Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ula Nowakowska

Ula Nowakowska

Łomża, Polska

Ula Nowakowska. Lat 27.
Pochodząca z malowniczo położonej miejscowości na Podlasiu - Łomży, absolwentka Politechniki Białostockiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku kierunku Turystka i Rekreacja.
Tancerka, animatorka, wychowawca kolonijny, mały ogrodnik, miłośnik wszelkich sportów i wyjazdów każdego rodzaju, członek Klubu Żeglarskiego Zefir. Gdy tylko znajdzie w pobliżu aparat lub kamerę, wtedy nic nie umknie jej przed obiektywem…

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1290 PLN z 4500 PLN

40 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

28%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2015.

Hakuna Matata - wyspy wiecznego uśmiechu

O projekcie

Czy pamiętasz kiedy ostatnio zdarzyło Ci się nie myśleć o problemach dnia codziennego i o nic nie martwić? 

Miałeś tylko dylemat, co dziś ciekawego możesz zrobić, a w ciągu doby przeżyłeś tyle ile normalnie w tydzień i miałeś masę energii, której nie wiedziałeś na co spożytkować?

Nie ??

Po obejrzeniu  mojego wideo z wyspy Koh Phangan, znajdującej się w samym sercu raju na ziemi, będziesz chciał tam być natychmiast. Rzucisz wszystko by poczuć spokój, a za chwilę mocne uderzenie adrenaliny. 

Niech od dzisiaj brak zmartwień będzie Twoim mottem. ;)

PROJEKT Hakuna Matata - cykl wideoprzewodników turystycznych po wyspach wiecznego uśmiechu.

Projekt Hakuna Matata, który pragnę stworzyć, to zbiór wideo oraz innych przydatnych informacji potrzebnych do podróży na wybraną wyspę. 

O nic się nie martw!

Kupuj bilet, pakuj walizkę i podróżuj ze mną po wyspach na całym świecie.

Stań się wraz ze mną częścią nietypowej i ciekawej inicjatywy, tworzącej zalążek bazy amatorskich wideoprzewodników !!!!

Do kogo skierowany jest projekt?

- do miłośników podróży, którym marzy się wypoczynek na wyspach i którzy nie mają czasu zaplanować wycieczki, a wolą omijać biura podróży szerokim  łukiem i lubią działać na własna rękę

- dla chcących zaoszczędzić czas na zbieraniu informacji o wymarzonych wakacjach na rajskiej wyspie

- dla tych, którzy chcą dobrze przygotować sie do swojej dalekiej podróży

- dla tych, którzy chcą nabyć odwagi do wyruszenia w nieznane zakątki świata

- dla osób dysponujących małym budżetem ale odważną i dziką naturą

- dla tych, których woda to ich żywioł

- dla backpakersów, samotnych podróżniczek, lubiących ciepełko i dobre humory 

- dla osób, które chcą przenieść się w miejsce gdzie zaczaruje ich świat :P

Dlaczego podróże na wyspy?

Na mniejszych wyspach nie ma zatłoczonych miast, można znaleźć czasem dla siebie kawałek pustej plaży, taką niewielką przestrzeń ograniczoną wodą łatwiej się zwiedza.

Mają one swój odrębny klimat. Pomimo tego, że znajdują się w obrębie jakiegoś państwa posiadają często odrębną kulturę, całkiem inny krajobraz....

Można sie na niektórych z nich poczuć często jak rozbitek wśród "dzikich" plemion :P

Dlaczego Koh Phangan i czemu wyspy wiecznego uśmiechu?

 Zbiór zdjęć z przedstawiających pierwszą wyspę projektu Hakuna Matata - Koh Phangan

       Patrząc na zdjęcia powyżej oraz poniżej, można sobie odpowiedzieć dlaczego wybrałam na pierwszy cykl wideo właśnie te miejsce :) Koh Phangan jest jedną z wielu wysp położonych w południowo-wschodniej części Tajlandii. Nie jest ona wśród Polaków bardzo popularna, jest za to świetnym miejscem na beztroski wypoczynek dla każdej grupy wiekowej. 

Sama Tajlandia jest nazywana Krajem wiecznego uśmiechu, dlatego też obierając ten egzotyczny kierunek jako pierwszy, chciałam nawiązać do początku powstania całego mojego zamysłu.

Na Koh Phangan znajdziemy dużą namiastkę raju dla każdego: piękne, różnorodne plaże, krystalicznie czystą wodę,egzotyczne zwierzęta, palmy kokosowe czy przepyszną tajską kuchnię. 

 Zbiór zdjęć z przedstawiających pierwszą wyspę projektu Hakuna Matata - Koh Phangan

O mnie

Mam na imię Ula. Chęć podróżowania rozbudzili we mnie moi rodzice. Teraz są źli na siebie (tak mówią :P), bo wiecznie gdzieś się wybieram, mam milion pomysłów na minutę i nigdy nie ma mnie w domu. A ja po prostu jestem miłośniczką aktywnych wakacji i naszej planety w całej jej okazałości !!

