Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kobieta Ślimak

Kobieta Ślimak

Warszawa

Ilona "Kobieta-Ślimak" Myszkowska jest autorką jednego z najbardziej znanych komiksów internetowych w Polsce - Chata Wuja Freda. Komiks jest o różnych dziwnych przemyśleniach, refleksjach, całkowitym braku romantyzmu i o życiu bardziej życiowym niż samo życie. Charakterystyczna kreska, przewijający się absurd oraz uderzająca prawdziwość historii stanowią znak rozpoznawczy historii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

73911 PLN z 10000 PLN

473 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

739%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.06.2014.

iGranie z Gruzem - Gra Planszowa

O projekcie

Aktualnosciopisprogi

nagrodyElementykontakt

 Aktualnosci

26.06.2014
To chyba próg, na który najszybciej uzbieraliśmy pieniądze!
W ciągu nieco ponad 24 godzin przeskoczyliśmy 48 tysięcy złotych i odblokowaliśmy kolejny poziom. Teraz do swojego zestawu z grą możecie za jedynie 4 zł dokupić dodatkowe custom czarne kości k6!
Fajne, prawda? [ZDJĘCIE]
Jeżeli będziemy dalej zbierać w tym tempie, to dodatkowa postać (figurka i karta) Derporożca powinna być dostępna jeszcze dzisiaj :) Damy radę do 54 tysiące złotych?
Pamiętajcie, także o trwającym TUTAJ konkursie  - można wygrać Kindle 5 WiFi!!!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24.06.2014
Ciekawią Was zasady gry? Obejrzyjcie filmik z przedstawieniem zasad :)
Zapraszamy!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16.06.2014
Razem uzbieraliśmy już ponad 30 tysięcy złotych. Dziękujemy, jesteście niewiarygodni! Jak dokupić figurkę Człowieka Skurwiela? Wszystkiego dowiecie się TUTAJ.  A przed nami już następne emocje - czy uda się uzbierać do progów z kostkami i postacią Kiciputka? To zależy tylko od Was!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Pudelko

Opis

iGranie z Gruzem to gra stworzona przez autorkę komiksu „Chata Wuja Freda” (www.chatolandia.pl). Już jakieś dwa lata leżała sobie w jej szufladzie, więc swoje już odleżakowała i jest gotowa do coming outu. Planszówka ta propaguje fatalne wzorce, niszczy przyjaźnie i przygniata gracza nadmiarem realizmu. Uchodzi też za absurdalną bardzo, ale co ma nie być absurdalna, skoro świat przedstawiony to Polska widziana oczami autorki.

Gra jest bardzo łatwa do opanowania, a zasady intuicyjne. Gracze podrózuja po pętlach pracy i chilloutu ułożonych w poziome 8, symbolizujące nieskończony trud życia codziennego. Jednak, żeby nie było za łatwo, można z nich popaść w kolejne pętle - będące pułapkami życia w pracy i poza nią. Mamy zatem m.in. pętle “Deadline”, gdzie rzucamy kością na wyrobienie się z robotą, czy "Biurokracja", gdzie uniknięcie nieszczęscia graniczy z cudem. Pętle mogą więc okazać się źródłem radości lub wręcz przeciwnie.

Plansza

Pętle są niestety czasochłonne, a czasu jak zawsze niewiele. Po każdym swoim ruchu musimy coś zjeść - uszczuplając swoje zapasy lub pomagając współgraczom w opróżnianiu ich półek w lodówce. O jedzenie nie jest łatwo, a przymieranie głodem grozi… Powiedzmy, że odpadnięciem z gry. Co więcej, co cztery tury musimy opłacic czynsz, a na naszą gotówkę poza włascicielem mieszkania, jest wielu innych chętnych.

Każda postać ma inne cele w życiu, do których dąży. Kto pierwszy uzbiera wszystkie środki na ich realizacje, ten zostaje ogłoszony zwycięzcą - wygrał z życiem, przeciwnościami losu i monotonią egzystencji. Piękny moment.

Liczba graczy - trzech do pięciu.
Czas jednej rozgrywki - od 60 do 120 minut.
Wiek - od 16 lat.

Progi

Jak w każdym projekcie crowdfundingowym, im więcej pieniędzy uda nam się wspólnie zebrać, tym więcej elementów gry będzie można zdobyć. Poniżej znajdziecie progi kwotowe, które odblokują bonusowe dodatki i dodatkowe bonusy. Po odblokowaniu pierwszego, zostanie ujawniony kolejny, a potem kolejny i następny. Poniżej znajdziecie opisy poszczególnych progów. Jak na razie są tylko 3, ale jak uzbieramy wiecej pieniądza, to pojawią się następne. Niektóre z rzeczy będzie można dokupić nawet po tym, jak już się wcześniej kupiło grę. 


