Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Janusz Wiewiór

Janusz Wiewiór

Warszawa

Nie próbuję zmieniać świata, bo wiem, ze mi się to nie uda. Zmieniam i ulepszam siebie, a wtedy i świat wokół mnie się zmienia. Jestem podróżnikiem, miłośnikiem natury, samopoznania siebie, sportowcem, pasjonatem uprawy warzyw, ziół i kwiatów, 11 lat wegetarianin. Przez ostatnich 8 lat dosyć często brałem udział i pomagałem jako wolontariusz w rożnych projektach humanitarnych oraz imprezach sportowych w kilku krajach Europy i USA.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

530 PLN z 130000 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2013.

Instytut Biodynamiki i Permakultury - Samoochrona

O projekcie

Pierwszy Projekt Żywnościowy INSTYTUT BIODYNAMIKI I PERMAKULTURY – SAMOOCHRONA

Janusz Wiewiór – miejsce realizacji projektu - Wilczowola  

 
Cel Projektu 

Niech żywność będzie Twoim lekarstwem, a lekarstwo Twoją żywnością”, czyli o żywności funkcjonalnej.- Hipokrates

Jesteśmy zalewani żywnością niewiadomego pochodzenia i tak naprawdę nie wiemy co jemy, a przede wszystkim nie znamy,  w jaki sposób i z czego ta żywność jest produkowana.

Dwa lata temu była głośna afera z toksycznym chińskim czosnkiem, obecnie kilka tygodni temu pokazała się informacja w mediach, ze chińczycy produkują ryz z ziemniaków i plastiku.

Sałata, ogórki i pomidory rosną w fabrykach żywności, bez udziału ziemi, na sztucznych matach, podlewane nieznanymi nam toksynami.

Pięknie wyglądająca żywność w hipermarketach bez wartości odżywczych ale tania, bo tylko zysk się liczy dla fabryk żywności, my konsumenci jemy tego coraz więcej i ciągle jesteśmy głodni. Dlaczego? Nie da się organizmu karmić sztucznym jedzeniem, ciągle oszukiwać i nie zapłacić za to ceny w przyszłości w postaci utraty zdrowia, otyłości lub wcześniejszego, nagłego  odejścia od rodziny i znajomych.

Współczesna medycyna akademicka zajmuje się leczeniem organów człowieka, a jak już nie może jakiegoś organu wyleczyć to się go człowiekowi usuwa lub wymienia. Jest to coś na wzór stacji obsługi samochodów. Liczy się duży przerób, a chorych coraz więcej przybywa.

Medycyna żywieniowa przywraca człowiekowi dobre zdrowie, samopoczucie i spokój ducha, poprzez właściwie zbalansowaną dietę warzywno-owocową, zachowując wszystkie organy na swoim miejscu, bo człowiek to nie tylko organy do naprawy, ale jest w nas jeszcze coś bardziej wartościowego. Coś co potrzebuje, aby wszystkie organy w człowieku były sprawne i współpracowały ze sobą w harmonii.

W nowopowstałym Instytucie przywrócimy do życia stare odmiany warzyw i owoców oraz ochronimy je, zakładając  Bank Nasion, aby każdy mógł takie nasiona przynieść do rozmnożenia, a ktoś inny jeśli taka będzie jego wola mógł się zaopatrzyć w te stare nasiona na własny użytek. Sami ochronimy stare, zdrowe odmiany nasion, warzyw i owoców przed całkowitym wyginięciem.

Zastosujemy, stare sprawdzone od tysiącleci technologie upraw zdrowej żywności  bez stosowania pestycydów, herbicydów i nawozów sztucznych:

1.      BIODYNAMIKA – uprawa roślin w zgodzie z prawami natury według faz księżyca i układu  planet w Kosmosie. Właściwy cykl zmianowania rożnych grup roślin, ponieważ każda grupa roślin ciągnie inne soki życia z Ziemi.

2.      Permakultura – właściwe sąsiedztwo roślin obok siebie, co daje efekt w postaci  stymulacji zdrowego wzrostu, wzajemne zabezpieczanie się przed szkodnikami i chorobami, a po uzyskaniu odpowiedniej ilości próchnicy w ziemi  zaprzestanie orki, tylko właściwe spulchnianie gleby.

3.       Muzyka klasyczna i relaksacyjna do wegetacji roślin, lecz ten pionierski program będzie wprowadzony w drugim roku od rozpoczęcia upraw.

Żywność produkowana w naszym Instytucie będzie, funkcjonalna i odżywcza dla komórek naszego ciała. To czym ciało karmisz obecnie, odwdzięczy się tobie za 5, 10, 20 lat dobrym zdrowiem i kondycją lub cierpieniem i chorobą. Teraz to Ty decydujesz kim będziesz w przyszłości. Zdrowym lub chorym. Wybór należy do ciebie. 

