Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Islandia - survival po babsku

Islandia - survival po babsku

Rzeszów

Inicjatywa pięciu dziewczyn z Podkarpacia, miłośniczek odkrywania świata i zaangażowanych w różne inicjatywy społeczne. Wspólne podróżowanie i poznawanie Islandii chcemy połączyć z warsztatami o sile współpracy różnych charakterów i realizacji marzeń dla dzieci i młodzieży z Podkarpacia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1415 PLN z 1300 PLN

30 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2014.

Islandia - survival po babsku

O projekcie

Kto, co i dlaczego?

5 dziewczyn z Podkarpacia organizuje wyprawę na Islandię. Chcemy spełnić swoje wielkie marzenie, a po powrocie opowiadać swoją historię w szkołach i inspirować młodzież do spełniania swoich własnych marzeń i celów.

Czym zainspirujemy?
Ktoś przyglądając się nam z daleka może stwierdzić, że wiele nas dzieli. Połączyło nas jednak wspólne marzenie – Islandia. W szale obowiązków i tegorocznych projektów postanowiłyśmy nie odkładać wyprawy ani chwili dłużej. Przepiękna wyspa północy będzie miejscem realizacji naszej pasji. Nie możemy się też doczekać z innego powodu. Wspólnie podróżujemy po raz pierwszy. Samo odkrywanie Islandii to jednak  nie wszystko. Przeczuwamy, że 7 dni razem ułoży się w opowieść o współpracy różnych temperamentów, pokonywaniu swoich barier, spełnianiu marzeń, oderwaniu się od rzeczywistości, bliskich kontaktów z naturą, umiejętności prawdziwego słuchania, sprawdzania się w nowych sytuacjach, dostrzegania szczegółów planowania bez zatracenia spontaniczności. O czym jeszcze? Dowiemy się już niebawem.


Jak zainspirujemy innych?
Po powrocie przeprowadzimy 10 prelekcji o naszej podróży połączonych z warsztatami o sile współpracy, świadomym podróżowaniu i przekształcaniu marzeń w rzeczywistość, w szkołach w Rzeszowie i w innych częściach Podkarpacia. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia w prowadzeniu zajęć będziemy wykorzystywać m. in. aktywne metody pracy z grupą i multimedia. Wszystko po to by młodych człowiek po wyjściu z naszych warsztatów wiedział konkretnie co ma zrobić by już dziś móc zacząć zrealizować swoje cele.

Babski survival
Wszystkie jesteśmy humanistkami, ale w tym przypadku dokonałyśmy prostej kalkulacji.  5 dziewczyn, 5 charakterów, jeden samochód, jeden namiot, polski prowiant i niezapomniane uroki Islandii. Jedna z nas nazwała kiedyś to wszystko babskim survivalem. Wyobraźcie sobie 5 dziewczyn, 5 silnych charakterów i możliwość wybrania tylko jednego kierunku jazdy. Brzmi ciekawie, prawda? Dla niektórych naszych znajomych to nawet mission impossible ;) My postanowiłyśmy jednak podjąć to wyzwanie. Dodatkowo w surowych warunkach Islandii. Żeby to się udało bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia.

Co w zamian?
W zamian dostaniecie od nas obszerną relację z tego wyjątkowego zakątka Ziemi. I choć nie możecie być z nami fizycznie, to zrobimy wszystko co w naszej mocy, by klimat Islandii przywędrował do Polski. Wybrałyśmy ten portal Polak Potrafi, bo wierzymy, że współpraca okaże się być najlepszą formą działania. Liczymy na Was.

Efektami projektu będą:
•     internetowa publikacja i blog o wyprawie wraz ze zdjęciami
•     otwarta prelekcja o wyprawie zorganizowana w Rzeszowie
•     10 warsztatów z prelekcjami o wyprawie w szkołach połączonych z warsztatami o współpracy, komunikacji i realizacji celów dla uczniów
•     autorski scenariusz warsztatów dla młodzieży udostępniony w sieci
Zebrane środki przeznaczymy na:
•     transport po Islandii, wynajem samochodu i zakup benzyny
•     poznanie kultury Islandii dzięki muzeom i innym lokalnym atrakcjom
•     przygotowanie materiałów na warsztaty dla uczniów
•     transport do szkół położonych poza Rzeszowem

 
 
Jeżeli uzbieramy 150%
Na blogu opublikujemy filmik z udziałem Islandczyków, w którym opowiadają o ulubionych miejscach w ich kraju

 

 

Jeżeli uzbieramy 200%
Zrealizujemy 15 warsztatów w szkołach

 

 

Jeżeli uzbieramy 300% i więcej
Do autorskiego scenariusza warsztatów dla młodzieży dołączymy materiały edukacyjne o współpracy, komunikacji i realizacji własnych celów 
 
 
Kim jesteśmy?

 

Anna Ferenc – świeżo upieczona absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, zaangażowana aktywistka, wolontariuszka i inicjatorka wielu działań społecznych na całym Podkarpaciu. Uwielbia pracę z ludźmi i zapalać innych do działania, miłośniczka turystyki pieszej.

 

Beata Kwiatkowska – studentka pedagogiki na Uniwersytecie Rzeszowskim, kreator pomysłów. Uwielbia podróże, muzykę, jest zaangażowana w tworzenie spektakli teatralnych.

 

 

Edyta Fura – studentka dziennikarstwa, zaangażowana w społeczne projekty międzynarodowe, poszukiwaczka i twórczyni kreatywnych działań i idei. Prowadząca audycje w radiu. Uwielbia film, polski reportaż, historię i podróże.

 

 

Katarzyna Selwa – studentka fizjoterapii i dietetyki na Uniwersytecie Rzeszowskim, zapalona sportsmenka z doświadczeniem i osiągnięciami w wielu dyscyplinach sportu (kajak polo, snowboard, maratony biegacze). Jej pasją są zwierzęta, muzyka i odkrywanie nowych miejsc.

 

 

Maria Pieniążek – absolwentka prawa. Brała udział w Wolontariacie Europejskim na Łotwie. Na co dzień zajmuje się rozwijaniem organizacji pozarządowych i tworzeniem spółdzielni socjalnych. Uwielbia festiwale muzyczne, spacery boso i podróże z plecakiem.

 

Kontakt

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej wyprawie i zadać pytania dotyczące projektu, napisz maila na adres: projekt.islandia@gmail.com

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2014 18:06