Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Em Martu

Em Martu

Cádiz

Marta Kondracka, rocznik 1988, absolwentka Socjologii i Gender Studies na UMK w Toruniu. Zainteresowania: podróże backpackerskie, autostopowe, motocyklowe, antropologia kulturowa. Sporty: longboarding, surfing, wspinaczka wysokogórska. Języki obce: angielski, hiszpański, rosyjski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2000 PLN z 1500 PLN

39 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

133%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2015.

Into the dust 2015- Solo motorem dookoła Maroka!

O projekcie

Jedna dziewczyna

Jedna Yamaha YBR 125

I ponad 4 tysiące kilometrów!!!

Motocyklowo-surferska podróż dookoła Maroka to nie tylko spełnienie wielkiego marzenia. WASZE WSPARCIE pomoże mi zebrać materiał do przewodnika o surfowaniu w tym pieknym kraju! Natomiast motocykliści znajdą dla siebie mnóstwo praktycznych informacji w dzienniku motocyklowym z podróży!

 

Plan podróży zakłada przejechanie dookoła niezwykłego kraju jakim jest Maroko. Chcę wybierać mniej popularne drogi Maroka, odwiedzić najbardziej i najmniej popularne spoty surferskie oraz poświęcić trochę czasu na kontakty z lokalnymi mieszkańcami (głównie Couch Surfing oraz społeczności motocyklowe i surferskie Maroka). Start: 14.03.2015, Cadiz, Hiszpania.

Cele podróży

  • Zrealizowanie marzenia i zainspirowanie innych do działania.
  • Zachęcenie kobiet do podróży motocyklowych i każdych innych!
  • Rozpowszechnianie podróży motocyklowych i udowodnienie, że dalekie podróże można realizować na małych motorach takich jak Yamaha YBR 125.
  • Spotkania z klubami motocyklowymi Maroka i udział w: 4th iNTERNATIONAL MOTORCYCLE RALLY OF MARRAKECH (21-22.03.2015)
  • Przygotowanie dziennika  z podróży, w którym oprócz fotografii i opisu tras znajdą się porady i praktyczne informacje. Będzie on stanowił niejako kompendium praktycznej wiedzy na temat podróży motocyklowej po Maroko.
  • Doskonalenie umiejętności surferskich i poznanie surferskiej społeczności Maroka, a także zebranie informacji o spotach i opracowanie mini przewodnika o surfowaniu w tym kraju.
  • Docenianie każdego momentu podróży

Dlaczego Maroko?

Wszystko ze względu na jego odmienną kulturę, wspaniałe krajobrazy i... surf! . Główną cechą Maroka jest suchy klimat i wyżynny krajobraz, co czyni je najbardziej górzystym państwem północno-zachodniej Afryki i świetnym miejscem na motocyklowe podróże. Do tego dochodzi jeszcze dostęp do Atlantyku i Morza Śródziemnego dzięki, czemu Maroko jest idealnym miejscem dla doświadczonych i początkujących surferów/surferek.


Ponadto polskie informatory na temat surfowania w Maroko nie są wystarczająco dopracowane. Podczas mojej podróży zbiorę jak największą ilość materiału, aby uzupełnić lukę w tym temacie. Dlatego też dostarczę Wam zestaw sprawdzonych informacji i porad w formie przewodnika surferskiego po Maroko!

Moim zdaniem kraj ten oferuje świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, a przy tym jest stosunkowo tańszą alternatywą (w porównaniu z Portugalia i Hiszpanią).

 

Osobiście nie dotarłam do żadnych informacji o kobiecej,samotnej podróży dookoła Maroka na motorze o tak małej pojemności. Można więc przypuszczać, że jest to pierwsza taka podróż.

Więcej przeczytasz na: https://intothedust2015.wordpress.com

 

Moje podróże: https://intothedust2015.wordpress.com/moje-podroze-my-travels-2/

 

Budżet projektu:
Całkowity budżet projektu: ok. 4 tyś zł.
Koszty życia w podróży – jedzenie, spanie – 10 euro dziennie – czas podróży od 30 do 45 dni
Wynajem sprzętu surferskiego w Maroko – od 10 do 15 euro. W zależności od warunków planuję poświęcić około tydzień na surfowanie w Maroko.
Odzież motocyklowa - 350zł– rękawice 50zł, kask 150zł, kurtka 150zł,
Akcesoria motocyklowe – olej 4T – 50zł, preparaty do łańcucha 50zł, ładowarka do GPS – 70zł, pokrowiec na GPS- 50zł, mapa Maroka – 25zł, preparat do zaklejania dziur w oponach – 40 zł,
Sprzęt fotograficzny – 400zł
Szczepienia – Typhoid i Hepatitis A – 200zł


100% wsparcie na Polak Potrafi pozwoli pokryć:

-Koszty benzyny: 4500 km to koszt ok 500zł na benzynę (motor spala 3litry/100km) cena benzyny w Maroko na chwilę obecną to od 0.80 centów do 1 euro.
-Koszty promu: w zależności od ofert ceny wahają się od 35 do 50 euro w jedną stronę - planuję wypłynąć z Taryfy do Tangeru i z powrotem.
- Zakup kamery sportowej – 100 euro, która pomoże mi przygotowac film z podróży.

Dodatkowe środki zostaną wykorzystane na opłaty związane z przejazdem do Sahary Zachodniej lub z powrotem na motorze do Polski.

Dlaczego crowdfunding?

Ponieważ lubię działanie projektowe a współrealizowanie podróżniczego marzenia wraz ze społecznością jest świetną inicjatywą. Mam także nadzieję, że wpłynę bezpośrednio na odbiorców i zainspiruje do realizacji własnych marzen, ponieważ:

-Dzięki wsparciu napiszę przewodnik surferski i dziennik motocyklowy.

-Zaprezentuję inną kulturę i światopoglądy.

-Poprzez swoje działania zachęcam do podróży  oraz zmieniam społeczne pojęcie o możliwości spędzania wolnego czasu.

-Wpływam na rozwój kobiet, ponieważ wzmacniam ich poczucie sprawczości oraz własnych możliwości.

Sponsorzy:

Patronat medialny:

Zapraszam na :

https://www.facebook.com/IntoTheDust2015

https://intothedust2015.wordpress.com/

Termin realizacji:

Nagrody książkowe ufundowane przez WYDAWNICTWO BUKROWER (http://bukrower.pl) będą wysyłane na bieżąco. Część nagród zostanie przekazana do końca podróży, natomiast reszta do miesiąca po jej zakończeniu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2015 18:06