 

PODKŁADKA POD PIWO Z ZASADAMI

Wafel
Wyjątkowa i niepowtarzalna podkładka, która sprawi, że gra stanie się jeszcze bardziej niesprawiedliwa. Posiadacz podkładki będzie miał łatwiejszy start w iGraniu (w skrócie: będzie ona miała dodatkową zasadę).

 

 

MAŁY GRUZEK, JAKO ZNACZNIK 1. GRACZA

Gruzek

Mały Gruzek powstanie na podstawie wzoru Pluszowego Gruza stworzonego przez Pracownie Wiewiur. Gruzek jest znacznikiem pierwszego gracza, żebyscie w trakcie gry widzieli, czyja tura się dzieje. A nawet jeżeli nie bedziecie chcieli go używać do oznaczania pierwszego gracza, to ma jeszcze dwie przewidziane funkcje:
1. Znacznik czynszu,
2. Leżenie i bycie kawaii.

 

DODATKOWA POSTAC: REVV

Revv

Figurka Revv zaprojektowana przez Revv. Revv to autorka bloga Tak Bardzo Zle o matematyce i życiu, gdzie znajdziesz nerdowskie żarty, które mało kto rozumie, ale są bardzo śmieszne. Niektórzy szukają sensu życia, a Revv szuka iksa. Najkrótszy rysujący inżynier w Polsce. Revv, jako jedyna poza Iloną, będzie posiadać mityczną umiejętność gotowania.

DODATKOWA POSTAC: CZŁOWIEK SKURWIEL

 

Postać stworzona przez MNQ, autora komiksu internetowego MNQ Planet Terror, znanego szerzej jako Człowiek Skurwiel. Wyniesie on gre na nowy poziom chamstwa i złosliwości. Jeżeli myśleliście, że do tej pory życie było trudne, to zastanówcie się, jak to będzie mieszkać z Człowiekiem Skurwielem. 

 

 

 

BAJERANCKIE KOŚCI K6

Oto projekt kostek, które trafią do każdego egzemplarza gry zakupionego przez PolakPotrafi.pl. Wzór został przygotowany we współpracy z firmą Q-Workshop, która podejmie się produkcji tych kości - więc o jakość nie ma się co martwić. Derporożec zastępuje szóstkę, bo ktoś musiał. Patrzcie jak się chłopak cieszy.

Nagrody

W ramach tego projektu, poza samą grą, możecie zdobyć unikalne i ekskluzywne gadżety związane z chatkowym światem. Czekają na Was kubki, koszulki, nowy komiks i inne atrakcje. Większość z tych gadżetów nie będzie dostępna nigdzie indziej po tej zbiórce! 

Tabelka

Kubek

Powyższy kubek ma 250 ml i można z niego na przykład herbatę pić. Być może pojawią się też inne wzory do wyboru, na przykład z Derporożcem.

Koszulka

Ubiór gruzu, szata biedy i największy szpan na Dzielni. Wersja damska (XS-XL) oraz męska (S-XXL). Grafika i kolor nie są ostateczne, ale i tak wiem, że kochacie Derporożca.  

 

 

komiksDramatyczna historia powstawania iGrania z Gruzem. Opowiada o trudach pracy przy tworzeniu tej gry. W albumie znajdą się też artworki, które mogły trafić do gry, ale nie trafiły, ponieważ powody. Nie ma jeszcze okładki, a to po lewej to tylko wizualizacja. To nie będzie ten typ albumu, który pokazuje się na przyjęciach rodzinnych. Zalecany dla osób powyżej 16 roku życia.

 

 

Tapety 
Tapety na komputery oraz telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Grafiki zostaną przygotowane specjalnie na tę okazję i nie będę udostępniać ich nigdzie indziej.

 

 

Bonus 

NAGRODY LIMITOWANE

Wyjątkowe rzeczy i wydarzenia dostępne dla najhojniejszych wspierających, po prawej macie piękną tabelę z tym.

Derporożec 

Jest to wyjątkowa maskotka, która ręcznie wykona dla mnie Pracownia Wiewiur (swojego czasu zrobili dla mnie Pluszowy Gruz na WOŚP, którego możecie zobaczyć TUTAJ. Pluszowych Gruzów już nigdy nie będzie, ale był tak piękny że aż przerobimy go na znacznik - jak się uzbiera dużo pieniądza). Szacowany rozmiar ukończonego Derporożca, to około 30cm długości od szczytu noska po kształtny zadek.

