Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Studio BM

Studio BM

Toruń, Osie

Usługi graficzne, filmowe, wynajem sprzętu (kran kamerowy, jazda kamerowa, Canon 5d mark 2 + obiektywy, realizacja dzwięku, animacje poklatkowe).


Portfolio:

https://vimeo.com/user5473632

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1281 PLN z 12000 PLN

30 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.06.2015.

ILUZJONIŚCI - film animowany, dub:Tym, Peszek, Bończak

O projekcie

Z uwagi na zasady jakie panują na serwisie PolakPotrafi (w razie nie osiągnięcia pułapu deklarowanej kwoty nie otrzymujemy pieniędzy) przenosimy zbiórkę na: 

 

http://wspieramkulture.pl/projekt/973-Iluzjonisci-ob-Stanislaw-Tym-Jan-Peszek-Jerzy-Bonczak

Prosimy o wsparcie na podanym powyżej serwisie.

 

Tytuł: "Iluzjoniści"
Reżyseria: Sebastian Kwidziński, Marcin Roszczyniała
Scenariusz: Sebastian Kwidziński
Animacja: Marcin Roszczyniała
Obsada: Stanisław Tym, Jan Peszek, Jerzy Bończak 
Metraż: około 20 min. 
Planowany termin zakończenia produkcji: 2015.12.15.

"Iluzjoniści"  to nasza pierwsza animacja z dialogami. Do udziału w projekcie udało się  namówić wspaniałych aktorów:

  • Stanisław Tym ("Miś, "Rejs", "Rozmowy kontrolowane", "Ryś")
  • Jan Peszek ( "Pręgi", "Hiszpanka", "Syberiada polska", "Korczak")
  • Jerzy Bończak ("Alternatywy 4", "Ogniem i mieczem",  "Nic śmiesznego",  "Psy")

Użyczyli oni głosu postaciom występujacym w naszym filmie.

Realizujemy krótkometrażowe filmy animowane od 7 lat. Są to klasyczne animacje lalkowe wykonane techniką zdjęć poklatkowych. Postacie, scenografia, przedmioty oraz tła wykonane są własnoręcznie.

Projekt wspiera Urząd Gminy Osie oraz Starostwo Powiatowe w Świeciu.

  

Historia rozgrywa się u schyłku XIX wieku. W świecie, w którym magia cyrku oraz sztuka iluzji zawładnęły wyobraźnią ludzi poznajemy trzech bohaterów.

Są to iluzjoniści : Jodlowski (Jan Peszek), Majewicz (Jerzy Bończak) oraz Pan Parówkarz (Stanisław Tym). Spotykają się, jak co roku, na festiwalu magii cyrku. Rozgrywka jaką toczą między sobą przynosi nieoczekiwany finał.

 

 

 

 

  

Mamy dopracowane w każdym szczególe: scenariusz i storyboard.
Wykonaliśmy wstępne prace nad postaciami i scenografią. Na zdjęciach można zobaczyć nasze aktualne projekty postaci, które będziemy dopracowywać.
Mamy za sobą profesjonalne nagrania lektorskie z trójką wspaniałych aktorów. Po wielogodzinnej pracy w studiach(Warszawa / Kraków)udało nam się nagrać bardzo precyzyjnie wyreżyserowane dialogi, które pomogą nam w pracy nad animacją. Stanisław Tym, Jerzy Bończak oraz Jan Peszek w bardzo profesjonalny sposób podeszli do projektu. Za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

  

Poniżej making of z nagrań lektorskich: 

 

 

 

 

 

Aby zrealizować film na profesjonalnym poziomie potrzebujemy środków do zrobienia kolejnych 30 postaci występujących w filmie oraz zbudowania scenografii. Zależy nam na jak najlepszym efekcie plastycznym.

Po zakończeniu zdjęć chcemy zrobić: montaż, korekcję barwną, dźwięk, autorską muzykę do filmu oraz miks całości. Żeby zrobić to profesjonalnie potrzebne są pieniądze.

Jeśli uda się pozyskać więcej niż zaplanowaliśmy wypożyczymy na okres zdjęciowy sprzęt motion control, oświetlenie dedo light oraz lepsze jakościowo obiektywy.

A wszystko po to by stworzyć jak najbardziej 
profesjonalny film animowany.

 O kolejnych etapach produkcji będzie można dowiedzieć  na: https://www.facebook.com/Iluzjonisci

 

Stanisław Tym

Znany i podziwiany aktor, satyryk, scenarzysta i reżyser. W latach 1953-57 studiował chemię na Politechnice, rysunek i prace ręczne w Studium Nauczycielskim, w latach 1957-58 studiował przetwórstwo na SGGW, wreszcie dwa lata w PWST.

Filmografia:

"Rejs", "Miś", "Rozmowy kontrolowane", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Ryś", "Nie ma róży bez ognia", "Baśń o ludziach stąd", "Niespotykanie spokojny człowiek", "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", "Wojna światów - następne stulecie".

 Źródło: filmweb

W filmie "Iluzjoniści" wciela się w rolę Pana Parówkarza. 

 

 

Jan Peszek

Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. W 1966 roku został absolwentem krakowskiej PWST. W tym samym roku przeprowadził się do Wrocławia, gdzie 22 października zadebiutował na scenie Teatru Polskiego. W sezonie 1975-1976 był aktorem łódzkiego Teatru Nowego, a od 1979 do 1981 Teatru im. S. Jaracza. Ponadto występował w Teatrze Polskim w Poznaniu (1981-82), Słowackiego w Krakowie (1982-86), Starym Teatrze w Krakowie (1986-92). Od r. 1997 jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie, współpracuje także z Teatrem im. Słowackiego w Krakowie. W ostatnich latach zajmuje się również reżyserią i produkcją własnych spektakli. Wykłada w krakowskiej PWST. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród (m.in. nagroda Wojewody Wrocławskiego za realizację i wykonanie "Scenariusza dla trzech aktorów" Schaeffera w 1987 r., "Złoty Wawrzyn Grzymały" w 1994 r., Nowy Jork - I Festiwal Sztuk Wschodnioeuropejskich - nagroda za występ w "Scenariuszu dla jednego aktora" wg tekstu B. Schaeffera w 1995 r.) 

Filmografia:

"Hiszpanka", "Pręgi", "Ubu król", "Spis cudzołożnic", "Syberiada polska" , "Król życia", "Darmozjad polski", "Nocne graffiti", "Korczak", "Ekstradycja 2", "Tajemnica twierdzy szyfrów", "Śmierć jak kromka chleba", "Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza".

 Źródło: filmweb

W filmie "Iluzjoniści" wciela się w rolę Jodlowskiego. 

 

Jerzy Bończak

Polski aktor filmowy i teatralny. W 1971 roku został absolwentem PWST w Warszawie. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował na scenie teatralnej. Aktor teatrów: im. S. Jaracza w Olsztynie (1971-72), oraz warszawskich: Rozmaitości (1972-82), Nowego (1982-90), od 1997 r. aktor Teatru Kwadrat. Jest laureatem I Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Krajów Socjalistycznych (za rolę Haralda Schmiedera w sztuce "Gagatek") oraz odznaczony w 1986 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Filmografia:

"Hans Kloss.Stawka większa niż śmierć", "1920 Bitwa Warszawska", "Rewers", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Ogniem i mieczem", "Nic śmiesznego", "Psy", "Alternatywy 4" , "Podróże Pana Kleksa", "Wielki Szu" , "Miś", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Wirus", "Sztuka kochania".

 Źródło: filmweb

W filmie "Iluzjoniści" wciela się w rolę Majewicza. 

 

 

Sebastian Kwidziński

Scenarzysta, reżyser, operator oraz wykładowca w Lubuskiej Szkole Telewizji i Filmu.

Zrealizował kilka etiud szkolnych ( "Winda", "Dzień z życia św Mikołaja", "Kierownik, swój człowiek") oraz teledysk dla zespołu C - 14. 

