Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mobinet Games

Mobinet Games

Poznań

Mobinet Games: Tworzymy grę Młody Trump

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2237 PLN z 25000 PLN

53 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

8%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2019.

Karol Wojtyła: Totus Tuus – Gra o Papieżu-Polaku

O projekcie

 

Jeśli chcesz zmierzyć się z problemami jakie miał przed sobą przyszły Papież, a wcześniej młody ksiądz Wojtyła, teraz masz okazję. „Karol Wojtyła: Totus Tuus” to pierwsza chrześcijańska gra przedstawiająca życie Papieża-Polaka i pielęgnująca pamięć o wielkim rodaku. Żeby gra powstała, niezbędne jest nam wasze wsparcie!

 

W jakim stylu będzie utrzymana gra?

Gra będzie utrzymana w popularnym stylu Visual Novel, w której dokonasz licznych wyborów z życia późniejszego Papieża-Polaka. Poznając historię młodego Wojtyły, rozmawiając z ludźmi tamtych czasów, odtwarzając dramaturgię Polski okupowanej przez Niemców, następnie kraju zniewolonego przez system komunistyczny.

 

Jako młody ksiądz z Krakowa i Wadowic prowadź ewangelizację, pomagaj innym w dokonaniu dobrych wyborów i stawaj przed licznymi dylematami moralnymi, jakie życie stawiało przed księdzem Wojtyłą. To twoja historia i ty ją tworzysz. Pamiętaj, że każdy twój wybór przyniesie konsekwencje w przyszłości!

 

Jesteśmy pewni, że przypadnie wam do gustu styl anime, w jakim utrzymana jest grafika – a przede wszystkim, że jej uniwersalny charakter trafi do każdego, także do młodzieży, która może już osobiście nie pamiętać zmarłego w 2005 roku Jana Pawła II, przyczyniając się do zachowania pamięci o jego czynach.

 

Kiedy toczy się akcja?

Akcja przedstawia młodego Karola Wojtyłę, zanim przyjął jeszcze święcenia kapłańskie i obejmuje jego dramatyczne losy w okupowanej Polsce, gdy prowadził konspiracyjną działalność, a także ciężko pracował.

 

Młode lata i czas okupacji ukształtowały Karola Wojtyłę i dały mu inspirację oraz powołanie aby zostać księdzem: jego ciężka praca i studia ukończone Summa Cum Laude sprawiły, że szybko stał się cenionym teologiem i wykładowcą. Ale przede wszystkim, zawsze pozostawał serdecznym człowiekiem, którego nazywano „Wujkiem”.

 

 

Jego ciepły stosunek do młodzieży i wiernych oraz organizatorskie zdolności także jest tematem tej gry. Nasz przyszły papież z pewnością nie będzie monumentem z brązu - ale przede wszystkim człowiekiem, który po maturze poszedł na kremówki.

 

 

Co by było gdyby? 8 różnych zakończeń

Zobacz alternatywne historie i przekonaj się, co by było gdyby Karol Wojtyła nie podążył ciernistą drogą kapłaństwa, lub gdyby opatrzność splątała jeszcze bardziej jego dzieje. Karol Wojtyła był żywo zainteresowany także literaturą i pseudonim jaki przyjął - Andrzej Jawień pozwolił mu na publikowanie świetnych dramatów, wystawianych później w Polsce i za granicą.

 

Był także filozofem-fenomenologiem, autorem kilkudziesięciu prac teologicznych i filozoficznych, autorem . A w jego życiu były inne, jeszcze bardziej dramatyczne epizody, które mogły sprawić, że „Słowiański Papież”, jak sam siebie nazywał cytując Słowackiego, nigdy nie zasiadłby na piotrowym tronie.

 

 

Karol Wojtyła wziętym pisarzem, wybitnym uczonym a może nawet… żołnierzem w Powstaniu Warszawskim? Jak potoczą się jego losy, to już tylko zależy od Ciebie!

