Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Szczypek

Michał Szczypek

Wrocław, Polska

Trener biznesu, animator kultury, etnolog.

Szkolący innych z umiejętności miękkich, m.in. z zarządzania. Sam zdobywa i szlifuje kompetencje menadżerskie organizując lub współorganizując niezależne wydarzenia kulturalne m.in.

Czaty Zamkowe - Festiwal Piosenki Literackiej
Return to the BatCave Festival
Międzynarodowy Festiwal Samby

Otwarty na ludzi i lubiący z nimi współpracować :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4308 PLN z 3000 PLN

44 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

143%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 21.06.2019.

IX Czaty Zamkowe - Festiwal Piosenki Literackiej

O projekcie

CZYM SĄ CZATY ZAMKOWE?

 

Czaty Zamkowe to Festiwal Piosenki Literackiej im. Jacka Kaczmarskiego. Impreza jest okazją do wakacyjnego spotkania wszystkich miłośników piosenki literackiej w niepowtarzalnej scenerii średniowiecznego bolkowskiego zamku. Letnie koncerty to wspólna inicjatywa wykonawców oraz słuchaczy skupionych wokół Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego i gospodarzy Zamku Bolków. Festiwal to przede wszystkim przestrzeń do kultywowania pamięci Poety, przywoływanie Jego twórczości na scenie i podczas nieformalnych wspólnych śpiewów przy ognisku. To również okazja do usłyszenie ze sceny twórczości innych artystów: Wysockiego, Nohavicy, Gintrowskiego, Kryla...i wielu, wielu innych. O wartości imprezy świadczy jej formuła zakładająca część koncertową oraz afterparty - wspólne granie i śpiewanie przy ognisku do rana, podczas którego gitara krąży z rąk do rąk, a prym wiodą już nie tylko artyści widziani wcześniej na scenie. 

 

Zapraszam Cię do rzucenia okiem na nasz kanał YouTube - tam będziesz miał okazję zobaczyć, w jaki sposób Czaty ewoluowały od imprezy ogrodowej do pełnowymiarowego Festiwalu :) 

 

Wstęp na Festiwal jest całkowicie wolny! To bodaj jedyna w roku okazja, aby spędzić noc w murach średniowiecznej warowni, śpiewając, grając i rozmawiając o muzyce, poezji i nie tylko...

 

 

KTO, GDZIE, KIEDY?

 

Tegoroczna, IX Edycja czatów odbędzie się 22 czerwca  na Zamku Bolków. Festiwal rozpocznie się punktualnie o godzinie 19.00, a zakończy o wczesnych godzinach porannych. 

 

Oto nasza lokalizacja:

 

NA NASZEJ SCENIE ZAPREZENTUJĄ SIĘ:

 

DUET BARDZIEJ

Czasem lubimy, kiedy muzyka jest BARDZIEJ wrażliwa. Innym razem, gdy ze sceny jest BARDZIEJ sarkastycznie. A można po prostu wybrac się na koncert Duetu Bardziej i mieć 2 w 1.

Bardziej to wspaniały duet Pawła Korkusia i Grzegorza Dąbrowskiego. Ich twórczość stanowi podróż od utworów niezwykle refleksyjnych, przez ostrze sarkazmu aż do rozważań egzystencjalnych. 

 

ROMAN KONOGRAJ

To rosyjski artysta, który wzbogaci tegoroczną edycję Czatów o niezwykle klimatyczne wykonania poezji śpiewanej w swoim ojczystym języku. 

 

TRIO ŁODZKO - CHOJNOWSKIE

Tego zespołu nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu fanowi Jacka Kaczmarskiego. Tym, którzy jeszcze nie poznali ich twórczości, polecamy szczególnie płytę "Sny i sny". Ta składa się z nigdy nie umuzycznionych przez samego Kaczmarskiego wierszy, do których Trio napisało muzykę. 

 

LESZEK WÓJTOWICZ

Wójtowicz i Kaczmarski spotkali się na scenie podczas I Przeglądu Piosenki Prawdziwej "zakazane Piosenki" w 1981 roku. Wydano wtedy aż 9 albumów z piosenkami z Przeglądu. Może ktoś z Was ma taką kasetę w swoich zbiorach?

Dziś poetę i pieśniarza na co dzień można spotkać w słynnej Piwnicy Pod Baranami. Nie możemy się doczekać, aż usłyszymy Leszka Wójtowicza w murach Zamku Bolków!

 

 

 

Zapraszamy do zapozania się ze szczegółami Festiwalu poprzez śledzenie wydarzenia na Facebooku - znajdziecie je tutaj

 

 

Pamiętajcie, że wstęp na Festiwal jest WOLNY! 

