Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Tomasz Wandzel

Tomasz Wandzel

Prabuty

Tomasz Wandzel ur. 1975 r. w Głuchołazach. Od najmłodszych lat zapalony podróżnik i turysta górski. W 1998 roku traci wzrok. Cztery lata później rozpoczyna studia na UMK w Toruniu i angażuje się w działalność studenckiej gazety. Od 2004 roku mieszka wraz z żoną i dziećmi w Prabutach. Poza pracą zawodową publikuje reportaże oraz krótkie formy prozatorskie. W 2010 roku zajmuje I miejsce w ogólnopolskim konkursie na reportaż prasowy im. Macieja Szumowskiego. W 2011 roku publikuje debiutancką powieść pt. „Dom w chmurach”. W 2012 roku ukazuje się jego kolejna powieść "Hycel", a w 2013 roku powieść "Grzeczna Dziewczynka". W 2014 roku został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4018 PLN z 4000 PLN

17 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 29.05.2012 18:06

Hycel - zwykła historia niezwykłego psa

O projekcie

Witam,

nazywam się Tomasz Wandzel i osobiście doświadczyłem tego, że najciekawsze historie pisze samo życie. Aby je poznać wystarczy wsiąść do pociągu byle jakiego i słuchać co mówią inni.

O książce

Przez kilka lat spędzałem w pociągach kilka godzin dziennie podróżując do i z pracy. W trakcie tych podróży nie mogąc podziwiać krajobrazów przemykających za oknem, podsłuchiwałem ludzi. W ten sposób usłyszałem mnóstwo ciekawych historii część z nich zainspirowała mnie do napisania opowiadań, inne wykorzystałem w swojej debiutanckiej powieści Pt. „Dom w chmurach”, a jedna z nich skłoniła mnie do napisania kolejnej książki.

„Hycel” to historia niezwykle uzdolnionego psiaka, który na skutek wielu dziwnych, czasami sensacyjnych zdarzeń i zbiegów okoliczności trafia do małego miasteczka. Obecność psa zmienia życie wielu mieszkańców, ale najbardziej pracownika firmy odławiającej bezpańskie zwierzęta.

Cel projektu

Projekt zakłada opublikowanie drukiem w/w powieści, a także zorganizowanie kilkunastu plenerowych spotkań autorskich na terenie całego kraju w czasie nadchodzących wakacji. Zebrane środki posłużą do wydania książki oraz organizacji plenerowych spotkań.