Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Konca

Michał Konca

Warszawa, Polska

Organizator festiwali filmowych, kulturoznawca z wykształcenia.
W latach 2008-2015 Dyrektor "CINEMAFORUM - Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych". Producent Wykonawczy pierwszej edycji "WAMA Film Festival" w Olsztynie. Do 2015 Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego ds. Artystycznych.
Twórca projektu edukacyjnego "Filmowa Gra Planszowa".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4896 PLN z 38000 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2017.

Get The Picture

O projekcie

Nieważne czy jesteś wytrawnym kinomanem, czy dopiero zaczynasz kochać kino. Jeśli uwielbiasz filmowe łamigłówki, cenisz dobry design, a do tego jeszcze interesujesz się sztuką tworzoną przez młodych artystów - Get The Picture to propozycja skierowana specjalnie do Ciebie.

Z Twoją pomocą chcielibyśmy stworzyć wyjątkową książkę zawierającą 60 autorskich ilustracji, które w niebanalny sposób ukazywać będą wybrane produkcje filmowe. Zależy nam, by były one czymś więcej niż tylko estetycznym plakatem. Chcielibyśmy pobudzić Twoją wyobraźnię, zaprosić do wciągającej gry w filmowe skojarzenia. 

Wśród starannie wyselekcjonowanych tytułów, znajdą się zarówno produkcje uznane za najwybitniejsze dzieła kina światowego, jak i te, które z różnych względów zyskały miano kultowych. Oczywiście w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć filmów, które po prostu kochamy. 

Autorką wszystkich plakatów do Get The Picture jest Paula Dudek, z którą wspólnie staramy się, by każda ilustracja była nie tylko małym dziełem sztuki, ale również fascynującą filmową łamigłówką. Każda z naszych interpretacji, poprzedzona jest wnikliwą analizą danego działa filmowego tak, by jak najlepiej oddać klimat panujący w filmie, a przede wszystkim jego znaczenie. 

By odgadnąć poszczególne tytuły, będziesz musiał wnikliwie przyjrzeć się każdej ilustracji, odnaleźć najbardziej charakterystyczne dla danego filmu elementy, odszyfrować liczne wskazówki, skojarzyć poszczególne miejsca oraz postaci.  

Nie przejmuj się, jeśli wydaje Ci się, że niektóre łamigłówki mogą okazać się dla Ciebie za trudne. Na sąsiednich stronach zostaną umieszczone cytaty pochodzące z danych filmów, które z całą pewnością ułatwią Ci zadanie. Oczywiście, w każdym momencie będziesz mógł zweryfikować swoje typy, zaglądając do odpowiedzi umieszczonych na końcu książki. 

Get The Picture ma być nie tylko sprawdzianem filmowej wiedzy, ale przede wszystkim świetną zabawą ze znajomymi, okazją do odkrywania na nowo znanych już tytułów, a także zachętą do poszerzania swoich filmowych horyzontów. 

W książce pojawią się więc ilustracje do filmów reprezentujących nie tylko różne style, gatunki, czy nurty filmowe, ale także lata, czy kraje, w których powstały. Kieślowski, Sorrentino, Spielberg, czy Fellini – to tylko niektórzy twórcy, których dzieła będziesz mógł zobaczyć w książce.

Nie chcemy odbierać Ci frajdy i już teraz zdradzać wszystkie tytuły filmów. Jeśli natomiast chciałbyś poznać nazwiska reżyserów, koniecznie zobaczcie poniższe video: 

To tylko od Ciebie zależy czy uda nam się urzeczywistnić nasz Projekt. Pomóż zebrać fundusze na wydanie Get The Picture, odbierz własny, limitowany egzemplarz książki i podejmij wyzwanie – how many pictures will you get?

Facebook: www.facebook.com/illustratedfilmbook/
Instagram: www.instagram.com/getthepicture_book/

 

Paula Dudek - ilustratorka, graficzka, malarka.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Academy of Fine Arts w Hadze w Holandii. 

Zajmuje się ilustracją prasową, sitodrukiem, linorytem, projektuje okładki płyt, maluje obrazy i murale.

www.facebom/dudekpaulaok.co
www.pauladudek.pl 

Malgorzata Jacygrad - absolwentka Filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellonskiego i londynskiej uczelni Goldsmiths.

Pracowala przy licznych polskich
i zagranicznych festiwalach filmowych. Dyrektora Artystyczna 14. edycji CINEMAFORUM, współtwórczyni internetowego magazynu filmowego LOOPED.


Obecnie pasję filmową łączy z pracą
z londynskimi start-upami.

 

Michał Konca - organizator festiwali filmowych, kulturoznawca z wykształcenia. 

W latach 2008-2015 Dyrektor CINEMAFORUM - Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych.
Do 2015 Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego
ds. Artystycznych. 

Twórca projektu edukacyjnego Filmowa Gra Planszowa.Ilość stron: 132
Format: 210×270 mm
Papier wewnątrz: mat, 150 g/m²
Okładka: Tektura grubości około 4 mm 
Druk: Offset, full color 
Oprawa: Twarda, szyta
Wersja językowa: Polska 
Wysyłka albumu: Październik 2017

Dołożymy wszelkich starań, by książka została wykonana na najwyższym możliwym poziomie, tak by każdy element, każda strona wzbudziła Wasz zachwyt.

Z całą pewnością atrakcyjność albumu, podniesie gruba tekturowa okładka (4mm) z wyciętymi w niej otworami. Okrągłe grafiki, widniejące na okładce, zostaną więc umieszczone na głębokości ok.2mm w strukturze okładki.   

