Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Supergan

Łukasz Supergan

Warszawa

Od 11 lat realizuje projekty podróży i wędrówek długodystansowych. Dwukrotnie (2004 i 2013) przeszedł Łuk Karpat. Spędził 2 lata w Azji, poznając 20 krajów, w tym Iran, Irak, Pakistan. W 2013 roku samotnie pokonał 4000 km, wędrując z Warszawy do Santiago de Compostela. Jako pierwszy przeszedł zimą główny, 840-kilometrowy szlak Karpat Słowackich. W 2014 roku, dzięki wsparciu społeczności, przeszedł samotnie 2300 km przez pustynne góry Zagros w Iranie. Dwukrotnie wyróżniony na "Kolosach" i nominowany do nagrody "Travelera". Autor książki "Pustka wielkich cisz".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11593 PLN z 5000 PLN

163 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

231%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.08.2014.

Góry Ognia - 2300 km pieszo przez Iran

Marmot i Kwark – wsparcie sprzętowe wyprawy przez Zagros

Dodano 31.07.2014, godz. 2:18

Nie jest to wielka wyprawa narodowa lub zimowe wejście na ośmiotysięcznik, choć prawdopodobnie nikt wcześniej nie porwał się na przejście Gór Zagros. A jednak... oprócz Waszego wsparcia (dziękuję!) irański projekt otrzymał też pomoc sprzętową ze strony dwóch firm outdoorowych.

Pierwszą z nich jest amerykański Marmot, od której otrzymałem zestaw ubrań oraz plecak – sprzęt lekki, a przy tym spełniający wymogi surowego pustynnego środowiska. Ubrania Marmota będą chronić mnie przed chłodem podczas pustynnych nocy, a za dnia przed słońcem, które w Iranie, na wysokości 3000 metrów, operuje niezwykle intensywnie.

Drugą jest Kwark – polska firma ze Szczecina, która wspierała mnie podczas zeszłorocznych wędrówek po Europie. Używałem jej ubrań w drodze z Warszawy do Santiago de Compostela, na przejściu Łuku Karpat oraz podczas zimowego przejścia gór Słowacji. Sprawdziły się znakomicie, dlatego bez wahania poprosiłem Kwarka o uszycie „koszuli pustynnej” ze specjalnej, lekkiej tkaniny lnianej. Będzie to najważniejsza część mojego stroju na 90-dniową wędrówkę. Jako dodatek otrzymałem też pomysłowe osłony przeciwsłoneczne na twarz. Mam nadzieję, że nikt nie posądzi mnie o bycie terrorystą gdy założę je na siebie :)

O tym jak wygląda pustynne wyposażenie które zabieram ze sobą, możecie przeczytać na blogu: http://www.lukaszsupergan.com/ubranie-na-pustynie-i-goracy-klimat/ Może ten wpis pomoże Wam w planowaniu własnych przygód?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.08.2014 18:06