Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ptaku

Ptaku

Łódź

Jestem raperem z powołania, publicystą w Polsce Niepodległej, specjalistą ds bezpieczeństwa i narodowcem. Od trzech lat działam społecznie w Obozie Narodowo-Radykalnym i Narodowych Siłach Zbrojnych. Z zamiłowania zajmuje się realizacją telewizyjną. Staram się pracować dla dobrej strony mocy :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

25687 PLN z 12000 PLN

239 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

214%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.04.2015.

Kandydat Grzegorz Braun

O projekcie

Zachęcamy do polubienia strony filmu w serwisie facebook:
https://www.facebook.com/pages/Kandydat-Grzegorz-Braun/439156846244414

Z zagranicy można dokonywać wpłat w Euro w systemie szybkich płatności SEPA lub w dowolnej walucie za pomocą kanału Inny/Druczek (z nieco mylącym logiem Poczty Polskiej). Szczegóły na załączonej grafice.

Grzegorz Braun, reżyser i scenarzysta, stworzył kilkadziesiąt filmów dokumentalnych. Teraz, w momencie kiedy stał się kandydatem na prezydenta, nadarzył się odpowiedni moment, aby nagrać film dokumentalny o nim samym.

Dlaczego scenarzysta i reżyser filmowy zdecydował się na kandydaturę? Co nim motywuje? Kto za nim stoi? Dlaczego włączył się w życie polityczne? Na te i kilka innych istotnych pytań chcemy odpowiedzieć w naszym filmie, śledząc z kamerą poczynania Grzegorza Brauna w trakcie ostatnich tygodni kampanii prezydenckiej.

Co chcemy zrobić?

Film dokumentalny o kampanii prezydenckiej Grzegorza Brauna. Oprócz dyskusji z głównym bohaterem będziemy chcieli porozmawiać z ludźmi z jego najbliższego otoczenia, osobami wspierającymi go, sympatykami i przeciwnikami. Chcemy pokazać Grzegorza Brauna od innej, mniej oficjalnej strony. Kampania wyborcza to nie tylko spotkania, debaty i rozmowy z mediami. Chcemy nagrać jak najwięcej zakulisowych scen, których w telewizji czy internecie po prostu się nie pokazuje.

Jeden z członków naszej ekipy będzie towarzyszył Grzegorzowi Braunowi w trakcie wieców, manifestacji, debat i spotkań z wyborcami w najrozmaitszych zakątkach Polski, a być może i poza jej granicami. Będziemy także śledzić Grzegorza Brauna w ostatnich chwilach kampanii wyborczej, pokażemy wieczór wyborczy, reakcję kandydata i jego otoczenia na wynik.

Czym dysponujemy?

Chęciami, pewnym doświadczeniem, ale o tym za chwilę, pewnym środkiem lokomocji, pewnym sprzętem w postaci lustrzanek, kitowych obiektywów, statywów, slidera, flycama i quadrocoptera z kamerą do ujęć z perspektywy lotu ptaka.

Uprzedzając pytania związane z trwającą w ostatnim czasie medialną nagonką na "drony", zaznaczamy, że jeden z nas ma świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych.

Czego potrzebujemy?

12 tysięcy zostanie przeznaczone głównie na zakup sprzętu. Potrzebujemy przede wszystkim więcej jasnych obiektywów, dodatkowe mikrofony i dyktafon jako zapasowe źródło dźwięku. Chcemy nagrać co najmniej kilkadziesiąt godzin materiału i w związku z tym potrzebne będą nam dodatkowe akumulatory do lustrzanek DSLR, baterie do quadrocoptera, karty pamięci oraz przenośne dyski twarde do magazynowania danych i wykonywania cyklicznych kopii zapasowych nagranego materiału.

Przez ostatnie 2-3 tygodnie kampanii wyborczej co najmniej jeden z nas będzie towarzyszyć Grzegorzowi Braunowi, a zatem sporo funduszy trzeba będzie przeznaczyć na transport i noclegi. Dodatkowo już po wyborach prezydenckich będziemy chcieli nagrać wywiady z osobami, których nie uda nam się złapać w trakcie kampanii. Będą to przede wszystkim przeciwnicy Grzegorza Brauna.

Dlaczego crowdfunding?

Znaleźliśmy osoby chętne do współpracy przy projekcie, mamy wytyczone cele i ogólny zamysł tego, jak film ma wyglądać. Udało nam się również przekonać Grzegorza Brauna do naszego pomysłu.

Jednej rzeczy, niestety istotnej, brakuje, są to fundusze. Chcemy jednak, aby produkcja była wolna od wpływów środowisk politycznych, mediów i dlatego zdecydowaliśmy się zwrócić do Was z prośbą o wsparcie. Jak mówi popularne przysłowie ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka. Chcemy, aby produkcja była niezależna od wspomnianych środowisk i jednocześnie taka, jakiej oczekują ludzie, którym na niej zależy. Osoby, które wesprą finansowo projekt uzyskają dostęp do wirtualnej strefy producenckiej, dzięki której będą miały wpływ na efekt końcowy. Wydaje nam się, że zebranie potrzebnych funduszy za pomocą serwisu PolakPotrafi.pl jest najlepszym sposobem na sfinansowanie tego typu filmu.

Co gdy zbierzemy więcej?

Będzie świetnie, jeżeli zbierzemy 12 tysięcy. Wówczas mamy pewność, że film powstanie. Jeśli jednak uda nam się zebrać większą kwotę, to dzięki temu powstanie lepszy film, z większą ilością materiału, premierą i być może coś na kształt serialu. Szczegóły w poniższej tabeli.

12 000 zł Taka kwota wystarczy na zakupienie niezbędnego sprzętu i pokrycie kosztów związanych z transportem i noclegami.
15 000 zł Oficjalna premiera w Łodzi lub Warszawie.
17 000 zł Więcej wyjazdów, więcej wywiadów i więcej materiału.
20 000 zł Nagramy film w lepszych warunkach i lepszym sprzętem.
22 000 zł Nagramy materiał making of.
24 000 zł Regularnie co kilka dni będziemy publikować kilkunastominutowy materiał z bieżących wydarzeń w postaci czegoś, co można będzie nazwać serialem. Nie będą to kolejne części składowe filmu. Część materiału pojawi się w końcowym filmie, część tylko w formie serialu.
27 000 zł Film zostanie poddany profesjonalnej postprodukcji.

 

Nagrody

Nagrody zostały szczegółowo opisane w kolumnie po prawej stronie. Aby udzielić wsparcia naszemu projektowi wystarczy kliknąć w jedną z nich i dalej postępować zgodnie ze wskazówkami. Wśród nagród znalazły się kubki z motywem filmu, płyty DVD oraz Blu-ray z filmem.

Wszyscy, którzy wesprą nasz projekt kwotą co najmniej 30 zł w przesyłce z nagrodą otrzymają także zaproszenie na premierę kinową, o ile zebrana ostatecznie kwota przekroczy 15 000 zł.Grzegorz Braun

Grzegorz Braun jak sam o sobie mówi "jest szeroko znany w wąskich kręgach". Większość ludzi zna go jako reżysera takich filmów jak "Plusy dodatnie, plusy ujemne", "Towarzysz Generał", czy "Transformacja". Od jego debiutu minęło już ćwierć wieku i zdążył zaskarbić sobie rzeszę wiernych fanów. Przez ostatnie lata podróżował po Polsce prezentując swoje filmy. Dla jednych jest propagatorem teorii spiskowych, dla innych tłumaczem historii najnowszej - posiada ogromną wiedzę na temat związków przyczynowo - skutkowych we współczesnym świecie polityki. W listopadzie 2014 roku, grupa zapaleńców zaproponowała mu start w wyborach prezydenckich. Dość niespodziewanie sztab wyborczy i wolontariusze uzbierali łącznie 125 000 podpisów, pod jego kandydaturą na stanowisko prezydenta Polski. Tworząc filmy zajmował się odkłamywaniem historii, a w 2014 roku stał na czele grupy, która w proteście przeciwko nadużyciom wyborczym wtargnęła do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej. Grzegorz Braun jest z przekonania monarchistą i kontrrewolucjonistą.

O nas

Maciej Ptasznik (Ptaku) - Jestem raperem z powołania, publicystą w Polsce Niepodległej, specjalistą ds. bezpieczeństwa i narodowcem. Od trzech lat działam społecznie w Obozie Narodowo-Radykalnym i Narodowych Siłach Zbrojnych. Z zamiłowania zajmuje się realizacją telewizyjną. Staram się pracować dla dobrej strony mocy.

Artur Nawojski (Arczer) - Zajmuję się fotografią, tworzeniem wirtualnych spacerów, stron internetowych i od czasu do czasu właśnie filmowaniem, również z powietrza. W wolnych chwilach prowadzę lokalny serwis informacyjno-ogłoszeniowy, przy którym wspomniane zainteresowania bardzo się przydają.

Napisali o nas

Polska Niepodległa:

"Organizatorzy akcji chcą pokazać kampanię Grzegorza Brauna, ale również rozmawiać z ludźmi, którzy w czasie tych trudnych i pełnych wyzwań dla reżysera dni, stoją przy nim i pomagają walczyć o głosy wyborców."

wMeritum.pl:

"Artur Nawojski i Maciej Ptasznik planują stworzyć film dokumentalny o Grzegorzu Braunie. Fundusze zbierają przez serwis polakpotrafi.pl. – Oprócz dyskusji z głównym bohaterem będziemy chcieli porozmawiać z ludźmi z jego najbliższego otoczenia, osobami wspierającymi go, sympatykami i przeciwnikami – czytamy."

Co nagraliśmy do tej pory?

Mamy na koncie kilka produkcji. Są to głównie klipy z różnego rodzaju wydarzeń i teledyski do utworów, w których jeden z nas od czasu do czasu pojawia się przed kamerą. Filmy na naszym kanale mają prawie pół miliona wyświetleń. Oto kilka z nich:

Wideorelacja z Antykomuny 2014


Klip do utworu Delegalizacja


Wpłata z zagranicy

Z zagranicy można dokonywać wpłat w Euro w systemie szybkich płatności SEPA lub w dowolnej walucie za pomocą kanału Inny/Druczek (z nieco mylącym logiem Poczty Polskiej). Poniżej grafika, na której zilustrowane są kolejne kroki. Oczywiście w pierwszej kolejności należy wybrać jedną z nagród w kolumnie po prawej stronie!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.04.2015 10:10