Współreżyser filmów animowanych: "Fabryka"(fabuła), "Flapjack - Dead end"(teledysk), "Ania Dąbrowska - Jeszcze ten jeden raz"(nieoficjalny teledysk), "O.S.T.R. & Marco Polo - Kartagina"(teledysk), "Sarius - Elita"(teledysk), "Alicja w krainie OKSiR"(reklama).

Nagrody(m.in.):- "Fabryka" dwie nagrody na festiwalu "Oddalenia" 2014 w Dublinie Nagrodę specjalną – I wyróżnienie Jury Short Film Festival oraz Grand Prix Publiczności Short Film Festival, Festiwal "Piękni dwudziestoletni" w Warszawie 2 nagrody dla "Windy" w tym za scenariusz (Sebastian Kwidziński), Offeliada 2014 w kategorii "Film animowany/Video Art" nagroda główna Nagrodę Główna „Offelia” za film „Fabryka” oraz nominacja do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy Film Animowany” 

Jako reżyser przygotowuje się do debiutu - fabularnego filmu pełnometrażowego.

Link do portfolio: https://vimeo.com/user5473632

Współreżyser, scenarzysta i producent filmu "Iluzjoniści".

 

Marcin Roszczyniała

Malarz, rzeźbiarz, grafik, reżyser, animator, scenograf. Interesuje się również animacją 3D oraz efektami specjalnymi do filmów.

Współreżyser filmów animowanych: "Fabryka"(fabuła), "Flapjack - Dead end"(teledysk), "Ania Dąbrowska - Jeszcze ten jeden raz"(nieoficjalny teledysk), "O.S.T.R. & Marco Polo - Kartagina"(teledysk), "Sarius - Elita"(teledysk), "Alicja w krainie OKSiR"(reklama).

Nagrody(m.in.):- "Fabryka" dwie nagrody na festiwalu "Oddalenia" 2014 w Dublinie Nagrodę specjalną – I wyróżnienie Jury Short Film Festival oraz Grand Prix Publiczności Short Film Festival, Offeliada 2014 w kategorii "Film animowany/Video Art" nagroda główna Nagrodę Główna „Offelia” za film „Fabryka” oraz nominacja do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy Film Animowany” 

 Link do portfolio: https://vimeo.com/user5473632

Współreżyser, animator i producent filmu "Iluzjoniści".

 

 

Krzysztof Opieka

Krzysztof Opieka ur. wiosną 1979 roku na Dolnym Śląsku, samouk, pasjonata, twórca. Na przełomie wieków powstają jego pierwsze, proste szkice na papierze. W latach poźniejszych pojawiają sie również malarstwo, grafika oraz digital painting. W 2011-2014 wspópracuje z wrocławskim studiem filmowym Kineskop. Praca obejmuje projekty plastyczne seriali 2D, animacje edukacyjne dla dzieci 'Nieniepotrzebni' oraz produkcję i postprodukcję obrazu Woolen Cogwheels (Druciane Oprawki). Film Woolen Cogwheels, stworzony w klasycznej formie lalkowej został doceniony oraz dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 Link do portfolio: 

https://youtu.be/ZICxPhr7lMU

http://krzysztofopieka.portfoliobox.me/

Prace nad scenografią do filmu "Iluzjoniści".

 

Samira Baddour

Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Tv. Pracowała przy produkcjach: filmowych (m. In. filmy: „Brud”, „Git”), telewizyjnych (m. in. programy: „Na językach”, „De Facto”, „Mój pierwszy…”) oraz spotach reklamowych. Pracę w produkcji lubi przede wszystkim za to, że codziennie może mierzyć się z nowymi wyzwaniami i nigdy nie jest nudno. Lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę i poznawać nowych ludzi. Animacją interesuje się od dłuższego czasu, ale to "Iluzjoniści" będą pierwszym filmem animowanym, przy którym ma okazję pracować, z czego niezwykle się cieszy! W historii Pana Parówkarza i spółki zakochała się już po przeczytaniu pierwszych stron scenariusz. 

