Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Borowiak

Bartosz Borowiak

Kłecko

http://www.wsb.pl/poznan/bartosz-borowiak

Napisz wiadomość do Projektodawcy

468 PLN z 16500 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.11.2017.

#HEROsiWOLNOŚCI

O projekcie

Kto z nas nie zna klocków Lego... Mogą służyć nie tylko do zabawy, ale również zankomicie sprawdzić się w edukacji. Projekt HEROsiWOLNOŚCI działa już od 2 miesięcy i promuje historię Powstania wielkopolskiego. W jego realizację włożyliśmy swój czas i środki. I już wiemy, że było warto :)


Jednak aby móc dotrzeć do większej ilości osób i pokazać więcej ciekawych historii ze zwycięskiego powstani,a potrzebujemy Waszego wsparcia :)
Dzięki Wam będziemy mogli dotrzeć do wielu miejsc w Polsce i opowiedzieć historię tego niezwykłego zrywu. 


Akcja HEROsiWOLNOŚCI skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Jej głównym założeniem jest promocja historii, zwycięskiego Powstania wielkopolskie oraz początków wielkopolskiego lotnictwa, a przede wszystkim postaci płka pil. Wiktora Pniewskiego – pierwszego komendanta Stacji Lotniczej na Ławicy. Wszystko to w roku 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania niepodległości przez Polski. 

Głównymi elementami projektu są historyczne makiety wykonane z klocków Lego:

1.Stacja Lotnicza na Ławicy  (zrealizowane)

2. Przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania (zrealizowane)
3. Hotel Bazar - przemówienie I. Paderewskiego
4Pociąg pancerny Danuta
5. Interaktywna Mapa Powstania Wielkopolskiego z najwazniejszymi wydarzeniam z przebiegu Powstania Wielkopolskiego. 
6. W zanadrzu mamy jeszcze wiele pomysłów :)

Bedziemy chcieli "ożywić" nasze makiety i stworzyć serię krótkich filmików wyświetlanych podczas wystawy

Całość tworzyć będzie mobilną wystawę, która odwiedzi 10 miejsc w województwach Wielkopolskim, Kujawsko-Pomorskim oraz Mazowieckim.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne dla dzieci przekazujące informacje o historii Powstania Wielkopolskiego przy pomocy klocków.

Jak to będzie wyglądać?

Poniżej dwie gotowe makiety przedstawiające Stację Lotniczą Ławica oraz Dworzec Letni w Poznaniu.

 

Kiedy odbędzie się pierwsza prezentacja wystawy?

Po pomyślnym zakończeniu zbiórki i dokonaniu wszystkich formlaności, potrzebujemy od 3 do 4 miesięcy na przygotowanie wystawy. Przybliżony termin wystawy to druga połowa marca 2018 r. w. Otwracie wystawy odbędzie się w Poznaniu.

Witam Was na stronie projektu HEROsi WOLNOŚCI. Cieszę się że trafiliście właśnie do nas.

Mam na imię Bartek i od 3 lat zajmuje się edukacją historyczną za pomocą klocków Lego. Moim największym przedsięwzięciem na tym polu,y był projekt "Świat Piastów z Klocków Lego, o którym możecie przeczytać tutaj.

Pochodzę z Kłecka miasta połżonego 16 km od Gniezna. To właśnie tutaj urodził się płk pil. Wiktor Pniewski, uczestnik Powstania wielkopolskiego, twórca lotnictwa powstańczego, organizator i uczestnik pierwszego nalotu bombowego lotnictwa II RP, uczestnik walk we Francji i Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej.Jest to jedna z postaci prezentowanych podczas wystawy HEROsiWOLNOŚCI.

Wielu historyków przyznaje, że Powstanie wielkopolskie pomimo swojego sukcesu nie miało szczęścia do "marketingu" i odpowiedniego rozgłosu. Niewiele osób wie, że to właśnie powstańcy wielkopolscy brali udział w walakch na Śląsku i Lwowie oraz wojnie z Rosją bolszewicką stanowiąc silne wsparcie dla rodaków z zaboru rosyjskiego. 

