Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Gottland

Gottland

Wrocław

Premiera filmu "Gottland" : 7.11.2014.
Film na podstawie bestsellerowej powieści Mariusza Szczygła, pod tym samym tytułem.
Reżyseria: Viera Čákanyová, Petr Hátle, Rozálie Kohoutová, Lukáš Kokeš, Radovan Sibrt, Klára Tasovská
Produkcja: Nutprodukce,
Koprodukcja: Centrala, Czeska Telewizja, BFilm, FAMU, Odra Film
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Słowacki Fundusz Audiowizualny, Czeski Fundusz Filmowy
Dystrybucja: Wrocławska Fundacja Filmowa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10028 PLN z 7000 PLN

113 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

143%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.10.2014.

Gottland - film na dvd

O projekcie

Prace nad “Gottlandem” trwały trzy lata. Sztab ludzi pracował nad ukończeniem filmu, aby móc pokazać go publiczności. Udało się. Po kilku pokazach festiwalowych, 7 listopada “Gottland” wejdzie na ekrany polskich kin, jako debiut dystrybucyjny Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

Idąc za ciosem chcemy, by Gottland trafił na półki kinomanów, Czechofilów i wszystkich zainteresowanych tematem. Dvd gotowe będzie dla Was pod choinkę, a jeśli uda nam się zebrać większą sumę/ kwotę, w nowym roku trafi do regularnej sprzedaży.

Planujemy też kilka wyjątkowych przedpremierowych pokazów w różnych kinach w Polsce. Bądźcie czujni, nadstawiajcie uszu, będziemy informować gdzie, co i jak.

 

O filmie:

Przemysłowiec, który wprawił czeskie fabryki w ruch i gwiazda filmowa, która swą życiową rolę odegrała będąc kochanką Goebbelsa. Człowiek stawiający Stalina na piedestale i ten, który go z niego zrzucił. Pisarz, który nie kłamał tylko wtedy, kiedy tworzył fikcję. Chłopiec, który próbował podpalić kraj. Pięć epizodów, pięć wyjątkowych historii.

"Gottland" to pełnometrażowy film dokumentalny oraz seria dokumentalnych epizodów, stworzone przez dokumentalistów, studentów słynnej praskiej szkoły filmowej FAMU, podstawie bestsellerowej powieści Mariusza Szczygła.

Twórcy z wnikliwością przyglądają się powojennej Czechosłowacji i Czechom i poszukują narodowych bohaterów – tak zapomnianych, jak i nigdy nieodkrytych oraz tych, których z kart historii brutalnie wymazano. Wychodząc od wydarzeń z okresu Pierwszej Republiki Czechosłowackiej i II wojny światowej,  przez lata 50. i 60., a na okresie normalizacji kończąc, stawiają pytanie o współczesne konsekwencje przełomowych wydarzeń. Czy jednak zawsze trafnie rozpoznajemy, które zdarzenia były kluczowe, a ich echo wybrzmiewa do dziś? Kto w opowieści, którą wydaje nam się, że znamy, tak naprawdę jest bohaterem, a kto zdrajcą?

 

O nas:

Paweł Kosuń - Miłośnik literatury iberoamerykańskiej. Od zawsze chciałem opowiadać historie. Najpierw jako dziennikarz, później jako producent filmowy choć z wykształcenia jestem filologiem hiszpańskim. Koproducent czeskiego kandydata do Oskara 2012: “W Cieniu” w reż. Davida Ondricka. Czeską kulturą zaraziłem się od Hrabala i tak mnie trzyma do dzisiaj. W ósmym dniu tygodnia prowadzę Wrocławską Fundację Filmową. Większość czasu spędzam w podróży, niestety służbowej.

 

Agnieszka Janowska - Pracę w filmie zaczęłam dzięki dziwnym zbiegom okoliczności inspirowanym moją ciekawością rzeczy. Kolejne produkcje filmów są jednak równie fascyjnującym jak i absorbującym wyzwaniem. Dlatego zainspirowana Schulzem próbuję wyznaczać boczne odnogi czasu i tu realizować swoje pasje poza filmowe. Kibicuję i wspieram edukację demokratyczną. Uczę się szyć patchworki. Marzę o długiej podróży do Ameryki Południowej, także śladami Borgesa

 

Ania Frankowska - Z wykształcenia historyk sztuki, z powołania pasjonatka historii wszelakich, i prawdziwych i fikcyjnych; zasłyszanych, wyczytanych, obejrzanych na dużym I małym ekranie. Swoją prywatną historię z filmem rozpoczęłam kilka lat temu w małym berlińskim kinie studyjnym. Teraz w Centrali zajmuję się filmami zanim jeszcze trafią do kin. Nie lubię popcornu. 

 

Asia Żak - Jestem animatorką kultury, zwłaszcza filmowej. Prowadziłam kino dla dzieci i własne kino studyjne. Teraz programuję Kino Nowe Horyzonty i angażuję się w produkcję filmową. Nie wymienię dziesięciu ulubionych filmów, ale tak, ryczałam na „Królu Lwie”.

 

Kuba Żary - Dziennikarz, rzecznik prasowy, człowiek od promocji. W życiu zajmuję się głównie mówieniem: do radiowego mikrofonu, przed kamerą lub publicznością koncertów, pokazów filmowych i spotkań autorskich. Notoryczny wywiadowca o szerokim spektrum zainteresowań - zadawałem pytania i słuchałem odpowiedzi Leszka Balcerowicza i Cool Kids of Death, Danuty Wałęsy, Vadera i wielu wielu innych. Wielki fan muzyki z Antypodów, do której przekonuję polskich słuchaczy w programie "Siódmy Kontynent".

 

Patryk Cannon - Od kiedy pamiętam muszę coś robić. Muzyka nadaje temu sens. Na początku był noise, gitara, krzyk, zespół  i to było dobre. Potem pojawił się komputer, pokrętła, suwaki,  i tak zostało do dzisiaj. Emocje zawsze te same - szczerość i radość z tworzenia beatów. Szukam wieczorami szczęścia w dźwiękach. Lubie dzielić się muzyką. Nazywam się Patryk Cannon. 

 

Dołącz!

Jeżeli masz ochotę przyłączyć się do tego projektu, chcesz aby DVD Gottlandu zajęło miejsce na Twojej półce albo po prostu masz ochotę na Lentilky, a do Czech Ci nie po drodze, wesprzyj naszą akcję!

 

 

Nagrody:

 

DVD

Na razie możemy sobie tylko wyobrazić jak będzie wyglądało DVD Gottland, ale już wiemy że będzie ono nie lada gratką dla fanów filmu i książki. Czym więcej uzbieramy tym bardziej będzie ono pękać w szwach!

 

TORBA

Do naszej Gottlandowej torby zmieścisz książki, bułki i kota sąsiadki. 

 

PRZYPINKA

Czasem mała, czasem duża, ale zawsze okrągła. 

 

EP
Specjalnie do filmu i specjalnie dla nas Patryk Cannon stworzył muzyczną opowieść,trochę słuchowisko, trochę imprezę. Więcej znajdziecie na EP która powstanie jako część tego projektu.

 

 

 

Film Gottland powstał przy współpracy Nutprodukce z Centrala Film, Bfilm, Czeską Telewizą, Polskim Instytutem Szktuki Filmowej, Dolnośląskim Konkursem Filmowym, Czeskim Funduszem Filmowym i Słowackim Funduszem Audiowizualnym.

 

Media o Twoim projekcie:

"Gottland": kolekcjonerskie DVD w grudniu

stopklatka.pl | 2014-11-03

W piątek, 7 listopada, "Gottland" trafi na ekrany kin w całej Polsce. Dzięki fanom projektu polsko-czesko-słowacka produkcja doczeka się również kolekcjonerskiego wydania DVD, które dostępne będzie w grudniu tego roku.

Mariusz Szczygieł o filmie "Gottland"

www.polskieradio.pl | 2014-10-13

Pięć krótkich filmów inspirowanych reportażami z bestsellerowej książki "Gottland" Mariusza Szczygła znalazło się w programie XXX. Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

To nie jest film o młodych Czechach [polecamy dokument]

wyborcza.pl | 2014-10-09

Szczygieł: Czy wszystko, co dziś ważne, kiedyś będzie jak animowany filmik? Rozmowa z Tomasem Hrubym, producentem filmu "Gottland"

Skamlenie o seks

| 2014-10-02

Dokument "Gottland" na podstawie cyklu reportaży Szczygła trafi do kin

film.interia.pl | 2014-10-01

Nowelowy dokument "Gottland" na podstawie cyklu reportaży Mariusza Szczygła 7 listopada trafi na ekrany kin. Wcześniej obraz będzie można zobaczyć podczas Warszawskiego Festiwalu filmowego

PREMIERA FILMU „GOTTLAND” NA PODSTAWIE OPOWIADANIA MARIUSZA SZCZYGŁA

off-film.pl | 2014-09-28

7 listopada „Gottland” wejdzie na ekrany kin. Tymczasem twórcy zbierają fundusze na wydanie swojego filmu na DVD.

"GOTTLAND" - FILM NA DVD

www.biblionetka.pl | 2014-09-27

7 listopada na ekrany polskich kin, jako debiut dystrybucyjny Wrocławskiej Fundacji Filmowej, wejdzie film „Gottland” na podstawie bestsellerowej książki Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.10.2014 18:06