Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ezo Oneir

Ezo Oneir

Bydgoszcz, Poland

Bydgoska artystka, fotograficzka, pisarka, prezes fundacji Przestrzeń Wariantów, współtwórczyni portalu Creativity First. Twórczyni marki "Poza Rzeczywistością", gdzie eksperymentuje z fotografią artystyczną. Tworzy obrazy z pogranicza jawy i snu w których intensywne barwy kontrastują z mrokiem. Z jej twórczością można zapoznać się na stronie www.ezooneir.com

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10368 PLN z 9000 PLN

31 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.10.2018.

II CZĘŚĆ TRYLOGII 'BURZE NA SŁOŃCU' IMPERIUM LILITH

O projekcie

CEL

Celem jest wydanie książki "IMPERIUM LILITH", która jest drugą częścią powieści „Burze na Słońcu”. 

TERMIN WYDANIA: MARZEC 2019. 

 

Zeszłoroczna zbiórka na PolakPotrafi.pl zakończyła się sukcesem. Bardzo dziękuję :)

 

Dla orientacji:                                                 
Zakładamy 200 str. gotowej książki cz-b., (format: 145x205 mm, oprawa miękka, okładka kolorowa, foliowana, papier na wnętrze: offset 80g).

Koszt wydania pierwszych 300 egz.: 10800 zł;
Wydanie następnych 300 egz.: 3850 zł.

Koszt wydania pierwszych 500 egz.: 12750 zł;
Wydanie następnych 500 egz.: 5500 zł.

Koszt wydania pierwszego 1000 egz.: 15950 zł;
Wydanie następnego 1000 egz.: 7900 zł.

 

 

Ale to nie wszystkie koszty. Chcę również spełnić prośbę tych, którzy zapragnęli w kolejnej części powieści moich artystycznych zdjęć. Otóż jest taka możliwość:

Koszt 1 kolorowej kartki (2 strony) w przypadku 500 egz. to koszt 300 zł.

Realny minimalny koszt wydania powieści to zatem około 15.000 zł (już z kolorowymi zdjęciami).

Koszt założony w zbiórce:9000

 

 

Jeśli osiągniemy więcej to wszystkie pieniądze przeznaczę na dodruk, który cenowo wynosi:

3850 zł za kolejne 300 sztuk

5500 zł za kolejne 500 sztuk

7900 zł za kolejne 1000 sztuk

  

PAMIĘTAJ! Jeśli projekt nie osiągnie 100% pieniądze do Ciebie wrócą!

 

 

NAGRODY

 

Przygotowałam dla Was atrakcyjne nagrody - w zależności od kwot wsparcia są to m.in.Egzemplarze książek z osobistym wpisem i autografem.

Można jako nagrodę za wsparcie wybrać „Burze na Słońcu”, które zostały wydane w grudniu 2017 roku. Można wybrać pakiet zawierający dwie części, czyli „Burze na Słońcu” oraz „Imperium Lilith” lub tylko „Imperium Lilith”. Podkreślam, iż wydanie nastąpi w marcu 2019 i wtedy też dokonam wysyłki do darczyńców.

 

Voucher na sesje Poza Rzeczywistością - każdy może mieć takie zdjęcia jako pamiątkę! A w tym roku dodatkowo jeszcze niespodzianka – możesz znaleźć się na kartach powieści!* Wystarczy, że wykupisz sesję Poza Rzeczywistością, a jedno z ujęć pojawi się w „Imperium Lilith”.

 

*Do tego potrzebna będzie dodatkowa umowa o udostępnienie wizerunku. Kadr mający znaleźć się w powieści będzie dostosowany do treści pod względem wizualnym (będzie przedstawiał konkretną scenę z powieści i spełniał warunki dotyczące cech wizualnych bohaterów).

 

Spotkanie z autorką przy kawie*. Na spotkaniu wręczę Wam osobiście egzemplarz książki z dedykacją i autografem. 

* Opcja dostępna w rejonie województwa kujawsko - pomorskiego. Na każde miejsce w tym rejonie bez problemu dojadę. W innym przypadku zwycięzcę poproszę o przyjazd w tą właśnie okolicę. Oczywiście celem spotkania jest rozmowa o książce i spraw jej dotyczących:)

 

 

O AUTORCE

 

Jestem przede wszystkim fotografikiem i tworzę dla Was bajki Poza Rzeczywistością. Poniżej przedstawiam kolaż moich prac. Pisarstwo to moja druga pasja, która postanowiła dać o sobie znać już dużo wcześniej, ale dopiero teraz poczułam, że jest odpowiedni czas na jej rozwój. 