 

Ścieżka dźwiękowa

Oczywiście, dobra gra musi być wzbogacona o ścieżkę dźwiękową. Znajdziecie tutaj znakomitą i atmosferyczną muzykę, na którą będzie składał się kompletny soundtrack z 18 utwórów. Już teraz możecie przesłuchać demo zamieszczone w serwisie Youtube (zobacz playlistę).

 

W jakim modelu będzie dystrybuowana gra?

Gra będzie udostępniona dla wszystkich, za darmo. Zależy nam na tym, aby katolicki przekaz mógł dotrzeć do każdego, a wiedza o Kościele mogła się upowszechniać. Z tego samego powodu możecie wpłacać dowolną kwotę, jaką uznacie za godną wsparcia projektu! (Model ten znany jest także w kręgach chrześcijańskich jako „Co łaska”.)


Spośród 25 000 złotych przeznaczonych na podstawową wersję, wynagrodzenie za grafikę wyniesie 6-7 tysięcy złotych, 10 tysięcy to koszty programistyczne, 1 tysiąc przeznaczamy na soundtrack, a do 2 tysięcy na marketing, w tym nagrody wyższych stopni. Pozostała kwota, to podatek jaki będziemy musieli zapłacić oraz prowizja dla serwisu.

Termin realizacji projektu

Gra powstanie w ciągu 6 miesięcy, czyli do końca 2019 roku. Już po 3 miesiącach udostępnimy grywalne demo. Nagrody rzeczowe - podziękowania i artbook zostaną wysłane w ciągu 30 dni od zakończenia gry i jej opublikowania.  O wszystkich aktualizacjach będziecie informowani na bieżąco, w aktualnościach na stronie produktu.

 

Co więcej, jeśli uda się zebrać wyższą kwotę, na czym nam zależy, będziemy mogli odblokować i przygotować dodatkowe funkcjonalności, DLC, a także międzynarodową dystrybucję, z tłumaczeniem na język angielski i dedykowaną stroną internetową po angielsku.

 

Oczywiście, potrzebujemy do tego wszystkiego wsparcia społeczności - za co Bóg zapłać!

 

Parę słów o nas

Jako firma z Poznania zajmujemy się marketingiem w sieci, analityką internetową i tworzeniem aplikacji, w tym gier dla zagranicznych klientów i mamy w tym ponad pięć lat doświadczenia. Tworzymy aplikacje na systemy Android i Windows i na koncie mamy kilkadziesiąt projektów. Znajdziecie nas także w serwisie Google Play.

To pierwsza gra tego rodzaju w Polsce – a żeby ją stworzyć w tej formie, chcemy zebrać środki, które pokryją przynajmniej część kosztów produkcji tego, jak mamy nadzieję, godnego i dość unikatowego celu! 

 

Dodatki do odblokowania

Kwota 25 000 jaką chcemy zebrać, jest podstawową sumą do powstania gry. Jeśli zbiórka przyniesie większą kwotę, gra zostanie wzbogacona o dodatkowe funkcjonalności. A oto one:

 

- 30 000 złotych: Wersja na urządzenia mobilne z systemem Android - telefony i tablety. Zostanie także zamieszczona w serwisie Google Play. Teraz możesz zabrać ze sobą wszędzie młodego Wojtyłę w telefonie! (Choć oczywiście najważniejsze abyś miał go w sercu.)
 

- 35 000 złotych: Dodatkowe 3 zakończenia gry, łącznie będzie ich 11. To jeszcze więcej wyborów i możliwości dla młodego Karola Wojtyły.
 

- 40 000 złotych: Dystrybucja międzynarodowa. Gra zostanie wydana także w języku angielskim, dzięki czemu będzie mogła dotrzeć do międzynarodowych odbiorców. Zostanie stworzona także dedykowana strona internetowa gry z własną domeną. O czynach młodego księdza z Wadowic będą mogli dowiedzieć się także katolicy z innych krajów.
 