Ty jesteś mistrzem twojego życia i Ty trzymasz w swoim ręku klucz do wszystkich doświadczeń. Budujemy nowy świat od początku i bliska jest godzina jego narodzin.

Uruchomimy usługę, dostawy świeżej żywności bezpośrednio do odbiorcy. Dziś zamawiana, dziś  z ziemi pobrana i  dziś do ciebie wysłana, a  jutro na twoim stole do konsumpcji podana.

Nawiążemy współprace z innymi organizacjami i społecznościami w kraju i za granicą aby wymieniać własne doświadczenia i zdobywać nową w tej dziedzinie wiedzę.

Prace do wykonania. 

Jest to pionierski projekt, który wystartuje z niczego. Opuszczone gospodarstwo o powierzchni 10 hektarów, przez pieć lat nie uprawiana ziemia i dwa budynki wymagające generalnego remontu.

Najpierw należy zacząć od oczyszczenia i przygotowania ziemi pod zasiew warzyw w tym roku. Ziemię trzeba ściąć i przeorać, do czego potrzebujemy używanego ciągnika i maszyn rolniczych. Wykonując orkę należy zrobić odpowiednie zabezpieczenie ziemi przed zbytnimi opadami deszczu lub na czas suszy. Takie naturalne zbiorniki retencyjne na wodę.

Na jesieni jest potrzeba wykonania solidnego wapnowania gleby, aby się zaczęła tworzyć próchnica w ziemi.

Po wykonaniu pierwszych prac polowych przystąpimy do generalnego remontu budynków, tak aby nadawały się do zamieszkania i użytkowania.

Potrzeba wymienić wszystkie okna w budynku mieszkalnym i gospodarczym. Zerwać stare pokrycie dachowe z eternitu, podnieść obydwa dachy 1,5 metra wyżej i zagospodarować poddasze na pokoje mieszkalne dla wolontariuszy i gości.

Doprowadzić wodę do budynków ze studni i rozprowadzić po budynkach.

Wykonać łazienki i toalety w budynkach.

Ocieplić  budynki i pomalować w środku i na zewnątrz.

Wykonanie centralnego ogrzewania w budynkach.

Pociągnąć nową instalację elektryczną na poddaszach.

Pokryć budynki nowym pokryciem dachowym. 

Jak zostaną zagospodarowane darowizny? 

50 000 zł wpłata zadatku na poczet zakupu całej nieruchomości  o pow. 10 ha z  budynkami.

30 000 zł. Zakup używanego ciągnika i zestawu używanych maszyn  rolniczych do prac polowych i pielęgnacyjnych roślin.

50 000 zł zakup drzewa na wykonanie prac adaptacyjnych do podniesienia poddasza i wykonania ścian działowych, łazienek, elektryczności, malowania, materiały izolacyjne, pokrycie dachu, ogrzewanie budynków, paliwo do ciągnika, materiał siewny do upraw, wykonanie przydomowej oczyszczalni, zakup 23 okien i 23 drzwi. Założenie, hosting i prowadzenie strony internetowej. 

Wszystkie wydatki zostaną dokładnie rozliczone w miarę postępu prac remontowych, polowych i będziemy zamieszczać to na stronie internetowej.

Będziemy się kierować zasada jak najwięcej i jak najlepiej zrobić, za jak najmniejszą cenę.

Każda kwota, zostanie jak najlepiej zagospodarowana i wykorzystana, a w przyszłym roku postawimy budynek wielofunkcyjny o pow. 1000 m kw. na przechowalnie warzyw i małą przetwórnię warzyw i owoców.

Na poddaszu tego budynku będą sale wykładowe, do prowadzenia zajęć szkolnych i  jogi, dla dzieci z zielonych szkół i dla naszych gości będących na programie oczyszczania i odkwaszania organizmu. 

Zwiększymy również liczbę pokoi, aby jak najwięcej gości  mogło nas odwiedzić, a szczególnie Wy, Drodzy Darczyńcy.

Założymy pasiekę pszczół, aby nam zapylały warzywa i zbierały leśny miód.

Za 2 lata na części nieruchomości wybudujemy małą wioskę ekologiczną z drzewa, słomy, piasku i gliny.

Korzyści  Projektu 

Pewność że żywność pochodząca z naszego Instytutu jest w 100 % wyprodukowana w zgodzie z prawami natury bez sztucznych dodatków.

Każdy zainteresowany może się u nas nauczyć jak produkować zdrową i funkcjonalną żywność

Będziesz znać takie jedno miejsce w Polsce, gdzie zawsze możesz przyjechać i miło spędzić wolny czas na łonie natury.

Od następnego roku zaczniemy prowadzić warsztaty zdrowego odżywiania i 21 dniowe programy oczyszczania i odkwaszania organizmu na diecie warzywnej oraz sokach z warzyw.