Stwórz własną kartę

Chcesz uzewnętrznić swój wewnętrzny Gruz? To jest oferta dla Ciebie! Zaprojektuj ze mną swoją kartę zdarzeń (Pracy lub Chillu), która trafi do każdej gry, nie tylko tych sprzedanych przez PolakPotrafi.pl 

Spotkanie ze Ślimakiem

To jest takie spotkanie żeby sobie na spokojnie wyjść na jakąś kawę czy coć, pogadać o życiu i zaprojektować wspólnie Twoją własną postać do gry, pacz punkt niżej (jeśli ktoś będzie podczas spotkania chciał kupić mi jedzenie, raczej nie będę się bronić...)

Zostań postacią w swoim iGraniu

Jest taka opcja, żeby zrobić też Twoją własną, zaprojektowaną przez Ciebie, postać do gry. Znalazłaby się tylko w Twoim egzemplarzu, miała swoją własną kartę postaci i wykonaną przeze mnie figurkę.

Zostań postacią w grze 

Podoba Ci sie opcja wyzej, ale uważasz, że to za mało? Kup pakiet Jak Panisko, a stworzona przez Ciebie postać trafi do wszystkich egzemplarzy sprzedanych przez PolakPotrafi.pl. Jeśli na świecie istnieje jakiś wyższy poziom szpanu, to nie ogarniam go umysłem. 

 

1

2

3

4

 5

 6

 7

7-1

 8

08-1

 9

 10

11

12

13

 Elementy Gry

iGranie z Gruzem to nie tylko dziesiątki moich grafik (Revv też trochę pomagała koncepcyjnie), które powstały na potrzeby tej gry.

A co znajdziecie w podstawowej wersji? 

 • Pełnowymiarowa, sztywna plansza (48 x 34 cm) 
 • 5 bohaterów - Ilona, Marcin, Lena, Stefan i Wiewiórka - każdy z nich przedstawiony jest przez kartę postaci oraz unikatową figurkę (2 cm wysokości, 1 cm średnicy podstawki)
 • Karta Lodówki do śledzenia stanu zapasów jedzenia postaci;
 • Około 110 kart zdarzeń z patologicznymi wydarzeniami, które są zawsze złe, nawet wtedy kiedy udają, że sa dobre;
 • Około 55 kart zaradności życiowej, które pomagają oszukać rzeczywistość i pokonać pozostalych graczy;
 • Żetony oraz znaczniki: Pieniądza, Pierwszego Gracza, Głodowania i Długu;
 • Instrukcja, zawierająca wszystkie podłe zasady gry;
 • Pudełko, które idealnie zmieści wszystkie komponenty.

Za jakość figurek odpowiada

MicroArt

Cel

Celem projektu jest zebranie pieniądza na stworzoną przeze mnie, to jest Ilonę alias Kobietę-Ślimaka, gre planszową „iGranie z Gruzem”. Gra jest stworzona w stylu mojego komiksu „Chata Wuja Freda” (www.chatolandia.pl) i podobno jest fajna. Także apeluje do hojnej częsci Twojej natury - daj pieniądza, preorderuj gre, lub nabądź sobie jakiś pakiet z rzeczami.

Kimjestem

Nazywam się Ilona i rysuje komiksy. Tworze komiks internetowy „Chata Wuja Freda”, pisze scenariusz do komiksu „Barwy Biedy”. Kilka albumów też wydałam. Poza tym jestem derpem, ślimakiem i leniwą bułą.

Przy iGraniu z Gruzem współpracuję z wydawnictwem Black Monk. Jest to wydawca gier planszowych i karcianych, m.in. polskich edycji Munchkina, Zombicida czy Kragmorthy. (Skoro istnieją na rynku od 2009 roku i nadal regularnie płaca ZUS, to najwyraźniej ogarniają). Wspólnie z PolakPotrafi.pl są twórcami projektu "Gra o Pomysl". Inicjatywa, jako pierwsza w Polsce, wspiera wszystkich, którzy mają pomysł na własna gre. Korzystając z wieloletniego doświadczenia Black Monk pomaga dopracowac mechanikę gry, projekty grafik i calość profesjonalnie wydać. Więcej informacji na: http://blackmonk.pl/graopomysl/ 

Crowdfuding

Gra jest juz prawie gotowa, ale potrzebne jest jeszcze dostosowanie wszystkich elementów do profesjonalnego wydruku oraz wyszlifowanie projektów. Dopiero potem planszówka trafi do produkcji i sprzedaży. Dlatego grafiki jeszcze mogą się trochę zmienić. Ale nie drastycznie. 

