnego do teasera, oraz wykonaliśmy całą papierkową robotę, pozwolenia, kalendarzówkę, kosztorys, one sheet, scenopis oraz storyboard. 

 

 

 

 

Co planujemy:

Realizujemy teaser w lipcu tego roku.  W tym celu potrzebujemy wykonać część kostiumu potwora oraz przetransportować, przenocować i wyżywić ekipę na czas zdjęć. Do realizacji produkcji chcemy zatrudnić profesjonalnego kompozytora, który stworzy unikatowy podkład muzyczny do filmu. Z racji tego, iż teaser będzie elementem promocji projektu o zasięgu telewizyjnym, potrzebujemy profesjonalnego sprzętu filmowego spełniającego wymogi emisji, w tym profesjonalną kolor korekcję i postprodukcję dźwięku. 

 

 

 

Ekipa:

 

Piotr Pluciński - autor zdjęć, absolwent szkoły filmowej, przed debiutem operatorskim. Na koncie ma prace przy second unicie serialu telewizyjnego „Dzieciaki” oraz doświadczenie z filmu pełnometrażowego Jana Jakuba Kolskiego. Po wspólnej realizacji etiud szkolnych i filmu dyplomowego stanowi tandem z reżyserem Piotrem Kremky, łącząc dzikość i szaleństwo w obrazie wraz z profesjonalnym podejściem i filmową namiętnością na planie.  

 

 

Natalia Łodygowska - producent filmu, studentka szkól filmowych w Krakowie oraz Katowicach. Absolwentka kursu produkcyjnego w Akademii Multi Art. Pomysłodawczyni projektu, szalona, niebanalna, kreatywna osoba, nie do powstrzymania na drodze do celu. Bezkompromisowa producentka, z wieloma etiudami na koncie, w tym filmem dyplomowym Piotra Kremky. „Mama” trzymająca w ryzach ekipę „Jak polubić potwora” i nadająca tempo pracy nad filmem. Bez jej pieczy i determinacji projekt nigdy nie wyszedłby ze sfery marzeń.

 

 

Piotr Kremky - rocznik ‘86, reżyser filmowy, realizator, montażysta, operator, człowiek maszyna. Paryski student filmoznawstwa, celujący absolwent kierunku filmowego w Akademii Multi Art. Otrzaskany reżyser, realizator wielu reportaży i kronik z krakowskich wydarzeń kulturalnych. Twórca reklamówek i wideoklipów. Kierownik II ekipy realizacyjnej przy serialu „Dzieciaki”. Nakręcany przez intensywne kino, lubi przeplatać straszne ze śmiesznym, szybkie z wolnym. Człowiek kontrastu, któremu niestraszne wyzwanie realizacji filmu familijnego, nakręcony na to by stworzyć coś, co potrząśnie wyobraźnią najmłodszego widza, zauroczy i nie pozwoli przejść obojętnie. Bez emocji nie ma kina!

 

 

 

 

FAKu:

 

 

Co wyróżnia projekt?

Jest to film familijny z elementami fantasy, więc sam w sobie projekt jest odmienny od większości niezależnych filmów, będących często artystycznym zagubieniem młodych twórców. My chcemy stworzyć coś wychodzącego prosto z naszej wyobraźni, lecz obliczonego na efekt –pobudzenie emocji i wyobraźni najmłodszego widza. 

 

Czy dacie radę?

To chyba oczywiste, lecz potrzebujemy Waszej pomocy w realizacji projektu. Teaser ma być ważnym argumentem na rzecz pozyskania niezależnych środków finansowych. Pieniądze są nam potrzebne, by zapewnić odpowiednią jakość produkcyjną. Nikt z ekipy nie otrzymuje finansowego wynagrodzenia za pracę przy projekcie. Wierzymy w sukces. Sam teaser będzie cementem wiążącym wszystkich „zapotworzonych” ludzi przy realizacji pełnego metrażu. 

 

Co będę z tego miał?

Jesteśmy w stanie zapewnić wciągająca przygodę audiowizualną, odskocznię od codzienności i zarazem świetną zabawę dla Państwa milusińskich ;) Przypominasz sobie chwile zachwytu przy oglądaniu „E.T” lub „Niekończącej się opowieści”? My mierzymy w to samo.  

 

Jak zamierzacie zrobić potwora?

Postanowiliśmy jak najmniej posiłkować się postprodukcją w kreowaniu postaci potwora. Takie oldskulowe podejście ma na celu nadanie stworowi jak największego autentyzmu. Co tylko się da, zrobimy naprawdę. Liczymy, że widz to wyczuje i tym łatwiej zanurzy się w opowieści. 

 

Co zamierzacie dalej zrobić z teaserem?

Teaser będzie wielkim kamieniem wrzuconym do rzeki pędzących produkcji filmowych, który – mocno w to wierzymy – wzburzy jej wody i przykuje uwagę dużych, niezależnych sponsorów oraz pozwoli nam zrealizować pełen metraż.  Czego potrzebujecie do zapewnienia standardów emisji telewizyjnej?Postanowiliśmy wykonać teaser profesjonalnym sprzętem filmowym –w tym kamerą uzyskującą szeroką przestrzeń tonalnąoraz zakładamy długą, solidną postprodukcję filmu. 