Z tego doświadczenia powstał pomysł wystawy, która w prosty zrozumiały sposób, używając powszechnie znanych każdemu klocków miałaby opowiadać  historię zwycięskiego Powstania wielkopolskiego. Pracę nad pierwszymi makietami rozpocząłem w lutym br. Premierowa wystawa oraz warsztaty edukacyjne odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.
Całość akcji patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego. 


Akcji patronują również: Towarzystwo Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej,  Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Robert Gaweł Senator RP, Gmina Powidz, Gmina Kłecko, Niepodległa. portal 27grudnia.pl.

By zrealizować nasz plan potrzebujemy 16,5 tyś zł . 

Co zakupimy za zebrane środki:

- klocki Lego (duuuuużoooo klocków) do budowy makiet

- gabloty

- materiały warsztatowe

- paliwo

- montaż filmików

- wynagrodzenie dla animatorów

 - materiały promocyjne

 

 

Wsród przygotowanych przez nas nagród znajdziecie zapewne coś dla siebie.
Staraliśmy się dobrać je tak, aby były zarówno atrakcyjne jak i użyteczne oraz promowały hsitorię Powstanie Wielkopolskiego.

Wśród nich znajdziecie m.in. :

Zestaw pocztówek Powstanie Wielkopolskie z klocków Lego
Plakat z motywem Powstania Wielkopolskiego
Naszywka z logo HEROsiWOLNOŚCI
Minifigurka Lego przedstawiająca fundatora 

Miniatura makiety
Kubek z motywem Powstania Wielkopolskiego 
Koszulka z motywem Powstania Wielkopolskiego 


 

Media o Twoim projekcie:

Pół miliona klocków

radiopoznan.fm | 2017-11-12

Bartosz Borowiak pochodzi z Kłecka. Mieszka i pracuje w Gnieźnie. Kocha historię. I upamiętnia Powstanie Wielkopolskie. A robi to, robiąc makiety z klocków lego. Odwiedził go Jacek ButlewSki.

Powstanie z klocków Lego. Trwa zbiórka

radiopoznan.fm | 2017-10-25

Miłośnik historii z Gniezna Bartosz Borowiak zbiera pieniądze na kolejne makiety z klocków Lego, dotyczące Powstania Wielkopolskiego.

Jedyna taka wystawa w Powidzu

twojaslupca.pl | 2017-10-21

Od dziś aż do 6 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Powidz ... o tematyce Powstania Wielkopolskiego, wykonanych z klocków Lego.

Historia lotniczego powstania z Lego zagościła w „Dwójce”

gniezno24.com | 2017-10-21

Historii uczyć można w rozmaity sposób. Uczniowie „Dwójki” mają okazję podczas tego tygodnia obejrzeć nietypową wystawę pt. „Zdobycie Ławicy 6 stycznia 1919 roku”.

Powstanie Wielkopolskie z klocków Lego!

radiopoznan.fm | 2017-10-21

Zdobycie poznańskiej Ławicy przez powstańców wielkopolskich pokazano na makiecie z klocków Lego. Można ją oglądać w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Kulisy powstania makiety Ławicy z klocków Lego

radiopoznan.fm | 2017-09-29

Bartosz Borowiak z Kłecka to miłośnik historii. Niedawno zbudował z klocków Lego makietę Ławicy, z czasu jej zdobycia przez Powstańców Wielkopolskich.

Powstanie Wielkopolskie z klocków Lego! W Urzędzie Marszałkowskim powstała makieta Bitwy o Ławicę

poznan.eska.pl | 2017-09-22

Ponad 3 tysiące klocków składa się na nietypową ekspozycję, którą można podziwiać w holu urzędu. „Zdobycie Ławicy 6 stycznia 1919 r.” to niecodzienne nawiązanie do jednego z najważniejszych wydarzeń Powstanie Wielkopolskiego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.11.2017 22:10