Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wojciech Durczok

Wojciech Durczok

Gliwice

Z zawodu jestem informatykiem i bardzo to lubię. Uwielbiam wyzwania - że ja nie potrafię ?.... no i się zaczyna (ale w granicach rozsądku). Od czasu do czasu jednak trzeba od informatyki troszeczkę odpocząć, zregenerować umysł i wtedy zaczyna się myślenie, co można poprawić, co można zmienić, czego brakuje a co jest potrzebne, co budzi strach i jak można temu zaradzić. Jako, że sam zajmuję się bezpieczeństwem (sieci) teraz postanowiłem zająć się bezpieczeństwem ludzi dorosłych. Na drogach, w domu.. w pracy też. Cztery miesiące intensywnych przygotowań i powstała Akademia Ratowania - szkoła ratowania życia i miejsce do tego by dbać o bezpieczeństwo. Wcześniej organizowałem różne akcje dla innych organizacji teraz postanowiłem zrobić coś po swojemu - od początku do końca.... i widzę, że ma to sens, bo ratowanie życia zawsze ma sens!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

224 PLN z 29000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2015.

Film - idea Hospicjum

O projekcie

Chcemy stworzyć pełnometrażowy film dokumentalny pokazujący czym jest Hospicjum i jak działa. Chcemy, żeby wszyscy, którzy go obejrzą nie bali się tego miejsca, nie bali się szukać pomocy i nie bali się pomagać. 

Hospicjum to przede wszystkim dom, w którym walczymy z cierpieniem. Udaje się to robić na tyle dobrze, że coraz więcej osób wraca do swoich domów i do samodzielnego życia. Hospicjum dba o jakość życia i nawet jeśli nie jesteśmy w stanie go już uratować to chcemy, by było godne do samego końca

Hospicjum to dom, to oddani ludzie - wolontariusze, personel medyczny, rodziny, przyjaciele, to także imprezy nawołujące do rozpoczęcia walki z chorobą i wspierania tych, którzy tę walkę toczą. To opieka psychologiczna dla pacjentów i ich rodzin w trakcie choroby i później. To wyjazdy integracyjne, personelu i wolontariuszy, żeby pracować jak jeden organizm. Hospicjum to oddział, poradnia i zespół opieki domowej - które walczą o jak najlepszą jakość życia. Hospicjum to zaufanie, bez którego nie bylibyśmy w stanie tyle zrobić.

Chcielibyśmy aby ten film był wyświetlany w szkołach, by uwrażliwiał i by wyzwalał chęć na zrobienie czegoś dobrego. Zarówno jeśli chodzi o wsparcie idei jak i zrobienie czegoś dobrego dla siebie - profilaktyka. Już teraz mamy zapewnienia, że jeśli film powstanie, będzie odtworzony w dużych salach. Jest na to zapotrzebowanie.

Kto weźmie udział w projekcie:

 

Osoby, które zobaczycie na ekranie:

Personel medyczny, niemedyczny, psycholodzy, wolontariusze, rodziny żyjących oraz tych, którzy odeszli. Ponadto osoby biorące udział w projektach realizowanych przez hospicjum. Jest tych osób sporo.

Realizacja

Za realizację odpowiedzialny jest: Wojciech Durczok


Na codzień informatyk, programista, przedsiębiorca, ekonomista, marketingowiec -  poza pracą pasjonat filmu dokumentalnego. Mąż i już niebawem tato :)
Z hospicjum współpracuję od 2009 roku. W tym czasie widziałem tutaj wiele niesamowitych sytuacji. Heroiczną walkę o godność pacjentów. Niesienie pomocy ludziom, na oddziale, w poradni i w domach. Walkę psychologów o rodziny i wiele, wiele więcej. Chciałbym, żebyście mogli zobaczyć to co ja zobaczyłem - prawdopodobnie zmieni to Wasze nastawienie do życia, zaczniecie się częściej uśmiechać i będziecie mieli większy dystans do życia. Dla mnie hospicjum to radość.

Nadzór merytoryczny: personel medyczny Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach

 

Kontakt:

Wojciech Durczok
biuro: ul Daszyńskiego 5/108 44-100 Gliwice
tel:792 562 722 mail: wojciech@durczok.com
(preferowany kontakt mailowy)

https://www.facebook.com/wdurczok

 

Budżet projektu:

Zbieramy na wysokiej jakości kamerę aby nakręcić i wydać na DVD pełnometrażowy dokument o idei hospicjum. Właściwie wszystko inne mamy już przygotowane.

 

Obecnie posiadamy:

  • cały sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem do montażu
  • małą kamerę dodatkową
  • zapewnioną współpracę ze studiem dźwiękowym
  • wsparcie Hospicjum w Gliwicach
  • serwery do udostępniania filmu on-line

Osoby zaangażowane w produkcję nie wezmą wynagrodzenia za swoją pracę. Robimy to w ramach wolontariatu. Wierzymy, w ideę hospicjum.

Kolejne cele akcji:

100 % - Kupujemy kamerę i wydajemy film w wersji internetowej oraz na DVD w początkowym nakładzie 0,5tys sztuk. 

125 % - Podwyższamy poziom udźwiękowienia filmu - zapraszamy do współpracy muzyków.

170 % - Uruchamiamy dodatkową kampanię społeczną promującą ideę hospicjum w ramach której przeprowadzimy pokazy filmu wraz z komentarzem.

 

Dlaczego crowdfunding:

Idea hospicjum to idea ludzi, którzy spotykają się z chorobą, a z nią niestety spotyka się coraz więcej osób. Chorobie trzeba zapobiegać ale gdy już się zdarzy, trzeba z nią walczyć i pomóc walczyć z nią innym. Mamy nadzieję, crowdfunding
pomoże nam nie tylko zebrać fundusze na zakup kamery ale pozwoli na szerzenie się idei hospicjum wśród wielu osób przeglądających serwis polakpotrafi.pl. Mamy nadzieję, że idea Hospicjum pomoże wielu osobom w zrobieniu właściwego kroku w swojej chorobie, pomoże znaleźć sens.

Nagrody:

DVD - w dwóch wersjach. Standardowa z małą książeczką z informacjami o sponsorach oraz idei hospicyjnej a także podstawowymi informacjami o twórcach. Wersja limitowana będzie zawierała rozbudowaną książeczkę z dodatkowymi zdjęciami i informacjami o produkcji. Szata graficzna będzie dość prosta - tak jak prosta powinna być idea niesienia pomocy.

Podpisane zdjęcie

Podczas kręcenia filmu będziemy robić także sporo zdjęć. Wybierzemy najlepsze i wyślemy je naszym sponsorom wraz z podpisami

 

 

Planowany termin realizacji:

Rozpoczęcie zdjęć od 15 września do 15 stycznia 2016

Montaż filmu 3-4 miesiące

Planowana premiera maj 2016

 

Projekt wspierają:

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum w Gliwicach

Grupa Informatyczna Pajęczyna - producent oprogramowania

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2015 18:06