 

Czy film trafi za granicę?

Tak, planujemy promocję filmu za granicą. Opieramy historię na polskiej rzeczywistości i sowicie przeplatamy ją słowiańską mistyką. Liczymy, że zaciekawi to otwartego, zagranicznego widza.  

 

Co z obsadą?

Udało nam się znaleźć dwie duszyczki, które pomimo swojego młodego wieku bardzo profesjonalnie i dojrzale podchodzą do projektu. Wierzymy, że dziewczynki uniosą projekt teasera i otworzą nam drzwi do pełnego metrażu.

 

 

Główny cel to 6.500 PLN. Dzięki temu zrealizujemy nasz projekt na poziomie zaplanowanego minimum. Pozwoli to nam sfinansować noclegi i catering dla ekipy + naszych dwóch małych gwiazdeczek, A TAKŻE wynająć sprzęt oraz opłacić koszt produkcji ŁAPY POTWORA ;)

Jeśli uda nam się uzbierać więcej niż tutaj zaplanowaliśmy, będziemy mogli opłacić podróż ekipie oraz wynająć lepszy sprzęt, co owocować będzie wyższą jakością produkcji obrazu oraz dźwięku.

Jeśli zebrana kwota przekroczy 150% zaplanowanego budżetu, będziemy mogli nadwyżkę przeznaczyć na wynajęcie kompozytora muzyki do teasera, studia postprodukcji dźwięku oraz produkcję materiałów promocyjnych.

  

 

Potworne nagrody:

 

Pocztówka od naszej ekipy znad potwornego morza gdzie odbędzie się plan filmowy teasera „Jak polubić potwora?” ;)

Naklejki z kreskówkową wersją naszego potwora 

Zdjęcia z planu, żebyście zobaczyli jak było na naszym planie zdjęciowym

Płyta DVD z zrealizowanym teaserem! Dodatkowo filmik making of z planu zdjęciowego, wywiady z twórcami i naszymi utalentowanymi młodymi aktorkami

Kiełpotwora na rzemyku, sama Pani producent będzie go robić! 

Plakat filmu „Jak polubićpotwora?”, do wyboru jeden z dwóch - poziomy lub pionowy

Kubeczek z kreskówkową wersją naszego potwora

Koszulka ( w rozmiarze XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL ) do wyboru jedna z dwóch wersji: z kreskówkową postacią potwora lub z logo naszego filmu 

Bransoletka z muliny - robiona ręcznie przez naszą ekipę filmową! Do wybory dwa wzory: ukośne paski ( 5 nitek ) lub jodełka ( 6 nitek ). SAMI możecie wybrać kolory do waszych bransoletek! 

Podziękowania w napisach końcowych teasera lub jeśli wesprzecie nas kwotą 

•500 PLN zostaniecie wpisani w napisach jako SPONSORZY! 

•1000 PLN zostaniecie wpisani w napisach jako PARTNERZY z możliwością wklejenia Waszego logo!

•2000 PLN zostaniecie wpisani w napisach jako KOPRODUCENCI z możliwością wklejenia Waszego logo bądź animacji!  

Breloczek przedstawiający kreskówkową wersję naszego potwora.

Potworne ciasteczka - to pyszne ciasteczka które upiecze dla Was sama Pani producent! ;) 

Zaproszenie na plan zdjęciowy pełnometrażowego filmu - tutaj chyba nie musimy nic tłumaczyć;)

Zabawa w aktora / aktorkę czyli wystąpienie w pełnometrażowym filmie "Jak polubić potwora?" ! 

Spotkanie z twórcami - jesteśmy z różnych miejsc Polski ale chętnie Was poznamy jeśli tylko będziecie chcieli. Pierwsze piwo/kawęmy stawiamy ;) 

 

Partnerzy naszego projektu:

Gazeta Gogaga!

http://gogaga.pl

 

 

Wesprzyj nas!! 

Media o Twoim projekcie:

Powstaje polski "Labirynt fauna". Pomagamy!

www.filmyfantastyczne.pl | 2014-06-26

"Jak polubić potwora?" to niestandardowy projekt jak na nasze rodzime realia - film familijny z elementami fantasy. Polscy niezależni twórcy szukają wsparcia na realizację!

W PRZYGOTOWANIU: JAK POLUBIĆ POTWORA?

off-film.pl | 2014-06-17

Natalia Łodygowska planuje stworzyć niestandardowy projekt jak na nasze rodzime realia – film familijny z elementami fantasy, inspirowany „Labiryntem fauna” oraz „Gdzie mieszkają dzikie stwory”. Twórcy pragną pokazać dzieciom, że w Polsce też można tworzyć kino na miarę oczekiwań współczesnego widza – dużego i małego.