Producent wykonawczy filmu "Iluzjoniści". 

 

 

 

 

 

Film realizujemy metodą poklatkową, która jest bardzo czasochłonna ale daje wspaniałe efekty!
Udało nam się namówić do współpracy świetnych aktorów, którzy dali z siebie wszystko.Dzięki temu posiadamy świetne nagrania dubbingowe z których jesteśmy bardzo zadowoleni! .
Film realizujemy z wielką pasją i zaangażowaniem, posiadamy wiedzę i doświadczenie na temat produkcji filmowej i telewizyjnej. Dołożymy wszelkich starań aby wszystko było wykonane na jak najwyższym poziomie!

 

 

 

 

 

 

 

 Warsztaty animacji poklatkowej będą organizowane po zakończeniu zbiórki.
Na plan zapraszamy po zakończeniu zbiórki jak tylko ustalimy terminy zdjęć.
Reszta nagród będzie wysyłana zaraz po zakończeniu produkcji w grudniu 2015.

Idealne prezenty na święta ! :-) 

 

Zapraszamy na Nasz Oficjalny Fanpage :

 

 

 


JEŻELI CHCESZ WESPRZEĆ NAS W INNY SPOSÓB ZAPRASZMY DO KONTAKTU:

studiobm@ op.pl                

       

Media o Twoim projekcie:

Tym, Peszek i Bończak jako "Iluzjoniści". Aktorzy użyczą głosu w animacji [wideo]

www.mmsilesia.pl | 2015-06-10

Stanisław Tym, Jan Peszek, Jerzy Bończak użyczyli głosu w animacji z dialogami "Iluzjoniści". W serwisie PolakPotrafi.pl prowadzona jest zbiórka na dokończenie produkcji.

Samira Baddour z Kłobucka pracuje nad animacją z Peszkiem, Tymem i Bończakiem!

czestochowa.naszemiasto.pl | 2015-06-01

Jan Peszek, Stanisław Tym i Jerzy Bończak to trzej główni aktorzy podkładający głos do realizowanego obecnie filmu animowanego pt. „Iluzjoniści”. Tak świetna obsada, jest między innymi zasługą, pochodzącej z Kłobucka Samiry Baddour, która pełni funkcję producenta wykonawczego przy tworzeniu filmu.

Młodzi torunianie pracują nad filmem. Zwerbowali już gwiazdy, ale potrzebują wsparcia

www.pomorska.pl | 2015-05-14

Trzej sławni iluzjoniści: Jodlovski, Majewicz i Pan Parówkarz spotykają się na festiwalu magii cyrku. Kto z nich okaże się najlepszy i co wyniknie z niecodziennego spotkania? O tym opowiadać będą "Iluzjoniści" - animacja poklatkowa, którą przygotowuje grupa torunian: Sebastian Kwidziński, Marcin Roszczyniała i Samira Baddour.

POWSTANIE ANIMOWANA PRODUKCJA Z TYMEM, PESZEK I BOŃCZAKIEM? TO ZALEŻY OD CIEBIE!

www.student.pl | 2015-05-11

Już wkrótce możliwe, że powstanie bardzo ciekawy animowany projekt, w którym udzielać się będą znakomici polscy artyści. Wszystko zależy jednak od internautów!

Zrzutka na „Iluzjonistów”

animowany.pl | 2015-05-06

Dubbing: Stanisław Tym, Jan Peszek, Jerzy Bończak. Technika: animacja poklatkowa. Miejsce akcji: cyrk. Cofounding: PolakPotrafi.pl.

Lubisz animacje poklatkowe? Torunianie pracują nad "Iluzjonistami". Możesz pomóc

torun.naszemiasto.pl | 2015-04-30

Grupa torunian od siedmiu lat robi animacje poklatkowe. Teraz pracują nad swoją pierwszą animacją z dialogami. W dubbingu do ich "Iluzjonistów" wzięli udział: Stanisław Tym, Jerzy Bończak i Jan Peszek. Torunianie potrzebują finansowego wsparcia, by dokończyć projekt.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.06.2015 10:10