- 45 000 złotych: DLC, czyli niezależny dodatek stanowiący osobną historię - "Popiełuszko: Daj siłę, Chrystusie!", przedstawiający historię kapłana Solidarności Jerzego Popiełuszki.

 

 

DLC: Popiełuszko: Daj siłę, Chrystusie!

 

 

Rozegraj historię Jerzego Popiełuszki i poznaj historię jego zmagań z totalitarnym systemem, za które zapłacił najwyższą cenę.

 

Najpierw szkalowany przez Jerzego Urbana w jadowitych artykułach prasy PRL, a następnie porwany i torturowany z inspiracji władz radzieckich oraz polskich władz komunistycznych, ostatecznie stał się bohaterem walki o niepodległość Polski.

 

 

Czy starczy Ci odwagi, aby podążać drogą wiary i „Zła się nie ulękniesz”, jak mówił w kazaniu kapłan w czerwcu 1983 roku, na krótko przed męczeńską śmiercią?

 

 

To dodatkowa, poboczna historia do rozegrania, dostępna niezależnie od głównej części gry.  Dodatek utrzymany będzie w innym graficznym – realistycznym stylu niż podstawowa gra.

 

Podjęte w nim będą także wątki kary za zbrodnie i ukrywania komunistycznych sprawców bestialstwa, którzy byli pod ochroną zdrajców narodu polskiego, takich jak Czesław Kiszczak.

 

 

Ze względu na dojrzałą tematykę, dodatek jest przeznaczony dla graczy +18 lat.

 

Bóg Zapłać za waszą pomoc!

 

A zatem - dziękujemy za wasze wsparcie. Razem dołóżymy cegiełkę do budowy gmachu pamięci o Papieżu-Polaku. Szczęść Boże i do zobaczenia w aktualizacjach!Chętnie odpowiemy na pytania: możecie skontaktować się z nami za pomocą serwisu PolakPotrafi.pl lub pisząc na adres biuro@mobinetgames.com.

Media o Twoim projekcie:

W japońskim stylu o papieżu Polaku

cyfrowa.rp.pl | 2019-06-04

Twórcy podkreślają, że to pierwsza chrześcijańska gra przedstawiająca życie papieża Polaka. Będzie to specyficzna gra, tzw. powieść wizualna (visual novel).

Poznaniacy chcą stworzyć grę o Papieżu Polaku. Będzie można zachęcać zakonnice do zrzucenia habitu

epoznan.pl | 2019-06-04

„Karol Wojtyła: Totus Tuus” ma być grą w stylu Visual Novel utrzymaną w estetyce japońskiej mangi.

Polacy robią grę o Janie Pawle II. Twórcy: Będzie wątek romantyczny

tech.wp.pl | 2019-06-03

Karol Wojtyła jako ojciec rodziny, naukowiec lub dramatopisarz. Między innymi takie wybory otworzy przed graczami produkcja poznańskiego studia Mobinet Games, które tworzy grę na podstawie życiorysu Karola Wojtyły.

Karol Wojtyła jako bohater anime: świetny pomysł czy profanacja?

niezalezna.pl | 2019-06-03

Czy zabawa, w której wcielamy się w młodego papieża w wersji anime to pomysł, który przyjmie się nad Wisłą?

Zapowiedziano Karol Wojtyła: Totuus Tuus - grę o młodym papieżu-Polaku

www.gram.pl | 2019-06-03

Od naszych decyzji w grze będzie zależało, czy Karol Wojtyła zostanie papieżem, czy może pisarzem albo uczonym.

Karol Wojtyła: Totus Tuus - firma z Poznania chce wypuścić na rynek grę inspirowaną życiem papieża

next.gazeta.pl | 2019-06-03

Firma Mobinet Games z Poznania chce stworzyć grę anime inspirowaną życiem późniejszego papieża Jana Pawła II. Użytkownicy gry \"Karol Wojtyła: Totus Tuus\" mają podejmować decyzje, które wpłyną na życie przyszłego papieża.