Lubię kiedy piasek, po którym biegam masuje mi stopy. Kocham to uczucie, kiedy podskakuję na dziobie jachtu falującego pośród hordy delfinów. Uwielbiam, kiedy muzyka unosi moje ręce i porusza nogi w rytm śpiewu w nieznanym mi języku. Czuję, że żyję, kiedy pokonuję wysokie góry pomimo lęku wysokości i moich 149 cm wzrostu.

Pochodzę z Podlasia, z miejscowości położonej w dolinie rzeki Narew- Łomży. Wpływ tego miejsca i jego okolicy oraz moich rodziców uwrażliwił mnie na piękno krajobrazów oraz rozbudził zamiłowanie do wody. Natomiast osoby, które spotkałam w swoim dotychczasowym życiu nauczyły mnie, że można robić wiele ekscytujących rzeczy. Nie trzeba ograniczać się do jednej pasji. Stąd nie obce są mi m.in. jazda na deskorolce, taniec breakdance, gra na perkusji czy ściganie się na żaglach przy 6 w skali Beaufort’a i przede wszystkim podróże.

A to wszystko by zapomnieć o troskach dnia codziennego i chwytać dzień- nie ten  zwykły, odpływający z nurtem  rzeki, tylko ten z naszych marzeń.

 

Więcej słów o projekcie

Podczas  niespełna trzech tygodni pobytu na wyspie, zbiorę materiały dotyczące między innymi informacji przydatnych do organizacji całego wyjazdu. Przedstawię najciekawsze miejsca oraz udzielę wskazówek gdzie można smacznie zjeść, gdzie wypożyczyć np. skuter czy też, jak znaleźć wymarzony domek na plaży z hamakiem.  

Nie zabraknie też miejsc, w których można schronić się od palącego słońca, zażyć orzeźwiającej  kąpieli i przetańczyć całą noc. Pod lupę wezmę również podejście do życia mieszkających tam osób oraz ich codzienne obowiązki. 

Jako miłośniczka wszelkich sportów, także ekstremalnych, obiecuję, że na nagraniach znajdą się opisy wielu atrakcji również dla tych osób, które nie potrafią „uleżeć” w miejscu i są żądni mocniejszych wrażeń. ;) Będzie to między innymi nurkowanie, kitesurfing, trekking na słoniach po dżungli, frisbee, kayaking, sailing, paddleboarding.

Tego wszystkiego dowiecie się ode mnie w ciągu kilku minut podczas ok. 15 odcinków sesji wideo. Nie będziecie musieli czytać stosów książek i szperać godzinami w Internecie. Materiały będę opierać w większości na najciekawszych ujęciach z miejsc odwiedzanych, swoich luźnych komentarzach, ciekawostkach oraz opiniach wyrażanych przez spotkanych turystów.

Dzięki  nagraniom będziecie mogli ocenić, czy odpowiada Wam klimat opisywanego miejsca i jego atrakcje. Moim celem jest dodać Wam odwagi do dalekiej podróży w nieznane.  

Pragnę, byście lepiej poznali wyspę, na którą chcielibyście pojechać, o której nie macie odwagi marzyć albo na którą właśnie kupiliście bilet ! :)

Aby dowiedzieć się więcej, jak będzie wyglądała realizacja wideoprzewodników mojego autorstwa, będę w ciągu najbliższego wyjazdu rozpoczynającego projekt przesyłać materiały dotyczace podróży. Codziennie wrzucę kilka zdjęć, co drugi dzień- notatkę z miejsc odwiedzanych, co 3 dzień- kilkunastosekundowy filmik z pobytu na wyspie. 

Będzie je można znaleźć na kanale Hakuna Matata na YouTube, Fanpage'u na Facebooku i oczywiście na stronie polakpotrafi.pl.

Cele Hakuna Matata

  • Łatwiejsze zdobywanie informacji o konkretnym miejscu bez zbędnego użycia papieru
  • Popularyzacja wideoprzewodników w sieci
  • Promocja turystyki „na własną rękę”
  • Przetestowanie na własnej skórze i ocena atrakcji wybranych wysp dla głodnych wrażeń podróżników
  • Pokazanie jak ciekawie i przede wszystkim aktywnie można spędzić czas podczas wakacji marzeń 
  • Ukazanie piękna i bogactwa odległych o tysiące km od Polski zakątków świata
  • Dodanie odwagi do dalszych wojaży samotnym podróżnikom mniejszego „kalibru” ;p 
  • Ukazanie wyspy Koh Phangan, jako miejsca idealnego na pierwszą daleką podróż
  • Sprawdzenie się w roli nie tylko samotnego turysty, ale również w roli przewodnika

         Chcę też udowodnić, że samemu można się odnaleźć w dalekiej podróży robiąc przy tym cos pożytecznego, inspirującego dla siebie jak i dla innych. Pokazać, że z marzeń się nie rezygnuje, chociaż w głowie świta myśl, że jesteś tylko małym bezbronnym człowieczkiem. :P

Do czego potrzebuje pieniędzy, aby kontynuować przygodę z wideoprzewodnikiem?