Chciałabym, żebyscie dostali do rąk gre, która będzie po prostu w najwyższej jakości. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wykończenie projektu planszówki, stworzenie produkcyjnych wersji figurek oraz na wydruk.

Pomagając mi sfinansować ostatni etap prac, macie niepowtarzalną szansę zdobycia dodatkowych elementów oraz mieć wpływ na to, jak część z nich będzie wyglądać. 

W ofercie są:

 • kubki,
 • koszulki,
 • album z artworkami i komiksem w wersji cyfrowej i drukowanej, opowiadającego o kulisach tworzenia gry i nie tylko,
 • dla kilku osób istnieje możliwość spotkania ze mną,
 • zostania przeniesionym do gry w pojedynczym, limitowanym wydaniu figurki swojej osoby.

Im więcej pieniędzy uda nam sie zebrać, tym więcej elementów gry będę w stanie Wam zapewnić. Czekają na Was dodatkowe postacie (z własnymi kartami postaci i figurkami), specjalnie zaprojektowane kości i inne takie. Jest to jedyna szansa na ich zdobycie.

Projekt powstaje w ramach programu Gra o Pomysł - wspólnej inicjatywy wydawnictwa Black Monk oraz portalu PolakPotrafi.pl. Ma on na celu wspieranie młodych twórców gier, debiutantów na rynku, przy wydawaniu ich tytułów.

Dzięki Grze o Pomysl, twórcy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, graficzne, promocyjne, pomoc w przygotowywaniu całosci do druku oraz dystrybucji swoich gier w Polsce. Więcej informacji i projekcie znajdziesz TUTAJ.

 

Kontakt

Jeżeli masz pytania na temat gry, wyślij maila na adres: igraniezgruzem@gmail.com

Pytania odnosnie akcji Gra o Pomysl kieruj na maila norbert.paluka@blackmonk.pl lub daria.pilarczyk@blackmonk.pl

FAQ

1. Ilu ludzi może równocześnie iGrac z Gruzem?

Niezależnie od liczby figurek, które ostatecznie trafią do gry, jest ona przewidziana na maksymalnie pięciu graczy. Optymalnie gra się w 3-4 osoby - w 5 jest nieco dłużej

2. Do gry ma powstać kilka figurek, jak będziemy je rozróżniać na planszy?

Każda z figurek powstanie w swoim indywidualnym kolorze. Dzięki temu, nie będzie problemu z  ich identyfikacją w gorączce rozgrywki.

3. Czy będzie można zagrać w iGranie przed końcem akcji?

Tak, planuje serię spotkań z czytelnikami w różnych częściach Polski. Informacje będą na bieżąco zamieszczane na profilu Gry o Pomysł i w dziale aktualności tej zbiórki.

4. Co znajdę w drukowanym albumie, który oferujesz?

Komiks będzie miał co najmniej 48 stron (co najmniej, bo treści powstawać będą również w trakcie akcji), na których umieszczę historie opowiadajacą o trudach i niesmowitych przygodach związanych z tworzeniem tej gry. Znajdzie się tam też garść artworków. Bardzo duzo unikalnego contentu powiązanego z iGraniem.

5. Kiedy tak w zasadzie dostanę gre?

Gra powinna trafić na rynek około wrzesnia - października. Po zakończeniu akcji trzeba wprowadzić do tytułu cała dodatkową zawartość, jaką uda nam się uzbierać, opracować ją graficznie i dopiero wtedy będzie można puścić gre do produkcji (co samo w sobie trwa szmat czasu). Istnieje ryzyko opóznień wywołanych zamieszkami czy strajkiem generalnym drukarzy (nigdy nie ufajcie drukarzom), ale poza tym powinno być w porządku. 

6. Czy jeśli wybiorę nagrode gwarantujacą zrobienie mojej figurki do gry, czy każdy wydany egzemplarz będzie ją zawierał?

Przy wybraniu nagrody Fejm i Szlachta, figurka powstanie w jednym egzemplarzu, wraz z kartą postaci i trafi do Twojej gry. Przy nagrodzie Jak Panisko, zaprojektowana figurka i karta trafią do każdej sztuki iGrania, nabytej przez wspierających podczas akcji.