Finalnie książka może nieznacznie różnić się od tej zaprezentowanej na wizualizacjach. Różnice jednak (jeśli w ogóle się pojawią) będą minimalne np. podmiana niektórych okrągłych grafik umieszczonych obecnie na okładce.
Co więcej, książka może także zwiększyć swoją objętość pod względem ilości stron, ale z całą pewnością nie zmniejszyć.    

 

Wydanie wysokiej jakości książki wiąże się niestety z dużymi kosztami takimi jak profesjonalny skład, redakcja, promocja, dystrybucja i przede wszystkim druk. Nie chcemy tworzyć półśrodków - rezygnować z odpowiedniej jakości, czy gramatury papieru, oszczędzać na jakości druku wybierając niesprawdzone drukarnie, czy iść na jakiekolwiek kompromisy związane z kształtem okładki. Estetyka i jakość jest dla nas najważniejsza.

Mamy nadzieję, że dzięki platformie Polak Potrafi dotrzemy do osób, które tak jak my poszukują designerskich książek, cenią autorskie grafiki młodych ilustratorów, uwielbiają oglądać filmy, czy spędzać czas ze znajomymi na wspólnym graniu w planszówki, rozgryzaniu interesujących łamigłówek.

Choć w Get The Picture wkładamy całe serce, nasze umiejętności, czas oraz środki, to bez Waszego wsparcia finansowego oraz zaangażowania związanego
z promocją Projektu wśród Waszych znajomych, wydanie książki może nigdy nie dojść do skutku.

Wspólnie możemy stworzyć coś bardzo fajnego, coś z czego wszyscy będziemy bardzo dumni.

 

Większość ilustracji do książki jest już gotowa - ponad 30 grafik. Do pozostałych tytułów filmowych, cały czas tworzone są szkice. Gdy uda się zdobyć niezbędną kwotę na wydanie książki, zaczniemy dopracowywać pozostałe ilustracje, a następnie zajmiemy się składem książki - zajmie nam to 3 miesiące (druk planowany jest na koniec września 2017r). 

W przypadku gdy uda nam się wspólnie zebrać większą kwotę, chcielibyśmy przeznaczyć ją na dodanie do książki kolejnych ilustracji. Jeżeli zbieżemy 120% kwoty - książka powiększy się o 10 grafik, 140% - 20 grafik itd. 

 

Książka, plakaty, pocztówki, warsztaty, inne 

W ramach projektu, poza samą książką, możecie otrzymać pocztówki (format A6) plakaty (format B2) z wybraną ilustracją, wziąć udział w indywidualnych warsztatach z autorką grafik, objąć Mecenatem projekt i umieścić stronicową reklamę, a nawet współtworzyć grafikę do wybranego przez Ciebie filmu, która następnie ukaże się
w książce.  


Gra karciana

Co więcej, możecie także wybrać grę karcianą, składającą się z 60 kart, na których znajdą się wszystkie ilustracje umieszczone w książce. W przeciwieństwie jednak do książki, zadaniem graczy nie będzie odgadywanie poszczególnych tytułów, tylko skojarzeń jakie mają gracze związane z wybranymi tytułami. 

Skrócone zasady gry:
W każdej rundzie jeden z graczy zostaje narratorem. Wybiera on 3 spośród 6 kart trzymanych w ręku i wypowiada skojarzenia związane z każdą filmową ilustracją umieszczoną na karcie.

W dalszej rozgrywce, każdy z pozostałych graczy w sekrecie wybiera 3 spośród 6 kart, które jego zdaniem najlepiej ilustrują skojarzenie narratora. Przekazane narratorowi karty są tasowane - łącznie z jego własnymi kartami, a następnie odkryte - rozłożone w przypadkowej kolejności.

Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza odgadnie jednocześnie wszystkie 3 karty narratora (musi precyzyjnie wskazać wszystkie trzy karty). Dla ułatwienia,
w każdej turze, każdy z graczy może zadać narratorowi jedno pytanie, które nakieruje go na karty narratora. Narrator może odpowiadać wyłącznie: tak, nie bądź nie wiem. Pytania muszą być przemyślane ponieważ jeśli gracz zada zbyt łatwe pytanie narratorowi, może tym samym podpowiedzieć innym graczom rozwiązanie.

W przypadku gdy gracz wskaże trzy karty, a tylko dwie z nich będą trafione, nie zdobywa on żadnych punktów, narrator jednak musi głośno podać liczbę trafionych kart - podpowiadając tym samym innym graczom rozwiązanie.

Rozgrywka trwa maksymalnie 3 tury. Minimalna liczba graczy to 3 osoby.

Szczegółowe zasady rozgrywki zostaną dołączone do egzemplarza gry.  

 

Jeśli masz jakieś pytania, bądź wątpliwości, zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem platformy PolakPotrafii, naszego Facebooka bądź mailowo: getthepicturefilmbook@gmail.com

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Chcą wydać niezwykłą książkę. Po pieniądze poszli na platformę crowdfundingową

mambiznes.pl | 2017-05-30

Przy ograniczonych środkach na promocję, tylko dzięki społeczności, dzięki osobom, którym podoba się projekt mamy szansę zaistnieć w szerszej świadomości. Ktoś komuś poleci, udostępni w mediach społecznościowych, nagle Projekt nabiera rozpędu, robi się o nim głośno – mówi Michał Konca, który dzięki kampanii crowdfundingowej chce wydać niezwykłą książkę „Get the picture”.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2017 22:10