Jeszcze kilka lat temu pracowałam w dużej korporacji. Dusza artysty jednak zbyt silnie dawała o sobie znać i po wielu traumatycznych perypetiach (również zdrowotnych), raz na zawsze zrezygnowałam z takiej formy pracy. Czy jestem bohaterką mojej powieści? Czy to ja byłam Ewą? Przyznaję, że posiada ona dużo moich dawnych cech :)

Bycie artystą daje duże poczucie wolności, ale jest tam też duży ładunek samotności i niezrozumienia z którym należy się oswoić. Jeżeli się tego nie zrobi - poczucie to skutecznie zabija wenę i paraliżuje upragnione działania. Jest też aspekt pieniężny, zdecydowanie trudniejszy do osiągnięcia, gdyż w Polsce cały czas działalność artystyczna jest bardziej kojarzona z czymś miłym, przyjemnym i często drugiej potrzeby. 

Sesja zdjęciowa w klimatach z przedstawionych zdjęć jest jedną z nagród dla wspierających, więc jeżeli masz ochotę na niezapomnianą pamiątkę - wesprzyj proszę mój projekt :)

Gdzie można mnie znaleźć?

www.sesjezdjeciowezklimatem.pl

https://www.facebook.com/sesjezklimatem/

Zapraszam również do obserwowania moich działań na otwartym profilu:

https://www.facebook.com/ezo.oneir

Masz pytanie? Napisz:

studio@sesjezdjeciowezklimatem.pl

 

O POWIEŚCI

„Imperium Lilith” oddaje głos Mirce, o której plotki w „Burzach na Słońcu” były przekazywane jedynie szeptem. Wyjaśnienie jej historii nie będzie jednak wcale takie oczywiste. Wygląda na to, że czytelnik pragnący racjonalizmu, zdecydowanie nie powinien sięgać po tą pozycję. Mania prześladowcza Wincenta, przywódcy grupy, jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Znajdziemy tutaj bowiem tajemniczy portal do innych światów, pokutującą armię dusz czyśćcowych, dobre i złe moce podróżujące w bliżej nieokreślonym celu po naszej rzeczywistości, a także demona Lilith. Ewa chce znów tylko odpocząć, a wpada w samo centrum rozgrywek pomiędzy dwoma światami. Jej rozterki przerywa wiadomość, iż w pobliskim jeziorze, ugotowały się wszystkie ryby. Kto lub co jest odpowiedzialne za to wydarzenie? Kogo Ewa spotka na swojej drodze? Co tak naprawdę stało się z Mirką – tajemniczą żoną Igora z Burz na Słońcu?

 

Powieść Imperium Lilith, jest drugim tomem trylogii. W grudniu 2017 roku nakładem wydawnictwa Poligraf ukazał się pierwszy tom powieści pt „Burze na Słońcu”. To szamańska opowieść we współczesnych realiach do której powstania po części przyczyniły się wydarzenia z życia autorki.

O czym konkretnie dowiedzieliśmy się z „Burz na Słońcu”? Głowna bohaterka Ewa jest menedżerem sprzedaży w jednej z prestiżowych firm ubezpieczeniowych Nordica S.A. Jej obowiązki polegają na dopilnowaniu, aby wszyscy współpracujący z firmą agenci ubezpieczeniowi, aktywnie sprzedawali jej ofertę. Niestety plan sprzedażowy nie zostaje zrealizowany przez oddział w którym pracuje Ewa. Jej dyrektor przypłaca to zwolnieniem dyscyplinarnym, a likwidacja kolejnych stanowisk pracy w placówce to tylko kwestia czasu. Ewa, chcąc ratować swoją posadę, spotyka się z Igorem Horstem, agentem z jej sieci sprzedaży. Zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. W tym samym dniu poznaje jego dobrego przyjaciela Wincenta. Niedługo potem, za namową Weroniki, koleżanki z pracy, dołącza do grupy reiki, której przewodzi Wincent. Przywódca robi na Ewie niekorzystne pierwsze wrażenie. Ta jednak chce być bliżej tajemniczego Igora, który jednak nie do końca uczestniczy w rytuałach grupy. Ewa przekonuje się jednak do mistrza za sprawą członkiń zgromadzenia, które odkrywają przed nią nowe, nieznane dotąd pokłady świadomości. Dziewczyna zdobywa przekonanie, że bycie w grupie i przyjęcie inicjacji ze strony nauczyciela jest jej receptą na szczęście i spełnienie. Podświadomie tęskni do spokoju, ładu, bezpieczeństwa i porządku w swoim życiu. Uważa, że za sprawą grupy duchowej jest w stanie zdobyć się na odwagę i poukładać swoje sprawy według własnych pragnień. Niestety inicjacja reiki okazuje się dla niej fatalna w skutkach. Ewa robi się coraz słabsza, mdleje, a jej ciało fizyczne zaczyna się wyniszczać. Igor odrzuca Ewę i decyduje się na powrót do swojej żony Mirki, która przebywa w tamtym czasie w szpitalu psychiatrycznym z powodu nękających ją halucynacji. Grupa, która powinna służyć Ewie wsparciem, reaguje zupełnie odwrotnie. Krążą plotki, że to ona, poprzez swoją inicjację, sprowadziła na nich złe demony. Nie mogąc znaleźć zrozumienia w grupie, dziewczyna udaje się w tajemnicy do Znachora. Ten uświadamia ją, że wpadła w sidła przywódcy, który zmaga się z manią prześladowczą. Wincent szybko wyczuwa męską energię Znachora w polu Ewy i dostrzega nieposłuszeństwo dziewczyny. Zaczyna się polowanie na czarownice. Ewa zostaje wyrzucona z grupy pod pozorem uprawiania czarnej magii i czynienia rytuałów mających szkodzić członkom zgromadzenia. W tym samym czasie otrzymuje wypowiedzenie z pracy, a jej miłość życia – Igor, znika bez śladu.

Wyklęta, odrzucona i ze złamanym sercem, długo nie może podnieść się po ciosach jakie otrzymała od bliskich sobie osób. Jej dobra wola nie została doceniona w pracy zawodowej, a wręcz jej zachowanie zostało subiektywnie ocenione jako szkodzące wizerunkowi firmy. Chęć przyjaźni i pomocy, zostało w grupie ezoterycznej odczytane jako czyniące szkodę. Przychodzi jednak taki czas, że Ewa podnosi się po tych wydarzeniach silniejsza niż kiedykolwiek i uświadamia sobie, że bolesne doświadczenia były po to, aby wykrzesać w niej odwagę do budowy swojego szczęścia na własnych warunkach. Po roku rekonwalescencji, Ewa zaczyna nowe życie. Ezo jednak nie upaja czytelnika zakończeniem w stylu „i żyli długo i szczęśliwie”.

 Imperium Lilith - druga część trylogii, podobnie jak pierwsza, również zawiera wątki autobiograficzne. Czytelnik z niepokojem odkrywa, że Ezo Oneir przedstawia nam Ewę, która wcale nie pretenduje do tytułu szczęśliwej osoby. Najwyraźniej dalsze życie zweryfikowało jej cele i zamiary. Wydaje się, że znów stanęła na rozstaju dróg, gotowa zamknąć za sobą przeszłość. Główne zmartwienie Ewy, które pchnęło ją do zaszycia się w podupadłym domu letniskowym koleżanki, pozostaje nieopisane. Wiemy jedynie, że przeżywa stratę dotyczącą bliskiej osoby. Najwyraźniej jednak właśnie katharsis pcha główną bohaterkę do zebrania w sobie odwagi i dalszej walki.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WSPARCIA!

 

Media o Twoim projekcie:

Ezo prowadzi zbiórkę na wydanie drugiej części trylogii Burz na Słońcu zapraszając na karty stron Imperium Lilith

expressbydgoski.pl | 2018-09-30

Co nam, współczesnym, ma do przekazania „Imperium Lilith” i dlaczego jest to powieść kontrowersyjna oraz niszowa, o tym „Expressowi” opowiedziała Ezo Oneir, czyli Agnieszka Mlicka. Bydgoska artystka fotograficzka po udanym debiucie literackim napisała drugą część trylogii „Burz na Słońcu\".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.10.2018 22:10