7. Czy jeśli wybiorę nagrodę Szlachta lub Panisko, to czy moja karta trafi do każdego egzemplarza?

Tak, karty Zdarzeń trafiają do wszystkich wydanych gier, sprzedawanych nie tylko podczas zbiórki, ale każdej sztuki, którą będzie można znaleźć w sklepach. To najlepszy sposób na wywarcie wplywu na ostateczną rozgrywkę.

8. Czy mogę zaprojektować kartę dającą milion jedzenia wszystkim i śmierc innym wszystkim?

Kwestia treści, balansu i aspektów graficznych karty będzie przedmiotem współpracy autora zdarzenia z wydawnictwem i ze mną - tak, aby nie odstawała ona balansem od reszty. Oczywiście decydujące zdanie na temat samego projektu ma Wspierający, jednak umiar w zadaniach jest wskazany.

9. Jakie rozmiary koszulek są dostępne?

Drukowane będą koszulki damskie od XS do XL i koszulki męskie w rozmiarach S-XXL.

10. Nie mam zielonego pojęcia co dalej z moim życiem, jakieś rady?

Proponuję wsparcie projektu, to zawsze dobra rzecz do zrobienia w momentach zawahania egzystencji.

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Zbiórka pieniędzy na "iGranie z Gruzem"

bestiariusz.pl | 2014-05-26

Na stronie PolakPotrafi.pl ruszyła akcja uzbierania 10000zł na grę planszową "iGranie z Gruzem" przez Ilonę, autorkę internetowego komiksu "Chata Wuja Freda". Na chwile obecną zebrano 18000zł, lecz póki co najwyższy próg realizacji wynosi 36000zł.

Kobieta Ślimak startuje z planszówką iGranie z Gruzem

www.dobreprogramy.pl | 2014-05-22

Jeżeli ktoś nie zna komiksu internetowego Chata Wuja Freda (Chatolandia) to lepiej niech szybko nadrabia zaległości. Jego autorka, Ilona, znana także jako Kobieta Ślimak, już niedługo podbije serca Internautów w zupełnie nowy sposób — tym razem za pomocą gry planszowej, która jest boleśnie życiowa i jednocześnie dostarczy dużo rozrywki.

Bywały dziwniejsze sojusze

gindie.pl | 2014-05-21

Witajcie Ilona Myszkowska znana jako Kobieta Ślimak, autorka komiksu internetowego Chata Wuja Freda, oraz Daniel Lelek aka mnq, autor komiksu internetowego Mnq’s Planet Terror wchodzą w stałą współpracę z Wydawnictwem Gindie. Co to oznacza?

Planszówka iGranie

takbardzozle.blogspot.com | 2014-05-16

Może już słyszeliście o tym, że Ilonka z Chatolandii (http://chatolandia.pl/) wymyśliła planszówkę o nazwie iGranie z gruzem. Trochę tam pomagałam, więc w podzięce dołączą figurkę z taką Revvką, jak tylko postaracie się ze ściepą narodową. Ściepa odbywa się pod linkiem http://polakpotrafi.pl/projekt/igranie-z-gruzem i nie ukrywamy, że byśmy się bardzo cieszyli, jakby się udało! Na szczęście póki co idzie ślicznie, muszę przyznać. : )

Powstaje gra od Chaty Wuja Freda - "iGranie z Gruzem"

www.recenzjum.pl | 2014-05-16

Ilona, znana jako Kobieta-Ślimak, twórczyni komiksu "Chata Wuja Freda" oraz autorka scenariuszy do "Barw Biedy" rozpoczęła na PolakPotrafi swoją kampanię crowdfundingową. Projekt ma na celu powstanie nowej gry planszowej, która - jak cała twórczość Kobiety-Ślimak - jest nieźle odjechana i ma ten swój niepowtarzalny klimat.

Wesprzyj iGranie z Gruzem

planszowki.polter.pl | 2014-05-15

Pierwszym projektem, nad którym czuwa Gra o Pomysł jest gra planszowa iGranie z Gruzem. W serwisie PolakPotrafi.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na jej wydanie. Autorką tytułu jest Kobieta-Ślimak twórczyni komiksu Chata Wuja Freda.

Wspieramy Polskich JużNieStudentów :)

mrumru89.blogspot.com | 2014-05-14

Może ktoś zna a może nie Ilone i Chatę Wuja Freda - takie zyciowe przemyślenia plus wizualizacja. Dużo z nich jest naprawdę trafnych ;). Ilona w każdym razie nareszcie będzie wydawała grę (planszówkę!!! - pamiętamy jeszcze co to jest prawda ;) ).

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.06.2014 16:04