Stworzymy w okolicy miejsce rekreacji i aktywnego wypoczynku dla ludzi lubiących kontakt z naturą.

Jak już Instytut będzie w pełni samowystarczalny i samofinansujący się otworzymy zieloną szkołę dla dzieci z miast, aby mogły całe klasy po jednym miesiącu być u nas na miejscu i uczyć się pracy z roślinami i nawiązania harmonii z naturą.

Dlaczego warto wspomóc ten projekt ? 

Przyczyniasz się do kreowania nowej inicjatywy społecznej i tym samym otwierasz drogę do powstawania nowych lub podobnych projektów.

Zaczynamy tworzyć społeczność ludzi, którzy sami decydują o swoim przeznaczeniu i życiu w zgodzie z prawami Natury.

Sami kreujemy i tworzymy nową przyszłość dla siebie i dla swoich najbliższych.

Przyczyniamy się do ochrony wody, powietrza, roślin, pszczół i samej Matki Ziemi przed zniszczeniem.

Będziemy rozmawiać i zrobimy wszystko aby miejscowi rolnicy również zaczęli uprawiać swoje pola w przyjazny sposób do natury, dzięki temu powiększymy obszar zdrowych upraw.

Stworzymy nowe miejsca pracy dla pionierów tego projektu, w pierwszym roku to będzie 3-5 osób. Rok drugi 13-15 osób. Od trzeciego roku ponad 20 osób będzie miało zajecie i każdego roku będziemy zwiększać liczbę miejsc pracy.

Ekonomicznie uzasadniony. Przy tradycyjnym gospodarowaniu z jednego hektara jest w stanie przeżyć 2-3 osoby. Wykorzystując biodynamikę i permakulture z jednego hektara się wyżywi 21-23 osoby.

Wszyscy, którzy finansowo przyczynią się do uruchomienia tego projektu, otrzymają wspaniały dyplom wdzięczności na pamiątkę, że coś dobrego po sobie zostawili.

Wspomagając ten projekt finansowo, robisz wymianę barterową i zapewniasz sobie i rodzinie, pobyt i zdrowe spędzenie swojego wolnego czasu  w naszym ośrodku w przyszłości, na tle Natury przy lesie, przy okazji zdrowo sie odżywiając. My zadbamy o to, aby dla Ciebie przygotować nowe miejsce do wypoczynku i relaksu.

Jako upamiętnienie tego wydarzenia będziemy każdego roku organizować biegi przełajowe w pobliżu Instytutu po pięknych, leśnych ścieżkach.

Miejsce Projektu.

Wieś Wilczowola w gminie Policzna, powiat Zwoleń woj. Mazowieckie. Tereny Puszczy Kozienickiej objęte przez Natura 2000. Miejsca przebywania naszego wieszcza Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Tereny dookoła otoczone pięknymi lasami.


Oficjalne otwarcie Instytutu Biodynamiki i Permakultury – Samoochrona  nastąpi 11.11.2013 r.

Do tego czasu jest bardzo dużo pracy do wykonania, w krótkim czasie, ale wierzę w to, że znajdą się chętni do pomocy przy tym projekcie.

Jeśli  uważasz, że ta inicjatywa jest potrzebna i z korzyścią dla społeczeństwa, zostań Darczyńcą i dokonaj wpłaty na konto wspierając tym samym ten projekt swoją cegiełką.

Powiedz też  swoim znajomym i przyjaciołom, że zaczyna się rodzić taki społeczny  projekt, zostając  w ten sposób ambasadorem całego wydarzenia.

Aby wynagrodzić  osoby, które marketingowo w szczególny sposób przyczynią się do sukcesu tego projektu, polecając go wśród znajomych i przyjaciół, przygotowaliśmy specjalną niespodziankę, która zostanie ogłoszona, po zakończeniu zbiórki darowizn.

Twoje rekomendacje :

Powyżej      3 poleceń - ?

Powyżej      7 poleceń  - ?

Powyżej    13 poleceń - ?

Razem, możemy ten projekt dla dobra społecznego zrealizować. Liczy się otwartość serc na tą inicjatywę. Mówcie o tym wszędzie i każdemu, aby przekierować  strumień pieniędzy potrzebnych do wykonania tego projektu.

Rozsiewajcie informacje o tym projekcie wokół siebie, a zobaczymy jakie to nam przyniesie plony.

To my teraz decydujemy, co będziemy jedli w przyszłości. Sztuczne substytuty i komponenty żywności, wystarczające do wegetacji człowieka, czy naturalną żywność, z ziemi i słońca, która żywi.

Teraz podejmij właściwą dla ciebie decyzję, a jej efekty i rezultaty  poznasz za kilka lat.

Darowizna jaką przeznaczysz na ten projekt, może być jedną z najlepszych, twoich życiowych decyzji.

Bardzo tobie dziękuje za czas, jaki poświeciłe(a)ś na przeczytanie.


 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2013 00:12