Sprzęt - potrzebna mi dobrej jakości kamerka oraz sprzęt wspomagający samodzielne nagrywanie tj. selfie stick, czy obudowa wodoszczelna. Ponadto mikrofon oraz legalny program do profesjonalnej obróbki filmów. Im lepszy sprzęt tym lepsza jakość nagrania ma sie rozumieć :)

Sprawdzenie i  zrecenzowanie wszystkich atrakcji na wybranej wspólnie wyspie

Noclegi – sprawdzenie najciekawszych, najtańszych oraz najdroższych opcji zakwaterowania 

Wyżywienie w trakcie wyjazdu

Ubezpieczenie – również te na sporty ekstremalne typu nurkowanie

Na kolejną wyprawę z cyklu Hakuna Matata !!!!!!! :)

Progi zbiórki

Moje koszty projektu to sfinansowanie drugiej wyprawy, dotyczacej projektu Hakuna Matata. Aby projekt mógł nabrać większego wymiaru i nie zaginął gdzies w czeluściach Interentu potrzebne mi jest Wasze wsparcie. 

 
Limit wyprawy Zazu
- najmniejszy, ten rozsądniejszy :P - 3 500 zł - będę mogła wykupić noclegi podczas kolejnej wyprawy oraz bilety lotnicze - bez tego kolejna wyprawa nie ma szans sie odbyć

   

Limit wyprawy Timona - 4 500 zł - będę mogła zrealizować w pełni plan sportów ekstremalnych dostępnych na wyspie  

 

 

Limit wyprawy Pumby - 5 500 zł -  przez ok 2 tyg bez wyrzutów sumienia będę mogła rozsmakować się w regionalnej kuchni  i przekazać wrażenia z jedzenia  regionalnych potraw

 

 
Limit Simby
– 6 500 zł -  będę mogła zakupić specjalną sportową kamerkę, statyw, porządny mikrofon i akcesoria potrzebne do nagrywania pod wodą jak i w ruchu, po to by zwiększyść jakość nagrania

Limit Mufasy  - po królewsku -ponad 6 500 zł: Bardzo chciałabym wybrać się na warsztaty filmowe, by się rozwijać. Niestety takie szkolenie nie należy do najtańszych. Ponadto, jeśli uda się uzbierać większą ilość pieniędzy, to również wcześniej poniesione przeze mnie koszty wyjazdu na wyspę Koh Phangan mogą mi się w części zwrócić. Wtedy to, dzięki Wam, będę mogła z powodzeniem i motywacją rozpocząć dalszą część mojego projektu.  


Dodatkowo, każdy z darczyńców wpłacając kwotę powyżej 100 zł otrzyma nagrodę….niespodziankę

Dalsza część projektu

Po powrocie i zmontowaniu materiału, stworzę cykl filmów o różnej tematyce dotyczącej wyspy Koh Phangan. Dzięki temu, wszystkie niezbędne do wyjazdu i podczas wyjazdu informacje znajdziesz w jednym miejscu, zamiast „surfować” godzinami po sieci. 

Zacznę również dzięki Wam planować dokładnie kolejne wojaże i obierać nowe kierunki działania w turystyce i rekreacji.

Więcej informacji na temat kolejnej części projektu Hakuna Matata znajdziecie po moim powrocie z Tajlandii.

Nagrody dla wspierających

Wybrane prezenty będę wysyłać dla każdego wspierającego  osobno po  powrocie z podróży. Termin otrzymania paczek będzie bliski Świętom Bożego Narodzenia. Myślę, że będzie to dobry czas na upominki, które spotęgują Wasze świąteczne doznania i przypomną o tym, że czas na ucieczkę od zimy i codziennych obowiązków.  

Spraw sobie i mi prezent już przed Świętami :)

 

*Prezentowane wyżej Nagrody, mogą się różnić od wizerunku nagród w rzeczywistości

Każdy z darczyńców otrzyma również imienne podziękowania w napisach końcowych ostatniego odcinka wideoprzewodnika.

Zwiedzaj wyspę razem ze mną 

          Co kilka dni od rozpoczęcia podróży będę umieszczać na funpage’u projektu Hakuna Matata kilkunastosekundowe filmy wideo i najpiękniejsze zdjęcia z odwiedzanych miejsc.

          Ponadto, jeśli zechcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego, zadać nurtujące Ciebie pytanie dotyczące pobytu na wyspie, będziesz mógł to zrobić na tablicy zamkniętej grupy Hakuna Matata na Facebooku oraz poprzez mail. Ja z kolei postaram się jak najszybciej odpowiedzieć na Twoje pytanie i być może wrzucić jakieś zdjęcie lub filmik w temacie, który znajdzie się w jednym z odcinków wideoprzewodnik. Będziecie mieli równiez okazje razem ze mną wybrać  kolejną wyspę na wyprawę Hakuna Matata.

         Po zakończeniu projektu każda z części przewodnika będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych podróżą na wyspę Koh Phangan na kanale Youtube oraz na Facebook'u.

Facebook:  https://facebook.com/Hakuna-Matata-wyspy-wiecznego-u%C5%9Bmiechu-165157547170330/

YouTube: https://youtu.be/u6-5X7n_UxE

Wspierają mnie

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2015 18:06