Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Wieczorek

Bartosz Wieczorek

Warszawa

Z wykształcenia jestem filozofem, obecnie zajmuję się edukacją filmową. Moją pasją jest Bródno :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3432 PLN z 2000 PLN

49 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

171%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.02.2015.

Bródno. Generacja PRL

O projekcie

 Marzymy o wydaniu kolekcjonerskiego albumu, który pokazałby warszawskie Bródno okresu PRL-u jako miejsce wzrastania określonej generacji, która w tym jednym z wielu blokowisk Warszawy przeżywała młodość, nawiązywała pierwsze przyjaźnie, przeżywała pierwsze miłości, uczyła się poznawać świat i kształtowała swój charakter. Mamy już wspaniałe zdjęcia Bródna z okresu PRL-u, chcemy je teraz udostępnić w formie albumu mieszkańcom.

Audycja radiowa: http://www.mixcloud.com/RadioAktywnePW/bartosz-wieczorek-o-albumie-br%C3%B3dno-generacja-prl-w-pi%C4%85tkowej-aktywacji-28022014/

Za wydanie projektu odpowiedzialne będzie stowarzyszenie „Kulturalne Bródno”, które od lat wspólnie z Domem Kultury Świt prowadzi projekty kulturalne na Bródnie. Za koncepcję artystyczną projektu odpowiedzialny będzie Paweł Sky, grafik komputerowy i animator kultury, związany od urodzenia z Bródnem. Jesteśmy za żywą historią, dotykającą każdego z nas, interesują nas małe wydarzenia, zwracamy uwagę na estetykę przestrzeni, szukamy mikro-opowieści ludzkich, aby stworzyć z nich żywy obraz Bródna.

Album będzie zawierał starannie dobrane, oryginalne zdjęcia z Bródna wraz z opisem miejsca i skojarzeń, jakie wiązali z nim mieszkańcy. Będzie to więc  zarazem artystyczny album dokumentujący życie w PRL-u jak i księga miejsc magicznych na Bródnie, które związane są dla każdego z ważnymi indywidualnymi przeżyciami i wspomnieniami.

Taka podróż w przeszłość pozwoli osobom żyjącym w tamtych czasach przypomnieć sobie swoje dzieciństwo i młodość, a dla osób młodszych będzie nowocześnie wydanym i opracowanym przewodnikiem po małej historii Bródna okresu PRL-u. Nad albumem pochylą się więc chętnie obecni 30- i 40-latkowie wraz ze swymi dziećmi, aby opowiedzieć im o swym wzrastaniu w blokowisku, które częstokroć było dla nich całym światem. Szkoła, boisko, klatka schodowa, trzepak, górka – te miejsca na blokowym Bródnie (ale i na każdym innym blokowisku) naznaczone były znaczeniami i emocjami, które dziś można starać się przywołać, aby zbudować rodzaj kruchego mostu pamięci między teraźniejszością a niedawną przeszłością.

Przywołanie świata, który minął, ale który nas ukształtował jest wspaniałym sposobem budowania własnej lokalnej tożsamości, małej dumy ze swego miejsca zamieszkania, które choć zewnętrznie wydawało się szare i ponure pełne było żywych barw radości, którą daje dzieciństwo.

 

Na Bródnie działamy od lat, od lat jesteśmy niezależni, aktywni, bliscy mieszkańcom, którymi sami jesteśmy. Urodziliśmy się i wychowaliśmy na Bródnie, więc znamy i rozumiemy je doskonale. Paweł Sky prowadzi autorski projekt „Kino na (b)loku”, a także projektuje plakaty związane z filmami pokazywanymi w bródnowskim kinie Świt. Bartosz Wieczorek prowadzi projekty historyczne związane z Bródnem, które cieszą się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Projekt „Wielokulturowe Bródno” zakończył się niedawno stworzeniem komputerowego programu, dzięki któremu możemy się wirtualnie przespacerować po przedwojennym Bródnie i posłuchać relacji jego starszych mieszkańców.

 Przyjęliśmy najniższą możliwą cenę druku albumu z jednoczesną maksymalną troską o jego wygląd i zawartość. Warto zauważyć, iż koszty przygotowania albumu nie zwiększają się przy wzroście zebranej na album kwoty, co oznacza, że zależy nam tylko na jego jakości.

Przewidujemy różne warianty wyglądu albumu, zależnie od kwoty, którą uda nam się zebrać.

Media o Twoim projekcie:

Bródno – wizerunek generacji PRL

www.platformakultury.pl | 2015-01-21

Na Bródnie ruszyła społeczna zbiórka na wydanie albumu, który pokazałby to warszawskie osiedle w okresie PRL-u jako miejsce wzrastania określonej generacji, która w tym jednym z wielu blokowisk Warszawy przeżywała młodość, nawiązywała pierwsze przyjaźnie, przeżywała pierwsze miłości, uczyła się poznawać świat i kształtowała swój charakter.

Bródno jak za dawnych lat

kulturaonline.pl | 2015-01-19

Grupa pasjonatów przywołuje klimat warszawskiej dzielnicy okresu PRL-u. Ruszyła zbiórka na publikację wyjątkowego albumu.

Bródno - generacja PRL

www.mapakultury.pl | 2015-01-19

Na Bródnie ruszyła społeczna zbiórka na wydanie albumu, który pokazałby to warszawskie osiedle w okresie PRL-u jako miejsce wzrastania określonej generacji, która w tym jednym z wielu blokowisk Warszawy przeżywała młodość, nawiązywała pierwsze przyjaźnie, przeżywała pierwsze miłości, uczyła się poznawać świat i kształtowała swój charakter.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na album o Bródnie

www.targowek.info | 2015-01-18

“Bródno. Generacja: PRL” to projekt kolekcjonerskiego albumu, który pokazałby Bródno okresu PRL-u jako miejsce wzrastania określonego pokolenia – które w tym jednym z wielu blokowisk Warszawy przeżywało młodość, nawiązywało pierwsze przyjaźnie, przeżywało pierwsze miłości, uczyło się poznawać świat i kształtowało swój charakter.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.02.2015 10:10