Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Robert Piwowarczyk

Robert Piwowarczyk

Wrocław

Jestem niezależym, offowym filmowcem. Urodziłem się w Gdyni, mieszkam we Wrocławiu. Jestem członkiem AKRF FOSA. Film to moje życie, to mój sposób na komunikowanie się ze światem. Interesuje się psychologią, fascynuje mnie praca nad sobą, rozwój osobisty. Ćwiczę jogę, boks, planuje nauczyć się wspinaczki. Kocham naturę i zwierzęta.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2055 PLN z 10000 PLN

38 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 16.05.2019 22:10

II Wojna Światowa- Góry Sowie- Film 15 min.

O projekcie

W dniach 27-31 maja na terenie Gór Sowich planujemy rozpocząć zdjęcia do naszego filmu w realiach II Wojny Światowej, który będzie nosił tytuł „Kiedy zachodzą słońca”.

 

Film opowiada historię młodego mężczyzny o imieniu Antoni, który opuszcza rodzinę i dołącza do polskiej armii, by bronić swego kraju. Gdy wraz z trzema towarzyszami wykonuje rozkaz przeczesania pobliskiego lasu, zoczynają prześladować ich dziwne sytuacje. Antoni ma złe przeczucia i stara się namówić dowódcę do odwołania misji. Rodzą się pierwsze konflikty. Gdy docierają do opuszczonej chatki, okazuje się, że przyczyną dziwnych zdarzeń był oddział Dirlewanger SS (oddział SS- Sonderkommando znany ze szczególnego okrucieństwa, złożony z przestępców, sadystów i recydywistów), który już od jakiegoś czasu ich śledził. Zaczynają znęcać się nad Polakami. Ile potrafi unieść ludzka psychika? Jak zachowalibyśmy się w sytuacji polskich żołnierzy? Ile możemy poświęcić, by wrócić do najbliższych? Te i wiele innych pytań chcemy zadać odbiorcom tego filmu.

 

 

Od rozpoczęcia II wojny światowej minęło 80 lat. Pamiętam historie z pierwszej ręki, od moich dziadków, którzy sami żyli w tych trudnych czasach i otarli się nie raz o śmierć . Poprzez ten film chciałbym oddać hołd dla każdego istnienia, które doświadczyło okrucieństwa wojny i było zmuszone walczyć, cierpieć i ginąć w imię odzyskania wolności. Pragnę otworzyć oczy na piekło, jakim jest wojna, skupić się na osobistej tragedii człowieka, który znalazł się w ekstremalnie ciężkiej sytuacji. Jak byśmy zachowali się w tych trudnych czasach? Czy jest to w ogóle do zmierzenia? Czy możemy oceniać wybory i czyny tych ludzi?

 

  

Nazywam się Robert Piwowarczyk i jestem niezależnym filmowcem. Zaczynałem swoją drogę filmową pracując na planie przy produkcjach niezależnych. Doświadczenie jako operator kamery zdobywałem min. w Sopockiej Wytwórni Filmowej. Przez 3 lata realizowałem teledyski, reportaże i filmy komercyjne dla miasta Sopot, Gdynia oraz trójmiasto.pl. Od roku 2018 jestem członkiem klubu AKRF FOSA - Akademickiego Klubu Realizatorów Filmowych we Wrocławiu. W zeszłym roku na wyjeździe filmowym grupy FOSA zrealizowałem krótki, 8-minutowy debiut fabularny w realiach II wojny światowej o tytule „Kropla”. Co ciekawe, film udało się nakręcić w jeden dzień, bez dodatkowego oświetlenia i z jednym tylko obiektywem. Budżet filmu ograniczał się do wypożeczenia strojów i wynosił 400 zł. 

     

 

 

 

Do nowego filmu, „Kiedy Zachodzą Słońca”, mamy już pełną obsadę. Są to doświadczeni, profesjonalni aktorzy i niesamowicie ciekawe osobowości. Główną rolę zagra Jan Kardasiński, którego możemy kojarzyć z reklam o wampirach Eurobanku.

  

 

 

W pozostałych rolach będziemy mogli zobaczyć:

 

Jakuba Reizera

Krzyśka Polkowskiego

Jana Szczurka

Agatę Pisiewicz

Leszka Andrzeja Czerwińskiego

 

i wielu innych.

 

Do naszego projektu zgodzili się dołączyć rekonstruktorzy i konsultanci historyczni: Jan Nałęcz i Michał Kępiński. Brali oni udział w takich projektach jak: „Róża”, „Wołyń”, „Miasto 44”, „Kurier” czy „Ułaskawienie”, który to film otrzymał Złote Lwy za kostiumy. Dzięki ich udziałowi będziemy mogli przedstawić fabułę zgodną z historią oraz z dokładnością odwzorować realia tamtych czasów.

 

Jan Nałęcz

 

 

Michał Kępiński

 

 

Mamy już zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie i część sprzętu filmowego. Dbamy o każdy szczegół, chcemy by nasz film godnie przedstawił podejmowaną historię. Dlatego potrzebujemy dodatkowych pieniędzy na scenografię oraz charakteryzacje. Na planie będzie obecny specjalista od efektów specjalnych, który zadba o to, by sceny postrzałów wyglądały realistycznie. Ekipa będzie liczyć 16 osób, aktorów zaangażowanych w projekt będzie 15. Kręcimy na terenie pięknych Gór Sowich i Gór Bystrzyckich. Ze względu na lokalizację zdjęć musimy wynająć busa i przemieszczać sie na obszarze 70 km. Do tego wszystkiego potrzebne są dodatkowe środki finansowe.

 

 

Mamy już skompletowaną prawie całą ekipę i jesteśmy mocno zaangażowani w projekt. Przyświecają nam szczytne cele i chcemy tworzyć Polskie kino w jak najlepszej jakości. Potrzebujemy Waszego wsparcia, by projekt doszedł do skutku! Za wszelką pomoc dziękujemy z całego serca!

 

 

 

Patron Medialny filmu: