Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Supergan

Łukasz Supergan

Warszawa

Od 11 lat realizuje projekty podróży i wędrówek długodystansowych. Dwukrotnie (2004 i 2013) przeszedł Łuk Karpat. Spędził 2 lata w Azji, poznając 20 krajów, w tym Iran, Irak, Pakistan. W 2013 roku samotnie pokonał 4000 km, wędrując z Warszawy do Santiago de Compostela. Jako pierwszy przeszedł zimą główny, 840-kilometrowy szlak Karpat Słowackich. W 2014 roku, dzięki wsparciu społeczności, przeszedł samotnie 2300 km przez pustynne góry Zagros w Iranie. Dwukrotnie wyróżniony na "Kolosach" i nominowany do nagrody "Travelera". Autor książki "Pustka wielkich cisz".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11593 PLN z 5000 PLN

163 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

231%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.08.2014.

Góry Ognia - 2300 km pieszo przez Iran

"Góry Ognia" - książka o wyprawie już 11 maja

Dodano 27.04.2016, godz. 15:20

Szanowni i Drodzy,

Wkrótce miną dwa lata od chwili, gdy na portalu Polak Potrafi rozpocząłem zbiórkę funduszy na sprzęt, niezbędny podczas wyprawy przez irańskie góry Zagros. Od zakończenia tego przedsięwzięcia minął już rok i przez ten czas miałem przyjemność uścisnąć dłonie wielu z Was – osobiście, podczas wielkich festiwali lub małych, kameralnych spotkań w całej Polsce. Tysiące ludzi słuchały i czytały opowieści o górach Zagros i ich mieszkańcach.

Historia, która wspólnie zaczęliśmy, znalazła właśnie swój przyjemny finał.

Tworząc projekt przejścia Iranu napisałem: „Plonem tej wyprawy staną się: fotoreportaż o ludziach zamieszkujących Góry Zagros, wystawa zdjęć oraz film prezentujący przebieg tej wędrówki i spotkania na mojej drodze. A jeśli będzie to możliwe – także książka, będąca relacją z tej wędrówki, prawdopodobnie pierwszego przejścia tego łańcucha górskiego”. Z dużą przyjemnością mogę napisać, że ostatnia z tych obietnic właśnie staje się faktem. Po miesiącach pracy pisarskiej i wielu tygodniach współpracy z wydawnictwem MUZA, już za 2 tygodnie zobaczy światło dzienne książka o tej wędrówce.

http://muza.com.pl/reportaz/2390-pieszo-do-iranskich-nomadow-9788377580066.html

„Pieszo do irańskich nomadów” to relacja z przejścia gór Iranu, opowieść o spotkaniach z mieszkańcami Zagrosu. To w równej mierze historia moja, jak i ludzi, których spotkałem. To także osobiste refleksje, jakie przyniosło to przejście.

Już niedługo, wiosną i latem, planuję wspólnie z wydawnictwem cykl spotkań w miastach Polski. Będzie mi niezmiernie milo zobaczyć się z Wami osobiście. Zapraszam Was do śledzenia informacji na mojej stronie i Facebook'u, gdzie znajdą się daty i miejsca kolejnych wydarzeń. Do zobaczenia!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.08.2014 18:06