Karol Wojtyła: Totus Tuus - powstaje gra o papieżu

gry.interia.pl | 2019-06-03

Jak zachęcają twórcy, ta \"chrześcijańska gra przedstawiająca życie Papieża-Polaka\" posłuży nie tylko jako rozrywka, ponieważ jej zadaniem jest także \"pielęgnacja pamięci o wielkim rodaku\".

Karol Wojtyła: Totus Tuus - firma z Poznania chce wypuścić na rynek grę inspirowaną życiem papieża

www.msn.com | 2019-06-03

Według wstępnych informacji gra ma zostać udostępniona użytkownikom za darmo i przewiduje osiem różnych zakończeń. Akcja przedstawia młodego Karola Wojtyłę, zanim przyjął jeszcze święcenia kapłańskie i obejmuje jego dramatyczne losy w okupowanej Polsce, gdy prowadził konspiracyjną działalność.

Karol Wojtyła: Totuus Tuus – visual novel o papieżu Polaku

nienagrani.pl | 2019-06-03

Powstawały różne gry, ale Karol Wojtyła: Totuus Tuus może być rewelacją. Połączenie życia papieża Polaka i visual novelki? Ciężko będzie to przebić.

Karol Wojtyła: Totus Tuus to gra o papieżu w stylistyce anime

www.eurogamer.pl | 2019-06-03

Poznańskie studio Mobinet Games zapowiedziało darmową grę Karol Wojtyła: Totus Tuus. To produkcja, która przedstawi losy i życie młodego papieża w Wadowicach oraz Krakowie.

Karol Wojtyła w wersji anime. Młody papież na smartfonie za co łaska

wyborcza.pl | 2019-06-03

\"Graj z Bogiem!\" - to reklama \"pierwszej chrześcijańskiej gry przedstawiającej życie papieża Polaka i pielęgnującej pamięć o wielkim rodaku\". Mobinet Games, firma z Poznania, pieniądze na \"Karola Wojtyłę\" zbiera przez crowdfunding.

Karol Wojtyła: Totus tuus - Polacy tworzą grę o Papieżu

www.gry-online.pl | 2019-06-02

Poznańska firma Mobinet Games uruchomiła na portalu Polakpotrafi.pl zbiórkę pieniędzy na nowy projekt, zatytułowany Karol Wojtyła: Totus Tuus. Jak nietrudno się domyślić, produkcja ma opowiadać historię Papieża Polaka.

Poznańska firma chce napisać grę anime – Karol Wojtyła: Totus Tuus

www.chip.pl | 2019-06-02

Gra pt. „Karol Wojtyła: Totus Tuus” ma pozwalać użytkownikowi podejmować w imieniu późniejszego papieża życiowe decyzje. Wybory wpłyną na to, jak ułoży się życie wybitnego Polaka z Wadowic. Autorzy zapowiadają, że pomysł przewiduje 8 różnych zakończeń gry.

Karol Wojtyła: Totuus Tuus. Powstaje gra o młodym Papieżu

www.ppe.pl | 2019-06-01

Polskie studio Mobinet Games zdecydowanie nie boi się kontrowersji. Ekipa tworzy właśnie grę o młodości polskiego Papieża, Karola Wojtyły.

Karol Wojtyła: Totus Tuus. Polacy stworzą grę o Janie Pawle II

tech.wp.pl | 2019-06-01

\"Jeśli chcesz zmierzyć się z problemami jakie miał przed sobą przyszły papież, a wcześniej młody ksiądz Wojtyła, teraz masz okazję\" – czytamy w ogłoszeniu poznańskiej firmy Mobinet Games, zamieszczonym w serwisie \"Polak Potrafi\".

Karol Wojtyła: Totuus Tuus – ruszyła zbiórka pieniędzy na grę o przygodach papieża

gamingsociety.pl | 2019-06-01

Polskie studio deweloperskie Mobinet Games uruchomiło zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie gry o młodym Janie Pawle II. Jak zapowiadają twórcy, będziemy chodzić na kremówki. To wszystko w stylu anime.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2019 22:10