 

 

 

NA CO CHCEMY PRZEZNACZYĆ PIENIĄDZIE ZE ZBIÓRKI?

 

Jako inicjatywa oddolna potrzebujemy Twojego wsparcia. Stąd nasza decyzja o utworzeniu już po raz kolejny zbiórki internetowej. Trzy poprzednie zakończyły się sukcesem - za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim Darczyńcom! 

 

W tym roku pieniądze potrzebne są nam na:

 • opłacenie kosztów artystów (gaże, ZAiKs, noclegi)
 • opłacenie realizacji muzycznej imprezy
 • zakup i przygotowanie wyżywienia dla wolontariuszy obsługujących Festiwal
 • opłacenie kosztów ochrony 

 

Co, jeśli zbierzemy więcej pieniędzy, niż zakładamy?

Każda nadwyżka finansowa pozwoli nam na realizację długofalowych celów związanych z Festiwalem, takich jak:

 • utrzymanie serwera i domeny naszej strony www
 • opłacenie kosztów reklamy Czatów
 • zakup sprzętu scenicznego do obsługi imprezy w przyszłości
 • przygotowanie i wydruk materiałow promocyjnych

 

 

KILKA SŁÓW O NAS

 

 

Jesteśmy Klaudia i Michał i po raz kolejny realizujemy swoje marzenie - organizujemy swój włąsny Festiwal. Robimy to dzięki wsparciu wspaniałych ludzi - artystów, wolontariuszy, rodziców, przyjaciół i znajomych. To, co cieszy nas niezmiernie, to rokrocznie rosnąca frekwencja, pokazująca jak ważny i potrzebny jest ten Festiwal. Bez fałszywej skromności możemy napisać, że są osoby, które nie wyobrażają już sobie wakacji bez Czatów. Po latach pracy nad imprezą to duża satysfakcja. 

 

Aby jednak rozwijać imprezę potrzebujemy wsparcia, również finansowego, stąd niniejsza zbiórka. Są w życiu sprawy ważniejsze niż pieniądze. Sami, przez 9 lat nie zarobiliśmy na Festiwalu ani złotówki. Nie do przecenienia są dla nas te chwile, kiedy postanawiacie wesprzeć Festiwal zupełnie bezinteresownie. Bo przecież dobrze wiemy, że dla wielu z Was nagrody są tylko dodatkiem, , a w całym działaniu chodzi o coś więcej. O ideę. Dziękujemy Wam za wsparcie i za to, że jesteście. 

 

Jeśli ktoś z Was ma również ochotę podzielic się sugestiami dotyczącymi Festiwalu, zaproponowac zmiany, zgłosić konstruktywną krytykę - jesteśmy otwarci na Wasze głosy! Czekamy na wiadomości pod adresem: czatyzamkowe@gmail.com

 

 

...NA SZCZĘSCIE NIE JESTEŚMY SAMI!

 

 

Choć nie wiem jak bardzo byśmy się starali, sami nie bylibyśmy w stanie zorganizować tej imprezy. Nasz sztab organizacyjny to grupa przyjaciół, któzy bezinteresowanie poświęcają swój czas na rzecz Czatów. 

A może chcesz do nas dołączyć? Jeśli masz ochotę wesprzeć imprezę, ale z różnych względów nie możesz udzielić nam wsparcia finansowego - dołącz do naszego zespołu wolontariuszy! Napisz do nas: czatyzamkowe@gmail.com 

 

 

 

 

NAGRODY

 

 

Na koniec kilka słów o tym, co chcemy dać Wam w zamian za wsparcie. Nagrody będą do odbioru na Czatach Zamkowych tuż przed koncertami. Wyraźnie oznaczymy punkt wydawania nagród. Jeśli chcesz nas wesprzeć, ale nie możesz pojawić się na zamku 22 czerwca  - koniecznie napisz o tym do nas w mailu (czatyzamkowe@gmail.com) - nagrodę wyślemy Ci pocztą na nasz koszt lub umówimy się co do jej przekazania. 

Warto wspomnieć w tym miejscu o firmach, które przekazały nam przedmioty na nagrody. Są to:

 • wydawnictwo Prószyśnki i S-ka, które przekazało nagrody książkowe
 • wydawnictwo MTJ, które przekazało płyty CD
 • firma NoLogoPicks, która przygotowała pamiątkowe kostki gitarow

Bardzo dziękujemy sponsorom nagród! 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 21.06.2019 22:10