Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Bartosz Borowiak

Bartosz Borowiak

Kłecko

http://www.wsb.pl/poznan/bartosz-borowiak

Napisz wiadomość do Projektodawcy

468 PLN z 16500 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.11.2017 22:10

#HEROsiWOLNOŚCI

RSS

5 lat z Powstaniem wielkopolskim Dodano 25.10.2017, godz. 17:44

Dokładnie 5 lat temu  w Gnieźnie odbyła się druga promocja (pierwsza miała miejsce w Kłekcu rodzinnym mieście E. Rogalskiego) reprintu ksiażki "Kompanja Kłeckoska" autorstwa por. Edmunda Rogalskiego - dowódcy Kłeckiej kompani, późniejszego wieloetniego burmistrza miasta Jarocina. 

Wspólnie z Dawidem Jungiem, który czuwał na edycją książki udało nam się przywrócić zapomnianą publikację do ponownego obiegu. 

Po zdobyciu jednego z nielicznych zachowanych egzemplarzy uzyskaliśmy zgodę na ponowne wydanie książki od córki Edmunda Rogalskiego Pani Teresy Stnisławskiej. Za zarobione wcześniej pieniądze podczas studenckiego stażu udało się wydać reprint, który przypomniał o walecznej kompani  z Kłecka.

Koszulka z wielkopolskimi lotnikami Dodano 22.10.2017, godz. 19:55

Jedną z nagród, którą możecie otrzymać za wsparcie naszego projektu jest koszulka z motywem dotyczącym zdobycia Ławicy przez powstańców wielkopolskich. W środku widzimy płka pil. Wiktora Pniewskiego (ur. 5 grudnia 1891 w Kłecku zm. 13 sierpnia 1974 w Koźminie) uczestnika Powstania wielkopolskiego, twórcę lotnictwa powstańczego, organizatora i uczestnika pierwszego nalotu bombowego lotnictwa II RP, uczestnik walk we Francji i Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej.

Wystawa zawitała do Powidz Dodano 21.10.2017, godz. 9:00

Od czwartku 19 pażdziernika do 6 listopada w  Bibliotece Gminnej w Powidzu, możecie zobaczyć nasze dwie makiety: Stację Lotniczą Ławica oraz przyjazd Ignacego Paderewskiego  do Poznania. Gmina Powidz poprzez funkcjonowanie na jej terenie 33. Bazy Lotnictwa Transportowego, silnie związana jest z lotnictwem. Także jeden z naszych bohaterów prezentowanych na wystawie - płk pil. Wiktor Pniewski został kandydatem na patrona 33. Bazy.